Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

και μένα η πρώτη παραγγελία από το ebay ήταν!Το συγκεκριμένο κατάστημα μου έγραψε για 5-7 εργάσιμες και έπεσε μέσα.

 

Ευελπιστώ...Σήμερα βέβαια έπρεπε κανονικά να ερχόταν καθώς είναι η 5# εργάσιμη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας και απο εμενα μανουλες ή υποψηφιες μανουλες!

Θελω να πω κατι και εγω για το site του mothercare. Εχω ηδη ψωνισει 2 φορες απο το συγκεκριμενο site και ηταν ολα καλα! Την τελευταια παραγγελια μου την παρελαβα πριν 1 μηνα περιπου! Την προηγουμενη εβδομαδα ομως εβαλα μια αρκετα μεγαλη παραγγελια και μεχρι χτες μου εστελναν mail λεγοντας μου οτι ηπαραγγελια μου ειναι in proccess. Σημερα ομως ελαβα και εγω το mail που εστειλε η αγαπητη συφορουμιτισσα που με ενημερωνε οτι ξαφνικα δεν στελνουν στην Ελλαδα! Και ολο αυτο απροειδοποιητα!:evil: Γιατι παραγγελια μπορεις να κανεις και σημερα ασχετα που δεν θα τα παραλαβεις ποτε! :evil:

Και ολα αυτα καλα!!! Ελα ομως που εμενα μου εχουν δεσμευσει το ποσο της παραγγελιας μου στην προπληρωμενη πιστωτικη γιατι η παραγγελια μου ειναι in proccess???????:evil::evil::evil: Και φυσικα δεν γνωριζω αν θα μου την στειλουν καποτε και αν δεν τα στελνουν προσωρινα μονο στην Ελλαδα, και δεν εχουν καποιο mail που να σου απαντησουν για το συγκεκριμενο θεμα (εχω ηδη στειλει geedback αλλα χωρις απαντηση!!:evil:), και η τραπεζα μου το μονο που μπορει να κανει ειναι να τα αποδεσμευσει σε 15 εργασιμες απο την μερα της παραγγελιας αν δεν τα εχουν παρει. Αυτααααααααα!!!!!

ουφ τα ειπα για να προσεχουν ολοι οσοι θελουν να παραγγειλουν απο το συγκεκριμενο site. Και αν εχετε καμμια ιδεα τι αλλο να κανω ευπροδεκτη!!!! Ευχαριστω πολυυυ!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικα ειναι 35 δολλαρια...δυστυχως.

Η ισοτιμια δολλαριου - ευρω ειναι σημερα : 1 USD = 0,68 EUR

 

Εχω βρει αλλο ενα που ειναι απο Αγγλια.

Ισως δοκιμασω αυτο πρωτα (λογω E.E.)

 

http://www.donann.co.uk

 

 

 

ευχαριστω πολύ εγω εχω προβλημα με την μικρη δεν θελει ουτε υπνοσακο ουτε φορμακια κλειστα ουφ !! ΚΑλοφορετα να ειναι αλλα πολλα τα μεταφορικα !!!

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα μανουλες ή υποψηφιες μανουλες!

Θελω να πω κατι και εγω για το site του mothercare. Εχω ηδη ψωνισει 2 φορες απο το συγκεκριμενο site και ηταν ολα καλα! Την τελευταια παραγγελια μου την παρελαβα πριν 1 μηνα περιπου! Την προηγουμενη εβδομαδα ομως εβαλα μια αρκετα μεγαλη παραγγελια και μεχρι χτες μου εστελναν mail λεγοντας μου οτι ηπαραγγελια μου ειναι in proccess. Σημερα ομως ελαβα και εγω το mail που εστειλε η αγαπητη συφορουμιτισσα που με ενημερωνε οτι ξαφνικα δεν στελνουν στην Ελλαδα! Και ολο αυτο απροειδοποιητα!:evil: Γιατι παραγγελια μπορεις να κανεις και σημερα ασχετα που δεν θα τα παραλαβεις ποτε! :evil:

