Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!

Ηθελα να ρωτήσω αν είναι καμια κοπέλα απο Θεσσαλονικη ηδη γραμμένη στο my.ukmail και αν ενδιαφερόταν να μοιραστούμε τα μεταφορικά?

Διαφορετικά θα κοιτάξω να κάνω εγγραφή.

Αλλα απο τι βλεπω θα ειναι κλειστά μεχρι 9 Ιανουαρίου γραφει η σελίδα τους.

 

Καλημέρα!

Με ενδιαφέρει πολύ!

Σου έστειλα π.μ.!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον απο χθες το βραδυ κανω βολτες μεσα σε ενα σαιτ που μου συστησε μια φιλη.........εχω τρελλαθει.....προκειται για κινεζικο σαιτ απομιμησεων,απ οτι καταλαβα,αλλα η φιλη μου που παρηγγειλε μια τσαντα,επιμενει να λεει οτι εχει φοβερη ποιοτητα.....δυστυχως ειμαστε μακρια και δεν μπορω να τη δω απο κοντα....

ιδου η τσαντα.....

http://www.ioffer.com/i/157212183

εστειλα μνμ στον πωλητη και μου ειπε οτι στοιχιζει μαζι με τα μεταφορικα 50 δολλαρια.....

για ριξτα μια ματια κι εσεεις και πειτε μου...το ξερει καμμια....

εχει και παιδικα πολυ ωραια και φιρματα.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.

Χθες παρέλαβα από amazon.de αυτό το καρεκλάκι http://www.amazon.de/gp/product/B001PCRYGK/ref=oss_product. Μαζί με τα μεταφορικά μου βγήκε 142ευρώ και ήρθε με ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ. Η παραγγελία είχε γίνει από 09/12.

Επίσης παρέλαβα από www.asos.com αυτό το φορεματάκι http://www.asos.com/Asos/Asos-Fold-And-Pleat-V-Neck-Dress/Prod/pgeproduct.aspx?iid=1253288&r=2, το οποίο ήρθε με απλό ταχυδρομείο. Τελικά αν και δεν ήμουν σiγουρη για την ποιότητα και το στρώσιμο από asos brand, το αποτέλεσμα με αποζημίωσε.

Σήμερα μου ήρθε και το θήλαστρο της medela μαζί με διάφορα αξεσουάρ της medela από e-farmacy. Την παραγγελία την έκανα στις 18/12 και σήμερα ήταν όλα στην πόρτα μου, άψογα συσκευασμένα και με ένα σωρό δειγματάκια στην κούτα. Επίσης, αν και διάλεξα free shipping, μου τα έστειλαν με Γενική Ταχυδρομική.

Τέλος, να σημειώσω ότι στις 14/12 είχα κάνει παραγγελία από plus4you. Ενώ τα πράγματα που είχα διαλέξει ήταν παραδοτέα σε 2-3 μέρες, η παραγγελία φαινόταν κολλημένη, οπότε τους πήρα τηλέφωνο. Μου ανακοίνωσαν ότι η ηλεκτρική κουβέρτα που είχα διαλέξει δεν ήταν διαθέσιμη (!) και θα έπρεπε να διαλέξω κάποια άλλη αν δεν ήθελα να περιμένω. Anyway. Απλά το αναφέρω.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ζητάω τα φώτα σας. Στις 8-12-10 έκανα παραγγελία ένα μουσικό όργανο (βιολί) από το ηλεκτρονικό κατάστημα (http://www.Normans.co.uk) για Ελλάδα, απ' όπου έφυγε με DPD (τύπος αποστολής: Classic, το κατάστημα μου είπες ότι κάνει γύρω στις 3-4 εργάσιμες) την Τετάρτη 15-12-10. Στις 16-12-10 πήγε στο Oldbury (UK) και από εκεί Γερμανία (Unna), όπου, αφού "περιπλανήθηκε" για μια ημέρα στην πόλη :rolleyes: (το σύστημα tracking της DPD το έδειξε ως misloaded, μάλλον εστάλει δηλ. σε λάθος διεύθυνση;;) την Παρασκευή 17-12-10 επέστρεψε από το σύστημα στο σταθμό φύλαξης στην πόλη (Unna). Τη Δευτέρα (16:05 η ώρα) πήγε στην Αυστρία (Hörsching), την Τρίτη στις 06:49 πήγε στην Ουγγαρία (Βουδαπέστη), όπου παραμένει μέχρι σήμερα, τουλάχιστον απ' ότι φαίνεται μέσω tracking.

