Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλημέρα

θέλω να παραγγειλω σακουλακια φυλαξης μητρικου γαλακτος, medela μαλλον, ψευδοθηλες και αυτο για προστασια των θηλών,ίσως και λίγα μπουκάλια και ζώνη λεχώνας.έχω θηλαστρο swing medela.

έχει να μου προτεινει καποια πωλητη στο ebay ή όπουδηποτε αλλού?

ευχαριστώ:D

lMVOp3.png

 

HcIWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια χρειάζομαι τα φώτα σας...

θέλω να αγοράσω καθισματάκι φαγητού για τον μπέμπη μου, μιας και θα μπούμε στις στερεές... αλλά θέλω να αγοράσω καθισματάκι που να προσαρμόζεται σε καρέκλα... διάβασα και αλλού ότι έχει βολέψει πολύ αυτό

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2000&e=product&pid=27475

αλλά μου φαίνεται ότι θα είναι άβολο για το μωρό αφού είναι πλαστικό=σκληρό (?) και καταλήγω να θέλω να πάρω αυτό:

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2000&e=product&pid=35236

το οποίο όμως το βρίσκω μόνο στο ebay από Αμερική με μεταφορικά υψηλότερα από την τιμή του (βγαίνει σύνολο καμιά 80 ευρώ αλλά φοβάμαι και τη μεταφορά, την καθυστέρηση, τον πωλητή, το τελωνείο κλπ), στο amazon.com που όμως δεν το στέλνει Ελλάδα, καθώς και στο ebaby.gr (http://www.ebaby.gr/fisher-price-1/fisher-price-space-saving-oceu-eueeoia.html) όπου όμως είναι αρκετά ακριβότερο και άμα βάλεις και τα μεταφορικά ξεφεύγουμε...

Αλλού δεν το βρίσκω... ξέρει καμία σας, το έχετε συναντήσει πουθενά στα μαγαζιά ή σε e-shop ή έχετε υπόψη σας κάτι παρόμοιο?

Σας ευχαριστώ πολύ για όποια βοήθεια!

 

Υ.Γ. Τεράστιες διαφορές Αμερικής - Ευρώπης στα προϊόντα της Fisher Price... (πάλι καλά η Ελλάδα δεν αποτελεί δυσάρεστη εξαίρεση αυτή τη φορά)

 

Edit μόλις είδα ότι το είχε το prenatal, τους πήρα τηλ. και μου είπαν ότι δεν το φέρνουν πια... :-(

 

Αν θελεις ριξε μια ματια αυτα

http://www.ebaby.gr/index.php?target=products&mode=search&subcats=Y&type=extended&avail=Y&pshort=Y&cid=72&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&mid=23

 

Τα ειχα δει αλλα ειχε μεγαλωσει η μικρη και δεν το πηρα αλλα θυμαμαι πως κλεινει κιολας γι αυτο μου ειχε μεινει στο μυαλο οτι θα ειναι βολικο.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Το λητώ έχει αυτό αλλά δεν είναι ίδιο μοντέλο...

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1090104&itmid=1259351

 

Ναι το έχω δει, νομίζω ότι η διαφορά τους είναι ότι δεν έχει διαφορετικές θέσεις ύψους και αντί για καπάκι σκέτο έχει παιχνίδια... μάλλον για να αποφασίσω θα πάω να τα δω από κοντά...

 

κοίτα μία γρήγορη ματιά που έριξα δεν το βρήκα στην Ευρώπη (ακόμα) άλλα η διαφορά στην τιμή είναι σημαντική σε σχέση με το πρώτο που θές να αγοράσεις, το οποίο και εγώ χρησιμοποιούσα από 6 μηνών στην κόρη μου και δεν φάνηκε να την απασχολεί βέβαια καθόταν μόνο για να φάει γιατί είχε θέμα με τα ζωνάκια :mrgreen::mrgreen:

Αυτό που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να αγοράσεις ένα παιδικό μαξιλαράκι κάτι τέλος πάντων μαλακό .......... και να το βάλεις από κάτω τι λές ???

 

Ακριβως το ιδιο εκανα και εγω!!!!!

Πηρα αυτο με τα ζωακια και εβαλα ενα μαξιλαρακι απο jumbo και ηταν μια χαρα μας βολευε και οταν πηγαιναμε εξω για φαγητο!!!!!

 

Λέτε ε? Θα το σκεφτώ σοβαρά, μιας και η τιμή είναι δελεαστική...

 

Αν θελεις ριξε μια ματια αυτα

http://www.ebaby.gr/index.php?target=products&mode=search&subcats=Y&type=extended&avail=Y&pshort=Y&cid=72&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&mid=23

 

Τα ειχα δει αλλα ειχε μεγαλωσει η μικρη και δεν το πηρα αλλα θυμαμαι πως κλεινει κιολας γι αυτο μου ειχε μεινει στο μυαλο οτι θα ειναι βολικο.

