Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα.Εκανα την πρώτη μου αγορά από το amazon.uk την 1 Δεκεμβρίου. Σαν shipping εβαλα standard και μου βγάζει τώρα ότι 21/12 η estimated delivery date.Τόσο πολύ αργούν να έρθουν τα πράγματα ή έκανα εγώ καμία βλακεία?:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εκανα την πρώτη μου αγορά από το amazon.uk την 1 Δεκεμβρίου. Σαν shipping εβαλα standard και μου βγάζει τώρα ότι 21/12 η estimated delivery date.Τόσο πολύ αργούν να έρθουν τα πράγματα ή έκανα εγώ καμία βλακεία?:oops:

 

Δεν νομίζω. Και εμένα είχε estimated delivery date την 20/12 αλλά τα έλαβα πριν 2 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως εμενα αν κ αργησαν να μου κανουν despatch τις πανες απ το amazon, τις ειχα παραγγειλει απο 7/12...τελικα μου τις εστειλαν...13/12 βεβαια ερχονται με dhl αυτη τη φορα κ αργησαν αρκετα...φαινεται ομως πως παιζει να τις παραλαβω αυριο...

Απ οτι καταλαβα παντως...φταιει ο προμηθευτης τους...για την αργοπορια...

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

female ποτε ειχες βαλει παραγγελια? εγω εχω βαλει απο 23/11 και λεει dispatched 17/12, θα τις στειλουν αραγε?

 

Ράνια μου είχα μέρες να μπω. Τώρα είδα το μήνυμά σου. 7 Δεκέμβρη είχα βάλει την παραγγελία!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Female ισχύει αυτός που είχαμε για τα παιδικά. Εγώ χθες που έκανα παραγγελία, επειδή δεν είχα μόνο παιδικά, χρησιμοποίησα το BAG15 που μου είχαν στείλει επειδή είχα προϊόντα στο καλάθι μου και είναι -15%.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια καλησπερα

προσπαθω να βρω ενα σαιτ να στελνει ελλαδα αυτο εδω γιατι η τιμη που ειδα σημερα στο λητω με εξεπληξε δυσαρεστα... αν μπορει καποια να βοηθησει την ευχαριστω προκαταβολικα

 

http://www.eurekakids.net/en/babycare/terraillon/petit-terraillon-food-processor-all-in-one/30308008http

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Αυτό το site πάντως που έχεις (eurekakids.net) στέλνει Ελλάδα, αρκεί να επιλέξεις πάνω δεξιά τη χώρα μας. Είχα ρωτήσει μάλιστα κάποτε αν έστελνε και έπιπλα και μου είχαν πει ότι στέλνουν ότι εμφανίζεται στο site τους με επιλεγμένη χώρα την Ελλάδα (τα περισσότερα δηλαδή). Τα μεταφορικά τους βέβαια για το συγκεκριμένο βλέπω ότι είναι τσουχτερά (κάπου 30 ευρώ), αλλά δε ξέρω και σε τι τιμές το είδες στο Λητώ.

 

Edit για να μην παρεξηγηθώ, δεν παρήγγειλα από το site τελικά, οπότε δε ξέρω και αν είναι αξιόπιστο... και αν δεν κάνω λάθος, δεν υπάρχει και στη λίστα :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγω και ειναι πολυ συνεργασιμοι εχω παρει all star και μποτες ugg οι οποιες δεν μου εκαναν και τις επεστρεψα και μου εκαναν refund ολο το ποσο συν τα εξοδα αποστολης και επιστροφης στο προτεινω ανεπιφυλακτα!!!!

 

Έχει και δωρεάν μεταφορικά?Λέω να δοκιμάσω και αυτό το site αν βρω κανένα αξιόλογο μποτάκι.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει και δωρεάν μεταφορικά?Λέω να δοκιμάσω και αυτό το site αν βρω κανένα αξιόλογο μποτάκι.

