Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Nestoroudi, καλημέρα έχεις πάρει τίποτα από αυτούς; Μου φάνηκαν πολύ καλά. Χρειάζομαι σεντονάκια γιατί ο μικρός μου κάθε πρωί ξυπνάει βρεγμένος και δεν προλαβαίνων να πλένω και να αλλάζω. Θέλω κάτι με καλές τιμές αλλά να είναι και καλή ποιοότητα.

 

ευχαριστώ :)

και πότε παρήγγειλες; συνολικά πόσες μέρες κάνουν;

τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι επίσης 12 ευρώ;

 

κοριτσια παρελαβα και εγω τα σεντονακια μου σημερα απο http://www.custom-bedding.com. !!! φαινονται πολυ ωραια και πολυ καλη ποιοτητα. εκανα παραγγελια για 3 σετ για να γλιτωσω τα μεταφορικα. 2 για εμας και 1 για δωρο!! εκαναν περιπου 1 βδομαδα να μου παραδωσουν. τωρα θα τα στρωσω για τα χριστουγεννα!! αργοτερα θα παραγγειλω και για την μικρουλα μου φουξ-ροζ συνδυασμος που τρελαινει!! κριμα που ειναι κλειστα τωρα για τα χριστουγεννα, θελει και η αδερφη μου να αγορασει για δωρα γαμου.... τι να κανουμε, θα περιμενουμε.

 

περιμενω επισης παραγγελια απο http://www.thetoyshop.com/GamesAndPuzzles/Puzzles/12-Assorted-Childrens-Puzzles-Bumper-Pack/EPN404418

συνολικα μαζι με τα μεταφορικα, πληρωσα 48€. αγορασα 12 puzzle και ενα ακομα παιχνιδι. αυτα τα puzzles ειναι πολυ ωραια!!! ειχα παρει περσυ τετοια μαρκα και εμεινα πολυ ευχαριστημενη.

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tελικά μπερδεύτηκα με το την απαντηση που μου έδωσε η Αγγλιδα

 

I could send a replacement on a sign for delivery which we would of course pay for? Please let me know what you would like me to do and I will act on this. I will keep my fingers crossed that it arrives in the next 48 hours I look forward to hearing from you. Kindest regards Clare

 

Απο 'τι καταλαβα θα μου στειλει ενα καινουριο με δικα της εξοδα και οχι θα μου δωσει τα χρηματα πίσω? Για βοηθήστε βρε κορίτσια τι θέλει να πει?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Tελικά μπερδεύτηκα με το την απαντηση που μου έδωσε η Αγγλιδα

 

I could send a replacement on a sign for delivery which we would of course pay for? Please let me know what you would like me to do and I will act on this. I will keep my fingers crossed that it arrives in the next 48 hours I look forward to hearing from you. Kindest regards Clare

 

Απο 'τι καταλαβα θα μου στειλει ενα καινουριο με δικα της εξοδα και οχι θα μου δωσει τα χρηματα πίσω? Για βοηθήστε βρε κορίτσια τι θέλει να πει?

 

ναι,σου λεει να σου στειλει σε αντικατασταση του παλιου,απλα θα στο στειλει συστημενο(sign for) και θα πληρωσει το τελος εκεινη!Πες της τι να κανει και θα το δρομολογησει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα απο ebay κατι στις 7/12 και δεν ηρθε ακόμη. Χθες εστειλα μηνυμα και σημερα μου απαντησε.

:( If I could magic one to you in 24 hours I would. I could send a replacement on a sign for delivery which we would of course pay for? Please let me know what you would like me to do and I will act on this. I will keep my fingers crossed that it arrives in the next 48 hours I look forward to hearing from you. Kindest regards Clare

 

Τι να κάνω? Να ζητησω αντικατάσταση ή να περιμένω.

 

 

Να περιμενεις λιγο ακομα γιατι και τα ΕΛΤΑ μπαχαλο τα εχουν κανει. Δλδ περιμενε μεχρι τις αρχες της επομενης εβδομαδας.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ καλα θυμασαι Γατουλα!

