Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Τωρα που σε βρηκα...να σε ρωτησω....παιζει ρολο το βαρος στο UKmail? Για τα μεταφορικα εννοω....

 

Μέχρι 30 κιλά τα μεταφορικά είναι 37,5 λίρες. Παρήγγειλα για δεύτερη φορά τώρα και μάλιστα από 2 μαγαζιά (gap και ακατανόμαστο). Πάντως, εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από UKmail. Συνήθως παραγέλνω με κάποια φίλη που θέλει και αυτή διάφορα και τα μεταφορικά μας έρχονται 20 ευρώ στην κάθε μία! Ράννια θέλω εντυπώσεις από Beaba, ετοιμάζομαι να αγοράσω!!!!

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάποιος πρέπει να απολογείται για την δουλειά του. Αν κάποιος δεν σε εξυπηρέτησε στο δημόσιο μπορείς πολύ άνετα να του κάνεις αναφορά και όχι να βάζεις τόσο κόσμο σε ένα τσουβάλι.

Ο άντρας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας και πάντα αγοράζει μέσω eshops γιατί οι τιμές είναι καλύτερες...δεν πληρώνει φόρους? οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν πληρώνουν? και τέλος πάντων ελεύθερη αγορά έχουμε γιατί να γίνεται θέμα?

 

Sorry για το οφ αλλά βαρέθηκα να ακούω για κακούς δημοσίους υπαλλήλους και σκλάβους του ιδιωτικού τομέα:cool:

 

Αααα μπράβο! Σε όλες τις δουλειές υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες! Θεωρώ οτι είναι ηλιθιότητα να καθόμαστε να μαλλώνουμε μεταξύ μας οι μικρομεσαίοι (δεν νομίζω να είναι μέλος στο forum η Αθηνά Ωνάσση, ψάχνοντας απεγνωσμένα φθηνότερα πράγματα στο internet), λες και φταίμε εμείς για την κατάντια αυτής της χώρας, λες και εμείς παίρνουμε τεράστιες μίζες και βουτάμε από παντού (το κράτος μου παίρνει χρήματα πριν καλά καλά μου τα δώσει-ναι, είμαι δημόσιος υπάλληλος, αγαπάω πολύ τη δουλειά μου και θέλω να πιστεύω οτι την κάνω πολύ καλά γιατί την επέλεξα!). Ας κόψουμε λοιπόν τις ανοησίες και ας κρατήσουμε αυτό το forum στο επίπεδο που του αρμόζει, αφήνοντας απέξω όλες τις εντάσεις και τα νεύρα. Είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον, όχι να αντιδικήσουμε!!!.....

 

Υ.Γ. Όχι sorry για το off topic, μπας και σώσουμε κάποια στιγμή!!!!......:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας!

Παρέλαβα από e-bay τα εξής (Καλαμαράκι θα σου στείλω π.μ.):

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280578686165&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_4649wt_820

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170548697768&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_2274wt_1054

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150500720798&ssPageName=STRK:MEWNX:IT#ht_1964wt_1054

 

http://myworld.ebay.co.uk/babies_high_street_brands/ (mothercare φορμάκια ύπνου ολόσωμα)

 

Επίσης μόλις έδωσα παραγγελία για χριστουγεννιάτικες κάρτες, κορνίζα και στολίδι χριστουγεννιάτικο στο http://www.unicef.gr/products.php (τώρα ανακάλυψα ότι έχει και on-line store :))... όταν παραλάβω θα σας πω...

 

Τα λέμεεεεε

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια ρισκαρα και παραγγειλα απο fragrancex γιατι ποτε δεν ειχα προβλημα με την παραδοση ακριβως στο μηνα ερχοντουσαν,εκανα λοιπον μια παραγγελία στις 11/11,εγινε shipping στις 15/11 με USPS ME TRACKING NUMBER,ΕΜΕΙΝΑ και μεταφορικα free!!!Μολις ερθουν εννοειται οτι θα ενημερωσω!!!ΑΝΑΜΕΝΩ

 

wendy με ενδιαφέρει πολύ να μας πει τι έγινε με την παραγγελία σου.

