Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Χθες παρέλαβα από pharmazon.gr, ακόμα μια φορά απόλυτα ικανοποιημένη. Είχε και δειγματάκια μέσα (πάλι).

Σήμερα έλαβα ειδοποιητήριο ΕΛΤΑ στο όνομα του άνδρα μου που το μόνο που έστειλε στου άνδρα μου το όνομα, λόγω paypal είναι το la senza το οποίο μου έστειλε dispatched mail πριν 3 μέρες! Καλά, αν είναι αυτοί, θα πανηγυρίσω!

Ακόμα περιμένω από cakescookiescraftsshop, φοβάμαι θα περάσουν και τα χριστούγεννα και θα μείνω ξεκρέμαστη. Και δεν έχει και paypal...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

AGE εαν θυμαμαι καλα ειχες βαλει πιο παλια ενα λινκ που ειχε μπιμπερο της avent μηπως μπορεις να μου το δωσεις,γιατι πηγα στον ακατανομαστο κ τα πληρωσα 22ευρουλακια κ απο οτι θυμαμαι ηταν πολυ πιο φθηνα

Vann όχι δεν αγόρασα ποτέ μπουκάλια (εμείς θηλάζαμε οπότε δεν έχω άποψη για τιμές) :oops::oops:

Αν θυμάμαι καλά όμως είτε η Irida ή η Kikilefteris το είχε αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα από pharmazon.gr, ακόμα μια φορά απόλυτα ικανοποιημένη. Είχε και δειγματάκια μέσα (πάλι).

Σήμερα έλαβα ειδοποιητήριο ΕΛΤΑ στο όνομα του άνδρα μου που το μόνο που έστειλε στου άνδρα μου το όνομα, λόγω paypal είναι το la senza το οποίο μου έστειλε dispatched mail πριν 3 μέρες! Καλά, αν είναι αυτοί, θα πανηγυρίσω!

Ακόμα περιμένω από cakescookiescraftsshop, φοβάμαι θα περάσουν και τα χριστούγεννα και θα μείνω ξεκρέμαστη. Και δεν έχει και paypal...

 

για το cakescookiescraftsshop δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις. κι εμενα αργησανε λιγο (10-12 μερες), αλλα τελικα ηρθαν.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ από mandco, ό, τι έχω πάρει σε παιδικό είναι οκ. Όμως, στα δικά μας ρούχα αν και μετρηθήκαμε με μεζούρα, αυτά που έχω πάρει είναι 1-2 νούμερα μεγαλύτερα...

Θα πρέπει να τα στείλω πίσω. Έχει καμμία εμπειρία επιστροφής και αλλαγής στη mandco;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ από mandco, ό, τι έχω πάρει σε παιδικό είναι οκ. Όμως, στα δικά μας ρούχα αν και μετρηθήκαμε με μεζούρα, αυτά που έχω πάρει είναι 1-2 νούμερα μεγαλύτερα...

Θα πρέπει να τα στείλω πίσω. Έχει καμμία εμπειρία επιστροφής και αλλαγής στη mandco;

 

 

Και γω το ίδιο πρόβλημα, εχθες τους τα έστειλα πίσω και θα περιμένω να δω τι θα γίνει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

HELP!!!

Οποια ξερει απο ΑΜΑΖΟΝ...

Ειναι κατι που θελω να παραγγειλω απο Αμερικη ομως.λιγο πριν πληρωσω βλεπω τα παρακατω 98 ευρω τα πραγματα και τα μεταφορικα και μετα λεει import fees deposit 19,53

Αυτα τι ειναι?τα πληρωνω στο ταχυδρομειο???

Σημερα παρελαβα κατι αλλο που ειχα παρει απο Αμερικη απο EBAY ομως και πληρωσα 3 ευρω στο ταχυδρομειο.Ρωτησα την κοπελα αν το ποσο αυτο αλλαζει αναλογα την αξια του εμπορευματος και μου ειπε οχι.Ειναι τα εξοδα εκτελονισμου του αεροδρομιου και ειναι φιξ 3 ευρω....

Εχω μπερδευτει....

 

 

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά όντως αλλάζει με την αξία του εμπορεύματος. Εγώ για ένα ζευγάρι παπούτσια από Αμερική πλήρωσα γύρω στα 20 ευρω παρόλο που τελικά μου βγήκαν πιο φθηνές από ότι εδώ.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο πρόβλημα, εχθες τους τα έστειλα πίσω και θα περιμένω να δω τι θα γίνει

Θυμάσαι τί βάρος είχε και πόσο σου κόστισε; Με απλό ταχυδρομείο φαντάζομαι, ε;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι τί βάρος είχε και πόσο σου κόστισε; Με απλό ταχυδρομείο φαντάζομαι, ε;

 

