Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

για το yoox τι λετε;;;;;εχει φιρματα ρουχακια σουπερ...

 

έχω ψωνίσει 4 φορές (μπότες diesel ,γοβάκια formarina,2 τζιν guess & diesel) και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Συνήθως βγάζει δωρεάν μεταφορικά και πολλές φορές δωρεάν επιστροφές.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια..Να σας κάνω μια ερώτηση???Παρήγγειλα στις 17/12 πραγματάκια για την μικρή μου από το mandco, η παραγγελία μου έγινε dispatched στις 19/12 και από τότε δεν μου έχει έρθει τίποτα...Σήμερα λοιπόν μου έστειλαν μήνυμα να αξιολογήσω τα προιόντα που παρήγγειλα...Είναι φυσιολογική η αναμονή 2 βδομάδων ή να την κλαίω την παραγγελιούλα μου???Τους έστειλα βέβαια απάντηση ότι δεν έχω παραλάβει την παραγγελία, για να δούμε τι θα μου απαντήσουν..Μπορώ να κάνω κάτι άλλο???

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια..Να σας κάνω μια ερώτηση???Παρήγγειλα στις 17/12 πραγματάκια για την μικρή μου από το mandco, η παραγγελία μου έγινε dispatched στις 19/12 και από τότε δεν μου έχει έρθει τίποτα...Σήμερα λοιπόν μου έστειλαν μήνυμα να αξιολογήσω τα προιόντα που παρήγγειλα...Είναι φυσιολογική η αναμονή 2 βδομάδων ή να την κλαίω την παραγγελιούλα μου???Τους έστειλα βέβαια απάντηση ότι δεν έχω παραλάβει την παραγγελία, για να δούμε τι θα μου απαντήσουν..Μπορώ να κάνω κάτι άλλο???

 

 

Μην ανησυχείς και μένα έτσι κάνουν πρώτα μου στέλνουν το μήνυμα και μετά μέσα στην εβδομάδα μου έρχονται τα πράγματα. Τώρα μάλιστα και με τις αργίες ίσω αργήσουν λίγο πιο πολύ. Και εγώ ακόμα περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς και μένα έτσι κάνουν πρώτα μου στέλνουν το μήνυμα και μετά μέσα στην εβδομάδα μου έρχονται τα πράγματα. Τώρα μάλιστα και με τις αργίες ίσω αργήσουν λίγο πιο πολύ. Και εγώ ακόμα περιμένω

 

Λες ε???Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...Άντε να δούμε γιατί αυτά τα ΕΛΤΑ δεν τα εμπιστεύομαι καθόλου!!!!Σπάνια χτυπάνε το κουδούνι και φοβάμαι μην τα παρατήσουν σε καμιά είσοδο και δεν τα βρω...Καλή αναμονή λοιπόν και ελπίζω να πάρουμε σύντομα τις παραγγελίες μας..;););)

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

να μας ελεγες και το e-shop?

 

 

 

βρε....γιατι μπερδευεσαι?

απλα σου αναλυει το ποσο

110εχει χωρις φορο , αρα με φορο παμε στα 126.91 (vat ειναι ο φορος) συν αλλα 20.94ευρώ για μεταφορικά ελλάδα

αρα παμε στο 126.91+20.94= 148ευρώ χοντρικα

 

και στο λεει εδω

Total amount 126.91 ?

Total amount (without VAT) 106.65 ? Including VAT of: standard (19 %) 20.26 ?

αυτο που σου αναλύει ειναι το ποσο χωρις φπα, μετα σου λεει με τοσο φπα και μετα εχεις και τα μεταφορικα.

Kalamaraki εχεις δίκιο!Με μπέρδεψε το total amount και μετα εψαχνα τα μεταφορικά και δεν μου έβγαιναν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πλήρωσα κανονικά με πιστωτική και όχι προπληρωμένη. Γενικά έχω μια πιστωτική με χαμηλό πιστωτιό όριο για on line αγορές. Βέβαια δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και με προπληρωμένη.

 

 

 

Το συνολικό ποσό που θα πληρώσεις για το καθισματάκι είναι ? 130,84 εάν πληρώσεις με κάρτα. δες: http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/sec414e97ecb6/?Locale=en_GB&ViewObjectID=1094101&ChangeAction=SaveLocale&ChangeObjectID=1094097

Τελικά θα παραγγείλω από το mytoys.de γιατί βγαίνει συνολικά με φορο κ μεταφορικά 120 περίπου και παράδοση 12 μερες ενώ αυτό ήθελε 4 εβδομάδες παράδοση!

Τωρα οσο για την πιστωτική θα το ρισκάρω μάλλον!!!

Σ ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!!!!:-D:grin::-D

Link to comment
Share on other sites

bitchoni σ ευχαριστω :)

 

Μηπως εχει πεσει στην αντιληψη σας κ ενα μαξιλαρι σαν τα donats ;;;;; ειναι 2 κομματια σαν 2 παρενθεσεις που μπορεις να τα ενωσεις κ να βαλεις το μωρο στο κεντρο...Δεν θυμαμαι που το ειδα!!!!!