 

Λοιπόν να πω επίσης ότι παρέλαβα από cheapsmells και fragnacedirect.co.uk μέσα σε περίπου 10 μέρες. Η μόνη παρατήρηση είναι ότι οι κολώνιες από το cheapsmells δεν ήταν κλεισμένες με ζελατίνα, ενώ από το fragnacedirect.co.uk ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο πρόβλημα, εχθες τους τα έστειλα πίσω και θα περιμένω να δω τι θα γίνει

 

 

στελλα για πες περισσοτερα??? κοστος???

ρωτησα Ελτα και γω για μια μπλουζα 200γρ και λεει 6,5 ευρω για συστημενο!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάποιος πρέπει να απολογείται για την δουλειά του. Αν κάποιος δεν σε εξυπηρέτησε στο δημόσιο μπορείς πολύ άνετα να του κάνεις αναφορά και όχι να βάζεις τόσο κόσμο σε ένα τσουβάλι.

Ο άντρας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας και πάντα αγοράζει μέσω eshops γιατί οι τιμές είναι καλύτερες...δεν πληρώνει φόρους? οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν πληρώνουν? και τέλος πάντων ελεύθερη αγορά έχουμε γιατί να γίνεται θέμα?

 

Sorry για το οφ αλλά βαρέθηκα να ακούω για κακούς δημοσίους υπαλλήλους και σκλάβους του ιδιωτικού τομέα:cool:

αυτο!!

και επισης εχω παρατηρησει οτι οσοι γκρινιαζουν για τους κακους δυ, ειναι χαλαροτατοι στην δουλιτσα τους. Οσοι τραβανε ζορια πολυ απλα δεν μιλανε!

Επισης οταν θα ανοιξετε θεμα στις ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ για τους κακομοιρους με τα συνοικιακα μαγαζακια, ευχαριστως να γραψω τις εμπειριες μου απο δαυτους. Να φερονται απρεπα οταν δεν σου αρεσει αυτο που σου δειχνουν και μετα να σε αγνοουν αφου εισαι στο ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥΣ και τους εθιξες! Και αλλα, και αλλα και οσοι απο αυτους που μου φερθηκαν ασχημα το εκλεισαν το ρημαδακι τους, πραγματικα δεν με πειραξε.

 

(ε μα!! δεν αντεξα και ειμαι ΚΑΙ εγω off!)

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στελλα...ειδα!!!!

εγω για το θεμα κοστος εξω και μεσα να υποθεσω οτι το μαδερκερ εδω δε τα παιρνει στη τιμη που τα δινουν στους πελατες εεε? αρα εχει ηδη ενα περιθωριο κερδους, ε ποσο θα ειναι αυτο? 200% οφουυυυυυυυυυυ

ο περιπτερας μου εδω ειχε το κρουασανακι μου πριν 4-5 μηνες, 80 λεπτα, το εκανε 1 ευρω. Και πριν κανα δεκαημερο 1,20!!! εννοειτε δε μου κοβει αποδειξη ενω ειναι υποχρεωμενος! Εγω με το που ειδα το 1,20 απλα αποχωρησα! Δε θα με ξαναδει! Τι λες ρε μ@#$$# 50% αυξηση!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω να διαβάσω για τις ον λαιν αγορές και βλέπω εριστικά μέλη (πάλι), βλέπω ποστ για τους Έλληνες καταστηματάρχες (εδώ είναι θέμα για ον λαιν αγορές...), για ενοίκια και λοιπές υποχρεώσεις αυτών (λες και οι ξένοι δεν έχουν...), για τους δημοσίους υπαλλήλους (omg...) κ.λπ.

Για να απαντήσω στο πόστ που ξεκίνησε την ιστορία, προφανώς και έχουμε κάνει έρευνα αγοράς και για να ψωνίζουμε μέσω ίντερνετ σημαίνει ότι αυτό μας συμφέρει.

Παρακαλώ να σταματήσετε τα -τουλάχιστον- off topic posts και επανέλθετε στο θέμα...

Και εν πάση περιπτώσει, δεν σας αναγκάζει κανείς ούτε να μπαίνετε εδώ και να διαβάζετε, ούτε να ψωνίζετε μέσω ίντερνετ

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Να ρωτησω αν εχει ψωνισει καμια κοπέλα απο εδω

http://www.beautyencounter.com/

 

ψαχνω ενα αρωμα χρονια τωρα και το βρηκα μονο εδω. Να τολμήσω?

