Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

gia agores apo italia symbouleuomai to ciao.it kai fysika to e-bay einai panta to poio symferon wstoso ta metaforika to thema ths eggyhshs se kapoia proionta opws px endoepoikinwnia ths avent pou eixa parei gioa to prwto mou paidi me apotharynan sto na xanaparw... osos gia to trio living pou exei to link sou apo e-bay nomizw pws sthn prokeimenh periptosh den xerw an symferei an kai den phra ayto to karotsi egw.

to sygekrimeno einai proion apo bitrina h diafora einai peripou 80eurw kai den xerw an stelenei apo uk ellada o sygekrimenos kai an nai poso borei na paei ta metaforika giati einai ogwdes.

 

oso gia to kales douleies....apo to kalamaraki... to epistrefw sto pollaplasio

αυτό είναι το πρόβλημα σου βρε παιδί μου, ότι δεν ξέρεις ...............κάτσε λίγο ακόμα και αν θες ...............θα μάθεις ................;);)

 

α............επίσης είναι αγενές να σου απευθύνει κάποιος τον "λόγο" στα .....Ελληνικά και να απαντάς σε..............greeklish άλλωστε το φόρουμ είναι ......Ελληνικό ..........;);)

Link to comment
Share on other sites

gia agores apo italia symbouleuomai to ciao.it kai fysika to e-bay einai panta to poio symferon wstoso ta metaforika to thema ths eggyhshs se kapoia proionta opws px endoepoikinwnia ths avent pou eixa parei gioa to prwto mou paidi me apotharynan sto na xanaparw... osos gia to trio living pou exei to link sou apo e-bay nomizw pws sthn prokeimenh periptosh den xerw an symferei an kai den phra ayto to karotsi egw.

to sygekrimeno einai proion apo bitrina h diafora einai peripou 80eurw kai den xerw an stelenei apo uk ellada o sygekrimenos kai an nai poso borei na paei ta metaforika giati einai ogwdes.

 

oso gia to kales douleies....apo to kalamaraki... to epistrefw sto pollaplasio

 

http://www.pramworld.co.uk/category/87/Chicco_Prams_Pushchairs

με μεταφορικά περίπου 40? -70?...τσεκαρισμένο site και χωρίς κανένα πρόβλημα!

Σου είπα, αν το ψάξω θα τα βρω ακόμη πιο φθηνά;)Κι αν το ψάξω κι άλλο....

Όσο για την εγγύηση, είχε θιχτεί κάποια στιγμή μέσα στο τόπικ, μπορείς να το ψάξεις, δεν είναι πρόβλημα.

Εξάλλου όταν ψωνίζεις από site του εξωτερικού, η πιο καλή εγγύηση που έχεις είναι ότι θα αγοράσεις φθηνότερα από Ελλάδα!

Το συγκεκριμένο site που προτείνεις, έχει την κλασσική νοοτροπία του Ελληνάρα, 2000% κέρδος!Αμ, ξυπνήσαν οι σκλάβοι Αντωνάκη...που έλεγε κι η Ελενίτσα!Και έχουν και την απαίτηση σαν τα πρόβατα να ψωνίζουμε από αυτούς!Ε,ποτέ!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοώ στολίδι δέντρου, αλλά το μπαστουνάκι να είναι αληθινό γλυφιτζούρι...Θα πορούσα να φτιάξω και μόνη μου αλλά θα πρέπει να αγοράσω και στολίδια και γλυφιτζούρια και κορδέλα...

 

ααα τωρα καταλαβα!! Εγω τα αγορασα απο τζάμπο και αυτα, μπαστουνακια γλυφειτζουρακια 0.50λεπτα το ενα και τα κρεμασα απο την καμπύλη τους πανω στο δέντρο,

τα βρηκαμε και προχθες στο ebay σε πολύ καλή τιμη μισο να σου δωσω το λινκ

http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PayPal=1&LH_AvailTo=80&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A3133&rt=nc&_nkw=candy+cane&_adv=1&_dmd=2&_in_kw=1&_oexkw=&_okw=candy+cane&_sop=12&_trksid=p3286.c0.m14&_udhi=&_udlo=&_vc=1

αυτα τα στελνει ελλάδα.