 

Πολύ ωραία φαίνονται και αυτά, ειδικά το I.Dea! Ξεφεύγει βέβαια πάλι λίγο η τιμούλα του... Θα δω αν θα μπορέσω να βρω και άλλες πληροφορίες :-)

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι...

άσχετο...

βρήκα τυχαία αυτό:

http://www.parcelsplease.co.uk/

Μήπως είναι φθηνότερη λύση για παραγγελίες από Αγγλία? Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα Myukmail ή σαλοπέτα... για ρίχτε μια ματίτσα οι πιο έμπειρες :-)

 

Για δέμα μέχρι 30 κιλά χρεώνουν 30 λίρες + τον φόρο (δεν ξέρω πόσος είναι). Δεν έψαξα για συνδρομή. Μάλλον με UKmail μία ή άλλη έρχεται

Link to comment
Share on other sites

tella εμείς χρησιμοποιούν αυτή από το mothercare http://www.mothercare.com/Travel-Booster-Seat-SteriTouch-Green/dp/B002EJ001Y/sr=1-14/qid=1290507686/ref=sr_1_14/278-0212694-1715551?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core (μας την έκαναν δώρο), την οποία μεταφέρουμε με άνεση όπου πάμε. Δεν ξέρω όμως πόσο την έχει το mothercare (συγγνώμη κορίτσια, ο ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΣ!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρηγγειλα και παρελαβα εναν προβολεα led για την αυλη απο ebay. Εψαξα και βρηκα το ιδιο προβολεα εδω στην ελλαδα και ειχε διαφορα τιμης 70Ε.

O πωλητης ηταν απο Χογκ Κονγκ και εφτασε σπιτι μου μεσα σε μια εβδομαδα απο την ημερα παραγγελιας χωρις να πληρωσω επιπλεον χρηματα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτά

http://cgi.ebay.com/new-soft-sole-leather-baby-shoes-soccer-red-black-6-12m-/200488009434?pt=US_Baby_Toddler_Shoes&hash=item2eae043eda

 

Απίστευτα όμορφα και καλή ποιότητα. Ο συγκεκριμένος πωλητής έχει πανέμορφα σχέδια. Άργησαν λίγο αλλά ήρθα στην πόρτα μου:)

Καλησπέρα σας!

 

Δηλαδή πόσο άργησαν; Σκεφτομαι να πάρω και εγώ για τα "καρκαριάκια" μου αλλά και δώρο για τη φίλη μας που έχει γενέθλια την άλλη Παρασκευή. Υπάρχει περίπτωση να προλάβει ή αν όχι να το κάνω με bid που θα μου βγουν και πιο φθηνά τα 3 ζευγάρια;

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο άργησαν; Σκεφτομαι να πάρω και εγώ για τα "καρκαριάκια" μου αλλά και δώρο για τη φίλη μας που έχει γενέθλια την άλλη Παρασκευή. Υπάρχει περίπτωση να προλάβει ή αν όχι να το κάνω με bid που θα μου βγουν και πιο φθηνά τα 3 ζευγάρια;

 

Εμένα έκαναν περίπου 13 μέρες να έρθουν!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι...

άσχετο...

βρήκα τυχαία αυτό:

http://www.parcelsplease.co.uk/

Μήπως είναι φθηνότερη λύση για παραγγελίες από Αγγλία? Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα Myukmail ή σαλοπέτα... για ρίχτε μια ματίτσα οι πιο έμπειρες :-)

 

από μια γρήγορη ματιά, το σαιτ αυτό δε δίνει διεύθυνση που μπορείς να στείλεις τα πράγματα...μόνο τα παραλαμβάνει και τα στέλνει; πολύ ακριβό...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Για δέμα μέχρι 30 κιλά χρεώνουν 30 λίρες + τον φόρο (δεν ξέρω πόσος είναι). Δεν έψαξα για συνδρομή. Μάλλον με UKmail μία ή άλλη έρχεται

 

από μια γρήγορη ματιά, το σαιτ αυτό δε δίνει διεύθυνση που μπορείς να στείλεις τα πράγματα...μόνο τα παραλαμβάνει και τα στέλνει; πολύ ακριβό...

 

Θενκς... οπότε αν, τότε καλύτερα το ukmail που έχει δοκιμαστεί κιόλας :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια πολυ με μπερδευει το Myukmail....

τωρα μελεταω και το ποστ το μεγαλο με τις οδηγιες.....

αλλα περιληπτικα, ποσο ειναι τα εξτρα του myukmail?

ανοιγμα λογαριασμου μηνιατικο μεταφορικα κλπ?

