Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Λοιπον, για οσες σκεφτονται να αγορασουν τα γνωστα κολανακια. Εγω εχω να πω τα εξης...μολις τα πεταξα! Φορεσα ενα στο παιδι 9αφου πρωτα τα ειχα πλυνει με παιδικο απορρυπαντικο) και βρωμοκοπανε λαστιχιλας.

 

ωχ!του πηρα κ γω...αλλα δεν του το εχω φορεσει ακομα!!!

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, θέλω να παραγγείλω τα δώρα των παιδιών για τα Χριστούγεννα.

 

Για την μικρή (3,5 ετών) λέω να πάρω την κουζίνα της SMOBY. Καταλήξαμε στο γερμανικό Amazon για καλύτερη τιμή, σωστά ?

 

Για τον μικρό (15 μηνών), τι προτείνετε ? Δεν θέλω μηχανοκίνητα αυτοκινητάκια κλπ. Θα προτιμούσα κάτι με κατασκευή που να έχει και μουσική.

 

Δώστε τα φώτα σας, ω αδελφές μου στις ιντερνετικές αγορές.

 

 

Εγώ αγόρασα την κουζίνα της smobby από το γερμανικό amazon αλλα ακόμη δεν την έχω παραλάβει. Η παραγγελία έγινε στις 2/12 και εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης μου δίνουν στις 13/12 όπότε φοβάμαι μήπως δεν τη λάβεις εγκαίρως για τα Χριστούγεννα. Αν σκοπεύεις να την πάρεις από εκεί πρέπει να παραγγείλεις το συντομότερο. :D

*

Link to comment
Share on other sites

ποσο την πηρατε την κουζινα?

εγω την πηρα 40 ευρω απο τα τζαμπο την περασμενη εβδομαδα..

 

ειλικρινα, δεν αξιζε τα λεφτα της, ασε που συναρμολογειται δυσκολα, ειναι εντελως ψευτοπραμα!!!!!! το μετανιωσα που την πηρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε μπορούσες να το πεις χθες? Την πήρα...

 

Fragola 24 άτοκες δεν έχει ο Κωτσόβολος, μέχρι 12 είναι άτοκες με χρηματοδότηση ξαναλέω, όχι με πιστωτική...

 

Είχε προσφορά αν αγόραζες μέχρι 4/12 από το σάιτ 24 άτοκες δόσεις. Αλλιώς κανονικά έχει 12 άτοκες με πιστωτική. Εσύ ήθελες με χρηματοδότηση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, το έγραφα... Στην πιστωτική δεν ζητάει κανένα κουφό στοιχείο γιατί είσαι "δεμένος" απ΄την τράπεζα. Για τη χρηματοδότηση όμως ζητάει απίστευτα στοιχεία. Απλά θα με αναγκάσει να πάω από το κατάστημα και ΑΝ βρω άκρη...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, το έγραφα... Στην πιστωτική δεν ζητάει κανένα κουφό στοιχείο γιατί είσαι "δεμένος" απ΄την τράπεζα. Για τη χρηματοδότηση όμως ζητάει απίστευτα στοιχεία. Απλά θα με αναγκάσει να πάω από το κατάστημα και ΑΝ βρω άκρη...

 

Κοίτα, λογικό είναι, γιατί στην ουσία είναι σαν να παίρνεις δάνειο, οπότε σου ζητούν όλα αυτά τα στοιχεία... Απλά, αν αγοράσεις απευθείας από το κατάστημα θα είναι άλλη η τιμή. Κάνεις την πρώτη διαδικασία από το σάιτ και την ολοκληρώνεις στο μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω να παραγγείλω τα δώρα των παιδιών για τα Χριστούγεννα.

 

Για την μικρή (3,5 ετών) λέω να πάρω την κουζίνα της SMOBY. Καταλήξαμε στο γερμανικό Amazon για καλύτερη τιμή, σωστά ?

 

Για τον μικρό (15 μηνών), τι προτείνετε ? Δεν θέλω μηχανοκίνητα αυτοκινητάκια κλπ. Θα προτιμούσα κάτι με κατασκευή που να έχει και μουσική.

