Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για τα μωρομάντηλα από τα άμαζον που είχα παραγγείλει στις 23/11 μαζί με τα παμπερς, μου έστειλαν μήνυμα ότι θα καθυστερήσει η αποστολή γιατί τους έχει κρεμάσει ο προμηθευτής :evil::evil:

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, οδηγίες προς ναυτιλομένους για το myUKmail :

 

1. Κάνετε εγγραφή στο http://www.my-uk-mail.co.uk/joinnow.htm

2. Εκεί θα σας ζητηθεί να πληρώσετε 7 λίρες για εγγραφή (πληρώνεται μια φορά), αλλά και να επιλέξετε τι είδους συνδρομή θα κάνετε. Αν χρησιμοποιήσετε το myUKmail μόνο μια φορά σας συμφέρει η μηνιαία συνδρομή (10 λίρες). Αν πάλι σκοπεύετε να το χρησιμοποιείτε συχνά συμφέρει η ετήσια συνδρομή (50 λίρες).

2. Θα λάβετε mail που θα σας ζητάει να επιλέξετε κάποιες ρυθμίσεις για το λογαριασμό σας π.χ. να επιλέξετε έναν κωδικό για το λογαριασμό σας, να επιλέξετε κάθε πότε θέλετε να λαμβάνετε mail κ.ά. Επίσης, ζητάνε να αποδείξετε την ταυτότητά σας, αλλά και τη διεύθυνσή σας. Εγώ σκάναρα και έστειλα το δίπλωμα οδήγησης και έναν λογαριασμό ΔΕΗ!

3. Πολύ σύντομα θα λάβετε ένα νέo mail με τη νέα σας διεύθυνση! Είστε έτοιμοι να ψωνίσετε!

4. Σε κάθε site που σκοπεύετε να ψωνίσετε βάζετε ως διεύθυνση αποστολής τη νέα σας διεύθυνση. Αν χρειάζεται τηλέφωνο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό του myUKmail. Στο mothercare βάζετε διεύθυνση αποστολής (shipping) την αγγλική και διεύθυνση που αποστέλλεται ο λογαριασμός (billing) την ελληνική! (μάλιστα θα λάβετε τη λυπητερή πιο γρήγορα από τα πράγματα!)

5. Όταν το myUKmail παραλάβει κάποιο δέμα σας θα σας ενημερώσει με mail οτι έχετε πακέτο. Αν είναι όλα όσα παραγγείλατε απαντάτε (κάνετε reply) στο mail και τους ζητάτε να σας τα στείλουν(forward). Αν περιμένετε και από αλλού απλά δεν απαντάτε στο mail, παρά μόνο όταν φτάσουν όλα τα πακέτα σας. To πακετάρισμα δύο δεμάτων είναι δωρεάν, κάθε extra πακέτο χρεώνεται με 2 λίρες. Επίσης, αναλαμβάνουν να αποθηκεύσουν τα πακέτα σας δωρεάν για 14 μέρες, μετά χρεώνουν 3 λίρες για κάθε extra βδομάδα.

6. Για να σας τα στείλουν θα πρέπει να πληρώσετε τα μεταφορικά. Αυτό γίνεται μέσω του http://www.my-uk-mail.co.uk/topup.htm, όπου θα πρέπει να "φορτώσετε" τον λογαριασμό σας με το ανάλογο ποσό.

Τα μεταφορικά για ένα πακέτο βάρους μέχρι 30 κιλά είναι 37,5 λίρες (δεν έχει τύχει να παραλάβω μεγαλύτερο πακέτο, οπότε δεν μπορώ να σας βοηθήσω για μεγαλύτερου βάρους δέμα).

Εγώ παραλαμβάνω στη βδομάδα. Κάποιο μέλος του forum έχει παραλάβει και νωρίτερα. Το πακέτο έρχεται με εταιρεία κούριερ στο σπίτι.

Αυτά..

 

καλαμαρρρρρρρρρρρ μηπως μπορεις να βαλεις κaπου αυτο το ποστ για το myukmail???? ολο το ψαχνω.......... και φανταζομαι πως κι αλλες το ιδιο............ θενκς!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τα μωρομάντηλα από τα άμαζον που είχα παραγγείλει στις 23/11 μαζί με τα παμπερς, μου έστειλαν μήνυμα ότι θα καθυστερήσει η αποστολή γιατί τους έχει κρεμάσει ο προμηθευτής :evil::evil:

 

εμενα αποτι βλεπω ενω στην αρχη τα μωροματηλα θα εφταναν πρωτα και τα παμπερς θα αργουσαν, τωρα σημερα δειχνει οτι τα παμπερς τα ετοιμαζουν για αποστολη........... τα μωρομαντηλα ακομα.... 25/11 παρηγγειλα..........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ γιατί έχουν περάσει και τα χρόνια .......(μην γελάτε σας βλέπω) :D

έστω νεογέννητο 3 κιλών αγοράζουμε από το amazon το New baby 3-6 κιλά σωστά ???

