Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ναι, αμέ, κανονικότατα!!! Έκανα κι άλλες 2 παραγγελείες την μία στις 5/1 και την άλλη χθες. Και οι δύο φύγαν την επόμενη μέρα. Το μόνο που με νευρίασε ήταν ότι δεν κατάφερα να πάρω την προσφορά με το μπουφάν που το εβγαλε με 4,77 ευρώ! Αλήθεια μήπως ξέρει κανείς από που να αγοράσω φθηνά παλτό για την μικρή μου; Εννοείται μέσω ιντερνετ

 

Αχ κι εγώ θέλω να ξαναπαραγγείλω αλλά φοβάμαι μην γίνει κανένα θαύμα και μου έρθουν τελικά τα πράγματα...Λέω να περιμένω μέχρι τέλος της εβδομάδας και αν δεν ίσως το ξαναεπιχειρήσω...Απλά τα περισσότερα κομμάτια είναι πλέον out of stock...Πότε βγάζουν τα ανοιξιάτικα άραγε???

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οταν λες φτηνο???Ποσο φτηνο ας πουμε???

Εγω παρηγγειλα για δωρο απο ebay ενα σετ φορεμα-παλτο-καπελακι σε ενα γλυκυτατο κοκκινο...απλο και κοστισε μαζι με τα μεταφορικα 40 ευρω!!

καλα μην φανταστεις ολομαλλο-ειχε και συνθετικο μεσα αλλα ηταν τρελλα κατα την γνωμη μου!!

 

 

Για δώσε το λινκ.... αν και με το ebay έχω ένα πρόβλημα γιατί δεν μου έχει κάνει ακόμα confirm

Link to comment
Share on other sites

Αχ κι εγώ θέλω να ξαναπαραγγείλω αλλά φοβάμαι μην γίνει κανένα θαύμα και μου έρθουν τελικά τα πράγματα...Λέω να περιμένω μέχρι τέλος της εβδομάδας και αν δεν ίσως το ξαναεπιχειρήσω...Απλά τα περισσότερα κομμάτια είναι πλέον out of stock...Πότε βγάζουν τα ανοιξιάτικα άραγε???

 

 

Δεν ξέρω για τα ανοιξιάτικα αλλά σιγά σιγά βάζει κάποια κομμάτια κοντομάνικα στις νέες παραλαβές

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμένα!εμάς ο μπέμπης ήθελε να φάει την χρονιά και έτσι μας ήρθε 29/12 οπότε και τα δώρα τα έδωσε το μωρό φέτος και ευτυχώς γιατι ήρθαν όλα 30/12!!!!!!!!όπως καταλαβαίνεται ο χρόνος μειώθηκε οπότε αν βρει καμία πουθενα σε καλή τιμή τώα με τις εκπτώσεις το stokke ας ενημερώσει!!!!!!

ΕΜΑΣ Ο ΣΑΝΤΑ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψάχνω να βρω το κλασικό παιχνιδάκι της fisher price rock a stack.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31-7IHKkaML._SS400_.jpg

Το συγκεκριμένο όμως, όχι κάτι καινούργια που έχουν βγει... Το έχετε μήπως δει πουθενά;

Στο amazon δεν το έχει με free delivery...

 

Το συγκεκριμένο το έχω αγοράσει από Jumbo πριν 9 μήνες. Νομίζω το έχει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λίγο άσχετο βέβαια με ότι συζητάτε αυτή τη στιγμή αλλά εγώ θα το πω. Πριν 1 μήνα περίπου έκανα παραγγελία στο ecobaby.gr για τις κρέμες weleda. Τις είχε 6 ευρώ ενώ στο φαρμακείο τις παίρνω 9,70. Τελικά η παραγγελία δεν έχει έρθει και όταν τους πήρα τηλ μου είπαν ότι θα διώξουν την παραγγελία μου. Φυσικά και την ακύρωσα από τα νεύρα μου και έκανα νέα εχθες από το apo-rot με 3,89 παρακαλώ την κάθε κρεμούλα . Σήμερα το apo-rot έδιωξε την παραγγελία μου. Το λέω για να γράψουμε στη λίστα ότι αργούν πολύ τα πράγματα από το ecobaby.gr. Ουφ, τα είπα και ξεθύμανα!