 

Δώστε τα φώτα σας, ω αδελφές μου στις ιντερνετικές αγορές.

 

 

Καλημέρα SMOBY κουζίνες έχει και ο ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ με επιστροφή 20% σε δωροεπιταγή. Η προσφορά όμως είναι μέχρι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και επανέρχομαι με το ίδιο χθεσινό μήνυμα αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Πήρα το παρακάτω μήνυμα από το ΑΜΑΖΟΝ

 

Order ID 026-2437990-2336351:

1 of EyeCatchShoes - Womens Snugg Cardy Knitted Boot Grey Fleck Size 5 [ASIN: B002Z03PGO]

 

For Your Information: To help arbitrate disputes and preserve trust and safety, we retain all messages buyers and sellers send through Amazon.co.uk. This includes your response to the message below.

 

------------- Begin message -------------

 

Dear Customer

We have been informed by the Royal Mail of a problem with a batch of goods that left our premises.

We believe your item to be 1 of a few affected.

Unfortunately we donʼt have the same style and size to replace the one that you ordered.

We are therefore refunding you today and apologize for the inconvenience that this has caused.

We do have new styles that are similar to the one you purchased which may be worth looking in to.

Hopefully we will have the opportunity to serve you better next time.

Kind regards

John

eyecatchshoes

 

 

------------- End message -------------

 

We want you to buy with confidence whenever you purchase products on Amazon.com. Learn more about Safe Online Shopping (http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=10412241) and our safe buying guarantee (http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=537868)

Δηλαδή από ότι κατάλαβα δεν θα λάβω τις μπότες. Επιστροφή των χρημάτων στην κάρτα θα γίνει αυτόματα ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

....με χρηματοδότηση ξαναλέω, όχι με πιστωτική...

 

Είδες τι παθαίνει κανείς όταν διαβάζει με τα μωρά στην αγκαλιά; Sorry, δεν είδα ότι ήθελες χρηματοδότηση!!!! Καλημέρα.....

Link to comment
Share on other sites

ποσο την εχει στο αμαζον, την κουζινα?

 

Εξαρτάται από το ποια κουζινίτσα πήρες φυστικάκι μου. Αυτή που πήρα από το γερμανικό άμαζον είχε συνολικό κόστος μαζί με τα μεταφορικά 65,10 ευρώ. Σε ένα τοπικό κατάστημα τη βρήκα στην αστρονoμική τιμή των 145 ευρώ :shock: και σε ελληνικά e-shop 85 ευρώ. Ελπίζω μόνο να μην είναι εντελώς χάλια ώστε να προλάβουμε να παίξουμε λιγάκι πριν να διαλυθεί :rolleyes:

*

Link to comment
Share on other sites

α, αυτη ειναι ωραια αννουλα!!! εγω πηρα την smoby, την κοκκινη, κατσε να βρω φωτο

 

αυτην http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=9003

θα με κοροιδευουν παλι που εβαλα το σαιτ του πανταζοπουλου χαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχα

 

 

τα ποσοστα μου κυριε πανταζοπουλεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

(ασχετο που εγω την πηρα απο τα τζαμπο χαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό που με απασχολεί φυστικάκι μου δεν είναι ο βαθμός δυσκολίας του να τη συναρμολογήσω (με δυο μωρά άλλωστε από χρόνο να τη συναρμολογήσω "άλλο τίποτα" - μια νύχτα που κοιμούνται και οι δυο ελπίζω να μου φτάσει :rolleyes: )

Πρωτίστως με απασχολεί να είναι σχετικά ανθεκτική όχι μόνο για να παίξει η μικρή αρκετό καιρό μέχρι να τη βαρεθεί αλλά για να μην κινδυνεύει και η σωματική της ακεραιότητα πάνω από όλα.

Θα περιμένω να παραλάβω και θα σας πω εντυπώσεις λοιπόν...

*

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!

