Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Maanton ευχαριστώ για την απάντηση. Είχα πάρει μπουκάλι αλλά δεν με βόλεψε. Η αλήθεια είναι ό,τι είχε ειδικό στόμιο και έμπαινε απευθείας στην μύτη, δεν μεσολαβούσε σύριγγα, και κάποια στιγμή κόλλησε το στόμιο. Έτσι δεν το ξαναπήρα.

Εσύ ποιο μπουκάλι παίρνεις?

 

Έχει μπλε ετικέτα, λέει sodium chloride injection/fresenius 500ml 0.9%.

Τρυπάω με τη βελόνα εντός της στάθμης του ορού και όταν η στάθμη κατεβαίνει ξανατρυπάω χαμηλότερα. Με έχει βολέψει πολύ.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώωωωωωω Καλαμαράκι....Θα τα παραγγείλω άμα είναι γιατί μ'έχει φάει ο σύζυγος...

Επίσης έχει πάρει πουθενά το μάτι σας ηλεκτρική κουβέρτα διπλή σε καλή τιμή????Ψιλοακριβές είναι όσες βρήκα στο amazon που έψαξα..Επίσης ποιά μάρκα είναι καλή αν ξέρετε...Ευχαριστώωωω..Τώρα που πήρα φόρα, θα σηκώσω όλα τα ηλεκτρονικά μαγαζιά...:D:D:D

 

Και γω είχα φάει τον τόπο να βρω πριν τα Χριστούγεννα!Τελικά παρήγγειλα αυτήν http://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=128000056&LastAdd=128000056. Είναι πολύ καλή και το άτομο που την πήγα δώρο είναι ενθουσιασμένη!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

σου λέει τι είναι το κάθε δέμα ή ότι π.χ. ήρθαν 4 δέματα;

 

ευχαριστώ πολύ ε! :mrgreen:

 

που είσαι βρε Μαράκι??

Δυστυχώς σου λέει ήρθαν 2 δέματα..εγω πχ περιμένω 5 και ξέρω οτι έχουν πάει τα 3 πριν κλείσουν απο που και ποιά δεν ξέρω περιμένω ενημέρωση...

αντε να αρχισουν να απαντουν μην τα πάρωωωω

Link to comment
Share on other sites

που είσαι βρε Μαράκι??

Δυστυχώς σου λέει ήρθαν 2 δέματα..εγω πχ περιμένω 5 και ξέρω οτι έχουν πάει τα 3 πριν κλείσουν απο που και ποιά δεν ξέρω περιμένω ενημέρωση...

αντε να αρχισουν να απαντουν μην τα πάρωωωω

 

κοριτσάκι μου γλυκό! τι κάνει η πριγκήπισσά σου; :mrgreen:

 

δηλαδής, έχεις παραγγείλει 3, σου στέλνει 1η ενημέρωση ότι έχουν έρθει 2 (μόνο αυτό, αριθμός 2) και μετά σου στέλνει 2η ενημέρωση ότι έχει παραλάβει 3 (χωρίς λεπτομέρειες)...και του λες, οκ τα έχεις όλα, στείλτα, πόσο το μαλλί;

και σου απαντάει τι; ότι είναι 40 κιλά άρα 2 πακέτα, άρα χ λεφτά; τα πληρώνεις και πόσο γρήγορα στα στέλνουν;

 

πωπω σε ζάλισα! φιλιά στο κουκλί!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ίσως να είναι λίγο άσχετο με το τοπικ, αλλά πέτυχα στην τηλεόραση μια διαφήμιση που έλεγε για ένα σαιτ που μπορούμε να δωρίσουμε παλιά παιχνίδια... Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη καθώς το είχα χωρίς φωνή & το πρόλαβα στο τέλος & έτσι δεν συγκράτησα το εν λόγω σαιτ. Αν το έχει δει κάποια κοπέλα, ας μας το πεί. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χρόνια Πολλά και Καλή χρονιά!

Ξέρετε που μπορώ να βρω φθηνό φυσιολογικό ορό σε αμπούλες? Έψαξα άμαζον και e-bay και δεν βρήκα κάτι.

Ο Νέος χρόνος νας έφερε μύξες με το κιλό και τα χρειαζόμαστε:)

αυτο που σου ειπε μια κοπελα για το μπουκαλι ειναι το καλυτερο..και εμεις εχουμε ΠΑΡΑ πολλες μυξουλες,εδω και 10 μερες..με μια συριγγουλα ρουφαμε ορο και το βαζουμε στη μυτουλα της..την μυτη της συριγγας θα την αφηνεις στο μπουκαλι καρφωμενη για να μη παιρνει κ πολυ αερα.αυτα..φιλια

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κούκλα, επειδή την ψάχνω λίγο με το my uk mail, για πες μου κάτι...

