Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 κιλά είναι έως και 3 ή 3,5 χρονών, ανάλογα με το σκαρί του παιδιού. Αλλά αντιλαμβάνεσαι ότι είναι υπερβολικό. Εγώ πάω στο επόμενο νούμερο όταν το παιδί πιάσει τα κιλά από τα οποία αρχίζει το επόμενο νούμερο. Σε μπέρδεψα;

 

Edit: δλδ 10-12 κιλά θα πάω στο 4+

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι οχι...μια χαρα το εξηγησες...το 4+ τι κιλα καλυπτει? (στα επρηξα ε?:oops:)

κοίτα εγώ για την δικιά μου που είναι 2,5 ετών και σχεδόν 12 κιλά πήρα το 4+ η δικιά μου όμως είναι αδύνατη το 4 δεν της κάνει πλεον έχουμε διαρροές σε μπερδεψα?? είναι αργάμιση χαχαχαχα

πάρτε τώρα, γιατί αύριο που θα το μάθουν θα πέσει το σύστημα χαχαχαχα sold out από το Έλλαντα ....

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι...μια χαρα το εξηγησες...το 4+ τι κιλα καλυπτει? (στα επρηξα ε?:oops:)

Μη στεναχωριέσα, από ό, τι βλέπω στο τικεράκι σου, μαζί θα τις αλλάζουμε τις πάνες :D:D:D

Αγοράκι ή κοριτσάκι έχεις;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοίτα εγώ για την δικιά μου που είναι 2,5 ετών και σχεδόν 12 κιλά πήρα το 4+ η δικιά μου όμως είναι αδύνατη το 4 δεν της κάνει πλεον έχουμε διαρροές σε μπερδεψα?? είναι αργάμιση χαχαχαχα

πάρτε τώρα, γιατί αύριο που θα το μάθουν θα πέσει το σύστημα χαχαχαχα sold out από το Έλλαντα ....

 

Καλά αυτοί στο άμαζον θα πάθουν πλάκα με τις ταυτόχρονες ελληνικές παραγγελίες...

 

Σχετικά με τα κιλά...Ο μεγάλος μου είναι 20κιλά και εάν φορούσε ακόμα πάνες με τίποτε δε θα του έκανε το +4 που είναι ως 20... Ούτε καν το 5.

Είναι υπερβολικά γενναιόδωρα τα νούμερα που λένε. Από άποψη διαρροών τουλάχιστον.

 

Τεσπά, καληνύχτα σε όλες τις ταλαίπωρες πλην χαρούμενες απόψε, μάνες.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχετε ψωνισει απο?:

http://www.lillifoot.co.uk/girls/fashion.html

εχει £5.00 per item Delivery to anywhere else in the world

αλλα δεν εχει pay pal.

Εχει πολυ ωραια παπουτσια σε πολυ καλες τιμες.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, είστε άπαιχτες !!!!!!!!

 

Δεν υπάρχει τέτοια ενημέρωση αλλού πουθενά. Φανταστείτε ότι ήθελα να γράψω ότι το ΜΑΚΡΟ έχει τις πάνες περίπου 10 ΕΥΡΩ το μεγάλο μέγεθος και πριν προλάβω με βγάλατε οφ. Θα ξαναπάω βέβαια, να δω τι παίζει με απορρυπαντικά, χαρτιά, γάλατα, κρέμες κλπ και θα σας γράψω αν θέλετε.

 

Είστε ΦΟΒΕΡΕΣ !!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες!!! Για όσες ξέρουν, θέλω να κάνω την 1η παραγγελία μέσω ebay (μη γελάτε... τώρα ανακαλύπτω την Αμερική...) 3 ζευγάρια από τέτοια παπουτσάκια: http://cgi.ebay.co.uk/shoeszoo-soft-sole-leather-baby-shoes-cherry-white-/200545790261?pt=US_Baby_Toddler_Shoes&hash=item2eb175e935#ht_500wt_716 . Ξεκίνησα, αλλά αν κατάλαβα καλά πρέπει να γίνουν 3 διαφορετικές παραγγελίες;;; Στο 1ο ζευγάρι μου λέει commit buying χωρίς να με αφήνει να συνεχίσω. Λέτε να πότισε το μυαλό μου, με το οξυζενέ από τις ανταύγειες;;; Ευχηθείτε μου καλή αρχή!!!