Και ολα αυτα καλα!!! Ελα ομως που εμενα μου εχουν δεσμευσει το ποσο της παραγγελιας μου στην προπληρωμενη πιστωτικη γιατι η παραγγελια μου ειναι in proccess???????:evil::evil::evil: Και φυσικα δεν γνωριζω αν θα μου την στειλουν καποτε και αν δεν τα στελνουν προσωρινα μονο στην Ελλαδα, και δεν εχουν καποιο mail που να σου απαντησουν για το συγκεκριμενο θεμα (εχω ηδη στειλει geedback αλλα χωρις απαντηση!!:evil:), και η τραπεζα μου το μονο που μπορει να κανει ειναι να τα αποδεσμευσει σε 15 εργασιμες απο την μερα της παραγγελιας αν δεν τα εχουν παρει. Αυτααααααααα!!!!!

ουφ τα ειπα για να προσεχουν ολοι οσοι θελουν να παραγγειλουν απο το συγκεκριμενο site. Και αν εχετε καμμια ιδεα τι αλλο να κανω ευπροδεκτη!!!! Ευχαριστω πολυυυ!!

 

νομιζω οτι θα σου τα επιστρεψουν μεσα σε 2 μερες , ειναι Αγγλοι οι ανθρωποι εποικοινωσε το εμαιλ customers@MOTHERCARE κοιτα παλι δεν το θυμαμαι καλα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομιζω οτι θα σου τα επιστρεψουν μεσα σε 2 μερες , ειναι Αγγλοι οι ανθρωποι εποικοινωσε το εμαιλ customers@MOTHERCARE κοιτα παλι δεν το θυμαμαι καλα

 

Γι αυτο μην εισαι σιγουρη εγω περιμενω 10 μερες και ακομη να μου βαλουν τα λεφτα για να ειμαι πιο σωστη βαλανε ενα ποσο και περιμενω τα υπολοιπα, ασε που περιμενα 1 μηνα να ερθει η παραγγελια που χαθηκε τελικα απο οτι μου ειπαν δε μου τη ξαναστειλανε και ακομη περιμενω τα λεφτα μου :(:(:(:(:(:(

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

[email protected]

 

αυτό είναι κορίτσια!!

 

υγ Φιλίτσα δεν σε έχω ξεχάσει...να ξέρεις!

 

καλαμαρακι μου επειδη μετα την γεννα εχω παθει αλτσχαιμερ για τις κωλονιες εννοεις ε??? αν εχεις συγκρινει τιμες ε??? αυτο η μηπως σε ειχα ερωτησει κατι αλλο χαχαχαχα

 

αχ τα χω παιξει

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου σε αφήνουν να παραγγείλεις γιατί δεν ξέρουν από ποιά χώρα είσαι. Όταν δουν την παραγγελία σου και τη χώρα αποστολής, τότε ενημερώνουν ότι δεν μπορούν να αποστείλουν τα πράγματα και φυσικά ΔΕΝ τραβάνε λεφτά.

 

Δυστυχως η ευτυχως -θα δειξει σε λιγες μερες- δεν ισχυει αυτο που λες χθες εκανα παραγγελια απο το mothercare τη δεχτηκανε κανονικα τραβηξανε τα χρηματα και ακομη δεν εχω παρει μαιλ για να μου πουνε οτι δε στελνουνε Ελλαδα και ελπιζω να μη παρω γιατι μετα ποιος ακουει τον αντρα μου!!!!!!:confused::confused::confused::confused::confused:

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα σήμερα μου επιβεβαίωσαν ό,τι το πρόβλημα με Ελλάδα δεν έχει λυθεί αλλά με κάποιον τρόπο προχθές μου έστειλαν την παραγγελία που είχα κάνει 29/11 και μου είχαν πει ό,τι την είχαν ακυρώσει.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου επιβεβαίωσαν ό,τι το πρόβλημα με Ελλάδα δεν έχει λυθεί αλλά με κάποιον τρόπο προχθές μου έστειλαν την παραγγελία που είχα κάνει 29/11 και μου είχαν πει ό,τι την είχαν ακυρώσει.