τους είχε ενημερώσει από πριν τι περιμένεις να λάβεις;

ή κάθε φορά που παραλάμβαναν κάτι σε ενημέρωναν και όταν πλέον τα είχα όλα τους είπες εσύ, ωραία τώρα στείλτε τα;

 

προσπαθώ να δω από εμπειρίες αν είναι λειτουργικό πέραν αυτών που έχω διαβάσει στο σάιτ τους...

 

Συνήθως κάθε site που παραγγέλνεις σου στέλνει σε πόσα πακέτα σου στέλνει τα πράγματά σου. Το UKmail κάθε φορά που παραλαμβάνει κάτι σου στέλνει mail οτι έχει πακέτο. Όταν φτάσουν όλα όσα περιμένεις τους ζητάς να στα στείλουν.

Πάντως, να ξέρετε οτι ανοίγουν τις κούτες και βάζουν τα πράγματα σε μία μεγαλύτερη δική τους, έτσι ώστε να μειωθεί και το βάρος. Στη τελευταία μου παραγγελία έλειπε μια φόρμα του παιδιού. Τους έστειλα mail μου ζήτησαν περισσότερα στοιχεία,τους έστειλα πίσω το mail που μου έστειλε το site που είχα παραγγείλει και φαινόταν η φόρμα και δεν μου ξανααπάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε κορίτσια. Θα το δοκιμάσω και με την σύριγγα λοιπόν και βλέπουμε. Η αλήθεια είναι ό,τι οι αμπούλες είναι πολύ ακριβές και κρατούν πολύ λίγο, κυρίως όταν υπάρχει υπερπαραγωγή σε μυξούλες:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκι μου γλυκό! τι κάνει η πριγκήπισσά σου; :mrgreen:

 

δηλαδής, έχεις παραγγείλει 3, σου στέλνει 1η ενημέρωση ότι έχουν έρθει 2 (μόνο αυτό, αριθμός 2) και μετά σου στέλνει 2η ενημέρωση ότι έχει παραλάβει 3 (χωρίς λεπτομέρειες)...και του λες, οκ τα έχεις όλα, στείλτα, πόσο το μαλλί;

και σου απαντάει τι; ότι είναι 40 κιλά άρα 2 πακέτα, άρα χ λεφτά; τα πληρώνεις και πόσο γρήγορα στα στέλνουν;

 

πωπω σε ζάλισα! φιλιά στο κουκλί!

 

καλά είναι το κουκλί μου!!

Ετσι ακριβώς και τώρα εγω ψαχνω να βρω τι γίνεται γιατί μόλις μου είπαν οτι έχουν 2 απο τα 5.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, έχει κάνει καμιά σας επιστροφή στο Fragrancex? Άρχισαν να χρεώνουν μεταφορικά κι ενώ τους ζήτησα αμέσως να ακυρώσουν την παραγγελία μου διότι ασύμφορη μου λενε ότι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αρνηθώ την παραλαβη της .Πλήρωσα όμως ο βλάκας μέσω Paypal.Θα μου κάνουν refund; Είχε καμιά σας ανάλογη εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχει κάνει καμιά σας επιστροφή στο Fragrancex? Άρχισαν να χρεώνουν μεταφορικά κι ενώ τους ζήτησα αμέσως να ακυρώσουν την παραγγελία μου διότι ασύμφορη μου λενε ότι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να αρνηθώ την παραλαβη της .Πλήρωσα όμως ο βλάκας μέσω Paypal.Θα μου κάνουν refund; Είχε καμιά σας ανάλογη εμπειρία;

 

αν εχεις πληρώσει με πευπαλ δεν εχεις κατι να φοβηθεις ουτε να στεναχωρεθεις, πολυ απλα θα κανεις μια αρνηση πληρωμης εξηγωντας τους λογους ....

 

Αλλα...δεν εχουν αρχισει να χρεώνουν μεταφορικα΄απλα από οσο βλεπω μαλλον δεν εβαλες τον κωδικό FREE εκει διπλα απο το συνολο χρηματων για να μη σε χρεώσει μεταφορικα.Γιατι τωρα ειμαι στη σελιδα κ μολις τωρα το εκανα και δεν με χρεώνει μεταφορικα..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρα, για πες μας απο ποια άλλα καταστήματα ψωνίζεις μέσω my-uk?

 

μεχρι στιγμης απο ακατανομαστο m&s και tesco. ψαχνω και αλλα που να δεχονται ελληνικη πιστωτικη....