 

Για Ελλαδα εχει μεταφορικα αλλα δεν θυμαμαι ποσο ειναι βαλε αυτο που θελεις στο καλαθι σου και κανε checkout να το δεις τα δωρεαν ειναι εντος χωρας αν δεν κανω λαθος!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

We have all the details , all the accounts and all the database in our hands . You can not hide nowhere ,every single one of you . Respect to all Hacking teams,albanian hackers..μολις μου στειλαν αυτο το μηνημα.ξερετε τπτ?

 

Δεν ξέρω τι είναι αλλά αν φοβάσαι μήπως σου υποκλέψουν στοιχεία ή παραβιάσουν το ιδιωτικό σου απόρρητο μπορείς να το καταγγείλεις στο http://www.safeline.gr

Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά από την άλλη τι να σου πω...

________________________________________________________

 

Εγώ σήμερα το απογεύμα έλαβα ένα e-mail (βασίκα το ίδιο e mail δύο φορές) από το info(at)paypal.gr το οποίο με ενημέρωνε πως αγόρασα ένα αντικείμενο αξίας 164$. Ένα εγκεφαλικό το έπαθα αλλά μετά είδα πως προερχόταν από το paypal.gr που είναι ανύπαρκτο και γενικά δίεφερε από τα μηνύματα του κανονικού paypal. Επίσης μόλις συνδέθηκα στο λογαριασμό μου στο paypal είδα πως δεν είχα χρεωθεί ...

Συμπέρασμα ήταν απάτη ηλεκτρονικού ψαρέματος (όπως αποδείχτηκε και με μια σύντομη έρευνα στο διαδίκτυο) και αν "ψάρωνα" και πατούσα το σύνδεσμο που έλεγε να πατήσω για να ακυρώσω τη δήθεν συναλλαγή ούτε λίγο ούτε πολύ θα τους έδινα όλα τα στοιχεία μου...

Τελικά το κατήγγειλα ως απάτη ηλεκτρονικού ψαρέματος στο διακομιστή της αλληλογραφίας μου και στο safeline.gr

Οπότε αν λάβετε κάτι τέτοιο προσοχή!!!!

*

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό σάιτ. Και ότι έψαχνα για σεντόνια!!! Και μετά απο λίγο ψάξιμο είδα ότι η εταιρεία έχει έδρα στο Κιλκίς. Μια καλή ελληνική προσπάθεια. Ελπιζω να έχουν και καλή ποιότητα.

 

λοιπον, με ερωτησεις απο γνωστο σε γνωστο, βρηκα οτι οντως ειναι ελληνικη εταιρια. η φιλη μου εχει ψωνισει απο εκει και εμεινε πολυ ευχαριστημενη. μαλιστα, εδωσε αυτες τις μερες και νεα παραγγελια. επιλεγεις οτι χρωμα και συνδυασμο σε βολευει!!! αυτο δεν το βρισκεις πουθενα και οι τιμες λιγο που το εψαξα με αλλα sites ειναι πολυ καλες. το θετικο βεβαια ειναι οτι, ενισχυουμε και ελληνικες εταιριες που πραγματικα προσπαθουν να πανε μπροστα!!

εγω περιμενω το δωρο των χριστουγεννων για να κανω τις αγορες μου!!! εχω βαλει στο ματι κατι φουξ-ροζ για τη μπεμπα μας!!

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω παιχνιδια (puzzles και τρενακια) μηπως εχετε καμια ιδεα για φτηνα μεταφορικα? γιατι βρισκω πολυ φτηνα puzzles που εδω τα πληρωσα ακριβοτερα, αλλα με τα μεταφορικα βγαινει το ιδιο...

 

παλι, στεναχωριεμαι κιολας για τις ελληνικες επιχειρησεις βρε κοριτσια....αν ολοι ψωνιζουμε απο εξω τι θα γινουν εδω τοσες οικογενειες?

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω παιχνιδια (puzzles και τρενακια) μηπως εχετε καμια ιδεα για φτηνα μεταφορικα? γιατι βρισκω πολυ φτηνα puzzles που εδω τα πληρωσα ακριβοτερα, αλλα με τα μεταφορικα βγαινει το ιδιο...