 

Αλλα ηταν με το γαλλικο Pixmania....

 

 

Το θυμομουν οτι ειχες προβλημα με το γαλλικο pixmania. Εγω θελω να παραγγειλω απο το ελληνικο, λες να εχω τα ιδια προβληματα? και κυριως αν παθει κατι η καμερα θα εχω τεχνικη υποστηριξη?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

προχθες παρελαβα κ τα παμπερς απο το αμαζον. Η standard και η free shipping παραγγελια ηρθαν μαζι λογω της κακοκαιριας που επικρατει στην Αγγλια. Δεν θα ξαναστειλουν τελικα ελλαδα? δεν προλαβαινω να διαβασω ολες τις σελιδες...

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια και μιλάμε για αγορές μέσω ιντερντ, έχω να σας πω οτι αν κάποια είχε σκοπό να αγοράσει κάτι από το Perfect shop.gr να μην το τολμήση διότι οι άνθρωποι είναι μέγιστοι απατεώνες, ζητούν κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό και μετά η παραγγελία δεν έρχεται ποτε. Μπορείτε να επιβεβαιώσετε την αλήθεια των όσων λέω αν κάνετε μια αναζήτηση στο google προσοχή λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Άσε, συμπάσχω... 13/12 κι εγώ είπα να μου κάνω ένα δώρο και πήρα ένα ρολογάκι με estimated delivery 21/12. Ξημερώνει 23/12 και ακόμα τίποτε... Επίσης δεν έχει κάποιο tracking, αν και έρχεται με DHL.

Θέλω να πιστεύω ότι είναι λόγω καιρού.

 

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Ευελπιστώ ότι θα δώσω τα δώρα την Πρωτοχρονιά. Εύχομαι τα όμοια.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Το θυμομουν οτι ειχες προβλημα με το γαλλικο pixmania. Εγω θελω να παραγγειλω απο το ελληνικο, λες να εχω τα ιδια προβληματα? και κυριως αν παθει κατι η καμερα θα εχω τεχνικη υποστηριξη?

 

 

σου δινει την επιλογη να πληρωσεις κατι παραπανω ωστε η εγγυηση να ειναι για περισσοτερο χρονο δλδ αν ειναι 1 ετος να παει στα δυο. Δεν εχει χρειαστει ποτε να χρησιμοποιησω το service αλλα εχω παραγγειλει δυο τριε φορες την μια μονο μου εχασε την παραγγελια η εταιρεια μεταφορων (Orphee Beinoglou χρησιμοποιουσε το pixmania) και αντι ενς gps Μου εστειλε ενα γραμμα απο το Μπαγκλαντες με γραμματα γεματα ερωτα απο καποια γυναικα απο το μπαγκλαντες προς ενα αντρα.Ηταν γεματο αρωματα το γραμμα και αν θυμαμαι καλα ειχε σταμπα απο κοκκινα χειλη.

Καλη επικοινωνια δεν εχει το ελληνικο pixmania. Αργουν να σου απαντησουν ή δεν τους βρισκεις εγω εβγαλα ακρη με την μεταφορικη εταιρια μονη μου και παρελαβα το σωστο δεμα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μια και μιλάμε για αγορές μέσω ιντερντ, έχω να σας πω οτι αν κάποια είχε σκοπό να αγοράσει κάτι από το Perfect shop.gr να μην το τολμήση διότι οι άνθρωποι είναι μέγιστοι απατεώνες, ζητούν κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό και μετά η παραγγελία δεν έρχεται ποτε. Μπορείτε να επιβεβαιώσετε την αλήθεια των όσων λέω αν κάνετε μια αναζήτηση στο google προσοχή λοιπόν.

 

το διαβασα και το κραταω αλλα να πω οτι δυο φορες εχω αγορασει απο εκει και πραγματι ζητουν αν γινει πληρωμη μεσω καταθεσης σε τραπεζικο λογαριασμο αλλα εμενα μου ηρθαν τα πραγματα οποτε μου ειπαν.

