Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλέ δεν με χρέωσαν καθόλου μεταφορικά, αυτό λέω...Επειδή ήξερα για το πλαφόν των 25 λιρών είχα σκοπό να παραγγείλω και κάτι άλλο αλλά πατώντας checkout μόνο γι αυτό το προιόν για να δω την τιμή του σε ευρώ μου έβγαλε 2 επιλογές, standard delivery και free super save delivery, επέλεξα την δεύτερη και μου προχώρησε κανονικά την παραγγελία μου χωρίς να με χρεώσει μεταφορικά...Χθες μου έγραψαν ότι το έστειλαν μάλιστα και η χρέωση στην κάρτα μου είναι κανονική...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

καλα ειναι τελειο αυτο που πηρες!! το πηρα μολις κι εγω!! ουτε εμενα με χρεωσαν μεταφορικα... :D

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παρεπιμπτόντως, τώρα που λέμε για το amazon, συμπλήρωσε σε μία παραγγελία με Birkenstock που ήθελε ο άντρούλης μου, στοματικά διαλύματα listerine μήπως και μου τα δεχτούν. Η παραγγελία προχώρησε κανονικότατα, με τιμή 3,89 λίρες το μπουκάλι ενώ από Ελλάδα το παίρνω 7 ευρώπουλα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι τελειο αυτο που πηρες!! το πηρα μολις κι εγω!! ουτε εμενα με χρεωσαν μεταφορικα... :D

 

Τώρα που έχει μεγαλώσει η δικιά μου όποτε βγαίνουμε έξω για φαγητό δεν πολυκάθεται στο καρότσι της αλλά θέλει να κάθεται στο τραπέζι μαζί μας και το θεώρησα πολύ καλό και πρακτικό να το έχουμε πάντα μαζί μας μιας και σε πολλές ταβέρνες δεν έχουν καρεκλάκια...Για να δούμε αν θα βολέψει...Άσε που είναι πιο μαλακό από αυτά τα πλαστικά που κυκλοφορούν..

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει μεγαλώσει η δικιά μου όποτε βγαίνουμε έξω για φαγητό δεν πολυκάθεται στο καρότσι της αλλά θέλει να κάθεται στο τραπέζι μαζί μας και το θεώρησα πολύ καλό και πρακτικό να το έχουμε πάντα μαζί μας μιας και σε πολλές ταβέρνες δεν έχουν καρεκλάκια...Για να δούμε αν θα βολέψει...Άσε που είναι πιο μαλακό από αυτά τα πλαστικά που κυκλοφορούν..

 

εχει και καλες κριτικες απο οτι ειδα και το εψαξα και σε αλλα σαιτ και γενικα ειναι πολυ καλο γιατι φουσκωνει μονο του δε χρειαζεται να κανεις τιποτα εσυ. Και απο οτι διαβασα ειναι αρκετα ψηλο φτανει δηλαδη το μωρακι σε ωραιο υψος...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω και ένα άλλο θέμα...Θέλω να παραγγείλω από το e-bay οθόνη αφής για το κινητό του συζύγου γιατί το πέταξε κάτω η μικρή και έσπασε και έχει μαυρίσει σε ένα σημείο...Πήγα στις οδηγίες για το e-bay και βρήκα αυτόν τον πωλητή στους αξιόπιστους και του έχω στείλει δύο μηνύματα, ένα προχθές και ένα σήμερα και δεν μου έχει απαντήσει...Μου βγάζει μόνο μήνυμα το e-bay ότι ήταν εκτός ο πωλητής μέχρι τις 9/1/2011 και σήμερα που ξανάστειλα ότι ήταν εκτός μέχρι τις 10/1/2011..Εγώ θέλω να αγοράσω αυτά http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260668623484&ssPageName=STRK:MEWAX:IT και http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260690684764&ssPageName=STRK:MEWAX:IT Όταν βάζω μεταφορικά για Ελλάδα λέει ότι είναι δωρεάν...Αυτό τον ρωτάω αλλά απάντηση δεν βλέπω να παίρνω...Εσείς που έχετε ξανακάνει παραγγελίες στο e-bay ξέρετε αν ισχύει ή πρέπει οπωσδήποτε να επικοινωνήσω πρώτα μαζί του???Γιατί αν ισχύει να τα παραγγείλω να τελειώνω...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχει και καλες κριτικες απο οτι ειδα και το εψαξα και σε αλλα σαιτ και γενικα ειναι πολυ καλο γιατι φουσκωνει μονο του δε χρειαζεται να κανεις τιποτα εσυ. Και απο οτι διαβασα ειναι αρκετα ψηλο φτανει δηλαδη το μωρακι σε ωραιο υψος...

 

Τελικά βρήκες άκρη με mandco?????

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα....

 

Πλήρωσες μέσω paypal ή όχι???Γιατί εγώ μέσω paypal πλήρωσα και από ότι είδα έτσι πλήρωσε και η άλλη κοπέλα που της έκαναν κι εκείνης refund...Με το paypal δεν παίζουν, το φοβούνται εγώ αυτό πιστεύω...Σου εύχομαι πάντως να βγάλεις άκρη σύντομα...