 

καλα κανεις και μας το λες για να το βαλω σαν σημειωση την επομενη φορα.

 

Εμένα μου έρχονται στις 10 μέρες

 

καλε....της Εφρωσυνης πως της ερχονται σε μια μερα και εσενα σε δέκα? :confused:

 

γεια σας και απο εμένα!εμάς ο μπέμπης ήθελε να φάει την χρονιά και έτσι μας ήρθε 29/12 οπότε και τα δώρα τα έδωσε το μωρό φέτος και ευτυχώς γιατι ήρθαν όλα 30/12!!!!!!!!όπως καταλαβαίνεται ο χρόνος μειώθηκε οπότε αν βρει καμία πουθενα σε καλή τιμή τώα με τις εκπτώσεις το stokke ας ενημερώσει!!!!!!

ΕΜΑΣ Ο ΣΑΝΤΑ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ!!!!!!!!

 

Ποιο μοντελο απο ολα ψάχνεις και τι τιμή περιπου θες?

 

Το συγκεκριμένο το έχω αγοράσει από Jumbo πριν 9 μήνες. Νομίζω το έχει ακόμη.

 

Η Ελπιδα εχει δίκιο και εγω που πηγα στις 30/12 στο τζάμπο πυλαιας το ειχανε!

 

Link to comment
Share on other sites

Αποδώστε το ίσως ανόητο της ερώτησής μου στο ξανθό της κόμης μου αλλά δεν ξέρω και ερωτώ :

 

OK, γράφομαι στο MyUkMail και αρχίζω να παραγγέλνω. Τα ιντερνετικά μαγαζιά τι μεταφορικά θα χρεώσουν για να παραδώσουν στην διεύθυνση μου του MyUkMail ? Υποθέτω ότι θα χρεώσουν σε έναν κάτοικο της Αγγλίας ?

 

Επίσης, κάπου νομίζω ότι είχα δεί ενα παρόμοιο αλλά για αγορές από Η.Π.Α. Έτσι είναι ή άρχισα να φαντάζομαι πράγματα ?

 

ΦΙΛΙΑ

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καλε....της Εφρωσυνης πως της ερχονται σε μια μερα και εσενα σε δέκα? :confused:

 

ελα ντε!! μηπως οταν ειναι μεγαλη η παραγγελια τη στελνουν αλλιως? δεν εχω ιδεα... παντα την επομενη μερα μου ερχονται

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αποδώστε το ίσως ανόητο της ερώτησής μου στο ξανθό της κόμης μου αλλά δεν ξέρω και ερωτώ :

 

OK, γράφομαι στο MyUkMail και αρχίζω να παραγγέλνω. Τα ιντερνετικά μαγαζιά τι μεταφορικά θα χρεώσουν για να παραδώσουν στην διεύθυνση μου του MyUkMail ? Υποθέτω ότι θα χρεώσουν σε έναν κάτοικο της Αγγλίας ?

 

Επίσης, κάπου νομίζω ότι είχα δεί ενα παρόμοιο αλλά για αγορές από Η.Π.Α. Έτσι είναι ή άρχισα να φαντάζομαι πράγματα ?

 

ΦΙΛΙΑ

 

οχι δε φανταζεσαι πραγματα! υπαρχουν πολλα τετοια σαιτ για την Αμερικη αλλα ειναι αρκετα ακριβα και δεν ειμαι σιγουρη οτι συμφερει γιατι λογικα περνανε και απο τελωνειο....ενα που θυμαμαι ειναι το www.shipit.com

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθω!!!!Μου απαντησε το mandco!!! Καμια αναφορα στα 652 μειλ που τους εχω στειλει, απλα με ρωτησανε ποια πραγματα δεν εχω παραλαβει για να το κοιταξουν....ας με λυπηθει καποιος...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα τρελαθω!!!!Μου απαντησε το mandco!!! Καμια αναφορα στα 652 μειλ που τους εχω στειλει, απλα με ρωτησανε ποια πραγματα δεν εχω παραλαβει για να το κοιταξουν....ας με λυπηθει καποιος...