για τη πρωτη κατηγορια εως 30 κιλα.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Eνα πολυ γουστοζικο παιχνιδι,το χει η κορη μου,καλη ιδεα για χριστουγεννιατικο δωρο...

http://www.amazon.co.uk/Hasbro-16965-Twister-Game/dp/B00005N5PQ/ref=sr_1_71?s=kids&ie=UTF8&qid=1290516981&sr=1-71

 

δεν εχει να κανει τιποτε με τη γλωσσα....σας το βαζω γιατι εμεις το πηραμε 30 εβρω...δεν ξερω ποσο εχει στην Ελλαδα..ειναι για ηλικιες απο 3 χρονων και πανω.

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

tella εμείς χρησιμοποιούν αυτή από το mothercare http://www.mothercare.com/Travel-Booster-Seat-SteriTouch-Green/dp/B002EJ001Y/sr=1-14/qid=1290507686/ref=sr_1_14/278-0212694-1715551?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core (μας την έκαναν δώρο), την οποία μεταφέρουμε με άνεση όπου πάμε. Δεν ξέρω όμως πόσο την έχει το mothercare (συγγνώμη κορίτσια, ο ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΣ!)

 

Χμ, είδα και αυτό που νομίζω ότι το έχει αναφέρει το Καλαμαράκι σε άλλο τοπικ, που είναι ίδιο αλλά με επένδυση

http://www.mothercare.com/Travel-Booster-Seat-SteriTouch-Cushion/dp/B002EJ002I/sr=1-6/qid=1290508826/ref=sr_1_6/278-4300369-9627543?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core

 

Εδώ βλέπω το έχει ο ακατανόμαστος 59 :shock: ευρωπουλάκια... καλό φαίνεται πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Οι εναλλγές μέσα σε ένα 12ωρο...48 λίρες -->58 λίρες-->54 λίρες :roll:

Σα χρηματιστήριο είναι το amazon;;;

Χμ ναι δικιο εχεις....συμφερει ομως,να σκεφτεις οτι η καφετιερα εδω εχει 200 εβρω,τα διπλασια δηλαδη!!!

Επισης παρηγγειλα το babyliss για σγουρα μαλλια παλι στη μιση τιμη απ οτι το βρισκα εδω,μωρομαντηλα παμπερς 9 κομματια με 7 λιρες.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια πολυ με μπερδευει το Myukmail....

τωρα μελεταω και το ποστ το μεγαλο με τις οδηγιες.....

αλλα περιληπτικα, ποσο ειναι τα εξτρα του myukmail?

ανοιγμα λογαριασμου μηνιατικο μεταφορικα κλπ?

για τη πρωτη κατηγορια εως 30 κιλα.......

 

Ίριδα τα πράγματα είναι απλά. Αν θες να στα εξηγήσω στείλε μου πμ και θα σε βοηθήσω. Εγώ έχω βολευτεί πολύ με το UKmail και παραγγέλνω σχετικά συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Χμ ναι δικιο εχεις....συμφερει ομως,να σκεφτεις οτι η καφετιερα εδω εχει 200 εβρω,τα διπλασια δηλαδη!!!

Επισης παρηγγειλα το babyliss για σγουρα μαλλια παλι στη μιση τιμη απ οτι το βρισκα εδω,μωρομαντηλα παμπερς 9 κομματια με 7 λιρες.....

Ναι καλά, δε το συζητώ. Αφού το παιχνίδι που θέλω ακόμα και με το τοπ της τιμής του στις 58 λίρες, είναι το πιο φτηνό με διαφορά από οπουδήποτε αλλού + δωρεάν μεταφορικά.

Απλά, δε το είχα πάρει χαμπάρι ότι ανεβοκατεβάζει τις τιμές και μου έκανε εντύπωση.. Άραγε, με τί γνώμονα τις αυξομειώνει;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα τις χριστουγεννιατικες μου λιχουδιες,μπαχαρικα,σαλτσες κτλ πολυ ωραια συσκευασμενα και το καθε αντικειμενο τυλιγμενο ξεχωριστα με bubble wrap (μιλαμε για 30 κιλα πραγματα).....παρα πολυ ευχαριστημενη!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χμ, είδα και αυτό που νομίζω ότι το έχει αναφέρει το Καλαμαράκι σε άλλο τοπικ, που είναι ίδιο αλλά με επένδυση

http://www.mothercare.com/Travel-Booster-Seat-SteriTouch-Cushion/dp/B002EJ002I/sr=1-6/qid=1290508826/ref=sr_1_6/278-4300369-9627543?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core

 

Εδώ βλέπω το έχει ο ακατανόμαστος 59 :shock: ευρωπουλάκια... καλό φαίνεται πάντως...

