Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση αλλά κάποιες κοπέλες τις προηγούμενες μέρες μου είπαν ότι έχουν παραλάβει και με απλό ταχυδρομείο...ελπίζω να μη χάθηκε στο δρόμο!!!

Έχει παραγγείλει και η dimitrab μία μέρα μετά από εμένα...

Και έχω μία αγωνία για τα ρούχα....!

Περιμένω, ακόμη κανενα νεο...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειναι η 6η μου παραγγελια! χαλαρα!!!

εγω θα γινω golden μελος χαχχαχα σε λιγο!

μου κανατε μεγαλη ζημια!

 

και εγω παω για το κυπελο στην συγκεκριμενη εταιρια.

 

Απολογισμος: δεν χαθηκε ποτε τιποτα μεχρι σημερα αντικατασταθηκε μια παραγγελια εξ΄ολοκληρου γιατι την παρελαβα μιση. 15 ημερες μετα ηρθε η υπολοιπη μιση και η αντικατασταση ( ολης της παραγγελιας) απο m&co την οποια βεβαια εστειλα πισω.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό που έβαλες στο δικό σου λινκ κοριτσάκι δεν χρειάζεται κάτι άλλο βάζεις την μύτη εσωτερικά της θήκης, έχω και εγώ ένα παρόμοιο αγορασμένο από Ελλάδα αλλά με πλαστικές μύτες

 

 

 

Ok!Ευχαριστω!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το mandco έχει τέλεια ρουχαλάκια και ποιότητα!!!Έμεινα πολύ ευχαριστημένη...Άντε να βγάλει τα καλοκαιρινά τώρα...

 

Κορίτσια που είστε φαν του mandco, τι ψωνιζετε απο εκεί; Εγω δεν βρίσκω τίποτα για τα μωρά. Ότι μου αρέσει σε ηλικία 18-24μν έχει εξαντληθεί. Όλο σπασμενα νούμερα έχει...μονο πάνω απο 2χρ βρίσκω. Τα νούμερα είναι σωστά; (δηλ το 18-24 είναι μεγάλο/μικρό/κανονικό;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που είστε φαν του mandco, τι ψωνιζετε απο εκεί; Εγω δεν βρίσκω τίποτα για τα μωρά. Ότι μου αρέσει σε ηλικία 18-24μν έχει εξαντληθεί. Όλο σπασμενα νούμερα έχει...μονο πάνω απο 2χρ βρίσκω. Τα νούμερα είναι σωστά; (δηλ το 18-24 είναι μεγάλο/μικρό/κανονικό;)

ε........περιμένουμε τα νέα, στην αρχή της σεζόν είχε όμορφα και ποιοτικά πραγματάκια τώρα λογικό είναι να έχουν εξαφανιστεί :D:D από όσα έχω αγοράσει ναι τα νούμερα είναι σωστά παρόμοια με του ακατανόμαστου νομίζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ στα παιδικά του mandco είμαι κατευχαριστημένη. Τέλεια ποιότητα σε τιμές jumbo, μη σου πω και φθηνότερα με το 20% έκπτωση.

Στα δικά μου ρούχα ταλαιπωρούμαι με τα νούμερα, εκεί που είχα παραλάβει μπλούζες Large και κατέληξα ότι είναι το νούμερό μου, οι τελευταίες που παρέλαβα μου πέφτουν μεγάλες...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

αντε και εγω να δω τα καινουργια δικα μου! θα ειναι σωστα ΚΑΙ αυτα????:D

 

και ναι περιμενουμε καλοκαιρινα....αφου τα φαγαμε τα χειμωνιατικα τι ψαχνεις τωρα χιχιχιχιχιχιχχι

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στα παιδικά του mandco είμαι κατευχαριστημένη. Τέλεια ποιότητα σε τιμές jumbo, μη σου πω και φθηνότερα με το 20% έκπτωση.

Στα δικά μου ρούχα ταλαιπωρούμαι με τα νούμερα, εκεί που είχα παραλάβει μπλούζες Large και κατέληξα ότι είναι το νούμερό μου, οι τελευταίες που παρέλαβα μου πέφτουν μεγάλες...

 

και τα παιδικά ειναι made in ???

(γιατι ολα τα φτηνα ρουχα στην Ελλάδα τυπου jumbo ειναι made in china, tayland κλπ)

 

και κάτι άλλο παπουτσάκια έχει; απο που να πάρω ποιοτικά;

Link to comment
Share on other sites

και τα παιδικά ειναι made in ???