 

αντε kalamaraki τωρα θα ανοιξουν οι δουλειες σου! το ουζερι σου θα σκισει απο δω και περα! χα! χα!

 

χαχαχαχα Πως δεν το σκεφτηκα....σωστα το ουζερι μου!!!

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.pramworld.co.uk/category/87/Chicco_Prams_Pushchairs

με μεταφορικά περίπου 40? -70?...τσεκαρισμένο site και χωρίς κανένα πρόβλημα!

Σου είπα, αν το ψάξω θα τα βρω ακόμη πιο φθηνά;)Κι αν το ψάξω κι άλλο....

Όσο για την εγγύηση, είχε θιχτεί κάποια στιγμή μέσα στο τόπικ, μπορείς να το ψάξεις, δεν είναι πρόβλημα.

Εξάλλου όταν ψωνίζεις από site του εξωτερικού, η πιο καλή εγγύηση που έχεις είναι ότι θα αγοράσεις φθηνότερα από Ελλάδα!

Το συγκεκριμένο site που προτείνεις, έχει την κλασσική νοοτροπία του Ελληνάρα, 2000% κέρδος!Αμ, ξυπνήσαν οι σκλάβοι Αντωνάκη...που έλεγε κι η Ελενίτσα!Και έχουν και την απαίτηση σαν τα πρόβατα να ψωνίζουμε από αυτούς!Ε,ποτέ!

 

Απλα σου βγάζω το καπελλο.....

Τα σέβη μου Κική μου... :mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλα σου βγάζω το καπελλο.....

Τα σέβη μου Κική μου... :mrgreen::mrgreen:

είδες πως πέρασε ο καιρός ..................και από ένα κατεβατό με απορίες στο πρώτο της ποστ, τώρα δίνει ρέστα .......;);) Τσακάλι η μικρά :mrgreen::mrgreen: μπράβο Κική !!!;);)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ηθελα να ρωτησω όσες εχετε εμπειρια απο NEXT θελω να παρω ενα σκουφακι το μικρό μου αλλά δεν ξερω τι φορμα εχουν. Ο μικρος ειναι 1 μηνων αλλα ειναι και μεγαλοσωμο μωρο. Να παρω το 0-3 ή θα ειναι πολυ μικρο. Να του παρω το 3-6 με προοπτικη ή εχουν μεγαλη φορμα και θα ειναι τεραστιο? Είδα ενα πολυ ωραιο στο ebay!!!

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

είδες πως πέρασε ο καιρός ..................και από ένα κατεβατό με απορίες στο πρώτο της ποστ, τώρα δίνει ρέστα .......;);) Τσακάλι η μικρά :mrgreen::mrgreen: μπράβο Κική !!!;);)

 

Ειδα ειδα....οπως λενε και στο χωριο μου speechless χαχαχαχα

Αν και δεν το κρυβω μου αρεσαν εκεινα τα κατεβατα της που ρωτουσε τα παντα και ηθελε να τα ξερει οοοοοοολα χαχαχαχα:rolleyes::rolleyes:

Σπιρτο η Κική!! :mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ηθελα να ρωτησω όσες εχετε εμπειρια απο NEXT θελω να παρω ενα σκουφακι το μικρό μου αλλά δεν ξερω τι φορμα εχουν. Ο μικρος ειναι 1 μηνων αλλα ειναι και μεγαλοσωμο μωρο. Να παρω το 0-3 ή θα ειναι πολυ μικρο. Να του παρω το 3-6 με προοπτικη ή εχουν μεγαλη φορμα και θα ειναι τεραστιο? Είδα ενα πολυ ωραιο στο ebay!!!