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ:D:D:D:D

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!!

SOS!!

Τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιω στην μικρη μου την κρεμα της weleda μου τελειωσε πριν λιγες μερες κ της χρησιμοποιησα καποια αλλη....ελα ομως που εκανε ενα συγκαμα απο μπρος μεχρι πισω κ δεν λεει να φυγει.....θα ηθελα λοιπον να μου πειτε ποιο ηλεκτρονικο καταστημα (ελληνικο κανει γρηγορη παραδοση στα προιοντα του)γιατι εδω που μενω weleda δεν υπαρχουν!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!!!

SOS!!

Τους τελευταιους μηνες χρησιμοποιω στην μικρη μου την κρεμα της weleda μου τελειωσε πριν λιγες μερες κ της χρησιμοποιησα καποια αλλη....ελα ομως που εκανε ενα συγκαμα απο μπρος μεχρι πισω κ δεν λεει να φυγει.....θα ηθελα λοιπον να μου πειτε ποιο ηλεκτρονικο καταστημα (ελληνικο κανει γρηγορη παραδοση στα προιοντα του)γιατι εδω που μενω weleda δεν υπαρχουν!!!

 

 

Δεν ξέρω πόσες μέρες κάνουν να έρθουν αλλά εγώ της αγόρασα από το apo-rot εχθές. Και η δικιά μου το ίδιο πρόβλημα με σας έχει. Μας τελείωσε και εμάς αλλα επειδή δεν ήθελα να δώσω 10 ευρώ στο φαρμακείο της πόλης μου της πήρα για την ώρα την sudocreme και περιμένω να έρθουν οι weleda.

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες κανουν να ερθουν γνωριζεις?Ασε εχει γινει κατακοκκινη πρωτη φορα εκανε συγκαμα κοντευω να σκασω!!!

Στην περιοχη μου δεν υπαρχουν αυτες οι κρεμες στα φαρμακεια,οσα γνωριζω τουλαχιστον δεν εχουν!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς αν δεν βρεις την κρέμα σου να πεις στον γιατρό σου να σου φτιάξει μια εμένα έτσι μου έκανε όταν από το σύγκαμα μέχρι φουσκάλες είχαμε βγάλει. Πραγματικά δεν ξέρω πόσο καιρό κάνουν να έρθουν τα πράγματα. Πρώτη φορά αγοράζω από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες κανουν να ερθουν γνωριζεις?Ασε εχει γινει κατακοκκινη πρωτη φορα εκανε συγκαμα κοντευω να σκασω!!!

Στην περιοχη μου δεν υπαρχουν αυτες οι κρεμες στα φαρμακεια,οσα γνωριζω τουλαχιστον δεν εχουν!!

 

ασχετο με το θεμα sorry, αλλα μεχρι να σου ερθει η κρεμα, βαλε ταλκ με ελαιολαδο. κανει θαυματα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω, δηλαδή δεν παρέλαβες την παραγγελία που είχες κάνει 1 μήνα πριν και τώρα πάλι δεν παρέλαβες για 2η φορά????Κλαψ, πάνε δηλαδή τα πραγματάκια μου ε????Και μου άρεσαν τόσο πολύ και είχα μια μικρή ελπίδα μπας και παραλάβω έστω και με τόση καθυστέρηση..:cry::cry::cry:

 

Παρέλαβα και τις 2 φορές. Το δέμα που έψαχνα το παρέλαβα σήμερα, ψάχνοντας στο ταχυδρομείο. Μέχρι στιγμής δεν έχω χάσει κανένα δέμα απλά 2 καθυστέρησαν πολύ και δεν με ρώτησαν ποτέ αν τελικά παρέλαβα. Εφόσον καθυστέρησαν να έρθουν τα πράγματα κάνουν refund νομίζω. Θα παραλάβεις, ποτέ δεν έχω χάσει δέμα τους και έχω παραγγείλει πάνω από 10 φορές.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αποδώστε το ίσως ανόητο της ερώτησής μου στο ξανθό της κόμης μου αλλά δεν ξέρω και ερωτώ :

 

OK, γράφομαι στο MyUkMail και αρχίζω να παραγγέλνω. Τα ιντερνετικά μαγαζιά τι μεταφορικά θα χρεώσουν για να παραδώσουν στην διεύθυνση μου του MyUkMail ? Υποθέτω ότι θα χρεώσουν σε έναν κάτοικο της Αγγλίας ?