 

Έχετε παρόμοια εμπειρία από παραγγελία από Αγγλία και ειδικά με DPD;

Σας έχει δηλαδή ξανασυμβεί να περνάει παραγγελία από τόσες χώρες;

Επίσης γνωρίζει καμμία τι γίνεται με τις εταιρείες που δεν έχουν υποκατάστημα εδώ αλλά συνεργάζονται με άλλη εταιρεία ταχυμεταφορών, πότε "χάνεται" το tracking. Σας ενημερώνουν ποια εταιρεία αναλαμβάνει να παραδώσει; Πώς ξέρεται που βρίσκεται το δέμα σας;

 

Ξέρω...σας κούρασα με τα ερωτήματά μου, αλλά έχω παραγγείλει βιολί που είναι ευπαθές στις τόοοοσες μετακινήσεις και τις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και έχω πληρώσει 50 ευρώ για τα μεταφορικά και αρκετά και για το βιολί.

Έστειλα e-mail στο customer service της DPD, αλλά μου είπαν να τηλ. στο international department, το οποίο θα μου κοστίσει ένα σωρό λεφτά, γιατί όπως διάβασα από άλλους παθόντες σε διάφορα forums στο internet, περνάς ώρες στο τηλέφωνο και δε βγάζεις άκρη γιατί είτε συνεχώς πέφτει η γραμμή είτε δουλεύει αυτοποιημένη απάντηση και δε δουλεύει το σύστημα σωστά.

 

Ευχαριστώ και περιμένω τα φώτα σας, όποια γνώμη ή εμπειρία είναι δεκτή!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ζητάω τα φώτα σας. Στις 8-12-10 έκανα παραγγελία ένα μουσικό όργανο (βιολί) από το ηλεκτρονικό κατάστημα (http://www.Normans.co.uk) για Ελλάδα, απ' όπου έφυγε με DPD (τύπος αποστολής: Classic, το κατάστημα μου είπες ότι κάνει γύρω στις 3-4 εργάσιμες) την Τετάρτη 15-12-10. Στις 16-12-10 πήγε στο Oldbury (UK) και από εκεί Γερμανία (Unna), όπου, αφού "περιπλανήθηκε" για μια ημέρα στην πόλη :rolleyes: (το σύστημα tracking της DPD το έδειξε ως misloaded, μάλλον εστάλει δηλ. σε λάθος διεύθυνση;;) την Παρασκευή 17-12-10 επέστρεψε από το σύστημα στο σταθμό φύλαξης στην πόλη (Unna). Τη Δευτέρα (16:05 η ώρα) πήγε στην Αυστρία (Hörsching), την Τρίτη στις 06:49 πήγε στην Ουγγαρία (Βουδαπέστη), όπου παραμένει μέχρι σήμερα, τουλάχιστον απ' ότι φαίνεται μέσω tracking.

 

Έχετε παρόμοια εμπειρία από παραγγελία από Αγγλία και ειδικά με DPD;

Σας έχει δηλαδή ξανασυμβεί να περνάει παραγγελία από τόσες χώρες;

Επίσης γνωρίζει καμμία τι γίνεται με τις εταιρείες που δεν έχουν υποκατάστημα εδώ αλλά συνεργάζονται με άλλη εταιρεία ταχυμεταφορών, πότε "χάνεται" το tracking. Σας ενημερώνουν ποια εταιρεία αναλαμβάνει να παραδώσει; Πώς ξέρεται που βρίσκεται το δέμα σας;

 

Ξέρω...σας κούρασα με τα ερωτήματά μου, αλλά έχω παραγγείλει βιολί που είναι ευπαθές στις τόοοοσες μετακινήσεις και τις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και έχω πληρώσει 50 ευρώ για τα μεταφορικά και αρκετά και για το βιολί.

