Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Kατ αρχην παιζει μεγαλο ρολο απο που ερχεται...το γεγονοσ βεβαια οτι ο πωλητης σε γραφει δεν ειναι καλο...στειλε του ξανα μνμ λεγοντας του οτι αν δεν απαντησει αμεσα θα ανοιξεις θεμα....και μη φοβασαι θα σου τον φτιαξουν αυτοι....μου χει τυχει και μενα.Σε καμια περιπτωση δεν χανεις τα λεφτα σου ειδικα αν πληρωσεσ με paypal,φροντισε μονο να μην περασουν 45 μερες....

Καλεσς γιορτες και σε σενα....

ευχαριστω για την απαντηση,ερχεται απο αμερικη με ταχυδρομειο,εκανα την παραγγελια 22/11 και το εστειλε 25/11 δηλ εχω περιθωριο μεχρι 7/1/11 σωστα?απλα εχω αγχωθει γιατι δεν ξερω την διαδικασια με το τι πρεπει να κανω για να παρω τα χρηματα πισω,μεχρι στιγμης του εχω στειλει 2 μηνυματα και απαντηση δεν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε κόρες που παραγγέλνετε μέσω my uk mail, τι λογαριασμό και απόδειξη ταυτότητας σκανάρατε; θα καταλάβουν τα ελληνικά τα εγγλεζόπουλα;;; :confused::confused::confused:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εσείς που (εσείς οι οποίες) παραγγέλνετε... :)

 

ευχαριστώ ράννια...είχες λογαριασμό στο όνομά σου, γιατί εγώ τους έχω όλους στου συζύγου...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι στο ονομα μου οι λογαριασμοι. Ανοιξε στο ονομα του συζυγου ενα λογαριασμο στο MyUKmail.

 

'Η αν θες....βρες καποια κοπελα απο Αθηνα (αθηνα δεν εισαι?) που εχει ηδη λογαριασμο εκει και παρτα μεσω της αλλης. Εγω ειμαι Πατρα. Μπορω να το κανω για σενα αν θες, αλλα σου ερθουν εξτρα τα μεταφορικα Πατρα-Αθηνα.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα, ο,τι συμφερει....συμφερει! δε το συζηταμε! απλα πρεπει να κανεις μεγαλη παραγγελια. Δε λεει να παρεις ενα δυο πραγματακια.

 

Εγω πηρα 3 ζευγαρια παπουτσια, που ειχε και αμεση αποστολη βεβαια με 44 ευρω. Πηρα και πανες,sudocrem απο το αμαζον τωρα που δε στελνει, πηρα και κατι ρουχαλακια....

 

Μονο και μονο απο τα 3 ζευγαρια παπουτσια, τα εβγαλα τα εξοδα αποστολης ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

εσείς που (εσείς οι οποίες) παραγγέλνετε... :)

 

ευχαριστώ ράννια...είχες λογαριασμό στο όνομά σου, γιατί εγώ τους έχω όλους στου συζύγου...

 

μαράκι μου οτιδήποτε και να στείλεις τους κάνει...του κινητού πχ.

εγώ είχα στείλει να φανταστεις ένα statement της αττικής οδού που μου στέλνουν ηλεκτρονικά ουτε καν λογαριασμος δλδ...

Link to comment
Share on other sites

να'στε καλά βρε κορίτσια! το ψάχνω να'χω στοιχεία να πείσω τον συζυγούλη :)

 

κατινάκι μου γλυκό πως πάει η μπεμπούλα; εσύ ανάρρωσες ψυχή μου;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

να'στε καλά βρε κορίτσια! το ψάχνω να'χω στοιχεία να πείσω τον συζυγούλη :)

 

κατινάκι μου γλυκό πως πάει η μπεμπούλα; εσύ ανάρρωσες ψυχή μου;

 

μαρακι μου ολα καλα!!η μπεμπουλα θηριευει και εγω ειμαι ενταξυ!!!

αντε να τον πεισεις..εγω πήρα πολλά πράγματα αυτή τη φορά και πάνες και παπούτσια και ρούχα και τα πάντα όλα...ο δικηγόρος θα έχει δουλειές...χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Female εμεις τις πηραμε ειναι πολυ ωραιες οπως ακριβως τις βλεπεις και τις πηραμε απο αυτο τον πωλητη που εχεις στο λινκ !!!!!!

Εκαναν περιπου 15 μερες να ερθουν!!!!

 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ποσο εχει εδω? κοιταξες?

 

γενικα, αυτη την εταιρεια εχω αρχισει και τη βλεπω παντου...ψαξε για crash tests να δεις τι βαθμο παιρνουν (κατα προτιμηση σε γερμανικο site)

 

Εδω εχει περιπου 300Ε και κοιταξα οταν ξεκινησα να ψαχνω και ειναι ενα απο τα καλυτερα καθισματα ( κοιταει μπροστα βεβαια ) με καλη βαθμολογια στα πλευρικα μερη του.... αν θυμαμαι ετσι καπως το ελεγε:rolleyes:

 

 

τα ρεκαρο ειναι πολυ καλα καθισματακια!Θα σου προτεινα να δεις και την τιμη τους στο pramworld,βεβαια εκει εχει καιμεταφορικα καμια 40αρα λιρες.

