Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

:confused:

Εγώ γιατί την παραγγελία από το άμαζον την παρέλαβα με χαρτάκι από το ταχυδρομείο;;; Ο-Ε-Ο;;;

 

Τώρα που το σκέφτηκα καλύτερα, άμα έχω καταλάβει καλά, όταν σου δίνει το αμαζον tracking number θα σου έρθει με κούριερ, αλλιώς αν δε σου δώσει, με ΕΛΤΑ. Αυτό το νούμερο είτε σου το στέλνουν με mail είτε μπορείς να το δεις στη σελίδα με την παραγγελία σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα που το σκέφτηκα καλύτερα, άμα έχω καταλάβει καλά, όταν σου δίνει το αμαζον tracking number θα σου έρθει με κούριερ, αλλιώς αν δε σου δώσει, με ΕΛΤΑ. Αυτό το νούμερο είτε σου το στέλνουν με mail είτε μπορείς να το δεις στη σελίδα με την παραγγελία σου...

 

Δεν είναι απόλυτο!Εγώ παρέλαβα από acs το παρκοκρέβατο και δεν είχα tracking number. Ο,τι να 'ναι κοινώς!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε αυτή τη κουζίνα:

 

http://www.amazon.de/Smoby-24559-K%C3%BCche-Bon-Appetit/dp/B003JZCLS2/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1290687428&sr=8-4

 

Είναι 95 πόντους νομίζω στο ύψος...τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά ήταν 52 ευρώ...και μας ήρθε σε μια βδομάδα.

Αλλά μου άρεσε πολύ και αυτή

http://www.amazon.de/Smoby-24295-Studiok%C3%BCche-2007/dp/B000S2USK2/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1290687507&sr=8-5 η οποία έβγαινε στα 65 ευρώ αλλά ο μπαμπάς μας επέμενε για τη πρώτη!

 

95 εκ ειναι το υψος του νεροχυτη? εχει και φουρνο και ψυγειο?

σορρυ αν σε επρηξα στις ερωτησεις...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει φούρνο και ψυγείο και νεροχύτη...

Δυστυχώς το ύψος του νεροχύτη δεν είναι 95 εκατοστά...γύργ στα 65 εκατοστά τα υπολογίζω...95 εκατοστά είναι όλη δηλαδή από τοπάτωμα μεχρι τον απορροφητήρα ας πούμε...

 

Σιγά καλέ!Δε με έπρηξες καθόλου με τις ερωτήσεις...ό,τι θες πες μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ακριβη δεν ειναι 12.5 ευρω η μεγαλη???????????

 

Οχι ρε....δεν ειναι ,γιατι εδω τα 250γρ εχουν 10ευρω...εσυ με αλλα δυομιση ευρω θα παρεις των 400γρ . Εγω νομιζω καλα ειναι, βεβαια απο το κεμιστ ειναι ποιο φτηνη αλλα πρεπει να παρεις και αλλα....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει φούρνο και ψυγείο και νεροχύτη...

Δυστυχώς το ύψος του νεροχύτη δεν είναι 95 εκατοστά...γύργ στα 65 εκατοστά τα υπολογίζω...95 εκατοστά είναι όλη δηλαδή από τοπάτωμα μεχρι τον απορροφητήρα ας πούμε...

 

Σιγά καλέ!Δε με έπρηξες καθόλου με τις ερωτήσεις...ό,τι θες πες μου!!!

 

να ρωτησω κιεγω η ασχετη κατι, γιατι οι κουζινουλες ειναι τρελλα?

δεν εχω ψωνισει ποτε απο amazon.

τα μεταφορικα ποσα ειναι?

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε λέει...Έβαλα στο καλάθι 2x250 sudocrem και βγαίνουν 8,58 λίρες Oi sudocrem και άλλα 9,27 τα μεταφορικά, σύνολο 17,85 λίρες...

 

Όχι, δε συμφέρει γιατί τα μεταφορικά τα χρεώνει ανάλογα με το βάρος. Έβαλα και κανα 2 βρεφικά σαμπουάν μαζί με 500gr sudocrem και μου έβγαλε μεταφορικά 27 λίρες :shock:

 

Αρα εφοσον χρεωνει αναλογα το βαρος μας συμφερει το ebay....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει φούρνο και ψυγείο και νεροχύτη...