 

Γεια σου! Και εγώ από ebay πήρα αυτό: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290491779581&rvr_id=172637202386&mfe=sidebar#ht_841wt_1058 σε μέγεθος 3-6 μηνών για τον 4,5 μηνών τώρα γιόκα μου... πολύ όμορφα, αλλά... του είναι μικρός ο σκούφος :-(... αλλά και εμείς είμαστε πολύ μεγάλοι, να φανταστείς είμαστε στην πιο ψηλή καμπύλη, οπότε μάλλον δε φταίει η φόρμα του next... άμα πάντως θέλεις, μπορούμε να μιλήσουμε με π.μ. μήπως πάρεις τα δικά μου :D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ηθελα να ρωτησω όσες εχετε εμπειρια απο NEXT θελω να παρω ενα σκουφακι το μικρό μου αλλά δεν ξερω τι φορμα εχουν. Ο μικρος ειναι 1 μηνων αλλα ειναι και μεγαλοσωμο μωρο. Να παρω το 0-3 ή θα ειναι πολυ μικρο. Να του παρω το 3-6 με προοπτικη ή εχουν μεγαλη φορμα και θα ειναι τεραστιο? Είδα ενα πολυ ωραιο στο ebay!!!

πάς στο βιβλιάριο του μικρού βλέπεις την μέτρηση για το κεφάλάκι του και αυτό σε βοηθάει να αποφασίσεις

http://help.next.co.uk/SectionView.aspx?ItemId=16577

δεν βλέπω 0-3 ???

 

edit ενώ πουλάει 0-3 δεν το βρίσκω στο size chart ...........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάς στο βιβλιάριο του μικρού βλέπεις την μέτρηση για το κεφάλάκι του και αυτό σε βοηθάει να αποφασίσεις

http://help.next.co.uk/SectionView.aspx?ItemId=16577

δεν βλέπω 0-3 ???

 

Χμμμμ... τι να πω... εμένα ο μπέμπης είχε περίμετρο 42,5 εκ. όταν μου ήρθαν τα πραγματάκια και του ήταν ήδη μικρός ο σκούφος... (εντάξει, δεν το ζόρισα κιόλας για να του τον βάλω, αλλά φαινόταν ξεκάθαρα ότι ήταν μικρό...)...

Link to comment
Share on other sites

to thema ths eggyhshs se kapoia proionta opws px endoepoikinwnia ths avent pou eixa parei gioa to prwto mou paidi me apotharynan sto na xanaparw...

 

το κλασικο επιχειρημα των μαγαζατορων....οτι δεν εχουν εγγυηση (και το δευτερο οτι δεν ειναι αυθεντικα)....

 

τι σημαινει προιον απο βιτρινα? ειναι ορολογια που χρησιμοποιειτε στο κλαδο σας μαλλον...

 

πιστεψε με φιλε μου, αν αξιζει/αξιζε το site σου θα το ειχαμε ανακαλυψει ηδη....

 

 

Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπον.ψαχνω να αγορασω παπουτσια dora για κοριτσακι αθλητικα σπορτεξ,,.

καπου τα ειδα σε μια αγγελια και τρελαθηκα..αλλα δεν ξερω που μπορω να βρω οικονομικα και ωραια νο 25-26

μπορω να παραγκειλω απο καπου χωρις μεταφορικα?

αν βαλετε και φωτο να δω θα ημουν ευγνωμων.υπαρχει περιπτωση να εχουν τα jumbo ?εχετε δει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οκ λοιπον.ψαχνω να αγορασω παπουτσια dora για κοριτσακι αθλητικα σπορτεξ,,.

καπου τα ειδα σε μια αγγελια και τρελαθηκα..αλλα δεν ξερω που μπορω να βρω οικονομικα και ωραια νο 25-26

μπορω να παραγκειλω απο καπου χωρις μεταφορικα?

