Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Α, σε ευχαριστώ Καλαμαράκι... μάλλον με βλέπω για myukmail και mothercare Αγγλίας γιατί απ' ότι είδα δεν το έχουν στο ebay... για να δούμε :?

 

Πριν το παραγγειλεις παντως ρωτα στο πρεμαμαν ή στο πρεναταλ....Εκει κανει 32ευρω αν θυμαμαι καλα, δεν εχει το καλλυμα αλλα οκ... Σε περιπτωση που δεν σου κατσει το ukmail

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κική μου ελα, δεν εχει κανενα φοβο να πεσει επουδενι. Ειναι πολυ σταθερο με τις λωριδες με τα κλιπ που πιανουν και την πλατη του στην καρεκλα και το καθισμα του. Εχει και το ιδιο το καθισμα ζωνες που πιανουν και τους ωμους οπως τα κοροτσια! Αν τοποθετηθει σωστα οπως λενε οι οδηγιες...δεν κουνιεται με τιποτα! Αν θες περνα απο το σπιτι μου να το δεις οποτε θες , για σκ μιλαμε να ειμαι και εγω εκει!

 

Ok!!!!!

 

Θα σου στείλω πμ!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρίδιο... τι είναι τούτο στην υπογραφή σου? Πίστεψες μούφα μνμ και τα πήρες? Και εγώ το έπαθα αυτό με το xontro mpizeli και ένιωσα λίγο απαίσια, αλλά σκασιλάρα μου...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας,

σήμερα ήταν ημέρα παραλαβών! Γιούπι! :DΣας δείχνω το λοιπόν τι ψώνισα:

Τσάντα αλλαξιέρα. Με 12 ευρώ μεταφορικά και μου ήρθε με ACS στο σπίτι (τους είχα ζητήσει και μου είχαν στείλει tracking number και το παρακολουθούσα). Δεν υπάρχει στη λίστα οπότε θα στειλω και pm στα καλαμαράκι

Τηλεχειριστήριο για nintendo wii. Όλα μια χαρά και με αυτόν τον πωλητή, πριν 10 μέρες είχα κάνει παραγγελία.

Διάφορα από το amazon για τον μπεμπούλη που έρχεται (καθρέπτης-αρκουδάκι για το αμάξι, θερμόμετρο αυτιού και κάτι άλλα μικρά)

Ήρθε και η παραγγελία που είχα κάνει για σουτιέν και φανελάκι θηλασμού από το http://www.nursingbra-shop.co.uk/ αλλά θα πρέπει να επιστρέψω το σουτιέν και να ζητήσω άλλο νούμερο γιατί δέκα ώρες μετριόμουνα για να βρω το σωστό νούμερο και το σουτιέν είναι σαν αντίσκηνο πάνω μου:roll:.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω! Να μη κανονιζετε ραντεβου ετσι ξεδιαντροπα, μπροστα στα ματια μας, γιατι οι υπολοιπες ....ΖΗΛΕΥΟΥΜΕ! Γκρρρρρ!

 

Άντε ανέβα να στον κεράσουμε!!!!!!!!!!!!!:mrgreen:

 

ΥΓ:Το chicco magic polly που πρότεινες μου φάνηκε πολύ χρήσιμο και το πρότεινα στην κουμπάρα μου που γεννάει μέχρι 16/12 να το κάνω δώρο για το βαφτισημιό μου, από site του εξωτερικού όμως εννοείται που το βρίσκω πιο φτηνά;) Αν το είχα δει όταν γέννησα το πρώτο θα το είχα χτυπήσει οπωσδήποτε!!!!Βολεύει πολύ πιστεύω που το ρηλάξ είναι ψηλό!

Αν τελικά μου δώσει το οκ και το παραγγείλω θα ενημερώσω!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ:Το chicco magic polly που πρότεινες μου φάνηκε πολύ χρήσιμο και το πρότεινα στην κουμπάρα μου που γεννάει μέχρι 16/12 να το κάνω δώρο για το βαφτισημιό μου, από site του εξωτερικού όμως εννοείται που το βρίσκω πιο φτηνά;)

Σε τι τιμή το βρίσκεις και από που? Γιατί με ενδιαφέρει και εμένα και το βρίσκω με 120 με μεταφορικά από το γερμανικό amazon

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε τι τιμή το βρίσκεις και από που? Γιατί με ενδιαφέρει και εμένα και το βρίσκω με 120 με μεταφορικά από το γερμανικό amazon

 

ναι,ε??????????Θα το δω κι εγώ από εκεί!