Έστειλα e-mail στο customer service της DPD, αλλά μου είπαν να τηλ. στο international department, το οποίο θα μου κοστίσει ένα σωρό λεφτά, γιατί όπως διάβασα από άλλους παθόντες σε διάφορα forums στο internet, περνάς ώρες στο τηλέφωνο και δε βγάζεις άκρη γιατί είτε συνεχώς πέφτει η γραμμή είτε δουλεύει αυτοποιημένη απάντηση και δε δουλεύει το σύστημα σωστά.

 

Ευχαριστώ και περιμένω τα φώτα σας, όποια γνώμη ή εμπειρία είναι δεκτή!

 

Δεν το λυπήθηκες το βιολάκι; Κρίμα!... Την επόμενη φορά που θες να αγοράσεις μουσικό όργανο κοίτα στο http://www.thomann.de/, που έχει απίστευτες τιμές, καταπληκτικό service και Έλληνα που θα επικοινωνήσει κατευθείαν μαζί σου για το οτιδήποτε!

Υ.Γ. Το σίγουρο πάντως είναι οτι θα έχει να πει πολλά τραγούδια από όλες αυτές τις χώρες που έχει περάσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρήγγειλα στις 13/12 διάφορα από amazon.co.uk και έσπασαν τις παραγγελίες μου (2) στα 4. Είχα εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης στο ένα πακέτο σήμερα αλλά niente. Σημειωτέον, ότι το πακέτο αυτό δεν είχε tracking number. Τους έστειλα΄μύνημα, λέτε ότι πρέπει να ανησυχώ ?

 

ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΦΕΤΟΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ? ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ? ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ 2 ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΜΑΖΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ. ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ζητάω τα φώτα σας. Στις 8-12-10 έκανα παραγγελία ένα μουσικό όργανο (βιολί) από το ηλεκτρονικό κατάστημα (www.Normans.co.uk) για Ελλάδα, απ' όπου έφυγε με DPD (τύπος αποστολής: Classic, το κατάστημα μου είπες ότι κάνει γύρω στις 3-4 εργάσιμες) την Τετάρτη 15-12-10. Στις 16-12-10 πήγε στο Oldbury (UK) και από εκεί Γερμανία (Unna), όπου, αφού "περιπλανήθηκε" για μια ημέρα στην πόλη :rolleyes: (το σύστημα tracking της DPD το έδειξε ως misloaded, μάλλον εστάλει δηλ. σε λάθος διεύθυνση;;) την Παρασκευή 17-12-10 επέστρεψε από το σύστημα στο σταθμό φύλαξης στην πόλη (Unna). Τη Δευτέρα (16:05 η ώρα) πήγε στην Αυστρία (Hörsching), την Τρίτη στις 06:49 πήγε στην Ουγγαρία (Βουδαπέστη), όπου παραμένει μέχρι σήμερα, τουλάχιστον απ' ότι φαίνεται μέσω tracking.

 

Έχετε παρόμοια εμπειρία από παραγγελία από Αγγλία και ειδικά με DPD;

Σας έχει δηλαδή ξανασυμβεί να περνάει παραγγελία από τόσες χώρες;

Επίσης γνωρίζει καμμία τι γίνεται με τις εταιρείες που δεν έχουν υποκατάστημα εδώ αλλά συνεργάζονται με άλλη εταιρεία ταχυμεταφορών, πότε "χάνεται" το tracking. Σας ενημερώνουν ποια εταιρεία αναλαμβάνει να παραδώσει; Πώς ξέρεται που βρίσκεται το δέμα σας;

 

Ξέρω...σας κούρασα με τα ερωτήματά μου, αλλά έχω παραγγείλει βιολί που είναι ευπαθές στις τόοοοσες μετακινήσεις και τις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες και έχω πληρώσει 50 ευρώ για τα μεταφορικά και αρκετά και για το βιολί.