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

astarti, εγω προσωπικα ποτε δεν επικοινωνω για να επιβεβαιωσω μεταφορικα στο e-bay! Αν ειναι καραγκιοζης και μου χρεωσει αλλ' αντ' αλλων θα κανω claim στο paypal. Πολλες οντως επικοινωνουν για επιβεβαιωση, αλλα εγω δεν καταλαβαινω τον λογο.

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

astarti, εγω προσωπικα ποτε δεν επικοινωνω για να επιβεβαιωσω μεταφορικα στο e-bay! Αν ειναι καραγκιοζης και μου χρεωσει αλλ' αντ' αλλων θα κανω claim στο paypal. Πολλες οντως επικοινωνουν για επιβεβαιωση, αλλα εγω δεν καταλαβαινω τον λογο.

 

Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από το e-bay και το φοβάμαι λίγο γι αυτό είπα να επικοινωνήσω μαζί του για καλό και για κακό μην και δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά και μετά τρέχω...Μπορείς σε παρακαλώ να δεις αυτά τα προιόντα που έβαλα αν είναι όντως δωρεάν τα μεταφορικά???Ή κάνω λάθος???

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ρε κοριτσι! Που χαθηκες?! :mrgreen:

 

ωωωω πήζω στη δουλειά ρε κούκλα! είμαι και ταπί οπότε ιντερνετικές αγορές γιοκ :roll:

 

σας διαβάζω όμως ανελλιπώς :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ουυυυυ

μου εστειλαν απο ukmail! παρελαβαν τα πακετακια μου!! Ειμαι τοσο χαρουμενη :D

σοβαρα τωρα ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΨΩΝΙΖΟΥΜΕ????

 

βρε κούκλα, επειδή την ψάχνω λίγο με το my uk mail, για πες μου κάτι...

τους είχε ενημερώσει από πριν τι περιμένεις να λάβεις;

ή κάθε φορά που παραλάμβαναν κάτι σε ενημέρωναν και όταν πλέον τα είχα όλα τους είπες εσύ, ωραία τώρα στείλτε τα;

 

προσπαθώ να δω από εμπειρίες αν είναι λειτουργικό πέραν αυτών που έχω διαβάσει στο σάιτ τους...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εχει και καλες κριτικες απο οτι ειδα και το εψαξα και σε αλλα σαιτ και γενικα ειναι πολυ καλο γιατι φουσκωνει μονο του δε χρειαζεται να κανεις τιποτα εσυ. Και απο οτι διαβασα ειναι αρκετα ψηλο φτανει δηλαδη το μωρακι σε ωραιο υψος...

 

κοριτσια ειναι φανταστικο αυτο το φορητο καθισματακι, το ειχαμε κι εμεις και το εχουμε παει δωρο σε όσα μωρακια γεννηθηκαν μετά απο εμάς!!! Μάλιστα ήταν και πιο φθηνο 13 λιρες περίπου. Καλές βόλτες. Εμεις το ειχαμε πάντα στο αμάξι και όπου πηγαιναμε (ταβερνες και γιαγιαδες) βόλευε. Και ταιριαζει σε όλες τις καρέκλες.

Link to comment
Share on other sites

βρε κούκλα, επειδή την ψάχνω λίγο με το my uk mail, για πες μου κάτι...

τους είχε ενημερώσει από πριν τι περιμένεις να λάβεις;

ή κάθε φορά που παραλάμβαναν κάτι σε ενημέρωναν και όταν πλέον τα είχα όλα τους είπες εσύ, ωραία τώρα στείλτε τα;

 

προσπαθώ να δω από εμπειρίες αν είναι λειτουργικό πέραν αυτών που έχω διαβάσει στο σάιτ τους...

 

Εγω οσες φορες το εχω χρησιμοποιησει δεν τους εχω ενημερωσει απο πριν. Μου ερχεται ξαφνικα ενα μειλ και λεει items arrived for you. Και σου λεει ποσα δεματα εχεις. Εσυ ξερεις αν περιμενεις κι αλλο. Αν οχι τους λες να σου πουν το κοστος, βαζεις το ποσο και μετα στο προωθουν.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Χρόνια Πολλά και Καλή χρονιά!

Ξέρετε που μπορώ να βρω φθηνό φυσιολογικό ορό σε αμπούλες? Έψαξα άμαζον και e-bay και δεν βρήκα κάτι.