 

παλι, στεναχωριεμαι κιολας για τις ελληνικες επιχειρησεις βρε κοριτσια....αν ολοι ψωνιζουμε απο εξω τι θα γινουν εδω τοσες οικογενειες?

 

o συλλογισμος σου ειναι πολυ σωστος και συμφωνω μαζι σου, βεβαια κασι οι Ελληνες επιχειρηματιες ειναι στην πειοψηφια τους καπως αισχροκερδεις, σιγουρα οχι ολοι αλλα η μπαλα τους παιρνει ολυς δυστυχως...εγω σημερα πηγα Πανταζοπουλο και μολις μπηκα ηρθα προσωπο η πωλητρια ανεβαινε στον πανω οροφο γυρνωντας μου καθαροτατα την πλατη διχως καν να με χαιρετησει...ασε που οταν της ζητησα να μη μου βαλει απλα το δωρο σε τσαντα αλλα να το τυλιξει πως δε με δολοφονησε...ειναι λυπηρο...

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω παιχνιδια (puzzles και τρενακια) μηπως εχετε καμια ιδεα για φτηνα μεταφορικα? γιατι βρισκω πολυ φτηνα puzzles που εδω τα πληρωσα ακριβοτερα, αλλα με τα μεταφορικα βγαινει το ιδιο...

 

παλι, στεναχωριεμαι κιολας για τις ελληνικες επιχειρησεις βρε κοριτσια....αν ολοι ψωνιζουμε απο εξω τι θα γινουν εδω τοσες οικογενειες?

Το θέμα το αναλύσαμε εκτενώς προ κάποιων εβδομάδων. Προσωπικά, όταν χρειάζομαι κάτι το ψάχνω παντού. Εάν από έξω είναι φθηνότερο αλλά μαζί με τα μεταφορικά μου βγαίνει μία η άλλη ή ελάχιστη διαφορά με Ελλάδα, επιλέγω Ελλάδα.

Όμως όταν η διαφορά είναι υπολογίσιμη, πώς να το κάνουμε, δεν έχουμε περιθώρια να χαλάμε λεφτά.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Για το θέμα amazon και pampers, δε νομίζω να φταίει το amazon. Το amazon πωλήσεις θέλει. Προφανώς η πολυεθνική αντέδρασε αφού χάνει πελατεία από Ελλάδα που μοσχοπουλάει.

Για αυτό, εγώ δε ξαναψωνίζω pampers. Θα παίρνω του carrefour ή του babylino που το τελευταίο νομίζω ότι είναι και ελληνικής παραγωγής.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες προσπαθώ να επιλέξω από amazon παπούτσια για τα διδυμάκια μου (μπότες, αθλητικά, καθημερινά κι ένα για μένα). Από τα 7 που έχει το καλάθι μου, Ελλάδα έρχονται μόνο τα 2!!!!! Εντωμεταξύ έχω βάλει seller το amazon..

Τόσες μέρες τσάμπα κόπος. Κρίμα η χαρά μου.......

Μήπως υπάρχει τρόπος να βλέπεις μόνο τα προϊόντα που έρχονται Ελλάδα;;;;;;

IeXep3.png
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω παιχνιδια (puzzles και τρενακια) μηπως εχετε καμια ιδεα για φτηνα μεταφορικα? γιατι βρισκω πολυ φτηνα puzzles που εδω τα πληρωσα ακριβοτερα, αλλα με τα μεταφορικα βγαινει το ιδιο...

 

παλι, στεναχωριεμαι κιολας για τις ελληνικες επιχειρησεις βρε κοριτσια....αν ολοι ψωνιζουμε απο εξω τι θα γινουν εδω τοσες οικογενειες?

 

εγω ολα τα παζλ και πολλα πρωτοτυπα παιχνιδια τα πήρα απο το αγγλικο αμαζον και εχθες ηρθαν καποια φανταστικα παιχνιδια απο το γερμανικο

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...