Έστειλα e-mail στο customer service της DPD, αλλά μου είπαν να τηλ. στο international department, το οποίο θα μου κοστίσει ένα σωρό λεφτά, γιατί όπως διάβασα από άλλους παθόντες σε διάφορα forums στο internet, περνάς ώρες στο τηλέφωνο και δε βγάζεις άκρη γιατί είτε συνεχώς πέφτει η γραμμή είτε δουλεύει αυτοποιημένη απάντηση και δε δουλεύει το σύστημα σωστά.

 

Ευχαριστώ και περιμένω τα φώτα σας, όποια γνώμη ή εμπειρία είναι δεκτή!

 

Ναι πρόσφατα μου έτυχε να περιπλανηθεί σε όλη την Ευρώπη. Λόγω κακοκαιρίας αργούν τα πάντα.

Η DPD στην Ελλάδα συνεργάζεται με την ACS που θα αναλάβουν το δέμα με το που θα φτάσει Ελλάδα.

Αν θέλεις πάρε αυτούς και ρωτα τους. Δώσε τον μεγάλο αριθμό που βλέπεις αριστερά στην παρακολούθηση του δέματος.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

pchg , το βιολί έρχεται οδικώς και όντως αυτη είναι η σωστή πορεία του για να έρθει στα χέρια σου. Σου παραθέτω την πορεία του καροτσιού maclaren techno xlr που παρήγγειλα στις 13/12, σήμερα το παρέλαβα, αλλά δεν έχω καταφέρει να το δω καθώς η Ελισάβετ κοιμήθηκε πάνω στο βυζί (σιγά μην την ξυπνήσω). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου έχει αργήσει, αφού εγώ παρήγγειλα μετά από σένα. Βέβαια δεν ξέρω από ποιο σημείο της Αγγλίας ξεκινάει το βιολί. Μου έχει τύχει να κάνει 1 μήνα από Αγγλία να μου ερθει πράγμα, επειδή ήταν σε κάποιο χωριό δεν ξέρω και εγώ πού χωμένο... Πάντως η πορεία του μια χαρά είναι, για οδική μεταφορά... Σου μένει μια πορεία μέχρι το Βουκουρέστι και μετά θα φτάσει Ελλάδα

 

Tracking History

20 Dec 2010 14:51 Thessaloniki The parcel is in transit on its way to its final destination.

20 Dec 2010 14:35 Thessaloniki The parcel is in transit on its journey to local delivery destination.

17 Dec 2010 12:10 Bukarest The parcel is in transit on its journey to local delivery destination.

16 Dec 2010 04:47 Budapest The parcel is in transit on its journey to local delivery destination.

15 Dec 2010 15:33 Horsching The parcel is in transit on its journey to local delivery destination.

14 Dec 2010 22:06 Aschaffenburg The parcel is in transit on its journey to local delivery destination.

14 Dec 2010 01:03 Hub 3 Your parcel has been received at our sortation hub

13 Dec 2010 22:06 Hub 1 Your parcel has been received at our sortation hub

13 Dec 2010 15:45 Manchester (north) Your parcel has been collected from the sender

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

pchg κι εμένα το καρότσι ήρθε από Αγγλία με την DPD και στο σπίτι με την ACS μέσα σε μια εβδομάδα. Το tracking πάντως δεν χάνεται μέχρι να παραδωθεί το προϊόν. Υποθέτω ότι η καθυστέρηση είναι λόγω κακοκαιρίας.

Link to comment
Share on other sites

χτες απογευμα παρηγγειλα το δωρο του αντρα μου και του πεθερου, και σημερα το πρωι τα ειχα!!!! (με βρηκε ο κουριερ στην παιδικη χαρα!!!)

 

εγω πληρωσα με αντικαταβολη, αλλα γινεται και με πιστωτικη...

 

για φανατικους βαζελους!!