(γιατι ολα τα φτηνα ρουχα στην Ελλάδα τυπου jumbo ειναι made in china, tayland κλπ)

 

και κάτι άλλο παπουτσάκια έχει; απο που να πάρω ποιοτικά;

 

:mrgreen::mrgreen: μπουχαχαχαχα, σορυ για το επιφώνημα γιατί όλα εκεί δεν φτιάχνονται ??? μόνο κάτι allouete που έχω σπίτι γράφουν made in E.U μάλλον εννοούν την Βουλγαρία) :mrgreen::mrgreen:

Όλα τα φθηνά ρούχα τύπου Ζάρα, h&m, sprider, mothercare φτιάχνονται κάπου εκεί

για παπούτσια κοίτα την λίστα .........

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!!

 

εχω έναν κωδικό m&co για 5λίρες έκπτωση μέχρι 30/01/2011 και δεν θα τον χρησιμοποιήσω. αν θέλει κάποια να παραγγείλει μέχρι τότε ας μου στείλει πμ να της τον δώσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:mrgreen::mrgreen: μπουχαχαχαχα, σορυ για το επιφώνημα γιατί όλα εκεί δεν φτιάχνονται ??? μόνο κάτι allouete που έχω σπίτι γράφουν made in E.U μάλλον εννοούν την Βουλγαρία) :mrgreen::mrgreen:

Όλα τα φθηνά ρούχα τύπου Ζάρα, h&m, sprider, mothercare φτιάχνονται κάπου εκεί

για παπούτσια κοίτα την λίστα .........

 

τα μανκο που λενε οτι φτιαχνονται; εκει και αυτα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

τα μανκο που λενε οτι φτιαχνονται; εκει και αυτα ετσι;

όσα έχω πάρει εγώ από παιδικά (και έχω πάρει πολλά) :D λένε Μπαγλατεζ και οι πιτζάμες κίνα δεν έχουν όμως καμία σχέση με τύπου jumbo θα έλεγα είναι παρόμοια με h&m ώς ποιότητα, πάντως τα έχω πλύνε βάλε από την αρχή του Χειμώνα και δεν έχουν καμία φθορά μόνο οι πιζάμες επειδή δεν τις πλένω σύμφωνα με τις οδηγίες (τις καίω βασικά) :roll: έχουν κάποιες φθορές

Link to comment
Share on other sites

παράγγειλε καμιά σας αποκριατικη στολή;;;

κι αν ναι από που;;;;

 

εντυπώσεις;;;

 

εγω σκεφτομαι να παρω απο εδω:

http://www.myseason.gr/index.php

 

γνωρίζει καμια το site? δεν εχω ξανακανει αγορές από εκει.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι να παρω απο εδω:

http://www.myseason.gr/index.php

 

γνωρίζει καμια το site? δεν εχω ξανακανει αγορές από εκει.

Εγω ψωνισα χριστουγεννιατικα. Πολυ ομορφα πραγματα, καλες τιμες, παραδοση με δικο τους οχημα σε 3 ημερες

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω σκεφτομαι να παρω απο εδω:

http://www.myseason.gr/index.php

 

γνωρίζει καμια το site? δεν εχω ξανακανει αγορές από εκει.

κι εγω εχω ψωνισει χριστουγεννιατικα,ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο την εξυπηρέτηση,ειμαι λιγο ασχετη οσον αφορα τις τιμες στις αποκριατικες στολες,οι πιο εμπειρες τι λενε?ειναι καλες οι τιμες?

Link to comment
Share on other sites

και τα παιδικά ειναι made in ???

(γιατι ολα τα φτηνα ρουχα στην Ελλάδα τυπου jumbo ειναι made in china, tayland κλπ)

 

και κάτι άλλο παπουτσάκια έχει; απο που να πάρω ποιοτικά;

Είπα τιμές jumbo, όχι ποιότητα...

Για το made in είναι κλασικά Κίνα, Μπαγκλαντες κλπ. Αλλά ακόμη και τα χρυσοπληρωμένα επώνυμα εκεί δε γίνονται;

Νομίζω ότι σημασία δεν έχει η προέλευση αλλά η ποιότητα. Και στο Mandco, ό, τι έχω ψωνίσει εγώ τουλάχιστον, έχουν άψογη ποιότητα και ραφές. Εν προκειμένω, δε με ενοχλεί καθόλου η προέλευση λοιπόν.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είπα τιμές jumbo, όχι ποιότητα...