 

Εγώ γύρω στα 130 140 με τα μεταφορικά από ebay, pramworld...δε θυμάμαι που αλλού...αύριο το μεσημέρι θα το ξαναψάξω και θα σου δείξω που βρίσκω τι να συγκρίνουμε;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση! amazon & Myukmail συνδυαζονται ε? (δλδ, να αγορασω pampers απο το amazon και να ερθουν μεσω myukmail)

mmmmmmmmmm tricky :P:p δεν βλέπω για ποιο λόγο να μην γίνεται όταν προσπαθώ να παραγγείλω πράγματα που δεν έρχονται στο Ελλάντα πάντα μου δίνει την εναλλακτική να επιλέξω διαφορετική διεύθυνση δεν το έχω κάνει όμως μια και δεν έχω φίλη στην Λόντρα που να έχω το θάρρος :roll:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα, αφου σου δινει την επιλογη της διαφορετικης διευθυνσης χρεωσης-αποστολης, γιατι να μη γινεται? Δε ξερω...με τη λογικη το παω!

 

Και ολα αυτα τα ρωταω, για να μη χαρω αδικα. Ακουστε λοιπον τι θελω να ψωνισω!

 

Pampers simply dry--->11.20 ευρω (3.2 κιλα βαρος τα 100 κομματια) . Δλδ, για 30κιλα που μου δινει πειθωριο το Myukmail---->9 πακετα=>900 κομματια.

Και, εχουμε 37,5 ευρω η αμοιβη του myukmai.

 

Συνολο: 37,5+11,20*9=138,30 ευρω!

 

Αντιστοιχα, την ελλαδα!

Tα 50 κομματια εχουν 12,90 (περιπου), δλδ, για 900 κομματια θελω 232 ευρω.

 

Θα μου πεις τι να τις κανεις 900 πανες! Εκτος του οτι θα τις παρω μισες-μισες με την αδερφη μου....ε! δε χαλανε κιολας! μεχρι 18 κιλα πανε και ακομα ειμαστε 8,8....

 

οποτε...μετα απο πολλη μαθηματικη σκεψη...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:...40% εκπτωση

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

off topic προς καλαμαρι (ρε σεις, μη με δωσετε παλι, δεν εχω χωρο στη καρτοθηκη μου για αλλες καρτες)

 

 

καλαμαριδιο....

κλαπ κλαπ κλαπ...

 

 

χεχεχεχεχχεχε

 

φιλαράκι, ένα μυγάκι τριγυρίζει το σουβλάκι σου :mrgreen:

 

α παρήγγειλα από www.disneystore.co.uk

φωτιά τα μεταφορικά (32 λίρες) αλλά πήρα αρκετά δωράκια...εντυπώσεις μόλις παραλάβω...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ,εχω ερωτευτει την καφετιερα tassimo (αυτη που τα κανει ολα εκτος απο τοστ !!!)μηπως ξερετε που μπορω να τη βρω φθηνα ???ή και την krups του nescafe δεν θα με χαλουσε!!!!

 

AMAZONNNN εγω χτύπησα την nescafe...εχει προσφορά τώρα που τρέχει ακόμη με 54 λίρες βγαίνει σε ευρώ και φόροι 71ευρά σε 2 μέρες ήταν στην πόρτα μου και την έβαλα στο πατάρι για να μπει κάτω απο το χριστουγεννιάτικο δέντρο. αφού πέτυχα την προσφορά..

 

http://www.amazon.co.uk/dp/B001GIOTV6/ref=pe_28051_22591061_pe_vfe_t1

 

εντιτ: μόλις είδα οτι τέλος η προσφορά..πήγε πάλι 75 λίρες.:(

Link to comment
Share on other sites

Άντε ανέβα να στον κεράσουμε!!!!!!!!!!!!!:mrgreen:

 

ΥΓ:Το chicco magic polly που πρότεινες μου φάνηκε πολύ χρήσιμο και το πρότεινα στην κουμπάρα μου που γεννάει μέχρι 16/12 να το κάνω δώρο για το βαφτισημιό μου, από site του εξωτερικού όμως εννοείται που το βρίσκω πιο φτηνά;) Αν το είχα δει όταν γέννησα το πρώτο θα το είχα χτυπήσει οπωσδήποτε!!!!Βολεύει πολύ πιστεύω που το ρηλάξ είναι ψηλό!

Αν τελικά μου δώσει το οκ και το παραγγείλω θα ενημερώσω!

 

κικη,σιγουρα το βρισκεις πιο φτηνο σε σαιτ εξωτερικου???

Δεν νομιζω να σου βγει πολυ πιο κατω,αντε 10 ευρω!

το εψαξα παρα πολυ και δεν συνεφερε

ας πουμε το γερμανικο αμαζον το εχει 139 ευρω+τα μεταφορικα θα σου φτασει 160 οπως ειναι περιπου κι εδω!

το ιδιο και στο αγαπημενο pramworld που το εχει 100 λιρες το πιο οικονομικο+40 λιρες τα μεταφορικα θα σου παει παλι στα ιδια με εδω.