 

 

http://www.greenteam.gr/site/homepage.php

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ζητάω για ακόμη μια φορά τη βοήθειά σας!!!Ψάχνω να βρω κουπ πατ ζωακια φάρμας αλλά να είναι πλαστικά γιατί θέλω να τα δώσω δωρακια στο πάρτυ της μικρής μου με το αντίστοιχο θέμα.Έχετε δει πουθενά??(Χωρις εσάς τι θα έκανα!!!)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκλεισα το τηλεφωνο με τα πολυαγαπημένα μου ΕΛΤΑ. Είναι η δεύτερη φορά που μου αφήνουν δέμα έξω από την πολυκατοικία (τη μία ήταν από Μ&CO και χθες από ΑΜΑΖΟΝ)..χωρίς να χτυπήσει κουδούνι ή να αφήσει ειδοποίηση..Όταν τους ενημέρωσα που μένω και ότι έχω να κάνω κάποια παράπονα, μου έδωσαν κατευθείαν στο τηλέφωνο τον ταχυδρόμο!! ο οποίος ουτε λίγο ούτε πολύ, μου είπε ότι δεν είναι υποχρεωμένος να αφήσει ειδοποιητήριο όταν κάτι δεν είναι συστημένο, και καλο θα ήταν να αγοράσω μεγάλο γραμματοκιβώτιο!!! αν δεν θέλω να χάνονται τα δέματά μου. Και επειδή δεν κρατήθηκα, του είπα ότι προσφέρομαι να του κάνω ιδιαίτερα μαθήματα αγγλικών για να μάθει να διαβάζει τα ονόματα των παραληπτών στα αγγλικά και του εξήγησα πως η τεχνολογία στις μέρες μας έχει προοδεύσει. Οπότε υπάρχει ένα μαγικό κουτι στην είσοδο κάθε πολυκατοικίας που λέγεται κουδούνι και αν το πατήσεις, σου ανοίγουν την πόρτα.....Στην απάντησή του δε, ότι δεν είμαστε σπίτι και δεν μπορεί να πηγαινοφέρνει τα δέματα...τον ρώτησα αν χτύπησε ποτέ το κουδούνι για να το μάθει!!! (ελεος!!!!)

και τελειωσαμε την συνομιλία μας με ευχές του τύπου...άντε και καλή ιδιωτικοποίηση!!!

 

Η γνώμη μου είναι να πάρεις τηλέφωνο το κέντρο διανομής και να κάνεις και έγγραφη διαμαρτυρία. Εγώ όταν πήρα και είπα να μου πουν διεύθυνση για να πάω να καταγγείλω εγγράφως, ο ταχυδρόμος με κάλεσε πίσω μετά από μια ώρα και μου είπε να ξαναπέρναγε από την γειτονιά μόνο και μόνο για να μου φέρει το πακετάκι μου. Άντε γιατί πολύ το έχουν ξεφτιλίσει!!!Πρέπει δηλαδή να απειλείς για να κάνουν σωστά τη δουλειά τους, αν είναι δυνατόν!!!

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να πάρεις τηλέφωνο το κέντρο διανομής και να κάνεις και έγγραφη διαμαρτυρία. Εγώ όταν πήρα και είπα να μου πουν διεύθυνση για να πάω να καταγγείλω εγγράφως, ο ταχυδρόμος με κάλεσε πίσω μετά από μια ώρα και μου είπε να ξαναπέρναγε από την γειτονιά μόνο και μόνο για να μου φέρει το πακετάκι μου. Άντε γιατί πολύ το έχουν ξεφτιλίσει!!!Πρέπει δηλαδή να απειλείς για να κάνουν σωστά τη δουλειά τους, αν είναι δυνατόν!!!

 

Το χω ξαναπει... Πριν 2 εβδομάδες δεν άντεξα άλλο με το να μου αφήνει τα πακέτα στο δρόμο και δεν ασχολήθηκα καθόλου με εκείνον ή το τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ. Κατευθείαν email στα κεντρικά με αναλυτικά στοιχεία δικά μου αλλά και του προβλήματος. Σε 3-4 μέρες έψαξε και βρήκε το τηλ μου ο διευθυντής διανομής της πόλης και μου ζήτησε να του εξηγήσω τι συμβαίνει. Απόρησε και ο ίδιος και μου ζήτησε χίλια συγνώμη εκ μέρους του. Το επόμενο πρωι μου χτύπησε το κουδούνι ο ταχυδρόμος, σα βρεγμένη γάτα να μου ζητήσει συγνώμη, να μου πει ότι δε θυμάται να άφησε ποτέ τιποτα στο δρόμο και εν τέλει να μου ζητήσει αν μπορώ να στειλω αναφορά στα κεντρικά ότι το θέμα λύθηκε. Και επειδή τον είχε τη συμπεριφορά που έπρεπε και μου πε "έκανα λάθος και ζητάω συγνώμη, δεν θα επαναληφθεί", όντως το έκανα γιατί καλείται σε απολογία στα κεντρικά.