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια σε ολες. για οσες δεν το ξερουν ηδη, η τραπεζα πειραιως εχει βγαλει μια εικονικη prepaid για αγορες εξ αποστασεως, που τη φορτιζεις μεσω τραπεζικου λογαριασμου της πειραιως. οι χρεωσεις ειναι ιδιες με αυτες της κυπρου και λεει οτι τα χρηματα ειναι αμεσα διαθεσιμα μετα τη καταθεση! για περισσοτερες πληροφοριες:

 

http://www.webuy.gr/characteristics.html

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 του μηνός παρήγγειλα ένα τζην και μια μπλούζα από mandco. Χθες το απόγευμα βρίσκω στο ταχ.κουτί το χαρτάκι από το ταχυδρομείο. (Ημερομηνία παραλαβής τους στο ταχ. ήταν 17/11).Πάω να τα παραλάβω λοιπόν σήμερα και ερωτώ η άμοιρη : δεν πρέπει ο ταχυδρόμος να μας χτυπάει το κουδούνι πριν αφήσει σημείωμα? Η απάντηση που πήρα ήταν "ο ταχυδρόμος δεν φέρνει στο σπίτι ογκώδη αντικείμενα". Μα πού το είδε το ογκώδες? Δυο πραγματάκια διπλωμένα ήταν, πανάλαφρα σε ένα χοντρούλικο φάκελο. Τόσο εύκολο να μεταφερθεί που τον έβαλα στην τσάντα μου ρε κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες!!! Για όσες ξέρουν, θέλω να κάνω την 1η παραγγελία μέσω ebay (μη γελάτε... τώρα ανακαλύπτω την Αμερική...) 3 ζευγάρια από τέτοια παπουτσάκια: http://cgi.ebay.co.uk/shoeszoo-soft-sole-leather-baby-shoes-cherry-white-/200545790261?pt=US_Baby_Toddler_Shoes&hash=item2eb175e935#ht_500wt_716 . Ξεκίνησα, αλλά αν κατάλαβα καλά πρέπει να γίνουν 3 διαφορετικές παραγγελίες;;; Στο 1ο ζευγάρι μου λέει commit buying χωρίς να με αφήνει να συνεχίσω. Λέτε να πότισε το μυαλό μου, με το οξυζενέ από τις ανταύγειες;;; Ευχηθείτε μου καλή αρχή!!!

Μα αυτό που θέλεις είναι σε δημοπρασία. Κάνεις bid και όταν τελειώσει η δημοπρασία και ο πωλητής έχει κι άλλα τεμάχια τότε θα τα ξαναβάλει και φτου κι απ'την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια σε ολες. για οσες δεν το ξερουν ηδη, η τραπεζα πειραιως εχει βγαλει μια εικονικη prepaid για αγορες εξ αποστασεως, που τη φορτιζεις μεσω τραπεζικου λογαριασμου της πειραιως. οι χρεωσεις ειναι ιδιες με αυτες της κυπρου και λεει οτι τα χρηματα ειναι αμεσα διαθεσιμα μετα τη καταθεση! για περισσοτερες πληροφοριες:

 

http://www.webuy.gr/characteristics.html

 

καλημέρα!