Δυστυχώς το ύψος του νεροχύτη δεν είναι 95 εκατοστά...γύργ στα 65 εκατοστά τα υπολογίζω...95 εκατοστά είναι όλη δηλαδή από τοπάτωμα μεχρι τον απορροφητήρα ας πούμε...

 

Σιγά καλέ!Δε με έπρηξες καθόλου με τις ερωτήσεις...ό,τι θες πες μου!!!

 

Τωρα που το ξαναδιαβαζω καταλαβα τι χαζη ερωτηση εκανα. Αν ειναι 95εκ μεχρι το νεροχυτη τοτε θα ηταν κουζινα για μεγαλους. Μην με παρεξηγησεις το μυαλο λασπη...

 

Παντως η κορη σου ειναι ικανοποιημενη ετσι?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια το κάνατε το θαύμα σας παλι σήμερα... ευχαριστούμε πολυ για την πληροφορία με τις πάνες...

ποια απο εσάς είχε προτείνει στην λίστα το lens.com? θέλω να πάρω φακούς επαφής αλλά σκέφτομαι το τελωνείο.. την έχω πατήσει ήδη μία φορα.. αν έχει πάρει κάποια μπορεί να μου πει πόσους πήρε γιατι με 20 δολλαρια μεταφορικά λέω να πάρω μεγάλη ποσότητα και αν την γλίτωσε από το τελωνείο?.. πληροφοριακά υπολογίζω πως οι μηνιαίοι φακοί που φοράω θα μου βγούν 3.7 ευρώ όταν εδώ τους αγοράζω 10

 

Εγώ παίρνω χρόνια τώρα απο το lens.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το τελωνείο και έκανα πάντα και εγώ μεγάλες παραγγελίες...

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

kalhspera σημερα παρελαβα απο fragrancex μου ηρθε χαρτακι την δευτερα και πηγα σημερα,αψογα συσκευασμενα,παραγγειλα 11/11 shipping στις 15/11 μια χαρα περιμενα να αργησουν κι αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φοβερό αυτό το Black Friday κορίτσια!!!Χτύπησα αυτά τα παπουτσάκια σε πολύ καλή τιμή...και επί την ευκαιρία πήρα και τα μωρομάντηλα!

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0047ZGAT4/ref=oss_product

 

Ωραία δεν είναι;;

γατούλα κοίταξα και εγώ για τη κρέμα τη sudocream αλλά δυστυχώς.... καλά είδες διαφορά στη τιμή;;;Κρίμα να μη τα στέλνουν όλα!

Καλή συνέχεια στα ψώνια!

Α! Μου ήρθε και και η κουζίνα από το γερμανικό άμαζον...θυμάσαι γατούλα αυτή που συζητάγαμε πριν κανά μήνα...όλη μέρα μαγειρεύουμε! Μία βδομάδα μόνο έκανε να έρθει...

 

Αυτά τα του black friday εγώ γιατί δε μπορώ να τα βρω κάπου όλα μαζί?

 

Καλή μου, μου δίνεις λινκ για την κουζίνα? Με ενδιαφέρει

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

θελω κι εγω το ποδηλατακι που πηρε η συμφορουμιτισσα με 50 λιρες!!!!!!!!!!!!!!!!1

εεεε,εκει στο αμαζον.....ξαναβαλτε το καλε σε προσφορα!!!!!!!!

 

καλαμαρακι,πες μου οτι στο εστειλαν και στα αγγλικα αυτο που γραφεις,να πεθανωωωωωωω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν, γράψτε λάθος, ΜΑΡΙΤΑ τα δα τα λινκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Δεύτερον αν και δεν είμαι ξανθιά, δεν βλέπω εκτιμώμενη άφιξη απ το αμαζον, μόνο εκτιμώμενη αποστολή.

