Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Λοιπον κοριτσια μου (κυριως τα πατρινοπουλα). Πηγα στο ελτα κουριερ (ελλ. στρατιωτου) και εψαξαν ενα ενα τα δεματα. δεν υπαρχει τιποτα λενε. βαλανε και το track number (δεν ειναι η ιδια αναζητηση με την ιστοσελιδα μου ειπαν), τιποτα!

 

παντως, για οποια περιμενει απο αμαζον, ας ριξει μια ματια εκει. Ειδα ενα δεμα που μου εκανε για πανες. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια. Αλλα πιστευω οτι καποια τυχερη θα παραλαβει.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα και Καλή Χρονιά!! (λίγο καθηστεριμένα...)

λοιπόν είχα αναφέρει οτι είχα παραγγείλει κάτι κεράκια με led απο http://www.lightinthebox.com/ κάνανε 1,78? το ένα με δωρεάν μεταφορικά όπου έλεγε οτι θα κάνουν 15-30 μέρες..μετά απο 40 μέρες που δεν έιχαν έρθει τους στέλνω μειλ και μου λένε οτι δεν μπορούν να δουν τι γίνεται γιατί είναι απλό ταχυδρομίο. μετά απο 5 μέρες αφου ακόμη δεν έίχε έρθει κάτι τους ξαναστέλνω να το ψάξουν καλύτερα και μου λένε οτι έχουν χαθεί και θα μου κάνουν επιστροφή χρημάτων...όντως μετά απο μια μέρα μου στείλαν τα χρήματα με το paypal και την επόμενη ήρθαν τα κεράκια..καλά ούτε 0,078 δεν αξίζουν και δεν τους είπα τίποτα πιο άθλιο πράγμα δεν έχω δει..Ο αδερφός μου πήρε ένα mp3 player ήρθε στην ώρα του αλλά αθλιο και αυτό ψευτιά μια δουλεύει μια όχι. Απλά ένα feedback για όποιον πέσει σε αυτή τη σελίδα και θελήσει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μου (κυριως τα πατρινοπουλα). Πηγα στο ελτα κουριερ (ελλ. στρατιωτου) και εψαξαν ενα ενα τα δεματα. δεν υπαρχει τιποτα λενε. βαλανε και το track number (δεν ειναι η ιδια αναζητηση με την ιστοσελιδα μου ειπαν), τιποτα!

 

παντως, για οποια περιμενει απο αμαζον, ας ριξει μια ματια εκει. Ειδα ενα δεμα που μου εκανε για πανες. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια. Αλλα πιστευω οτι καποια τυχερη θα παραλαβει.[/quote

 

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις με μια παραγγελία μου από το άμαζον ?

 

Τα στοιχεια της παραγγελίας είναι ως εξής

Delivery #1: Dispatched on 23 Dec 2010

 

Delivery estimate:4 Jan 2011 (More about estimates)

1 package via Royal Mail

 

 

Delivery Option:

FREE Super Saver Delivery

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Items Ordered Price

1 of: Toy Story Flocked Chair [Toy]

Condition: New

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

£10.46

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Item(s) Subtotal: £8.50

Postage & Packing: £0.00

-----

Total before VAT: £8.50

VAT: £1.96

-----

Total: £10.46

-----

Total for this Delivery: £10.

 

 

Έπρεπε να το λάβω στις 4 Ιανουαρίου αλλά δεν έχει έλθει και δεν έχει tracking number. Που να στείλω e-mail, εννοώ σε ποιά διεύθυνση για να παραπονεθώ για την καθυστέρηση ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

ναι Πατρα...και η TATH επισης....μωρε λετε να παμε καμια βολτα απο Ελληνος Στρατιωτου? Σα πολλα πατρινα δεματα να εχουν χαθει!

 

Μικρο το κακο με τα μωρομαντηλα. Μπορεις να ξαναβαλεις τωρα παραγγελια....