ωραία......... η συσκευασία είναι 124 πάνες αν θυμάμαι καλά, θέμε γύρω στις 8-10 πάνες την ημέρα για νεογέννητα σωστά ???

ωραία ...........δηλαδή οι 2 συσκευασίες θα κρατήσουν ένα μήνα περίπου άμα πάρω 4-5 δεν είναι υπερβολή ναι ?? δηλαδή το νούμερο δεν θα το αλλάξει σε δύο μήνες έτσι ??? δεν θα μας μείνουνε εννοώ ...........:roll::roll:

 

πείτε μια γνώμη βρε μωρομάνες :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έλαβα σήμερα απολογητικό μειλ από αμαζον για τα μωρομάντηλα. Αλλά δεν τα βιάζομαι, τα λεφτά δεν θα τα τραβήξουν πριν κάνουν αποστολή (και αυτό έκαναν και με τις πάνες) και το ότι μου έστειλαν μειλ να με ενημερώσουν γιατί αυτή η καθυστέρηση, εμένα μου λεει πολλά.

Cheapsmells ο αδελφός μου παρέλαβε το ένα απ τα δυο αρώματα εντός 4 ημερών, χθες μου παν ότι μου ρθε ειδοποιητήριο και προφανώς είναι ένα απ τα leggings του ebay που πήραμε πολλές μανούλες, χθες έστειλα δυο photobook στο photomemories, θα σας πω μόλις παραλάβω και αν δεν έχω ήδη πει, το δικό μου άρωμα απο cheapsmells έκανε κανα 10ημερο, και 7-8 εργάσιμες το la senza. Καλά, καταπληκτική ποιότητα για τις τιμές του...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ γιατί έχουν περάσει και τα χρόνια .......(μην γελάτε σας βλέπω) :D

έστω νεογέννητο 3 κιλών αγοράζουμε από το amazon το New baby 3-6 κιλά σωστά ???

ωραία......... η συσκευασία είναι 124 πάνες αν θυμάμαι καλά, θέμε γύρω στις 8-10 πάνες την ημέρα για νεογέννητα σωστά ???

ωραία ...........δηλαδή οι 2 συσκευασίες θα κρατήσουν ένα μήνα περίπου άμα πάρω 4-5 δεν είναι υπερβολή ναι ?? δηλαδή το νούμερο δεν θα το αλλάξει σε δύο μήνες έτσι ??? δεν θα μας μείνουνε εννοώ ...........:roll::roll:

 

πείτε μια γνώμη βρε μωρομάνες :roll::roll:

 

Κοπελιά, ξέχασες κάθε πότε τα κάνουν τόσο μικρά? Σιγά μη σας μείνουν...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

age το 3-6 ειναι το νο 2, εγω πρωτα αγορασα το νο 1 για κανα διμηνο.... 3 κιλα γεννηθηκε η κορη μου. νομιζω ειναι νωρις για να της παρεις το νο 3.... γεννησε ή ακομα?

παρε και το λινκ να μη το ψαχνεις... http://www.amazon.co.uk/Pampers-Baby-Size-Mini-Nappies/dp/B003P2UTSS/ref=sr_1_1?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1291104824&sr=1-1

 

εντιτ!!!! νομιζα οτι ηθελες να παρεις το νο 3, μετα καταλαβα οτι θες να παρει 4-5 συσκευασιες του νο 2 :D:D:D:D:D

εγω θα παιρνα μερικες νο 2 και μερικες νο 3, ετσι να υπαρχουν χαχαχα

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω και εγώ γιατί έχουν περάσει και τα χρόνια .......(μην γελάτε σας βλέπω) :D

έστω νεογέννητο 3 κιλών αγοράζουμε από το amazon το New baby 3-6 κιλά σωστά ???

ωραία......... η συσκευασία είναι 124 πάνες αν θυμάμαι καλά, θέμε γύρω στις 8-10 πάνες την ημέρα για νεογέννητα σωστά ???

ωραία ...........δηλαδή οι 2 συσκευασίες θα κρατήσουν ένα μήνα περίπου άμα πάρω 4-5 δεν είναι υπερβολή ναι ?? δηλαδή το νούμερο δεν θα το αλλάξει σε δύο μήνες έτσι ??? δεν θα μας μείνουνε εννοώ ...........:roll::roll:

 

πείτε μια γνώμη βρε μωρομάνες :roll::roll:

 

Νομιζω οτι το νουμερο θα το αλλαξεις εκει στο μηνα οποτε καλο θα ηταν τα μισα να τα παρεις νουμερο 3.:wink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερες! και εγω ενα απολογητικο για τα μωρομαντηλα και ενα για νωριτερα για τις δικες μου, ελαβα!