Για το made in είναι κλασικά Κίνα, Μπαγκλαντες κλπ. Αλλά ακόμη και τα χρυσοπληρωμένα επώνυμα εκεί δε γίνονται;

Νομίζω ότι σημασία δεν έχει η προέλευση αλλά η ποιότητα. Και στο Mandco, ό, τι έχω ψωνίσει εγώ τουλάχιστον, έχουν άψογη ποιότητα και ραφές. Εν προκειμένω, δε με ενοχλεί καθόλου η προέλευση λοιπόν.

 

Συμφωνω απολυτα! Και οι μποτες οι UGG που ειναι πανακριβες, αν μπεις στο επισημο site της εταιριας λεει οτι φτιαχνονται στην Κινα και οτι αν αγορασουμε απο καποιον αλλον και λεει made in Australia ειναι μαιμου. Αρα...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Είπα τιμές jumbo, όχι ποιότητα...

Για το made in είναι κλασικά Κίνα, Μπαγκλαντες κλπ. Αλλά ακόμη και τα χρυσοπληρωμένα επώνυμα εκεί δε γίνονται;

Νομίζω ότι σημασία δεν έχει η προέλευση αλλά η ποιότητα. Και στο Mandco, ό, τι έχω ψωνίσει εγώ τουλάχιστον, έχουν άψογη ποιότητα και ραφές. Εν προκειμένω, δε με ενοχλεί καθόλου η προέλευση λοιπόν.

 

και στο τζαμπο θεωρητικα μπορεις να σου βγει κατι καλο...Και μου εχει τυχει. Το θεμα ειναι με τα κινεζικα ειναι αν ειναι ασφαλη για τα παιδια (οι βαφες, τα υφασματα κλπ και οσα ακουμε). Και στα ρουχα και στα παιχνιδια.

Αλλα ναι μαλλον δεν μπορεις να ξεφυγεις απο τα κινεζικα κλπ ολοι τα παραγουν εκει. Και εγω αυτα ψωνιζω. Το ποσο τα πουλανε μετα, ο θεος και η ψυχη τους! Ελεγα μηπως...υπηρχε καποιος οριτζιναλ τη σημερον ημερα...

(και σορι αν εχω ξεφυγει απο το θεμα αλλα οι αγορες μεσω ιντερνετ ειναι συμφερουσες και για το κοστος αλλα και για την σχεση ποιοτητας/κοστους!)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια!

 

παρελαβε καμια αυτες τις μερες απο myUKmail? Και γενικως...με τι ερχονται?

 

Συνήθως με DHL

 

Σήμερα κοίταξα στα μοδερ και το τρακινγκ δείχνει delivered. Εστειλα mail στο myuk και μου απάντησαν ότι δεν έχουν κάτι ακόμα...

 

Μόλις μπει στη θυρίδα σου θα σου στείλουν εκείνοι mail οτι έχεις πακέτο και θα ρωτήσουν αν θες να στο στείλουν ή να περιμένουν

Link to comment
Share on other sites

και στο τζαμπο θεωρητικα μπορεις να σου βγει κατι καλο...Και μου εχει τυχει. Το θεμα ειναι με τα κινεζικα ειναι αν ειναι ασφαλη για τα παιδια (οι βαφες, τα υφασματα κλπ και οσα ακουμε). Και στα ρουχα και στα παιχνιδια.

Αλλα ναι μαλλον δεν μπορεις να ξεφυγεις απο τα κινεζικα κλπ ολοι τα παραγουν εκει. Και εγω αυτα ψωνιζω. Το ποσο τα πουλανε μετα, ο θεος και η ψυχη τους! Ελεγα μηπως...υπηρχε καποιος οριτζιναλ τη σημερον ημερα...

(και σορι αν εχω ξεφυγει απο το θεμα αλλα οι αγορες μεσω ιντερνετ ειναι συμφερουσες και για το κοστος αλλα και για την σχεση ποιοτητας/κοστους!)

 

Κι εγώ στο jumbo έχω πάρει καλά ρουχαλάκια, όμως είναι η μειοψηφία.

Πάντως στο θέμα ποιότητας στα κινέζικα, νομίζω ότι ρόλο παίζουν οι οδηγίες και τα standards που δίνουν οι εντολοδόχες εταιρείες για το πώς θα κατασκευαστούν, ποιά υφάσματα, ποιά χρώματα, κλπ. Αν κάτι είναι ανώνυμο της οκάς, λογικά δεν πληρεί προδιαγραφές.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...