 

Εγώ πρόβλημα έχω με τα κεντρικά Ελτα (στη Μαιζώνος).Όσο έμενα Αραχωβίτικα κ με εξυπηρετούσαν τα Ελτα της Έλληνος δεν είχα χάσει τίποτα..Απο τον Σεπτέμβρη που άλλαξα διεύθυνση έχω ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα..Πέρασα κάποια στιγμή κ τους τα έχωσα αλλά έλειπε η προισταμένη για να κάνω καταγγελία και απο τότε δεν έχω ξαναβρει χρόνο να πάω..Πάντως κάποια κυριούλα εκεί μου είπε πως το Κεντρο διανομής όλης της Πάτρας είναι κάπου στην Οβρυα κ ίσως το πρόβλημα να ξεκινάει κ απο εκεί..Αν κάνετε πάντως καμία ομαδική κίνηση είμαι μέσα κ εγώ...Κλάιω πολλά πράγματα..Πάντως για να είμαι δίκαιη οι πάνες κ τα μωρομάντηλα ήρθαν αν κ με καθυστερηση...

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα του mandco...Εκανα και report στο paypal και ακομα δε μου εχουν απαντησει!!! Είναι δυνατόν?? Κατι εχουν μαζι μου δε μου το βγαζετε απο το μυαλο... :D

Παντως η δικια μου εμπειρια απο το συγκεκριμενο σαιτ ειναι τραγικη... Ειλικρινα ψωνιζω online σχεδον αποκλειστικα απο το 2000 και τετοιο πραγμα δε μου εχει ξανατυχει... Τοσο πολυ... Τι να πω... Μπορει να ειμαι γκαντεμω. Μπορει τα mail μου να πηγαινουν στο Junk folder τους...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι, ξέρεις ότι είσαι η μόνη ε? Πάντως μεταξύ μας, και εμένα αμα μου συνέβαινε αυτό, θα πίστευα ότι κάτι έχουν μαζί μου! Αχαχαχχαχαα

 

Εγώ τα χω πάρει κρανίο με my-uk-mail γιατί υποτίθεται ότι θα ταν σε διακοπές μέχρι χθες, και δεν άνοιξαν ούτε σήμερα... Ελληνοποιήθηκαν...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μου (κυριως τα πατρινοπουλα). Πηγα στο ελτα κουριερ (ελλ. στρατιωτου) και εψαξαν ενα ενα τα δεματα. δεν υπαρχει τιποτα λενε. βαλανε και το track number (δεν ειναι η ιδια αναζητηση με την ιστοσελιδα μου ειπαν), τιποτα!

 

παντως, για οποια περιμενει απο αμαζον, ας ριξει μια ματια εκει. Ειδα ενα δεμα που μου εκανε για πανες. Μπορει να κανω και λαθος βεβαια. Αλλα πιστευω οτι καποια τυχερη θα παραλαβει.[/quote

 

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις με μια παραγγελία μου από το άμαζον ?

 

Τα στοιχεια της παραγγελίας είναι ως εξής

Delivery #1: Dispatched on 23 Dec 2010

 

Delivery estimate:4 Jan 2011 (More about estimates)

1 package via Royal Mail

 

 

Delivery Option:

FREE Super Saver Delivery

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Items Ordered Price

1 of: Toy Story Flocked Chair [Toy]

Condition: New

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

£10.46

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Item(s) Subtotal: £8.50

Postage & Packing: £0.00

-----

Total before VAT: £8.50

VAT: £1.96

-----

Total: £10.46

-----

Total for this Delivery: £10.

 

 

Έπρεπε να το λάβω στις 4 Ιανουαρίου αλλά δεν έχει έλθει και δεν έχει tracking number. Που να στείλω e-mail, εννοώ σε ποιά διεύθυνση για να παραπονεθώ για την καθυστέρηση ?

 

πωλητης ειναι το αμαζον? αν οχι, θα σου εχουν στειλει ενα μειλ επιβεβαιωσης αγορας που δειχνει το τρακ ναμπερ

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα του mandco...Εκανα και report στο paypal και ακομα δε μου εχουν απαντησει!!! Είναι δυνατόν?? Κατι εχουν μαζι μου δε μου το βγαζετε απο το μυαλο... :D

Παντως η δικια μου εμπειρια απο το συγκεκριμενο σαιτ ειναι τραγικη... Ειλικρινα ψωνιζω online σχεδον αποκλειστικα απο το 2000 και τετοιο πραγμα δε μου εχει ξανατυχει... Τοσο πολυ... Τι να πω... Μπορει να ειμαι γκαντεμω. Μπορει τα mail μου να πηγαινουν στο Junk folder τους...