Ψαχνω καροτσακι... Η αδελφη μου μου χαρισε το δικο της, αλλα ενω το καλοκαιρι που το παρελαβα το επλυνα κλπ, τωρα που το δοκιμαζα αντιληφθηκα οτι κολλαει σε 15 σημεια: δεν ανοιγει, θελει κολπο για να ξεδιπλωσει. Δεν πεφτει η πλατη ευκολα, θελει κολπο κλπ και με επιασαν τα νευρα μου.

Εψαξα λιγο, οσο μπορω με την βυζανιαρα σκουλαρικι κρεμασμενη πανω μου. Για καποιον δικο μου ανεξηγητο λογο, προτιμω τα 3κυκλα, νομιζω οτι ειναι πιο ευκολα στην μετακινηση (αν κανω λαθος διορθωστε με). Βρηκα τα εξης 3 απο το pramworld που εχετε ψωνισει πολλες:

1) http://www.pramworld.co.uk/product/5029/Maxi_Cosi_Mura_3_Pushchair_Tango_Red

2) http://www.pramworld.co.uk/product/7252/Britax_BMobile_3_Stroller_Venetian_Red

3) http://www.pramworld.co.uk/product/6600/Quinny_Buzz_3_2010_Stroller_Groovy_Green

 

Θελω την γνωμη σας, ή αν εχετε κατι αλλο υποψη, ευπροσδεκτες οι αποψεις σας. Δεν εχω ιδεα απο τεχνικα χαρακτηριστικα επειδη νομιζα οτι ειχα λυσει το θεμα του καροτσιου. Τιμη που με ενδιαφερει μεχρι 300-400 ευρω μαξιμουμ. Aν υπαρχει φθηνοτερο στην αγορα εννοειται το προτιμω!

Thank yououou

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

 

εμείς πήραμε το techno xlr από pramworld. Είναι απλά τέλειο. Και να φανταστείς ότι στην αρχή το σνόμπαρα απίστευτα μιας και είχα ερωτευτεί το stokke. Είναι απίστευα βολικό γιατί μπορείς να βάλεις άνετα το μωρό από νεογέννητο, είναι ελαφρύ και πάει παντού. επίσης, και το techno xt είναι παρόμοιο. Βασικά, εξαρτάται τη χρήση που θα κάνεις. Εγώ επειδή όπου και να πάω αναγκαστικά χρησιμοποιώ αμάξι, ήθελε ένα "εύκολο" & ελαφρύ καρότσι, οπότε απέρριψα τα υπόλοιπα. Ψάξε πάντως και στην ενότητα με τα καροτσάκια να πάρεις και άλλες ιδέες.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Πρωτίστως με απασχολεί να είναι σχετικά ανθεκτική όχι μόνο για να παίξει η μικρή αρκετό καιρό μέχρι να τη βαρεθεί αλλά για να μην κινδυνεύει και η σωματική της ακεραιότητα πάνω από όλα.

Θα περιμένω να παραλάβω και θα σας πω εντυπώσεις λοιπόν...

 

 

ανεβηκε η μαρια επανω... αντεξε μια χαρα η κουζινα..

 

case closed

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα andigo. Από όσο κατάλαβα σου κάνουν άμεσα επιστροφή χρημάτων, χωρίς εσύ να χρειάζεται να κάνεις τίποτε. Δες την κάρτα σου αν έχουν μπει τα χρήματα...

 

 

Ευχαριστώ!!!! Η κάρτα είναι πιστωτική. Δεν πιστευω να έχει διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

 

εμείς πήραμε το techno xlr από pramworld. Είναι απλά τέλειο. Και να φανταστείς ότι στην αρχή το σνόμπαρα απίστευτα μιας και είχα ερωτευτεί το stokke. Είναι απίστευα βολικό γιατί μπορείς να βάλεις άνετα το μωρό από νεογέννητο, είναι ελαφρύ και πάει παντού. επίσης, και το techno xt είναι παρόμοιο. Βασικά, εξαρτάται τη χρήση που θα κάνεις. Εγώ επειδή όπου και να πάω αναγκαστικά χρησιμοποιώ αμάξι, ήθελε ένα "εύκολο" & ελαφρύ καρότσι, οπότε απέρριψα τα υπόλοιπα. Ψάξε πάντως και στην ενότητα με τα καροτσάκια να πάρεις και άλλες ιδέες.

bitchoni σε ευχαριστω πολυ!