τωρα πατριωτισσα τι ειναι αυτο παλι???καλα μιλαμε θα με σκασουν!!!καθε μερα στελνω email και καθε μερα μου απαντανε οτι το προβλημα συνεχιζεται και πρσπαθουν να το λυσουν!!!κι εγω καθε μερα βαζω και βγαζω απο το καλαθι πραγματα για να ειμαι ετοιμη μολις το λυσουν!!!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα τι είναι αλλά έχω αρχίσει να πιστεύω ό,τι δεν έχουν πρόβλημα με το Τελωνείο, διαφορετικά πώς στέλνουν επιλεκτικά παραγγελίες?

Πάντως μου είπαν ό,τι δεν έχει λυθεί το θέμα ακόμη και δεν μπορώ να κάνω νέα παραγγελία. Τουλάχιστον θα έρθουν τα πράγματα που είχα παραγγείλει αν και 2 κομμάτια θα τα έκανα δώρο αλλά αγόρασα ήδη άλλα από εδώ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

pontikaki αυτό το έγραψα βάσει περιστατικών που αφορούσαν επιστροφή χρημάτων και τα έχω διαβάσει εδώ μέσα. Επίσης, αν μια παραγγελία μου αγνοούταν εδώ και καιρό, δεν θα τολμούσα να στείλω 2η... Εσύ πως κ το έκανες? Όχι τίποτα άλλο αλλά ο άνδρας σου θα φωνάζει και δικαίως μετά...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σας!!

είδα ένα κουκλόσπιτο μούρλια στο mytoys.de και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παραγγείλει κάποιος από εκεί (βέβαια εκ των υστέρων την έκανα ήδη την παραγγελία):roll::roll: οι τιμές είναι αρκετά καλές σε σχέση με την Ελλάδα :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια σας!!

είδα ένα κουκλόσπιτο μούρλια στο mytoys.de και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παραγγείλει κάποιος από εκεί (βέβαια εκ των υστέρων την έκανα ήδη την παραγγελία):roll::roll: οι τιμές είναι αρκετά καλές σε σχέση με την Ελλάδα :lol:

 

καλημέρα! εγώ παρήγγειλα σπό mytoys.de στις αρχές του μήνα χωρίς κανένα πρόβλημα! Μάλιστα τα παιχνιδάκια φύγανε σε δυο αποστολές, όσα ήταν διαθέσιμα εκείνη τη στιγμή και άλλο ένα δέμα το επόμενο πρωί. Άμεση εξυπηρέτηση, κούτες σε άριστη κατάσταση και αν δεν κάνω λάθος ήρθαν σε 5 εργάσιμες :) Σίγουρα θα ξαναπαραγγείλω...και ναι οι τιμές είναι πολύ καλύτερες (κούνια ρηλάξ της fisher στο Λητώ ήταν 150 ευρώ και την πήρα από mytoys.de 99 ευρώ). Καλώς να έρθει και καλά παιχνίδια με το κουκλόσπιτό σας :D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ΑGE ΒΑΛΕ ΛΙΝΚ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ γιατι με ενδιαφερει και μενα .

 

Επίσης να σας πω οτι την κουκλα μπαρμπιε την εχει το τζαμπο 24,99 και το mytoys 22.99

 

θελω να παραγγειλω και εγω απο κει δεχονται χρεωστικη καρτα ???

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα mothercare και το e-mail που μου είχαν στείλει, πήρα τηλ και μίλησα μαζί τους. Μου είπαν ότι θα επιστραφούν τα χρήματα μου σε 3 με 4 ημέρες. Θα περιμένω να δώ. Σε ερώτηση μου για το αν λήθηκε το πρόβλημα και αν δέχονται παραγγελίες για Ελλάδα η απάντηση τους ήταν όχι, μάλλον όχι ακόμη. Ελπίζουν σύντομα μου είπαν. Όσο για την παραγγελία μου που είχε γίνει στις 19 Νοεμβρίου μου είπαν ότι χάθηκε στην μεταφορά γιατί από αυτούς έφυγε στις 23 Νοεμβρίου. Δεν μου απόκλεισαν όμως το ενδεχόμενο να την παραλάβω κάποια στιγμή. Μπορεί τελικά να βρεί το δρόμο της, ποιός ξέρει? Όλα αυτά έγιναν στις 15 Δεκέμβρη.