Εχω ομως πανω απο χρονο να παρω κατι απο εκει και ισως να εχει προβληματα η εταιρεια.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Ευελπιστώ ότι θα δώσω τα δώρα την Πρωτοχρονιά. Εύχομαι τα όμοια.

Παρέλαβα σήμερα και μάλιστα μου το έφερε σπίτι ο ταχυδρόμος!

Λογικά θα έχεις και συ το δικό σου αύριο...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω ακοοοοοοομα περιμενω πραγματα απο το αμαζον. Το ενα απο τα 3 δεματα ειχε ημερομηνια παραδοσης σημερα ,αλλα πουθενα. τα αλλα ειναι μεχρι 31/12. βεβαια, εχουν βγαλει ανακοινωση οτι ολα τα δεματα θα καθυστερησουν λογω κακοκαιριας (δε γινονται πτησεις...). Αντε να δουμε...

 

 

Link to comment
Share on other sites

dhl κυριως (γερμανικο ταχυδρομειο). Πολυ λιγα με UPS. Εγω απο τις 6 παραγγελιες που εχω βαλει στο αμαζον τον τελευταιο μηνα, μονο η μια ειναι με UPS (αφαντη και αυτη)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω πάντως, ότι η DHL είναι χειρότερη από Royal Mail. Και η αποστολή με ποιά από τις δύο θα γίνει προφανώς εξαρτάται σε ποιά χώρα είναι η αντίστοιχη αποθήκη.

 

(Άσχετο: Εμείς οι δυό τα λέμε πάντα τις μεγάλες ώρες, χεχε)

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εσείς που παραλάβατε πάνες από άμαζον και είχατε tracking number για Deutsche Post DHL με τι σας ήρθαν τελικά; Μπάινω στο σάιτ το γερμανικό που είχατε γράψει πιο πριν αλλά σταματάει στις 20/12 η ενημέρωση...πώς μπορώ να το αναζητήσω; Και από που να το περιμένω;

 

Κοίτα εγώ τις πήρα στις 20/12 με estimated delivery στις 16... Πήρα στο 2109890020 που είναι η dhl μεταφορές οδικώς και μου είπαν οτι "είναι καθ' οδόν" και οτι αν δεν έφταναν ως τις 22/12 να ξαναπάρω τηλ. Ευτυχώς ήρθαν τελικά στις 20/12... Με τη λογική οτι οι δικές μου πήγαν πίσω 4 μέρες θα έλεγα οτι κάπου τόσο και οι δικές σου θα κάνουν. Εμένα τα μωρομάντηλα τα έφερε η γενική ταχυδρομική αλλά τις πάνες η πόρτα-πόρτα των Ελτα(!) Απ΄ότι κατάλαβα με ότι να 'ναι στέλνουν. Πάντως μη μασάς θα έρθουν...

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ τις πήρα στις 20/12 με estimated delivery στις 16... Πήρα στο 2109890020 που είναι η dhl μεταφορές οδικώς και μου είπαν οτι "είναι καθ' οδόν" και οτι αν δεν έφταναν ως τις 22/12 να ξαναπάρω τηλ. Ευτυχώς ήρθαν τελικά στις 20/12... Με τη λογική οτι οι δικές μου πήγαν πίσω 4 μέρες θα έλεγα οτι κάπου τόσο και οι δικές σου θα κάνουν. Εμένα τα μωρομάντηλα τα έφερε η γενική ταχυδρομική αλλά τις πάνες η πόρτα-πόρτα των Ελτα(!) Απ΄ότι κατάλαβα με ότι να 'ναι στέλνουν. Πάντως μη μασάς θα έρθουν...

 

Πηρα κι εγω σ'αυτο το τηλ. (εσυ μου το ειχες δωσει? :rolleyes:). και μου ειπαν οτι δε το βλεπουν το δεμα, πραγμα το οποιο (ειπαν) σημαινει οτι δεν εχει ερθει ελλαδα. Ο,τι να ναι...

 

Εμενα καποια μωρομαντηλα μου ηρθαν με speedex...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η DHL μια χαρα ειναι , απλα οταν ερχονται ελλαδα αναλαμβανουν τα ΕΛΤΑ κι εκει γινεται ο κακος χαμος....