Μην σχολιασω για ebay που μονο ενας πωλητης το εστελνε Ελλαδα και παλι τα ιδια!

Καλα bimbomarket,mytoys και στα αλλα,φωτια και λαυρα!

Στο λεω εντελως ενημερωτικα για να μην ξεστραβωνεσαι

μονο σε ενα ελληνικο σαιτ το βρηκα πιο φτηνο απο τα αλλα ελληνικα μαγαζια αλλα επειδη ειμαι επαρχια ειχε μεταφορικα!

Link to comment
Share on other sites

αγαπητό καλαμαράκι έχω ένα σαιτ που δεν είναι στην λίστα

http://www.lightinthebox.com/

το είχε βάλει μια κοπέλα παλιά για νυφικά ΑΛΛΑ έχει πάρα πολλά γκατζετάκια για όσους αρέσουν και ψωνίζουν εγώ είμαι πολύ γκατζετού και παρα πολλά είναι με free shipping. αν δεν είναι free κοστίζει το φτηνό 3,70ευρά αλλά κάνει γύρω στις 15-30 μέρες να έρθουν (ετσι γραφουν). Παρείγγειλα αυτά και περιμένω να έρθουν

http://www.lightinthebox.com/Ivory-Blow-On-Off-Battery-Wax-Candle-Light-CEG207-_p69148.html

αλλά εχω σταμπάρει τρελά δωράκια για χριστούγεννα για φίλους και συγγενείς που είναι γκατζετάκιδες σαν κ εμένα σε πάρα πολύ καλές τιμές mp3 players κτλ..αν θες να το προσθέσεις στη λίστα θα ενημερώσω και όταν παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι, ένα μυγάκι τριγυρίζει το σουβλάκι σου :mrgreen:

 

α παρήγγειλα από http://www.disneystores.co.uk...φωτιά τα μεταφορικά (32 λίρες) αλλά πήρα αρκετά δωράκια...εντυπώσεις μόλις παραλάβω...

 

Σμουτσ σμουτσ καλως την!

 

αγαπητό καλαμαράκι έχω ένα σαιτ που δεν είναι στην λίστα

http://www.lightinthebox.com/

το είχε βάλει μια κοπέλα παλιά για νυφικά ΑΛΛΑ έχει πάρα πολλά γκατζετάκια για όσους αρέσουν και ψωνίζουν εγώ είμαι πολύ γκατζετού και παρα πολλά είναι με free shipping. αν δεν είναι free κοστίζει το φτηνό 3,70ευρά αλλά κάνει γύρω στις 15-30 μέρες να έρθουν (ετσι γραφουν). Παρείγγειλα αυτά και περιμένω να έρθουν

http://www.lightinthebox.com/Ivory-Blow-On-Off-Battery-Wax-Candle-Light-CEG207-_p69148.html

αλλά εχω σταμπάρει τρελά δωράκια για χριστούγεννα για φίλους και συγγενείς που είναι γκατζετάκιδες σαν κ εμένα σε πάρα πολύ καλές τιμές mp3 players κτλ..αν θες να το προσθέσεις στη λίστα θα ενημερώσω και όταν παραλάβω.

 

Κατινάκι μου την θυμαμαι την διευθυνση....αλλα ειλικρινα δεν θυμαμαι κατι αλλο... πες μας οταν παραλαβεις ακουγεται καλο

υγ ωραιο φωτιστικο!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κατινάκι μου την θυμαμαι την διευθυνση....αλλα ειλικρινα δεν θυμαμαι κατι αλλο... πες μας οταν παραλαβεις ακουγεται καλο

υγ ωραιο φωτιστικο!!

 

Ναι και εγω είχα μπεί απο περιέργια για τα νυφικά αλλά κόλλησα με τα ηλεκτρονικά :mrgreen:..είναι μικρά σαν ρεσό κεράκια αυτά τα έχει και η φιπιπσ αλλά καμιά σχέση η τιμή..θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω! Να μη κανονιζετε ραντεβου ετσι ξεδιαντροπα, μπροστα στα ματια μας, γιατι οι υπολοιπες ....ΖΗΛΕΥΟΥΜΕ! Γκρρρρρ!

 

Γιατί να ζηλέψουμε Ράννια μου???Μπορούμε πάντα να κανονίσουμε και εμείς οι Πατρινιές συνάντηση...Αμ!!πως......

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ειχα παραγγειλει ρουχα για τα μικρα απο το gymboree.com, τα ελαβα σε δυο εβδομαδες και παρολο που ειναι λιγο ακριβα τα μεταφορικα οι τιμες ειναι εκπληκτικες, ειχα γραφτει στο mail τους και εστειλαν προσφορα για 30% το κορυφαιο ισχυε και για τα εκπτωτικα ετσι πηρα 30 τεμαχια μπλουζες και παντελονια κλπ και μου κοστισαν 160 ευρω.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...