αυτό βολεύει μόνο αν έχεις λογαριασμό ή κάρτα της πειραιώς...επίσης οι χρεώσεις είναι ποσοστό επί του ποσού φόρτισης ενώ στην κύπρου είναι 1 ευρώ ανεξαρτήτως ποσού...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες!!! Για όσες ξέρουν, θέλω να κάνω την 1η παραγγελία μέσω ebay (μη γελάτε... τώρα ανακαλύπτω την Αμερική...) 3 ζευγάρια από τέτοια παπουτσάκια: http://cgi.ebay.co.uk/shoeszoo-soft-sole-leather-baby-shoes-cherry-white-/200545790261?pt=US_Baby_Toddler_Shoes&hash=item2eb175e935#ht_500wt_716 . Ξεκίνησα, αλλά αν κατάλαβα καλά πρέπει να γίνουν 3 διαφορετικές παραγγελίες;;; Στο 1ο ζευγάρι μου λέει commit buying χωρίς να με αφήνει να συνεχίσω. Λέτε να πότισε το μυαλό μου, με το οξυζενέ από τις ανταύγειες;;; Ευχηθείτε μου καλή αρχή!!!

καλή αρχή natexo !!!

η my_beba (smouts Κοριτσάκι) :-D:grin: έχει δίκιο αυτό το αντικείμενο είναι σε δημοπρασία θα πρέπει δηλαδή να place a bid και μετά να πατήσεις το commit to by και να περιμένεις να δεις αν κερδίσεις την δημοπρασία που λήγει σε 3 μέρες και 11 ώρες η αγορά είναι για ένα τεμάχιο μόνο. (βέβαια μπορείς να βρεις παρόμοια αντικείμενα που να λήγουν την ίδια μέρα και να ποντάρεις και σε αυτά αν τα κερδίσεις θα μπορέσει να σου τα στείλει όλα μαζί υποθέτω)

 

Ο συγκεκριμένος πωλητής έχει και by it now αντικείμενα που σαφώς είναι ακριβότερα από την δημοπρασία αλλά δεν χρειάζεται να περιμένεις και μπορείς να αγοράσεις 3 τεμάχια (είτε από τα ίδια είτε από διαφορετικά) και να σου κάνει combine shipping που θα σου έρθει 5,95$+1$ για κάθε επιπλέον αντικείμενο δηλαδή 7,95$

 

Δεν ξέρω αν εννόησες τι εννόησα είναι πρωί και χωρίς καφέ δύσκολα την παλεύω .............:lol::lol:

edit και εγώ περιμένω από τον συγκεκριμένο πωλητή θα σας πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

11 του μηνός παρήγγειλα ένα τζην και μια μπλούζα από mandco. Χθες το απόγευμα βρίσκω στο ταχ.κουτί το χαρτάκι από το ταχυδρομείο. (Ημερομηνία παραλαβής τους στο ταχ. ήταν 17/11).Πάω να τα παραλάβω λοιπόν σήμερα και ερωτώ η άμοιρη : δεν πρέπει ο ταχυδρόμος να μας χτυπάει το κουδούνι πριν αφήσει σημείωμα? Η απάντηση που πήρα ήταν "ο ταχυδρόμος δεν φέρνει στο σπίτι ογκώδη αντικείμενα". Μα πού το είδε το ογκώδες? Δυο πραγματάκια διπλωμένα ήταν, πανάλαφρα σε ένα χοντρούλικο φάκελο. Τόσο εύκολο να μεταφερθεί που τον έβαλα στην τσάντα μου ρε κορίτσια...

Σε εμένα μικροδεματάκια τα φέρνει και μάλιστα μου χτυπά το κουδούνι για να μη τα αφήσει έξω...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Γενικά ψωνίζω από στοκ και όχι από ιντερνετ πιο πολύ γιατί χαόνομαι με το ψάξιμο, φοβάμαι μη κάνω λάθος στα νουμερα κτλ..Στη μικρή μου παίρνω παπουτσάκια από το κατάστημα της μουγερ μάρκας babybotte.Είναι ελαφριά,ανατομικά΄.δερμάτινα και γενικά καλά παπουτσάκιαγια τα πρώτα βηματάκια.. Το κακό είναι ότι είναι πάρα πολύ ακριβά..κάνουν 85 ευρώ περίπου το ζευγάρι.. Τον Αυγουστο στις εκπτώσεις της είχα πάρει 2 ζευγάρια στη μισή τιμή. Τώρα όμως θέλω να της ξαναπάρω χωρίς βέβαια να πληρώσω τόοσα χρήματα (δεν έχει εκπτώσσεις τώρα..) Ξέρετε που μπορώ να βρώ εικονομικά αυτή τη μάρκα παπουτσάκια? Είναι αγγλικά από ότι ξέρω.. Θα με βοηθούσατε πολύ..ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