 

ποια τις αρεσουν τα σιλβανιαν φαμιλις στο αμαζον, βαλαν εκπτωσεις...

ποια με κολλησε και ολο τα κοιταω????

για δωρο σε 8 ετων βαφτηστηρα σας αρεσει????

η δεν παει για αυτη την ηλικια?

http://www.amazon.co.uk/Sylvanian-Families-Shop-Figures-Included/dp/B001PO5UUA/ref=br_lf_m_1000282753_1_6_img?ie=UTF8&s=kids&pf_rd_p=219633607&pf_rd_s=center-2&pf_rd_t=1401&pf_rd_i=1000282753&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=1Y706S8114ZDSGVKQ34Y

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλουσα παρα πολυ να γραψεις οταν το παραλαβεις απο Αμερικη αν πληρωσες ή οχι τελωνειο.

 

ναι θα ενημερωσω

επισης παρελαβα σημερα απο http://www.prosperus.gr/books/index.php το βιβλιο της Πατσουρου για τον θηλασμο τον πρωτο τομο νομιζω καποια κοπελα το εψαχνε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Είπα να σας δείξω τα ψώνια μου πάλι:

Παρέλαβα την αλλαξιέρα-μπανάκι από amazon που είναι πολύ πρακτική (ή έτσι θέλω να πιστεύω γιατί δεν έχω προηγούμενη εμπειρία). Παρεμπιπτόντως τώρα είδα ότι το άμαζον κατέβασε την τιμή της κατά 19 λίρες από τις 18/11 που την είχα παραγγείλει :(

Υπνόσακο που είναι πολύ γλυκούλης και

Βρεφικά φορμάκια τα οποία ήρθαν μέσα σε λιγότερο από μια εβδομάδα και είναι πολύ καλής ποιότητας

Καλαμάρι σου στέλνω pm για τους πωλητές του ebay

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έλαβα σήμερα απολογητικό μειλ από αμαζον για τα μωρομάντηλα. Αλλά δεν τα βιάζομαι, τα λεφτά δεν θα τα τραβήξουν πριν κάνουν αποστολή (και αυτό έκαναν και με τις πάνες) και το ότι μου έστειλαν μειλ να με ενημερώσουν γιατί αυτή η καθυστέρηση, εμένα μου λεει πολλά.

Cheapsmells ο αδελφός μου παρέλαβε το ένα απ τα δυο αρώματα εντός 4 ημερών, χθες μου παν ότι μου ρθε ειδοποιητήριο και προφανώς είναι ένα απ τα leggings του ebay που πήραμε πολλές μανούλες, χθες έστειλα δυο photobook στο photomemories, θα σας πω μόλις παραλάβω και αν δεν έχω ήδη πει, το δικό μου άρωμα απο cheapsmells έκανε κανα 10ημερο, και 7-8 εργάσιμες το la senza. Καλά, καταπληκτική ποιότητα για τις τιμές του...

 

Το άρωμα που παρέλαβε ο αδρφός σου ήταν κλειστό με ζελατίνα? Γιατί τα δικά μου δεν ήταν όταν ήρθαν. Ήταν η πρώτη φορά που αγοράζω από cheapsmells και με έβαλε σε υποψίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτήσω και εγώ γιατί έχουν περάσει και τα χρόνια .......(μην γελάτε σας βλέπω) :D

έστω νεογέννητο 3 κιλών αγοράζουμε από το amazon το New baby 3-6 κιλά σωστά ???

ωραία......... η συσκευασία είναι 124 πάνες αν θυμάμαι καλά, θέμε γύρω στις 8-10 πάνες την ημέρα για νεογέννητα σωστά ???

ωραία ...........δηλαδή οι 2 συσκευασίες θα κρατήσουν ένα μήνα περίπου άμα πάρω 4-5 δεν είναι υπερβολή ναι ?? δηλαδή το νούμερο δεν θα το αλλάξει σε δύο μήνες έτσι ??? δεν θα μας μείνουνε εννοώ ...........:roll::roll:

 

πείτε μια γνώμη βρε μωρομάνες :roll::roll:

 

Καλημέρα!!

Εμένα γεννήθηκε η μικρή 3550 και βάλαμε Νο1 στην αρχή για περίπου 2εβδομάδες!!!μετά γιοκ και τώρα είναι 33ημερών και φοράμε Νο2 αλλά δεν βλέπω να το κρατάω και πολύ αλλά παίρνει και τρελό βάρος η δικιά μου...