 

Φαίνεται καλό το site και οργανωμένο.. δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.. αν και μου φάνηκαν λίγο τσιμπημένες οι τιμές.. :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπαίνω να διαβάσω για τις ον λαιν αγορές και βλέπω εριστικά μέλη (πάλι), βλέπω ποστ για τους Έλληνες καταστηματάρχες (εδώ είναι θέμα για ον λαιν αγορές...), για ενοίκια και λοιπές υποχρεώσεις αυτών (λες και οι ξένοι δεν έχουν...), για τους δημοσίους υπαλλήλους (omg...) κ.λπ.

Για να απαντήσω στο πόστ που ξεκίνησε την ιστορία, προφανώς και έχουμε κάνει έρευνα αγοράς και για να ψωνίζουμε μέσω ίντερνετ σημαίνει ότι αυτό μας συμφέρει.

Παρακαλώ να σταματήσετε τα -τουλάχιστον- off topic posts και επανέλθετε στο θέμα...

Και εν πάση περιπτώσει, δεν σας αναγκάζει κανείς ούτε να μπαίνετε εδώ και να διαβάζετε, ούτε να ψωνίζετε μέσω ίντερνετ

Μα για Online αγορές μιλάμε. Η συζήτηση μετά ήρθε στα φυσικά καταστήματα...

Απλά εγώ αρχικά είπα ότι αν έρχεται μία η άλλη μεταξύ ελληνικού και ξένου online shop, προτιμώ τα λεφτά μου να μείνουν Ελλάδα. Αυτό έκανα και αυτό θα συνεχίσω να κάνω.

Τέλος από εμένα για το off εδώ.

 

Παρέλαβα αυτές τις πιπίλες, γρήγορη παραλαβή, προσεγμένη συσκευασία, όμως δεν είχα προσέξει καλά και είναι λάτεξ ενώ ήθελα σιλικόνης...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300480984713&ssPageName=STRK:MESINDXX:IT

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω παραλάβει απο www.mamaka.eu και έχω μείνει ευχαριστημένη καθώς και απο το www.everydaymaternity.com επίσης πολύ καλό!

 

Κουκλιτσα επειδη εχουμε κινηση σημερις στειλτα σε πμ να τα φυλαξω για το βραδυ που θα κανω ανανεωση.σμουτσ

 

Μα για Online αγορές μιλάμε. Η συζήτηση μετά ήρθε στα φυσικά καταστήματα...

Απλά εγώ αρχικά είπα ότι αν έρχεται μία η άλλη μεταξύ ελληνικού και ξένου online shop, προτιμώ τα λεφτά μου να μείνουν Ελλάδα. Αυτό έκανα και αυτό θα συνεχίσω να κάνω.

Τέλος από εμένα για το off εδώ.

 

Παρέλαβα αυτές τις πιπίλες, γρήγορη παραλαβή, προσεγμένη συσκευασία, όμως δεν είχα προσέξει καλά και είναι λάτεξ ενώ ήθελα σιλικόνης...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300480984713&ssPageName=STRK:MESINDXX:IT

 

Ναι βρε.,....απο αλλου ξεκινησε η συζητηση...μια χαρα τα λεγαμε μεχρι να πεταχτουν τα ασχετα..... σχόλια :rolleyes::roll:

Που εισαι στειλε μου σε παρακαλω αν μπορεις σε πμ τον πωλητη του εμπευ να τον βαλω στη λιστα , σε ευχαριστω

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

καταρχήν να ξαναρωτήσω αυτό:

 

Καλησπέρα!

 

κορίτσια θέλω βοήθεια....

που θα βρω φθηνότερα απο Ελλάδα αυτό:

http://www.pharmacare.gr/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2462&category_id=585

 

 

και κατά δεύτερον να ρωτήσω αν έχει ψωνίσει καμία μέσω ebay καλλυντικά απο Αμερική...

λέτε να έχω θέμα με τελωνείο?

η αξία είναι μικρή αλλά η προσφορά που βρήκα πολύυυυυυ καλή....