Το εχω σημειωσει το καροτσακι που μου ειπες, περιμενω και απο αλλες κοπελες να μου πουν την γνωμη τους και θα παραγγειλω το αργοτερο μεχρι την Τριτη

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, για οσες σκεφτονται να αγορασουν τα γνωστα κολανακια. Εγω εχω να πω τα εξης...μολις τα πεταξα! Φορεσα ενα στο παιδι 9αφου πρωτα τα ειχα πλυνει με παιδικο απορρυπαντικο) και βρωμοκοπανε λαστιχιλας.

 

Ωχ..αληθεια???Κριμα γιατι ηθελα κι εγω να παρω!!

Αραγε να εχει καμια αλλη κοπελα να μας πει κι αυτη γνωμη???

Link to comment
Share on other sites

Ωχ..αληθεια???Κριμα γιατι ηθελα κι εγω να παρω!!

Αραγε να εχει καμια αλλη κοπελα να μας πει κι αυτη γνωμη???

κι εγω ηθελα να τα παρω... κριμα και φαινονται τοσο ωραια

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!!

Ψαχνω καροτσακι... Η αδελφη μου μου χαρισε το δικο της, αλλα ενω το καλοκαιρι που το παρελαβα το επλυνα κλπ, τωρα που το δοκιμαζα αντιληφθηκα οτι κολλαει σε 15 σημεια: δεν ανοιγει, θελει κολπο για να ξεδιπλωσει. Δεν πεφτει η πλατη ευκολα, θελει κολπο κλπ και με επιασαν τα νευρα μου.

Εψαξα λιγο, οσο μπορω με την βυζανιαρα σκουλαρικι κρεμασμενη πανω μου. Για καποιον δικο μου ανεξηγητο λογο, προτιμω τα 3κυκλα, νομιζω οτι ειναι πιο ευκολα στην μετακινηση (αν κανω λαθος διορθωστε με). Βρηκα τα εξης 3 απο το pramworld που εχετε ψωνισει πολλες:

1) http://www.pramworld.co.uk/product/5029/Maxi_Cosi_Mura_3_Pushchair_Tango_Red

2) http://www.pramworld.co.uk/product/7252/Britax_BMobile_3_Stroller_Venetian_Red

3) http://www.pramworld.co.uk/product/6600/Quinny_Buzz_3_2010_Stroller_Groovy_Green

 

Θελω την γνωμη σας, ή αν εχετε κατι αλλο υποψη, ευπροσδεκτες οι αποψεις σας. Δεν εχω ιδεα απο τεχνικα χαρακτηριστικα επειδη νομιζα οτι ειχα λυσει το θεμα του καροτσιου. Τιμη που με ενδιαφερει μεχρι 300-400 ευρω μαξιμουμ. Aν υπαρχει φθηνοτερο στην αγορα εννοειται το προτιμω!

Thank yououou

 

Καλησπέρα!

Εμείς πήραμε το Britax Smart με 4 ρόδες όμως και μας έχει αρέσει πολύ, ειδικά στην "οδήγηση" είναι πολύ καλό, έχει πάρει και αρκετά βραβεία... είναι σχετικά βαρύ νομίζω, αλλά εμάς δε μας πειράζει γιατί δεν χρειάζεται να το ανεβοκατεβάζουμε... το πήραμε από το άμαζον, αλλά υπάρχει και το babysmobile.de που έχω πάρει άλλα πράγματα και ίσως βρεις καμιά προσφορά από εκεί...

Edit το Maxi Cosy το κοιτούσα και εγώ αλλά το απέρριψα γιατί βρήκα κριτικές που λένε ότι δεν κάνει "όπισθεν", κάτι που φυσικά δεν είναι καθόλου καλό... γενικά πάντως το britax έχει σχεδόν μόνο καλές κριτικές (στα Αγγλικά site θα το βρεις και ως Britax Vigour)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...