Ο Νέος χρόνος νας έφερε μύξες με το κιλό και τα χρειαζόμαστε:)

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω και ένα άλλο θέμα...Θέλω να παραγγείλω από το e-bay οθόνη αφής για το κινητό του συζύγου γιατί το πέταξε κάτω η μικρή και έσπασε και έχει μαυρίσει σε ένα σημείο...Πήγα στις οδηγίες για το e-bay και βρήκα αυτόν τον πωλητή στους αξιόπιστους και του έχω στείλει δύο μηνύματα, ένα προχθές και ένα σήμερα και δεν μου έχει απαντήσει...Μου βγάζει μόνο μήνυμα το e-bay ότι ήταν εκτός ο πωλητής μέχρι τις 9/1/2011 και σήμερα που ξανάστειλα ότι ήταν εκτός μέχρι τις 10/1/2011..Εγώ θέλω να αγοράσω αυτά http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260668623484&ssPageName=STRK:MEWAX:IT και http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260690684764&ssPageName=STRK:MEWAX:IT Όταν βάζω μεταφορικά για Ελλάδα λέει ότι είναι δωρεάν...Αυτό τον ρωτάω αλλά απάντηση δεν βλέπω να παίρνω...Εσείς που έχετε ξανακάνει παραγγελίες στο e-bay ξέρετε αν ισχύει ή πρέπει οπωσδήποτε να επικοινωνήσω πρώτα μαζί του???Γιατί αν ισχύει να τα παραγγείλω να τελειώνω...

 

Astarti δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις εφοσον το λεει καθαρα greece get rates μηδεν μεταφορικα, αν τολμησει και σου χρεωσει μεταφορικα πολυ απλα θα τον καταγγειλεις στο εμπευ και τελειωσε!

Προχωρα το!!

 

βρε κούκλα, επειδή την ψάχνω λίγο με το my uk mail, για πες μου κάτι...

τους είχε ενημερώσει από πριν τι περιμένεις να λάβεις;

ή κάθε φορά που παραλάμβαναν κάτι σε ενημέρωναν και όταν πλέον τα είχα όλα τους είπες εσύ, ωραία τώρα στείλτε τα;

 

προσπαθώ να δω από εμπειρίες αν είναι λειτουργικό πέραν αυτών που έχω διαβάσει στο σάιτ τους...

 

Καλημερα/καλησπερα κοπελλιααααααααααααα σμουτσ σμουτ

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώωωωωωω Καλαμαράκι....Θα τα παραγγείλω άμα είναι γιατί μ'έχει φάει ο σύζυγος...

Επίσης έχει πάρει πουθενά το μάτι σας ηλεκτρική κουβέρτα διπλή σε καλή τιμή????Ψιλοακριβές είναι όσες βρήκα στο amazon που έψαξα..Επίσης ποιά μάρκα είναι καλή αν ξέρετε...Ευχαριστώωωω..Τώρα που πήρα φόρα, θα σηκώσω όλα τα ηλεκτρονικά μαγαζιά...:D:D:D

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χρόνια Πολλά και Καλή χρονιά!

Ξέρετε που μπορώ να βρω φθηνό φυσιολογικό ορό σε αμπούλες? Έψαξα άμαζον και e-bay και δεν βρήκα κάτι.

Ο Νέος χρόνος νας έφερε μύξες με το κιλό και τα χρειαζόμαστε:)

Γιατί δε παίρνεις το μεγάλο μπουκάλι (αυτό που χρησιμοποιούν στα νοσοκομεία);

Βάζεις μια σύριγγα και τραβάς όσα ml θέλεις. Και το καλύτερο είναι ότι πιέζοντας τη σύριγγα στη μύτη, ρίχνεις με μεγαλύτερη πίεση που είναι και το ζητούμενο.

Και γω αμπούλες χρησιμοποιούσα μέχρι που μου άνοιξε τα μάτια μια φίλη και σώθηκα.

Νομίζω ότι δεν κάνει πάνω από 2 ευρώ και το αντικαθιστάς κάθε δύο εβδομάδες.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Maanton ευχαριστώ για την απάντηση. Είχα πάρει μπουκάλι αλλά δεν με βόλεψε. Η αλήθεια είναι ό,τι είχε ειδικό στόμιο και έμπαινε απευθείας στην μύτη, δεν μεσολαβούσε σύριγγα, και κάποια στιγμή κόλλησε το στόμιο. Έτσι δεν το ξαναπήρα.

Εσύ ποιο μπουκάλι παίρνεις?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Από τις 21 Δεκέμβρη περιμένω και εγώ την παραγγελία μου από mandco και δεν έχει έρθει. Τους έστειλα σχετικό e-mail χθες και μου έκαναν απευθείας επιστροφή του ποσού. Το ίδιο είχε γίνει και με μια άλλη παραγγελία 1 μήνα πριν.

Κορίτσια νομίζω ό,τι όλο αυτό δεν τους συμφέρει και να το θυμηθείτε πως είτε θα σταματήσουν να στέλνουν Ελλάδα είτε θα αυξήσουν τα μεταφορικά και θα στέλνουν με κούριερ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω οσες φορες το εχω χρησιμοποιησει δεν τους εχω ενημερωσει απο πριν. Μου ερχεται ξαφνικα ενα μειλ και λεει items arrived for you. Και σου λεει ποσα δεματα εχεις. Εσυ ξερεις αν περιμενεις κι αλλο. Αν οχι τους λες να σου πουν το κοστος, βαζεις το ποσο και μετα στο προωθουν.

 

σου λέει τι είναι το κάθε δέμα ή ότι π.χ. ήρθαν 4 δέματα;

 

ευχαριστώ πολύ ε! :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...