Εγω ειχα το πρωτο 0-13 ρεκαρο και ναι...θα ιδρωνει πολυ το καλοκαιρι.

Γνωμη μου ειναι να φτιαξεις μονη σου ενα πετσετε καλυμμα ανοιγοντας τρυπες εκει που ειναι οι ζωνες ή να αγορασεις αν βρεις κατι ετοιμο!

 

τα μεταφορικα ειναι που με χαλανε λιγο.... πολλα ειναι.... θα το τσεκαρω αμεσως. Ρωταω για το υλικο αυτο γιατι υπαρχει το ιδιο καθισμα με αλλο καλυμα... αλλα εδω δεν το εχω δει πουθενα. Καλη η πατεντα με το πετσετε το καλυματακι;)

 

τα recaro είναι από τα κορυφαία που κυκλοφορούν. Εμείς έχουμε το young profit plus ακόμη, το οποίο το πήρα από www.kidsroom.de μαζί με isofix.

Ρίξε μία ματιά και εκεί μήπως σε συμφέρει.

 

Θα το κοιταξω τωρα!

 

Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας:-) Μολις βρω που ειναι φτηνοτερο θα ενημερωσω...

 

 

 

Ασχετο.... περιμενω μια παραγγελια απο disney store και εχει καθυστερησει λιγο. Ξερει καμμια ποσες μερες κανουν να ερθουν??

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα στις 13/12 διάφορα από amazon.co.uk και έσπασαν τις παραγγελίες μου (2) στα 4. Είχα εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης στο ένα πακέτο σήμερα αλλά niente. Σημειωτέον, ότι το πακέτο αυτό δεν είχε tracking number. Τους έστειλα΄μύνημα, λέτε ότι πρέπει να ανησυχώ ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Το www.kidsroom.de το εχει 209.90Ε

http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Kidsroom/Products/6202.21086.66

...και χωρις τα εξοδα αποστολης (δεν τα βρηκα)

http://www.pramworld.co.uk/product/2520/RECARO_Young_Sport_Black_Silver_Microfibre

στο pramworld με τα εξοδα ειναι περιπου 206Ε. Μια ή αλλη δηλαδη

 

 

....και στο Λητω http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=617&ct=10402&itmid=711519 .......:evil::evil::evil: χωρις σχολια.....

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλω να παραγγείλω ένα κάθισμα αυτόκινήτου για πάνω από 18 κιλά και θα είναι η παρθενική μου παραγγελία μέσω internet από το εξωτερικό. Έχετε να μου προτείνετε κανένα σάιτ με καλές τιμές;;;

Link to comment
Share on other sites

Το www.kidsroom.de το εχει 209.90Ε

http://www.kidsroom.de/epages/Kidsroom.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/Kidsroom/Products/6202.21086.66

...και χωρις τα εξοδα αποστολης (δεν τα βρηκα)

http://www.pramworld.co.uk/product/2520/RECARO_Young_Sport_Black_Silver_Microfibre

στο pramworld με τα εξοδα ειναι περιπου 206Ε. Μια ή αλλη δηλαδη

 

 

....και στο Λητω http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=617&ct=10402&itmid=711519 .......:evil::evil::evil: χωρις σχολια.....

 

τα μεταφορικά στο kidsroom.de είναι περίπου 32ευρώ οπότε μάλλον δε σε συμφέρει. Παρήγγειλε το από pramworld. Εγώ είχα παραγγείλει το maclaren xlr και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

τα μεταφορικά στο kidsroom.de είναι περίπου 32ευρώ οπότε μάλλον δε σε συμφέρει. Παρήγγειλε το από pramworld. Εγώ είχα παραγγείλει το maclaren xlr και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

 

και το amazon.de 210E το εχει και εχει και με το αλλο καλυμα (οχι mikrofibre)

 

θα το σκεφτω αυριο.... γιατι τωρα....κλεινουν τα ματια μου

Καληνυχτες......:):):):) και ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

αστα...κι εγω τα ιδια....μου ειπαν ,δε, απο dhl, οτι εχουν αγορασει τα γερμανικα ταχυδρομεια. Οποτε οταν βλεπετε dhl ειναι ταχυδρομειο.

 

Απο dhl βλεπουν το δεμα μου ελλαδα, περνω στο eltacourier, μου λενε δε το βλεπουν καθολου και οτι αν ηταν ελλαδα θα το εβλεπαν.

 

Αντε βγαλε ακρη....

 

Καλημέρα κορίτσια! Ράνια αν θέλεις πάρε τηλ στο 21060730005 ή στο 2103353353 είναι για τις διεθνείς αποστολές. Εγώ μονον έτσι βρήκα ακρη για δέμα απο amazon με dhl

Link to comment
Share on other sites

βρε κόρες που παραγγέλνετε μέσω my uk mail, τι λογαριασμό και απόδειξη ταυτότητας σκανάρατε; θα καταλάβουν τα ελληνικά τα εγγλεζόπουλα;;; :confused::confused::confused:

 

Και εγώ έστειλα δίπλωμα οδήγησης και από ΔΕΚΟ έστειλα ΔΕΗ που είναι στο όνομα του άντρα μου, απλά υπογράμμισα με μαρκαδοράκι τη διεύθυνση.