Τρίτον, αν έρθουν και ρημαδολείπω λετε να γυρίσουν πίσω?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω...είναι 9 πακέτα κλειστά έτσι; ή μήπως ένα μεγάλο πακέτο με 567 μωρομάντιλα μέσα;;

 

Όχι βρε, κανονικά πακέτα είναι, όπως τα ξέρεις, μέσα σε μια μικρή κούτα!

Link to comment
Share on other sites

μπιτσονι, δε τους στελνεις διαμαρτυρια? γιατι στελουν κανονικα και οχι τη προσφορα? μπας και μαθουμε τιποτα!

 

Τελικά ξεκατινιάστηκα και τους έστειλα mail!!!H απάντηση:

 

I’m sorry to hear about the system error that prevented you from placing an order for the item 'Pampers Active Fit Size 3 Midi Nappies - 2 x Jumbo Packs of 84 (168 Nappies)' to Greece.

 

We are aware of this issue, and our developers are working on a solution. These errors are normally fixed quite quickly but sometimes it may take slightly longer; perhaps you could try again after one week.

 

Again, I apologise for this inconvenience.

 

Όποτε θέλουν στέλνουν!Anyway.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ zonadiam!Απλά έπαθα σοκ όταν διάβασα το πακέτο των 9 και είπα:βρε λες να είναι 1;;;Και εμείς τα χρειαζόμαστε γιατί μας ζητάνε και στο παιδικό μωρομάντιλα...

 

Η κουζίνα μας είναι μια χαρά αλλά δε νομίζω πως έχει και πολλές απαιτήσεις η μικρή μου ακόμα...θα ήθελα να έχεις μεγαλύτερο χώρο στο παγκο για να ακουμπάει τα πράγματα η ζουζούνα μου...αλλά γατούλα ανοιγει και το ψυγείο και ο φούρνος μας...η κόρη μου πάντως μαγειρεύει συνεχεια!

 

Θα τη προτιμούσα πιο μεγάλη αλλά δεν εχω και πολύ χώρο στο δωμάτιο οπότε μας έπεσε καλά αυτή.

 

Τέλος δε ξέρω πόσο κάνει εδω η κουζίνα να πω την αλήθεια...τα μεταφορικά από το γερμανικό άμαζον ήταν 9,5 ευρώ νομίζω...το έψαξα αρκετά και το γερμανικό άμαζον ήταν το πιο συμφέρον...

 

Ελπίλω να απάντησα σε όλες της ερωτήσεις σας και να μη σας μπέρδεψα!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ zonadiam!Απλά έπαθα σοκ όταν διάβασα το πακέτο των 9 και είπα:βρε λες να είναι 1;;;Και εμείς τα χρειαζόμαστε γιατί μας ζητάνε και στο παιδικό μωρομάντιλα...

 

Η κουζίνα μας είναι μια χαρά αλλά δε νομίζω πως έχει και πολλές απαιτήσεις η μικρή μου ακόμα...θα ήθελα να έχεις μεγαλύτερο χώρο στο παγκο για να ακουμπάει τα πράγματα η ζουζούνα μου...αλλά γατούλα ανοιγει και το ψυγείο και ο φούρνος μας...η κόρη μου πάντως μαγειρεύει συνεχεια!

 

Θα τη προτιμούσα πιο μεγάλη αλλά δεν εχω και πολύ χώρο στο δωμάτιο οπότε μας έπεσε καλά αυτή.

 

Τέλος δε ξέρω πόσο κάνει εδω η κουζίνα να πω την αλήθεια...τα μεταφορικά από το γερμανικό άμαζον ήταν 9,5 ευρώ νομίζω...το έψαξα αρκετά και το γερμανικό άμαζον ήταν το πιο συμφέρον...

 

Ελπίλω να απάντησα σε όλες της ερωτήσεις σας και να μη σας μπέρδεψα!!

 

Σε ευχαριστω πολυ και συγνωμη γιατι σε ζαλισα απο το πρωι... με την κουζινα

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

λογω οτι εχω αλαξει λαπτοπ...εχασα πολλα πραγματα...

ειχα βρει σελιδα με τα παπουτσια..δεν την βρισκω τωρα...ξερει κανεις την ιστοσελιδα?

 

http://www.shoespanish.com

http://www.designershoesforkids.co.uk/

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...