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

bitchoni σ ευχαριστω :)

 

Μηπως εχει πεσει στην αντιληψη σας κ ενα μαξιλαρι σαν τα donats ;;;;; ειναι 2 κομματια σαν 2 παρενθεσεις που μπορεις να τα ενωσεις κ να βαλεις το μωρο στο κεντρο...Δεν θυμαμαι που το ειδα!!!!!

 

αυτό εννοείς;

 

http://www.elc.co.uk/Blossom-Farm-Sit-Me-Up-Cosy/120539,default,pd.html

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

όπως βλέπεις πιο πάνω Ράννια κι εγώ μια απο τα ίδια....

μου είπαν οτι θα μου επιστρέψουν τα χρήματα, ωστόσο αν τελικά παραλάβω να τις κρατήσω τις πάνες είπαν ή να τις δωρίσω σε κάποιο ίδρυμα(!).

Τελικά όταν στέλνουν απο Αγγλία με DHL ξέρει καμία με τι έρχονται στην Ελλάδα για να τις αναζητήσω???????

 

 

 

 

Τελικα μου ειπαν οτι θα μου κανουν refund τα χρηματα. Τους εστειλα ενα χεστηριο, και τους ειπα οτι εγω εχω βαλει τη παραγγελια απο τον νοεμβριο, οτι περιμενω τοσο καιρο για να γινει παραδοση 23/12 και τωρα μου λενε οτι χαθηκαν?! Ε οχι! Θα τους στελνω καθε μερα χαιρετισματα οτι ειναι ηλιθιοι!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ειπαν οτι θα μου κανουν refund τα χρηματα. Τους εστειλα ενα χεστηριο, και τους ειπα οτι εγω εχω βαλει τη παραγγελια απο τον νοεμβριο, οτι περιμενω τοσο καιρο για να γινει παραδοση 23/12 και τωρα μου λενε οτι χαθηκαν?! Ε οχι! Θα τους στελνω καθε μερα χαιρετισματα οτι ειναι ηλιθιοι!

 

κι εγώ 24/11 είχα κάνει παραγγελία που την είχαν σπάσει σε 3 μέρη....τα 2 ήρθαν και το 3ο οι πάνες που έπρεπε να έρθουν 23/12 δεν ήρθαν...όταν έκανα τρακινγκ την παραγγελία, έβλεπα για 2 εβδομάδες οτι ήταν στο Staufenberg και έφυγαν απο εκεί στις 23/12....έκτοτε τίποτα...

οπότε σκέφτομαι μήπως έκαναν μλκ τα ελτα και μου τις χάσανε...αφού το αμαζον τις έστειλε....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με dhl? τι track number εχεις?

 

κι εμενα το 1 απο τα 2 μερη που την εσπασαν δεν ηρθε.....εχω την εντυπωση οχι τυχαια....

 

ναι με dhl...έχω το νούμερο που μου έδωσε το αμαζον...12ψηφιο...

το οποίο όταν το βάζω εδώ: http://www.dhl.de/en.html

μου βγάζει αυτό:

16.12.10 23:18 Hours DE

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

22.12.10 15:54 Hours Staufenberg, DE

The shipment has been processed in the parcel center

23.12.10 11:25 Hours Staufenberg, DE

The international shipment has been processed in the parcel center of origin

24.12.10 03:58 Hours Feucht, DE

The international shipment has been processed in the export parcel center

24.12.10 04:02 Hours Feucht, DE

The shipment is being transported to the destination country

 

 

λες να τα σούφρωσε κανένας ελτατζής?????

Link to comment
Share on other sites

αν θες , πες το νουμερο να κοιταξω στα ελτα....αποκλειεται να μην ερθει αυτη η παραγγελια.....

 

εμενα μου βγαζει αυτο...

16.12.10 23:18 Hours --

The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει καμμιά σας ιδέα αν θα βάλει το Mandco καμμία έκπτωση με κωδικό σύντομα;

Τελικά από τη στιγμή που μου ακύρωσαν την παραγγελία με το bag15, δεν τον ξαναπαίρνει τον κωδικό. (γατούλα είσαι τυχερή, πρόλαβες)

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δε μπορω να βαλω νεα παραγγελια...γιατι ειναι τα Pampers! καταλαβες? η γκαντεμια η ιδια δλδ.....

 

Ραννια αν εχεις my uk mail ποιο το προβλημα να κανεις παραγγελια pampers?

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και επανέρχομαι στις αγορές καλλυντικών μέσω strawberry...

 

Βρε κορίτσια είναι αυθεντικά αυτά τα προιόντα;

Με έχει φάει ο άντρας μου ότι για να είναι τόσο φθηνά, είναι "μαιμούδες"!!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ειπαν οτι θα μου κανουν refund τα χρηματα. Τους εστειλα ενα χεστηριο, και τους ειπα οτι εγω εχω βαλει τη παραγγελια απο τον νοεμβριο, οτι περιμενω τοσο καιρο για να γινει παραδοση 23/12 και τωρα μου λενε οτι χαθηκαν?! Ε οχι! Θα τους στελνω καθε μερα χαιρετισματα οτι ειναι ηλιθιοι!