να το τολμήσω??????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

καταρχήν να ξαναρωτήσω αυτό:

 

 

 

 

και κατά δεύτερον να ρωτήσω αν έχει ψωνίσει καμία μέσω ebay καλλυντικά απο Αμερική...

λέτε να έχω θέμα με τελωνείο?

η αξία είναι μικρή αλλά η προσφορά που βρήκα πολύυυυυυ καλή....

να το τολμήσω??????

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1673845&postcount=1 ;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και κατά δεύτερον να ρωτήσω αν έχει ψωνίσει καμία μέσω ebay καλλυντικά απο Αμερική...

λέτε να έχω θέμα με τελωνείο?

η αξία είναι μικρή αλλά η προσφορά που βρήκα πολύυυυυυ καλή....

να το τολμήσω??????

 

Να το τολμήσεις! Εγώ μέχρι τώρα σε καλλυντικά δεν έχω πληρώσει ποτέ (και έχω πάρει άπειρες φορές), σε παπούτσια από 3-6 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

 

βρε ναι...αυτά τα έχω διαβάσει!!!

ρώτησα μήπως κάποια έχει προσωπική εμπειρία να μου πει τη γνώμη της!!!

η αξία είναι γύρω στις 13 λίρες μαζί με τα μεταφορικά...

έστειλα και μήνυμα στον πωλητή για να δω αν μπορεί να το στείλει ως gift και χωρίς τιμολόγιο....

αχ μακάρι να γίνει....είναι φανταστική η προσφορά του...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Να το τολμήσεις! Εγώ μέχρι τώρα σε καλλυντικά δεν έχω πληρώσει ποτέ (και έχω πάρει άπειρες φορές), σε παπούτσια από 3-6 ευρώ...

 

χμμμμ.....

μάλλον δε θα κάτσω να περιμένω απάντηση απο τον πωλητή!!!;)

Link to comment
Share on other sites

λες ε???

ουφ άντε να περιμένω να ξυπνήσει τώρα αυτός!!!:-)

7 ώρες πίσω δεν πάνε περιπου????

 

χαχαχα ναι μα κατσε να πιει και τον καφε του...να παει στη δουλεια του...

εεε 7ωρες αναλογα την πολιτεια αλλα εκει περιπου ειναι 7-12ωρες πισω

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ναι μα κατσε να πιει και τον καφε του...να παει στη δουλεια του...

εεε 7ωρες αναλογα την πολιτεια αλλα εκει περιπου ειναι 7-12ωρες πισω

 

ελπίζω να είναι αυτή η δουλειά του...

άντε να περιμένω να πιεί καφέ αλλά όχι και να δουλέψει...θα σκάσω!!!

 

βρε καλαμαράκι να σου στείλω πμ αυτό που θέλω να πάρω να μου πεις τη γνώμη σου??????????

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ.....

μάλλον δε θα κάτσω να περιμένω απάντηση απο τον πωλητή!!!;)

όχι βρε μην περιμένεις αν η τιμή είναι 13 λίρες μαζί με τα μεταφορικά (αναφέρει μεταφορικά ε???) τότε χτύπα αλύπητα !!!!:D:D

 

edit Πόσες φορές έχετε λάβει τιμολόγιο από πωλητή στο ebay??

Link to comment
Share on other sites

wendy με ενδιαφέρει πολύ να μας πει τι έγινε με την παραγγελία σου.

 

Λοιπόν να πω επίσης ότι παρέλαβα από cheapsmells και fragnacedirect.co.uk μέσα σε περίπου 10 μέρες. Η μόνη παρατήρηση είναι ότι οι κολώνιες από το cheapsmells δεν ήταν κλεισμένες με ζελατίνα, ενώ από το fragnacedirect.co.uk ήταν.

Εννοειται οτι θα ενημερωσω,να σου πω το fragnacedirect.co.uk τι μεταφορικα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλό το site και οργανωμένο.. δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.. αν και μου φάνηκαν λίγο τσιμπημένες οι τιμές.. :shock:

εμενα παλι οι τιμες του καλες μου φαινονται, σε καποια που κοιταξα που αγορασα απο fragrancex ειναι ιδιες και σε μερικα πιο φτηνα,απο μεταφορικα τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...