 

ούτε εμένα μου απαντούν για μια επιστροφή έχω στείλει πόσες φορές..τι να πώ..

βρε γατούλα τι κάνεις και σου απαντούν αμέσως??

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι, ξέρεις ότι είσαι η μόνη ε? Πάντως μεταξύ μας, και εμένα αμα μου συνέβαινε αυτό, θα πίστευα ότι κάτι έχουν μαζί μου! Αχαχαχχαχαα

 

Εγώ τα χω πάρει κρανίο με my-uk-mail γιατί υποτίθεται ότι θα ταν σε διακοπές μέχρι χθες, και δεν άνοιξαν ούτε σήμερα... Ελληνοποιήθηκαν...

 

Κι εγω περιμενω πραγματα απο το ukmail και υπεθεσα οτι επειδη ηταν κλειστα θα ειχαν πολλα δεματα να ξεκαθαρισουν οποτε και δεν τους εστειλα μειλ σημερα... Απο αυριο. Λες να μην ανοιξαν καν?

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι, ξέρεις ότι είσαι η μόνη ε? Πάντως μεταξύ μας, και εμένα αμα μου συνέβαινε αυτό, θα πίστευα ότι κάτι έχουν μαζί μου! Αχαχαχχαχαα

 

Εγώ τα χω πάρει κρανίο με my-uk-mail γιατί υποτίθεται ότι θα ταν σε διακοπές μέχρι χθες, και δεν άνοιξαν ούτε σήμερα... Ελληνοποιήθηκαν...

 

και εγώ τα έχω πάρει και περιμένω και ενημέρωση για 2 δέματα που δεν ξέρω αν έχουν φτάσει και έχουν περάσει τόσες μέρες άντε να δεις τι έχει γίνει και δεν έχουν παραδωθεί. θα έχουν πάντως βουνό ενημερώσεις να κάνουν τόσες μέρες θα κάνω υπομονή 1 μέρα ακόμη και μετά θα τους στείλω μειλ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

πωλητης ειναι το αμαζον? αν οχι, θα σου εχουν στειλει ενα μειλ επιβεβαιωσης αγορας που δειχνει το τρακ ναμπερ

 

Ναι, είναι το αμαζον.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

καλά δεν υπάρχει μου έκαναν κιόλας refund..μέχρι να γράψω εδώ είχα 3 μειλ τους και μειλ απο paypal οτι έχει γίνει το refund..

 

ρε κοπελια!!! δεν τους στελνεις ενα mail οτι η ξαδερφη σου η efrossyni προσπαθει να επικοινωνησει μαζι σας εδω και 2 μηνες και την γραφετε στα @!@!@!@! σας??

Να σου στειλω καπου το μειλ που τους εχω στειλει να τους το προωθησεις σε παρακαλω παρα πολυυυυ??

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω παθει πλακα με τα ταχυδρομεια του εξωτερικου!!!!

Στελνω μνμ σημερα(ενας Θεος ξερει πως εβγαλαν ακρη αφου ειχα κανει μεταφραση στον γουγλη:mrgreen::mrgreen:) κ μολις τωρα ειδα οτι μου απαντησαν 3 ωρες μετα το εξης

Here the electronicval pre advice of your item ( send to Hellas Post ):

 

 

 

The item was exported on 30.12. from Austria to Greece ( to distribution Center Athens Air Mail Unit AMU ).

The sender posted these item as " non priority ". The running time is about 10- 14 days.

 

Please have patience and contact in the next days your national post about the delivery details .

 

with best regards from Vienna

 

Απο οτι καταλαβα το δεμα ειναι στα Ελτα απο τις 30-12?:confused:

Και σημερα τους πηρα τηλεφωνο κ ειπαν οτι δεν εχουν δεμα μου:twisted:

Τωρα αμα τους βρισω εγω θα φταιω??

Εχω κ μια ακομα απορια:απο την στιγμη που υπαρχει αριθμος παρακολουθησης γιατι δεν μπορω να δω που ειναι το δεμα μου στην Ελλαδα?Μπορω να το παρακολουθησω μεχρι το σημειο που το εδιωξαν απο Αυστρια μετα τιποτα.....