 

Καλησπερα Τέλλα, σε ευχαριστω και για το πμ. :wink:

Λοιπον οντως αυτο εχω το ειχα παρει τοτε που εστελνε ο ακατανομαστος, το εχω βολευτει τρομερα , πλυνε βαλε το κάλυμα , ειναι ποιο ανετο με το κάλυμα (εχει η κουνιαδα μου το γκρι ιδιο που πουλάνε ή στο πρεναταλ ή στο πρεμαμάν για ρωτα και εκει αλλα ειναι χωρις καλυμα) ειναι αρκετα χοντρουτσικο και μαλακο. Εγω παλι θα το αγοραζα δαγκωτο!!

Αν το βρεις σε εμπευ αμαζον....δαγκωτο!! Εδω νομιζω κανει 50ευρώ...αλλα δεν κοβω και το χερι μου!

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ,εχω ερωτευτει την καφετιερα tassimo (αυτη που τα κανει ολα εκτος απο τοστ !!!)μηπως ξερετε που μπορω να τη βρω φθηνα ???ή και την krups του nescafe δεν θα με χαλουσε!!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Τέλλα, σε ευχαριστω και για το πμ. :wink:

Λοιπον οντως αυτο εχω το ειχα παρει τοτε που εστελνε ο ακατανομαστος, το εχω βολευτει τρομερα , πλυνε βαλε το κάλυμα , ειναι ποιο ανετο με το κάλυμα (εχει η κουνιαδα μου το γκρι ιδιο που πουλάνε ή στο πρεναταλ ή στο πρεμαμάν για ρωτα και εκει αλλα ειναι χωρις καλυμα) ειναι αρκετα χοντρουτσικο και μαλακο. Εγω παλι θα το αγοραζα δαγκωτο!!

Αν το βρεις σε εμπευ αμαζον....δαγκωτο!! Εδω νομιζω κανει 50ευρώ...αλλα δεν κοβω και το χερι μου!

 

kalamaraki μου, επειδή θέλω να πάρω και εγώ κάτι τέτοιο για τη μαμά μου, θέλω να σε ρωτήσω αν έχει φόβο να πέσει.

Φοβάμαι δηλαδή ότι αν το αφήσεις το μωρό στην καρέκλα με αυτό μπορεί από κάποια απότομη κίνηση να αναποδογυρίσει, κατά πόσο δηλαδή είναι σταθερό.

Σπίτι μου έχω κανονικό καθισματάκι φαγητού, το οποίο μας είχαν δώσει και είναι σταθερό, αυτού του τύπου όμως, που δένονται στη δική μας καρέκλα με προβληματίζουν.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki μου, επειδή θέλω να πάρω και εγώ κάτι τέτοιο για τη μαμά μου, θέλω να σε ρωτήσω αν έχει φόβο να πέσει.

Φοβάμαι δηλαδή ότι αν το αφήσεις το μωρό στην καρέκλα με αυτό μπορεί από κάποια απότομη κίνηση να αναποδογυρίσει, κατά πόσο δηλαδή είναι σταθερό.

Σπίτι μου έχω κανονικό καθισματάκι φαγητού, το οποίο μας είχαν δώσει και είναι σταθερό, αυτού του τύπου όμως, που δένονται στη δική μας καρέκλα με προβληματίζουν.

 

Κική μου ελα, δεν εχει κανενα φοβο να πεσει επουδενι. Ειναι πολυ σταθερο με τις λωριδες με τα κλιπ που πιανουν και την πλατη του στην καρεκλα και το καθισμα του. Εχει και το ιδιο το καθισμα ζωνες που πιανουν και τους ωμους οπως τα κοροτσια! Αν τοποθετηθει σωστα οπως λενε οι οδηγιες...δεν κουνιεται με τιποτα! Αν θες περνα απο το σπιτι μου να το δεις οποτε θες , για σκ μιλαμε να ειμαι και εγω εκει!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Τέλλα, σε ευχαριστω και για το πμ. :wink:

Λοιπον οντως αυτο εχω το ειχα παρει τοτε που εστελνε ο ακατανομαστος, το εχω βολευτει τρομερα , πλυνε βαλε το κάλυμα , ειναι ποιο ανετο με το κάλυμα (εχει η κουνιαδα μου το γκρι ιδιο που πουλάνε ή στο πρεναταλ ή στο πρεμαμάν για ρωτα και εκει αλλα ειναι χωρις καλυμα) ειναι αρκετα χοντρουτσικο και μαλακο. Εγω παλι θα το αγοραζα δαγκωτο!!

Αν το βρεις σε εμπευ αμαζον....δαγκωτο!! Εδω νομιζω κανει 50ευρώ...αλλα δεν κοβω και το χερι μου!

 

Α, σε ευχαριστώ Καλαμαράκι... μάλλον με βλέπω για myukmail και mothercare Αγγλίας γιατί απ' ότι είδα δεν το έχουν στο ebay... για να δούμε :?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...