 

(Νυχτοπουλια!)

 

Παραγγελία dispatched 10/12 με DHL

Παραγγελία dispatched 15/12 με Royal Mail

 

Μου ήρθαν σήμερα και τα δύο. Αν έφταιγαν τα ΕΛΤΑ, τη δεύτερη παραγγελία θα τη λάμβανα την επόμενη εβδομάδα. Πάντως ο δικός μου ταχυδρόμος είναι σωστός, μου χτυπά πάντα το κουδούνι και να πω και το απίστευτο, ότι τα τελευταία δεματάκια μου που δεν μπορώ να τα πω μικρά, μου τα έφεραν κι αυτά χωρίς να τρέχω στο ταχυδρομείο.

Επειδή διάβασα και της κοπέλας το μήνυμα που τελικά κατέφυγε σε καταγγελία (σωστή!), καταλήγω στο συμπέρασμα ότι στο Ελληνικό Δημόσιο, δεν έχει σημασία η Υπηρεσία αλλά σε τί άνθρωπο θα πέσεις. Άμα είναι ευσυνείδητος θα εξυπηρετηθείς σωστά, αν είναι χαραμοφάης, ...την έκανες.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας πω κι εγώ κάτι προς αποφυγή, αν και οι περισσοτεροι/ες θα το θεωρήσουν δεδομένο και θα με πουν και αφελή... Τέλος πάντων μάλλον είμαι.(!)

Πριν μερικές μέρες έκατσα κι έγραψα review στο bimbomarket για έναν ατμομάγειρα που αγόρασα από κει. Αυτό το προϊον είχε αξιολογήσεις μόνο 5 αστέρων (στο site) γι' αυτο και το αγόρασα. Εδωσα λοιπόν την ειλικρινή μου γνωμη και 3 αστεράκια γιατί δεν ήταν και το πιο χρήσιμο πράγμα που αγόρασα για το παιδί ενώ κόστιζε περίπου 80 Ευρά!!! Ως εκ θαύματος η αξιολόγηση αυτή δεν δημοσιεύτηκε ποτέ. Όταν έστειλα σχετικό mail πρώτα με γέμισανε μπλα-μπλα και μετά έφαγα και ένα περιποιημένο ξε---μα!!!!

Συμπέρασμα: Οι αξιολογήσεις προϊοντον στα εμπορικά site μπορεί να μην είναι 100% ειλικρινείς... Αρα πριν αγοράσει κανείς κάτι για το παιδάκι του καλό είναι να ρωτάει καμία πιο έμπειρη μανούλα ή τα αστέρια εδώ στο parents που είναι πάντα μεσα σε όλα!!!

Αυτά είχα να πω και άμα με ξαναδεί ο Ιταλός εμένα να μου κουνήσει το μαντήλι...

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι,σου λεει να σου στειλει σε αντικατασταση του παλιου,απλα θα στο στειλει συστημενο(sign for) και θα πληρωσει το τελος εκεινη!Πες της τι να κανει και θα το δρομολογησει!

 

 

Να περιμενεις λιγο ακομα γιατι και τα ΕΛΤΑ μπαχαλο τα εχουν κανει. Δλδ περιμενε μεχρι τις αρχες της επομενης εβδομαδας.

 

Ευχαριστω κοριτσια για την απάντηση:)

Τελικα την εστειλα mail οτι θα περιμένω μεχρι αρχες της αλλης εβδομάδας...

 

Σήμερα μου ήρθε ενα μικρο πακέτο και ο ταχυδρομος το ειχε παρατήσει στην είσοδο της πολυκατοικίας.Ευτυχως το βρηκε ο ανδρας μου αλλα μου ειπε οτι ήταν πεταμένο κάτω.Παλι καλα που το βρηκαμε αφου δεν το προλαβε κανενας ελαφροχέρης.Φυσικα ο ταχυδρομος δεν μπηκε στο κοπο να χτυπησει κουδουνι.

Που είπαμε παραπονιομαστε για να μην ξαναγινει?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...