 

Ασχετο:καμια ποιο φθηνη λυση εκτος απο my-uk-mail δεν εχει βρεθει τελικα ε?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κοπελια!!! δεν τους στελνεις ενα mail οτι η ξαδερφη σου η efrossyni προσπαθει να επικοινωνησει μαζι σας εδω και 2 μηνες και την γραφετε στα @!@!@!@! σας??

Να σου στειλω καπου το μειλ που τους εχω στειλει να τους το προωθησεις σε παρακαλω παρα πολυυυυ??

 

στειλτο βρε κοπελιά!!σου στελνω πμ με το μειλ μου να μου το κάνεις προώθηση

Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει πλακα με τα ταχυδρομεια του εξωτερικου!!!!

Στελνω μνμ σημερα(ενας Θεος ξερει πως εβγαλαν ακρη αφου ειχα κανει μεταφραση στον γουγλη:mrgreen::mrgreen:) κ μολις τωρα ειδα οτι μου απαντησαν 3 ωρες μετα το εξης

Here the electronicval pre advice of your item ( send to Hellas Post ):

 

 

 

The item was exported on 30.12. from Austria to Greece ( to distribution Center Athens Air Mail Unit AMU ).

The sender posted these item as " non priority ". The running time is about 10- 14 days.

 

Please have patience and contact in the next days your national post about the delivery details .

 

with best regards from Vienna

 

Απο οτι καταλαβα το δεμα ειναι στα Ελτα απο τις 30-12?:confused:

Και σημερα τους πηρα τηλεφωνο κ ειπαν οτι δεν εχουν δεμα μου:twisted:

Τωρα αμα τους βρισω εγω θα φταιω??

Εχω κ μια ακομα απορια:απο την στιγμη που υπαρχει αριθμος παρακολουθησης γιατι δεν μπορω να δω που ειναι το δεμα μου στην Ελλαδα?Μπορω να το παρακολουθησω μεχρι το σημειο που το εδιωξαν απο Αυστρια μετα τιποτα.....

 

Ασχετο:καμια ποιο φθηνη λυση εκτος απο my-uk-mail δεν εχει βρεθει τελικα ε?

 

30/12 έφυγε απο Αυστραλία για Ελλάδα και λεει οτι θέλει περίπου 10-14 μέρες για να έρθει..οπότε όπου να'ναι θα σκάση μύτη

Link to comment
Share on other sites

30/12 έφυγε απο Αυστραλία για Ελλάδα και λεει οτι θέλει περίπου 10-14 μέρες για να έρθει..οπότε όπου να'ναι θα σκάση μύτη

Σ'ευχαριστω πολυ katinaki!!!

Aπο την Αυστρια οχι Αυστραλια 14 μερες να ερθει?

Με τι ερχεται με καρο?:mrgreen::mrgreen:

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ katinaki!!!

Aπο την Αυστρια οχι Αυστραλια 14 μερες να ερθει?

Με τι ερχεται με καρο?:mrgreen::mrgreen:

 

Καλά μου έχει κάνει η μπέμπα κάτι μάτια...να :shock:

μπορεί και με τον γαιδαρο...:-P

Link to comment
Share on other sites

Bounitsa (γεια σου!) πιστευω πως ναι!

 

χάθηκα ε;;;

με τρέχουν τα λαμόγια κανονικά........... :rolleyes:

 

θέλω να πάρω τη προέκταση για το καρότσι, να κάθεται ο μεγάλος πίσω όρθιος αλλά δε προλαβαίνω να κάνω τις ερευνές μου και φυσικά 80 ευρώ που το βρήκα στα ηρα αποκλείτεται να το πάρω.....

Link to comment
Share on other sites

ποσο το εχει το mytoys μαζι με τα μεταφορικα? και τι μαρκα ειναι? ελεγξες αν ειναι συμβατο με το καροτσι σου ?

 

35 ευρώ το έχει...

ήθελα πρώτα να ξέρω αν παίρνουν prepaid για να κοιτάξω παραπέρα.... προχωρώ σε έρευνα....

 

1678334-n.jpg

 

αυτό λέω....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...