μην τα πάρεις όλα Νο2..καλύτερα να μην σου φτάσουν και να πάρεις απο καμιά προσφορά εδώ Ελλάδα κανένα πακέτο παρά να μείνουν..πάρε μισά μισά με Νο3

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ γιατί έχουν περάσει και τα χρόνια .......(μην γελάτε σας βλέπω) :D

έστω νεογέννητο 3 κιλών αγοράζουμε από το amazon το New baby 3-6 κιλά σωστά ???

ωραία......... η συσκευασία είναι 124 πάνες αν θυμάμαι καλά, θέμε γύρω στις 8-10 πάνες την ημέρα για νεογέννητα σωστά ???

ωραία ...........δηλαδή οι 2 συσκευασίες θα κρατήσουν ένα μήνα περίπου άμα πάρω 4-5 δεν είναι υπερβολή ναι ?? δηλαδή το νούμερο δεν θα το αλλάξει σε δύο μήνες έτσι ??? δεν θα μας μείνουνε εννοώ ...........:roll::roll:

 

πείτε μια γνώμη βρε μωρομάνες :roll::roll:

 

Τα δικά μου τα παιδιά πάντως που βγήκαν και φαγανά το συγκεκριμένο νουμερο βια να το κρατήσαμε 1 μήνα.. Αποψή μου, χώρισε καλύτερα τα νούμερα σε 2 και σε 3

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε κανένα site για κουβέρτες και παπλώματα? Δεν θέλω βρεφικά, για διπλό κρεβάτι εννοώ.

Ευχαριστώ πολύ!

 

καλημέρα. εγώ είχα παραγγείλει λευκά είδη από www.plus4u.gr και νομίζω ότι έχει και παπλώματα. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Επίσης δες σε www.aslanishome.gr.

Τέλος πολύ ωραία έχει και ο http://www.girgiris.gr/index2.html, ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που νομίζει ότι μπορείς να παραγγείλεις επίσης online.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Το άρωμα που παρέλαβε ο αδρφός σου ήταν κλειστό με ζελατίνα? Γιατί τα δικά μου δεν ήταν όταν ήρθαν. Ήταν η πρώτη φορά που αγοράζω από cheapsmells και με έβαλε σε υποψίες.

 

Εγω οταν παρελαβα ειχε ζελατινα!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλαμαρρρρρρρρρρρ μηπως μπορεις να βαλεις κaπου αυτο το ποστ για το myukmail???? ολο το ψαχνω.......... και φανταζομαι πως κι αλλες το ιδιο............ θενκς!!!!!!!!!

 

Μαλιστα κυρια....αν και στο λινκ που εχω στις οδηγιες εδω...εχω τις οδηγιες απο το Κατινάκι. Αν θετε βαζω και τις Ζονιαντιμ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλέ εσύ πήρες 36 πακέτα! Πότε θα τα χρησιμοποιήσεις; :P

 

χιχιχιχι εμεις αγοραζουμε τα μωρομαντηλα με τις κουτες (οχι μονο για το μωρο) αλλα πηρα κ για τη μαμα μου κ την αδελφη μου ;)

 

Μαλιστα κυρια....αν και στο λινκ που εχω στις οδηγιες εδω...εχω τις οδηγιες απο το Κατινάκι. Αν θετε βαζω και τις Ζονιαντιμ!!

 

ναι ναι το ειχα δει το αλλο ποστ... βαλε και της ζονιαντιμ, ειναι πιο πιοοοοο πιο απλο βρε αδερφε!!! :D:D:D:D

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

χιχιχιχι εμεις αγοραζουμε τα μωρομαντηλα με τις κουτες (οχι μονο για το μωρο) αλλα πηρα κ για τη μαμα μου κ την αδελφη μου ;)

 

 

 

ναι ναι το ειχα δει το αλλο ποστ... βαλε και της ζονιαντιμ, ειναι πιο πιοοοοο πιο απλο βρε αδερφε!!! :D:D:D:D

 

Το εβαλα κιουρια μου!

Καλημερα ειπαμε δεν ειπαμε....

 

Τις καλημερες μου!!:mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια ευχαριστώ για την βοήθεια !!!!

Ναι το μωρό έχει γεννηθεί (έγινα ξανά θεία):D:D θα πάρω καλλίτερα μισά από το 2 και μισά από το 3 έτσι και αλλιώς μέχρι να έρθουν μπορούν να αγοράσουν από εδώ το 1 :D:D χαμένα τα μεγαλύτερα δεν θα πάνε ..........

Καλημέρα είπα ??? δεν είπα :D

Link to comment
Share on other sites

τη κουζινα που παραγγειλαμε δε τη βρηκαμε εδω! αλλες βρηκατε χοχοχοχχο

γιατι θα παθουν και αλλες εγκεφαλικα μαζι μου χαχχαχχαχαχα

παω να χτυπησω σιλβανιαν

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...