Αυτά τα παπουτσάκια μου άρεσαν και μένα σαν ποιότητα και το είχα ψάξει λίγο το θέμα παλιά δεν κατάφερα να βρω κάτι σε αξιοπρεπής τιμή εννοώ στο site τους έχει κάποια Οnline καταστήματα που πουλάνε άλλα 2-3 που κοίταξα οι τιμές είναι παρόμοιες με Ελλάδα και δεν τσέκαρα αν στέλνουν http://magasins-chaussures.babybotte.com/recherche-boutique-france-babybotte

 

Στην Αγγλία βρήκα αυτό δεν θα το έλεγες φθηνό αλλά μπορεί να βρείς κάτι που σε ενδιαφέρει ή να περιμένεις να κάνει κάποια προσφορά

http://www.littletoepeep.co.uk/shop/babybotte στέλνει Ευρώπη με 8 λίρες αλλά προσοχή το σιτε δεν είναι τσεκαρισμένο δηλαδή δεν ξέρω κάποιον να έχει αγοράσει από αυτό αν και λογικά αφού έχει paypal και η αγορά γίνει μέσω αυτού δεν θα έχεις πρόβλημα :-P

 

a.............έχει και αυτό κάποια κομμάτια http://www.charlesclinkard.co.uk/girls-c23/baby-botte-m105 το συγκεκριμένο σιτε το έχουμε δοκιμάσει αρκετές

Καλές αγορές (και αν βρείς κάτι άλλο σφύρα για να το έχουμε στα υπόψη) :D:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!Απορία:

 

Τα pampers δε βγαίνουν ίδια τιμή από amazon και από σούπερ που έχει -35% + κουπόνι?

Δεν είμαι καλή στα μαθηματικά, και αυτή τη στιγμή έχω το μεγάλο σπίτι και τη μικρή και τα τινάζω τα πέταλα!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό που θέλεις είναι σε δημοπρασία. Κάνεις bid και όταν τελειώσει η δημοπρασία και ο πωλητής έχει κι άλλα τεμάχια τότε θα τα ξαναβάλει και φτου κι απ'την αρχή.

 

Δίκιο έχετε... Όταν λέω πότισε ο μυαλός μου... Λοιπόν, θα το πάρω εκτός δημοπρασίας γιατί έτσι όπως πάει θα φτάσει την αρχική τιμή ούτως ή αλλιώς. Ερώτημα 2ο: Τo buggy board το'χει καμιά σας; Αν ναι, είστε ευχαριστημένες; Το βρήκα και αυτό: http://cgi.ebay.co.uk/NEW-CHEEKY-RASCALS-LASCAL-MAXI-BUGGY-BOARD-BLACK-2730-/130420526364?pt=UK_Baby_Pushchair_Accessories_parts_ET&hash=item1e5dab4d1c μόνο που βλέπω ότι είναι σε διαφορετικά μεγέθη, οεο;;; Έχω το maclaren xlr. Να υποθέσω μιλάω με τον πωλητή για πληροφορίες και αν το στέλνει και Ελλάντα (γιατί δεν το'χει διευκρινίσει); Παρεμπιπτόντως ο "ακατονόμαστος" το'χει 80+?... Τα σχόλια δικά σας...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια συγνώμή.........έχω γίνει expert στο ebay αλλά στο amazon έχω μείνει μεταξεταστέα!!

Είχατε πει ότι το amazon χρεώνει ΦΠΑ............σωστά?

Και με τα μεταφορικά του τί γίνεται?

Εν ολίγοις, πόσο θα μου στοιχίσουν τα μωρομάντηλα??

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003P2UU6Y/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...