αν βαλετε και φωτο να δω θα ημουν ευγνωμων.υπαρχει περιπτωση να εχουν τα jumbo ?εχετε δει?

 

 

zoumb μήπως ψάχνεις κάτι τέτοιο; Βέβαια σας είναι λίγο μεγάλο (είναι 27 νούμερο) :?

http://www.sportstore.gr/product_info.php?products_id=7937

*

Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπον.ψαχνω να αγορασω παπουτσια dora για κοριτσακι αθλητικα σπορτεξ,,.

καπου τα ειδα σε μια αγγελια και τρελαθηκα..αλλα δεν ξερω που μπορω να βρω οικονομικα και ωραια νο 25-26

μπορω να παραγκειλω απο καπου χωρις μεταφορικα?

αν βαλετε και φωτο να δω θα ημουν ευγνωμων.υπαρχει περιπτωση να εχουν τα jumbo ?εχετε δει?

κοίτα για τα jumbo δεν ξέρω άλλωστε το θέμα έχει να κάνει για αγορές από το ιντερνετ και τα jumbo από όσο ξέρω δεν έχουν Online μαγαζί ...........τώρα για το δωρεάν μεταφορικά παίζει εως αδύνατον

Υποθέτω ότι αν θές να τα αγοράσει από το ιντερνετ έχεις πιστωτική κάρτα ???

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... τι να πω... εμένα ο μπέμπης είχε περίμετρο 42,5 εκ. όταν μου ήρθαν τα πραγματάκια και του ήταν ήδη μικρός ο σκούφος... (εντάξει, δεν το ζόρισα κιόλας για να του τον βάλω, αλλά φαινόταν ξεκάθαρα ότι ήταν μικρό...)...

 

Καλα ο δικος μου ο κεφαλας ειναι ηδη 40 τωρα:). Δηλαδη το δικο σας το σκουφακι για ενα μηνα το πολυ,κριμα:(. Μαλλον να παρω το 3-6 λεω.

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/Girls-DORA-Cute-Tennis-Shoes-SZ-s-8-EUC-/300494440586?pt=US_Childrens_Shoes&hash=item45f6dd488a

κατι τετοιο καλο θα ηταν.αλλα γιατι ειναι ασπρομαυρα?τι τιμη εχουν?

 

καφε τα βλεπω εγω, 7 δολλαρια εχουν, αλλα δε μου δειχνει τα εξοδα αποστολης (κατι εχει κολλησει στη σελιδα). ειναι μεταχειρισμενα παντως...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα σου βγάζω το καπελλο.....

Τα σέβη μου Κική μου... :mrgreen::mrgreen:

 

είδες πως πέρασε ο καιρός ..................και από ένα κατεβατό με απορίες στο πρώτο της ποστ, τώρα δίνει ρέστα .......;);) Τσακάλι η μικρά :mrgreen::mrgreen: μπράβο Κική !!!;);)

 

Είχα καλές δασκάλες:mrgreen:.

Ειλικρινά δεν ξέρετε από τι έξοδα με έχετε γλυτώσει!

 

Ειδα ειδα....οπως λενε και στο χωριο μου speechless χαχαχαχα

Αν και δεν το κρυβω μου αρεσαν εκεινα τα κατεβατα της που ρωτουσε τα παντα και ηθελε να τα ξερει οοοοοοολα χαχαχαχα:rolleyes::rolleyes:

Σπιρτο η Κική!! :mrgreen::mrgreen:

 

Πρόσεχε τι εύχεσαι:lol::lol::lol::lol:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καφε τα βλεπω εγω, 7 δολλαρια εχουν, αλλα δε μου δειχνει τα εξοδα αποστολης (κατι εχει κολλησει στη σελιδα). ειναι μεταχειρισμενα παντως...

 

τα εξοδα αποστολής για ελλαδα ειναι 19,44δολλαρια

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...