 

Επίσης, κάπου νομίζω ότι είχα δεί ενα παρόμοιο αλλά για αγορές από Η.Π.Α. Έτσι είναι ή άρχισα να φαντάζομαι πράγματα ?

 

ΦΙΛΙΑ

 

ναι χρεωνουν οτι θα χρεωναν για κατοικο UK. Υπαρχουν καταστηματα που εχουν δωρεαν μεταφορικα εντος UK.

 

Ναι υπαρχουν αλλα δεν εχω δοκιμασει γιατι σκεφτομουν οτι το θεμα με αγορες απο Η.Π.Α. ειναι ο φορος που πληρωνεις για αγορες εκτος Ε.Ε. ( Ισχυει το ιδιο για την Αγγλια αλλα δνε ξερω ποσο ειναι αυτο το ποσο)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το θεμα sorry, αλλα μεχρι να σου ερθει η κρεμα, βαλε ταλκ με ελαιολαδο. κανει θαυματα!

 

 

Tα ανακατεύεις καιτα δύο στο χέρι σου μέχρι να γίνει πηχτή κρέμα; Για πε για πε με ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες κανουν να ερθουν γνωριζεις?Ασε εχει γινει κατακοκκινη πρωτη φορα εκανε συγκαμα κοντευω να σκασω!!!

Στην περιοχη μου δεν υπαρχουν αυτες οι κρεμες στα φαρμακεια,οσα γνωριζω τουλαχιστον δεν εχουν!!

 

Γεια σας κορίτσια και καλή χρονιά και από εμένα!!!

 

Soul, εμείς χθες παραγγείλαμε από το ipill.de πρώτη φορά και μας είπαν ότι θα είναι εδώ σε δύο εργάσιμες... τώρα θα δείξει, δεν ξέρω αν θα ισχύει. Βέβαια έχουν κομματάκι ψηλά μεταφορικά (16 ευρώ), αλλά επειδή πήραμε διάφορα μας συνέφερε...

 

Επίσης αν θέλετε γενικά για σύγκριση τιμών ειδών φαρμακείου στη Γερμανία, υπάρχει και το

http://www.apomio.de

 

δουλεύει σαν το δικό μας το skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,

 

FREE DELIVERY on all orders plus £15 OFF new season items !!!!!!!!!!!!!

 

Σπεύσατε.

 

Νομίζω ότι το free delivery ισχύει μόνο για εντός UK... το λέει κάτω κάτω με ψιλά γραμματάκια... αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα!

 

Πηρα του μπεμπη αυτα τα ρουχαλακια περιπου 75 ευρω, πηρα παπουτσια δικα μου ADIDAS 40 ευρω, δυο ζευγαρια NIKE του μπεμπη 25 ευρω και τα 2, 2 κιβωτια πανες 20 ευρω η καθεμια, 3 sudocrem 6,5 ευρω η μια. Δλδ, συνολο 75+40+25+40+20=200 ευρω. Και 37,5 ευρω (ελπιζω) τα μεταφορικα 237,50.

 

Αντιστοιχα εδω ηθελα

80 τα παπουτσια μου

90 του μπεμπη

70 οι πανες

30 οι sudocrem

Kαι τα ρουχαλακια που πηρα που ειχαν 75 ευρω, αν επαιρνα αντιστοιχα απο το mothercare, ηθελα σιγουρα 180, οποτε συνολο

80+90+70+30+180=450 ευρω

 

Τελικα μου απαντησαν απο το MyUKmail και για αγορα 66 λιρων η χρεωση τους ειναι 6,5 λιρες για το personal shopper και με αυτα τα πραγματα που γραφω οτι πηρα ειναι ενα δεμα και η χρεωση της αποστολης ειναι οντως 37,5 λιρες.

 

Κατινακι σου απαντησαν εσενα ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...