 

Και όχι τηλέφωνο. ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΝΑΦΟΡΑ. Εκεί τσούζει...

Έτσι θέλουν να σφίξουν τα γάλατα, που λέει και μια ψύχη...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη ακομα δεν παρελαβα τη μιση παραγγελια απο m&CO ( για πρωτη φορα μετα απο παρα πολλες παραγγελιες) μου την αντικατεστησαν ολη σημερα. Περιμενω να την παραλαβω βεβαια.

Μολις τους εστειλα μηνυμα μου απαντησαν αμεσως( μεγαλη εκπληξη αφου διαβαζα οτι αργουν να απαντησουν)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναπει... Πριν 2 εβδομάδες δεν άντεξα άλλο με το να μου αφήνει τα πακέτα στο δρόμο και δεν ασχολήθηκα καθόλου με εκείνον ή το τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ. Κατευθείαν email στα κεντρικά με αναλυτικά στοιχεία δικά μου αλλά και του προβλήματος. Σε 3-4 μέρες έψαξε και βρήκε το τηλ μου ο διευθυντής διανομής της πόλης και μου ζήτησε να του εξηγήσω τι συμβαίνει. Απόρησε και ο ίδιος και μου ζήτησε χίλια συγνώμη εκ μέρους του. Το επόμενο πρωι μου χτύπησε το κουδούνι ο ταχυδρόμος, σα βρεγμένη γάτα να μου ζητήσει συγνώμη, να μου πει ότι δε θυμάται να άφησε ποτέ τιποτα στο δρόμο και εν τέλει να μου ζητήσει αν μπορώ να στειλω αναφορά στα κεντρικά ότι το θέμα λύθηκε. Και επειδή τον είχε τη συμπεριφορά που έπρεπε και μου πε "έκανα λάθος και ζητάω συγνώμη, δεν θα επαναληφθεί", όντως το έκανα γιατί καλείται σε απολογία στα κεντρικά.

 

Και όχι τηλέφωνο. ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΝΑΦΟΡΑ. Εκεί τσούζει...

Έτσι θέλουν να σφίξουν τα γάλατα, που λέει και μια ψύχη...

 

Μπραβο σου...βασικα θα επρεπε να περιμενεις να δεις αν την επομενη φορα σου αφησει παλι το δεμα στο δρομο και μετα να τους στειλεις μυνημα αλλα και αυτο που εκανες πολυ καλοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τελος απο παραλαβες!

ηρθαν και τα 3 που υπολοιπονταν απο μαντκο!!!

και πηγα και στα ελτα αμαρουσιου και παρελαβα το δωρακι της βαφτιστηρας τα σιλβανιαν!

ετοιμη για την επομενη παραγγελια:D

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

χτες απογευμα παρηγγειλα το δωρο του αντρα μου και του πεθερου, και σημερα το πρωι τα ειχα!!!! (με βρηκε ο κουριερ στην παιδικη χαρα!!!)

 

εγω πληρωσα με αντικαταβολη, αλλα γινεται και με πιστωτικη...

 

για φανατικους βαζελους!!

 

 

http://www.greenteam.gr/site/homepage.php

 

 

γες γουι νοου ντιαρ :cool: τι πήρατε μανδάμ; ρίξτε ιδέα!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΦΕΤΟΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ? ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ? ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ 2 ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΜΑΖΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ. ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?