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι λίγο άσχετο με το τοπικ, αλλά πέτυχα στην τηλεόραση μια διαφήμιση που έλεγε για ένα σαιτ που μπορούμε να δωρίσουμε παλιά παιχνίδια... Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη καθώς το είχα χωρίς φωνή & το πρόλαβα στο τέλος & έτσι δεν συγκράτησα το εν λόγω σαιτ. Αν το έχει δει κάποια κοπέλα, ας μας το πεί. Ευχαριστώ

 

http://www.toylife.gr αν λες αυτό με το ρομπότ στο σκαι...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν Ράννια η παρέμβασή σου στα Ελτα μάλλον είχε αποτέλεσμα.. σήμερα παρέλαβα τα μωρομάντηλά μου αφού λέει τα είχαν πολύ καιρό και δεν με έβρισκαν... το καλύτερο βέβαια είναι πως τα πήρα και τζάμπα τελικά αφού το αμαζον μου έκανε επιστροφή χρημάτων και μετά μου είπε να τα κρατήσω...γιούπι... νομίζω οσονούπω θα παραλάβεις και εσυ...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Πώς ξέρουμε αν ένα "μαγαζί" δέχεται ελληνική πιστωτική? Εγώ θέλω να παραγγείλω μέσω myukmail από το timberland.co.uk. Θα μου το βγάλει όταν πληρώνω? Αν είναι, μην κάνω τσάμπα εγγραφή στο myukmail...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Πώς ξέρουμε αν ένα "μαγαζί" δέχεται ελληνική πιστωτική? Εγώ θέλω να παραγγείλω μέσω myukmail από το timberland.co.uk. Θα μου το βγάλει όταν πληρώνω? Αν είναι, μην κάνω τσάμπα εγγραφή στο myukmail...

 

αν εχει διαφορετικη διευθυνση( delivery address) παραδοσης και διευθυνση λογαριασμου( billing address) δεν υπαρχει προβλημα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

αν εχει διαφορετικη διευθυνση( delivery address) παραδοσης και διευθυνση λογαριασμου( billing address) δεν υπαρχει προβλημα.

 

μπα...μη το λες αυτο...και σε αλλα δεχονται να κανεις εγγραφη με ελληνικη διευθυνση, αλλα τελικα δε μπορουν να σου πουλησουν.

 

καλυτερα στειλτε ενα μηνυμα

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρα, για πες μας απο ποια άλλα καταστήματα ψωνίζεις μέσω my-uk?

 

http://www.vertbaudet.co.uk/

Εγω και απο δω, αλλα με personal shopper (Tυπου σαλοπετα). Τους στελνεις με λινκ τα κομματια που θες και σου τα παραγγελνουν αυτοι. Χρεωνουν 11% επι της παραγγελιας. Εγω εβαλα 66 λιρες παραγγελια και τους πληρωσα περιπου 7 λιρες αμοιβη. Τιποτα δεν ειναι, αν σκεφτεις οτι αντιστοιχα για να επαιρνα απο τον ακατανομαστο στην ελλαδα τα ιδια πραγματα ηθελα περιπου 200.

 

 

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης απο ακατανομαστο m&s και tesco. ψαχνω και αλλα που να δεχονται ελληνικη πιστωτικη....

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες (και την Ραννιούλα και τη ζονιαντιμ! :))

 

Είχα ρωτήσει στην Κύπρου και μου είχαν πει ότι δεν είναι πρόβλημα της τράπεζας αλλά του εκάστοτε καταστήματος...σε κάποιες περιπτώσεις κάνουν cross check ότι το billing address που δηλώνεις είναι και αυτό που έχεις δηλωμένο με την τράπεζα...σε κάποιες άλλες όχι...

 

νομίζω το νεξτ τσεκάρει...

εγώ θα σας πρότεινα να δοκιμάσετε το gap...δηλώστε billing adress το ίδιο με το shipping (δηλ. το myukmail)...αν όντως τσεκάρει, το χειρότερο που θα πάθετε είναι να ακυρωθεί η παραγγελία και να σας επιστραφούν τα χρήματα....

 

(όλο αυτό μου το πρότεινε το παλληκάρι της τράπεζας :lol::lol::lol::lol:)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις πληρώσει με πευπαλ δεν εχεις κατι να φοβηθεις ουτε να στεναχωρεθεις, πολυ απλα θα κανεις μια αρνηση πληρωμης εξηγωντας τους λογους ....

 

Αλλα...δεν εχουν αρχισει να χρεώνουν μεταφορικα΄απλα από οσο βλεπω μαλλον δεν εβαλες τον κωδικό FREE εκει διπλα απο το συνολο χρηματων για να μη σε χρεώσει μεταφορικα.Γιατι τωρα ειμαι στη σελιδα κ μολις τωρα το εκανα και δεν με χρεώνει μεταφορικα..

 

 

Το Free το έβαλα.Και μένα κάποια στιγμή μου βγαλε 0 μεταφορικά κι όταν είδα την απόδειξη ττου Paypal έπαθα πλάκα.

Τι να πω , δεν ξέρω αν έκανα λάθος, πάντως μου στειλαν mail που λέει ότι πια δεν τους συμφέρει να στέλνουν free και με παρέπεμψαν σε link που λες τη χώρα σου και αριθμό προιόντων και σου βγάζει τα μεταφορικά.

Πήγαινε δεξια Shipping costs και θα δεις τα νέα...

 

άσχετο, πώς θα κάνω άρνηση πληρωμής στο Paypal, βρε κορίτσια, δε μου χει ξανατύχει...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...