 

Και η συνεχεαι του σηριαλ!

 

Μου λενε οτι κανονικα θα μου τα ξαναεστελναν, αλλα επειδη πλεον δε στελνουν ελλαδα δε γινεται. Αντ' αυτου, (κι επειδη τους τα εχω πρηξει), μου δινουν κουπονι 5 λιρων για τις επομενες αγορες μου.

 

Κατι ειναι και αυτο....

 

 

Link to comment
Share on other sites

οι ...............38 λίρες που πρέπει να δώσεις για μεταφορικά?????:):)

 

ω ναι!

 

και επι της ουσιας, δε μπορεις να κανεις και πολυυυυυυυυυυ μεγαλη παραγγελια (να πεις να κανω στοκ να μη "φαινονται" και τοσο πολυ τα 38 ευρω), γιατι μετα δεν ειναι 38 ευρω τα μεταφορικα. Σπανε τη παραγγελια σε 2,3 κλπ κομματια και καθε κομματι χρεωνεται 38.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και η συνεχεαι του σηριαλ!

 

Μου λενε οτι κανονικα θα μου τα ξαναεστελναν, αλλα επειδη πλεον δε στελνουν ελλαδα δε γινεται. Αντ' αυτου, (κι επειδη τους τα εχω πρηξει), μου δινουν κουπονι 5 λιρων για τις επομενες αγορες μου.

 

Κατι ειναι και αυτο....

 

Και πώς θα το εξαργυρώσεις, αφού δε στέλνουν Ελλάδα;

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά κορίτσια!!!

 

Ερώτηση:Στο http://www.apo-rot.de χρεώνουν τίποτα εξτρά εκτός από τα 10? που βλέπω μεταφορικά?

 

Επειδή δεν το έχω με τα γερμανικά, θέλω να ξέρω αν είναι μόνο αυτά τα μεταφορικά, ά αν χρεώνουν τίποτα εξτρά μετά από κάποιο όριο κιλών πχ.

 

Help pleaseeeeeee:p

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελία στις 16/12 για 4 προϊόντα (1 βιβλίο και 3 ζευγάρια παπούτσια). Χωρίστηκαν σε δυο παραγγελίες (1η πωλητής amazon, 2η πωλητής άλλος) και έγιναν dispatched την επόμενη. Για την πρώτη μου ορίσανε ημερομηνία παράδοσης 24/12 και για την δεύτερη 21-30/12

Στις 27/12 έρχεται το βιβλίο από την πρώτη παραγγελία. το παπούτσι πουθενα.

Στις 31/12 έρχεται η 2η παραγγελία ( 2 παιδικά παπουτσάκια) με δέμα στην πόρτα μου.

Αρχίζω να ανησυχώ για το άλλο ζευγάρι. Παει, χάθηκε. Το πήρανε από την πόρτα μου όταν μου έφεραν το βιβλίο.

Τελικά εχθές 3/1 ήρθε ειδοποιητήριο για δέμα από τα ΕΛΤΑ.

Αν και μίλησα με amazon δε μου είπανε ότι έσπασε ξανά η παραγγελία, ενώ τα ΕΛΤΑ πότε στέλνουν δέματα και πότε όχι. Αναλόγως με τον χώρο που έχει ο ταχυδρόμος στο καλάθι του. Καλό κι αυτό........

Τουλάχιστον τα πράγματά μου ήρθαν!!!

Με το καλό και στα δικά σας δέματα κορίτσια!!

IeXep3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τον πόνο μου, και εγώ.

 

Παρήγγειλα στο amazon.co.uk στις 13 Δεκεμβρίου κάτι βιταμίνες, όχι με πωλητή τον αμαζον αλλά κάποιον άλλο, με πολύ καλό βαθμό, σχεδόν 100%. Estimated dispatch είχε 17-23 Δεκεμβρίου αλλά δεν έχει έρθει ακόμα. Έχω στείλει 2-3 e-mails στον πωλητή, και μου απάντησε ότι χάλασε το ταμπελάκι με την διεύθυνση στο πακέτο, του επιστράφηκε και εκείνος το ξαναέστειλε. Δεν έχω λάβει τίποτα ακόμα, εννοείται ότι δεν έχει tracking number και ακόμα περιμένω τις βιταμίνες, που είναι της μανούλας μου και τις χρειάζεται πολύ. Στο τελευταίο μύνημα, που ήταν ξεχεστήριο - που είναι, πότε θα έρθουν, αφού δεν είναι δικό μου το λάθος, έπρεπε να σταλούν εξπρες και πρέπει να αποζημιωθώ με κάποιον τρόπο για την καθυστέρηση -, μου απάντησε ότι θα κανονίσει για μια μερική επιστροφή χρημάτων αλλά το κύριο είναι να έρθουν τα πράγματα.

 

Η φάση είναι ότι το άμαζον μου έστειλε σήμερα μύνημα για να κάνω αξιολόγηση στον πωλητή αυτόν. Και ερωτώ, εγώ τι κάνω ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...