 

εγω είχα παραγγελία στις 7/12 κια παρελλαβα τη Δευτερα 20/12 . Βρες το στο dhl.de και αν θες πάρε και κανα τηλέφωνο Ελλαδα dhl 2109890020 (μεταφορές οδικώς)

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναπει... Πριν 2 εβδομάδες δεν άντεξα άλλο με το να μου αφήνει τα πακέτα στο δρόμο και δεν ασχολήθηκα καθόλου με εκείνον ή το τοπικό κατάστημα ΕΛΤΑ. Κατευθείαν email στα κεντρικά με αναλυτικά στοιχεία δικά μου αλλά και του προβλήματος. Σε 3-4 μέρες έψαξε και βρήκε το τηλ μου ο διευθυντής διανομής της πόλης και μου ζήτησε να του εξηγήσω τι συμβαίνει. Απόρησε και ο ίδιος και μου ζήτησε χίλια συγνώμη εκ μέρους του. Το επόμενο πρωι μου χτύπησε το κουδούνι ο ταχυδρόμος, σα βρεγμένη γάτα να μου ζητήσει συγνώμη, να μου πει ότι δε θυμάται να άφησε ποτέ τιποτα στο δρόμο και εν τέλει να μου ζητήσει αν μπορώ να στειλω αναφορά στα κεντρικά ότι το θέμα λύθηκε. Και επειδή τον είχε τη συμπεριφορά που έπρεπε και μου πε "έκανα λάθος και ζητάω συγνώμη, δεν θα επαναληφθεί", όντως το έκανα γιατί καλείται σε απολογία στα κεντρικά.

 

Και όχι τηλέφωνο. ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΝΑΦΟΡΑ. Εκεί τσούζει...

Έτσι θέλουν να σφίξουν τα γάλατα, που λέει και μια ψύχη...

 

 

ΣΩΣΤΗ.........:-D

QsCvp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΦΕΤΟΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ? ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ? ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ 2 ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΑΜΑΖΟΝ ΑΛΛΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ. ΚΑΜΙΑ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?

 

Άσε, συμπάσχω... 13/12 κι εγώ είπα να μου κάνω ένα δώρο και πήρα ένα ρολογάκι με estimated delivery 21/12. Ξημερώνει 23/12 και ακόμα τίποτε... Επίσης δεν έχει κάποιο tracking, αν και έρχεται με DHL.

Θέλω να πιστεύω ότι είναι λόγω καιρού.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχτες ανοιξανε τα αεροδρομια......

επισης κοιταξτε τι ανακαλυψα !!!απο χτες με τρωει να το παραγγειλω .....εχει και αλλες γευσεις!

http://www.amazon.com/GF-Chocolate-Cake-Yellow-Mixes/dp/B000LRZNYK/ref=sr_1_12?s=grocery&ie=UTF8&qid=1293083810&sr=1-12

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα εχω παραγγειλει απο το αμαζον ενα δωρο για τα παιδακια μου στις 17/12 κ υποτιθεται οτι θα τα ειχα 24/12 το δεμα φαινεται να ειναι στην Γερμανια κ δεν υπαρχει περιπτωση να τα εχω μεχρι αυριο,πηρα τηλ στα dhl κ μου ειπαν οτι δεν εχουν ερθει Ελλαδα κ οτι οντως αποκλειεται να τα εχω μεχρι αυριο,για πειτε τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!

 

Σημερα παρελαβα αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390174463996&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Το ειχα παραγγειλει στις 16/12/2010, οποτε παλι γρηγορα εφτασε παρ' ολες τις καθυστερησεις τελευταια..

 

Ο πωλητης ειναι ο εξης http://myworld.ebay.co.uk/just4girls*123/

 

Εχω παραγγειλει και αλλα δυο καλλυντικα (μεικ-απ και κονσιλερ) απο αλλον πωλητη, μολις παραλαβω θα ενημερωσω...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου...βασικα θα επρεπε να περιμενεις να δεις αν την επομενη φορα σου αφησει παλι το δεμα στο δρομο και μετα να τους στειλεις μυνημα αλλα και αυτο που εκανες πολυ καλοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν περίμενα γιατί ήξερα ότι θα συμμορφωθεί. Και όντως πλέον τα δέματα είναι στο χαλάκι της πόρτας μου και όχι στο δρόμο...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...