Στεγια κανένα νέο από την πολυθρόνα? Δεν είρθε ακόμα?

Και εγώ περιμένω ένα σουτιέν θηλασμού από την αρχή του μήνα και δεν έχει έρθει ακόμα. Από Αγγλία και αυτό. Μήπως τελικά έχουν αλήθεια πρόβλημα με τα τελωνεία? Εδώ από Ταιβάν που πήρα κάτι φυτά για το ενυδρείο την ίδια μέρα με το σουτιέν έχουν ήδη 2 μέρες που ήρθαν. Ταιβάν όχι Αγγλία. Τι να πώ? :?:

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Όσον αφορά το Mytoys.de και εγώ παρήγγειλα μια κουζινούλα για τη μικρή μου την Παρασκευή 11/12 και σήμερα έφτασαν με την Acs!!!!!!!

Όλα οκ και να σκεφτείτε με έφαγε το άγχος μην έκανα καμιά πατάτα γιατί δεν ξέρω και γερμανικά!

Aso4p2.pngplWtp2.png
Link to comment
Share on other sites

Maria_s σε ευχαριστώ ελπίζω να είναι όπως το βλέπω στην εικόνα. Στους Γερμανούς έχω εμπιστοσύνη όσον αφορά την ποιότητα και την ασφάλεια είναι χρόοοοονια μπροστά........

 

Φιλίτσα εδώ είναι το λίνκ και η τιμή άπαιχτη :-D:grin:

 

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.06.08/1525847?layout=mediaview&img=/152/58/1525847-l.jpg

 

Τα Γερμανικά μου είναι ανύπαρκτα ας είναι καλά το translate του google ιδίως αν βάλετε μετάφραση από τα Γερμανικά (ή Γαλλικά) στα Αγγλικά είναι άψογα.

Link to comment
Share on other sites

τα μεταφορικά είναι 15,95 και η πληρωμή μόνο με πιστωτική λένε 10-14 ημέρες εγώ έκανα την παραγγελία μου στις 12 Δεκ. και σήμερα μου ήρθε μαιλ ότι τα πράγματα φύγαν και θα είναι Ελλάδα σε 4-5 εργάσιμες

 

Deleni

μόνο 6 μέρες ? άντε να δούμε λες να προλάβω τα Χριστούγεννα?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα mothercare και το e-mail που μου είχαν στείλει, πήρα τηλ και μίλησα μαζί τους. Μου είπαν ότι θα επιστραφούν τα χρήματα μου σε 3 με 4 ημέρες. Θα περιμένω να δώ. Σε ερώτηση μου για το αν λήθηκε το πρόβλημα και αν δέχονται παραγγελίες για Ελλάδα η απάντηση τους ήταν όχι, μάλλον όχι ακόμη. Ελπίζουν σύντομα μου είπαν. Όσο για την παραγγελία μου που είχε γίνει στις 19 Νοεμβρίου μου είπαν ότι χάθηκε στην μεταφορά γιατί από αυτούς έφυγε στις 23 Νοεμβρίου. Δεν μου απόκλεισαν όμως το ενδεχόμενο να την παραλάβω κάποια στιγμή. Μπορεί τελικά να βρεί το δρόμο της, ποιός ξέρει? Όλα αυτά έγιναν στις 15 Δεκέμβρη.

Στεγια κανένα νέο από την πολυθρόνα? Δεν είρθε ακόμα?

Και εγώ περιμένω ένα σουτιέν θηλασμού από την αρχή του μήνα και δεν έχει έρθει ακόμα. Από Αγγλία και αυτό. Μήπως τελικά έχουν αλήθεια πρόβλημα με τα τελωνεία? Εδώ από Ταιβάν που πήρα κάτι φυτά για το ενυδρείο την ίδια μέρα με το σουτιέν έχουν ήδη 2 μέρες που ήρθαν. Ταιβάν όχι Αγγλία. Τι να πώ? :?:

 

Τίποτα ακόμα,λες να αρχίσω να ανησυχώ?Καθότι η πρώτη μου παραγγελία.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...