Πάντως Μαρία, όταν θα δει ο άντρας σου τι θα κερδίσετε και μόνο από τις πάνες θα πειστεί κατευθείαν. Το μόνο αρνητικό είναι οτι πρέπει να δώσεις με τη μία ένα μεγάλο ποσό, γιατί όπως είπε και η Ράννια δεν συμφέρει να αγοράσεις λίγα. Εγώ συνήθως ψωνίζω με κάποια φίλη

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε αν τους βομβαρδήσουμε με mail θα πάρουμε ποτέ καμιά απάντηση της προκοπής?

 

Εννοείται ότι πρέπει να γίνει βομβαρδισμός!

 

Τους έστειλα και δεύτερο και τους έλεγα ότι καθόλου δε με κάλυψε η απάντησή τους και ότι η ερώτησή μου ήταν γιατί σταμάτησαν να στέλνουν. Μου απάντησαν ως εξής:

 

"However, warranty issues, manufacturer restrictions and customs laws prevent us from shipping certain products to certain geographical locations".

 

Τα έχω πάρει. Οι φόροι δεν μπορεί να είναι το πρόβλημα, γιατί αδυνατώ να πιστέψω ότι ολόκληρο amazon δεν είχε ασχοληθεί με αυτό πριν ξεκινήσουν οι αποστολές. Warranty issues δεν καταλαβαίνω πώς μπορεί να υπάρχουν με τις πάνες και τα μωρομάντηλα. Άρα τι μένει;;;

 

Συγνώμη για την εμμονή μου με αυτό, αλλά σε μια εποχή που μας κόβουν χρήματα από παντού, δεν μπορώ να δεχτώ να με αναγκάσουν να πηρώσω στο τριπλάσιο ένα βασικότατο προϊόν. Ακόμη κι αν δε λυθεί ποτέ το θέμα με το amazon, εγώ pampers δεν ξαναπαίρνω.

 

Και ευτυχώς που θα κλείσει τα δύο σε τρεις μήνες η μικρή και το καλοκαίρι μας βλέπω να τις κόβουμε κι εμείς!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκλεισα το τηλεφωνο με τα πολυαγαπημένα μου ΕΛΤΑ. Είναι η δεύτερη φορά που μου αφήνουν δέμα έξω από την πολυκατοικία (τη μία ήταν από Μ&CO και χθες από ΑΜΑΖΟΝ)..χωρίς να χτυπήσει κουδούνι ή να αφήσει ειδοποίηση..Όταν τους ενημέρωσα που μένω και ότι έχω να κάνω κάποια παράπονα, μου έδωσαν κατευθείαν στο τηλέφωνο τον ταχυδρόμο!! ο οποίος ουτε λίγο ούτε πολύ, μου είπε ότι δεν είναι υποχρεωμένος να αφήσει ειδοποιητήριο όταν κάτι δεν είναι συστημένο, και καλο θα ήταν να αγοράσω μεγάλο γραμματοκιβώτιο!!! αν δεν θέλω να χάνονται τα δέματά μου. Και επειδή δεν κρατήθηκα, του είπα ότι προσφέρομαι να του κάνω ιδιαίτερα μαθήματα αγγλικών για να μάθει να διαβάζει τα ονόματα των παραληπτών στα αγγλικά και του εξήγησα πως η τεχνολογία στις μέρες μας έχει προοδεύσει. Οπότε υπάρχει ένα μαγικό κουτι στην είσοδο κάθε πολυκατοικίας που λέγεται κουδούνι και αν το πατήσεις, σου ανοίγουν την πόρτα.....Στην απάντησή του δε, ότι δεν είμαστε σπίτι και δεν μπορεί να πηγαινοφέρνει τα δέματα...τον ρώτησα αν χτύπησε ποτέ το κουδούνι για να το μάθει!!! (ελεος!!!!)

και τελειωσαμε την συνομιλία μας με ευχές του τύπου...άντε και καλή ιδιωτικοποίηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Ηθελα να ρωτήσω αν είναι καμια κοπέλα απο Θεσσαλονικη ηδη γραμμένη στο my.ukmail και αν ενδιαφερόταν να μοιραστούμε τα μεταφορικά?

Διαφορετικά θα κοιτάξω να κάνω εγγραφή.

Αλλα απο τι βλεπω θα ειναι κλειστά μεχρι 9 Ιανουαρίου γραφει η σελίδα τους.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σχετικά με το my uk mail...

 

 

 

Ασχετο.... περιμενω μια παραγγελια απο disney store και εχει καθυστερησει λιγο. Ξερει καμμια ποσες μερες κανουν να ερθουν??

 

λόγω καιρού έχουν καθυστερήσει, περίμενα και γω περίπου 2 εβδομάδες...δεν φεύγουν αεροπλάνα από Αγγλία...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...