Βάρος δεν ξέρω, δύο παντελόνια έβαλα μέσα σε ένα κουτί, το έστειλα συστημένο και πλήρωσ 11 ευρώ πάνω κατω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα παρελαβα τα παρακατω:

 

 

Χριστουγενιατικες καρτουλες toy story

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110593445203&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

 

χριστουγενιατικα στολιδια τελεια τα αδικη η φωτο

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110584607225&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

 

 

Και κατι καλτσουλες paul frank που κερδισα σε δημοπρασια

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110584607225&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

 

Ολα τελεια καλαμαρακι μου σου στελνω πμ!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

AGE σου ευχομαι να το συνεχισεις οσο πιο πολυ μπορεις,καλα δεν φημιζομαι για την καλη μου μνημη,θα παρω σβαρνα τις σελιδες κ ελπιζω καποια στιγμη να το πετυχω

 

όχι βρε τι σβάρνα τις σελίδες εδώ είναι ???

#12380 επίσης κάπου είχε πάρει το μάτι μου και αναφορά για το amazon.co.uk σύγκρινε τιμές ;);)

 

σε ευχαριστώ για τις ευχές σου :D:Dαλλά η μικρή έχει αποθηλάσει, απλά ήταν αρκετά μεγάλη για να πίνει σε ποτήρι :P

Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι από Χονκ Κόνγκ πόσο καιρό έκανε να έρθει; Κανένα θέμα με τελωνείο; Μου χει γυαλίσει και εμένα ένα ρολογάκι από Χονκ Κόνγκ αλλά διστάζω...

 

Και εγώ παρέλαβα μια ζυγαριά ακριβείας από Χονκ Κονγκ σε 10 μέρες! Πολύ γρήγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

χαλοοου μαι ντιερ ......:D:D εντυπώσεις ???

 

αλό ντάρλινγκ! πως είμαστε σήμερα; ξεσαλώνουμε; έχε χάρη πως δεν μπορώ να απαντήσω από δω πες στα λαγωνικά! :wink:

 

ήταν η δεύτερη παραγγελία από τα μαντκο! του πήρα κι άλλα μακρυμάνικα τισερτ γιατί μας έχουν βολέψει πολύ! όλα μια χαρά, μπήκαν ήδη για πλύση μου είπε η γιαγιά :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για πες τι είδες...είμαι γνωστό γκαγκά που βαριέται να κάνει έρευνα αγοράς :rolleyes:

 

Φιλεναδα μου γλυκια εχει καποια πηλινα μπωλ, διακοσμητικα...και μπαλες και στεφανια...ποιο ακριβα απο τζαμπο, οχι τραγικα...αλλα εστω ενα δυο ευρω...το κομματι. Αξιζει μονο αν θες να αποφυγεις τζαμπο....ή επειδη στα φερνουν σπιτι. Αν εντοπισω και αλλα θα στα πω

 

μπορει να εχεις δικιο καλαμαρακι μου αλλα εδω εκτος οτι ειναι πανακριβα ειναι και πολυ λιγα επισης πηρα μια φατνη μια κορυφι και 2 πακετακια με ξυλινα στολιδια 15? μια χαρα νομιζω!!!!!!

 

Μολις παραλαβω θα σας ενημερωσω!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P

 

Ναι ρε συ...εξαρταται τι θες....εγω πχ δεν θα τα επαιρνα απο το σαιτ....χαχαχα μου αρεσει το χαζι στο τζαμπο, και απο οσο ειδα εχουν τους ιδιους ελληνες προμηθευτες!!

 

Απο ebay κοριτσια νομίζω έχετε πάρει απο καποιο πωλητη προιοντα της avent. θελω να παρω πιπιλες για το μικρό. Μηπως τον θυμαται η κοπέλα ή μηπως έχετε να μου προτεινετε καμια αλλή μάρκα? Ειναι για 1 μηνών μωρακι. Λεω να δοκιμασω να του δωσω αλλα επειδη δεν εχω εμπειρια απο πιπιλες (γιατι η μεγαλη δεν πήρε ποτε) μηπως μπορειτε να βοηθήσετε? Ειδα και αυτες απο ΑΜΑΖΟΝ

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B002XLUH0W/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

 

Κοιτα στη λιστα μας, εχει εναν πωλητη που εχει μπιμπερο αβεντ,απο πιπιλες θα παρεις το Νουμερο 1 της αβεντ(εγω αβεντ χρησιμοποιω ακομα ) που ειναι για 0-3μηνων....αλλα για να εισαι σιγουρη μπες σε παρακαλω στο σαιτ της http://www.philips.com και δες εκει τις θηλες, τα μπουκαλια για να ξερεις τι να παραγγειλεις.

 

 

Στο εχω πει....Μου αρεσεις!!!

 

+16 τα μεταφορικά από το Mytoys.de σύνολο ?46.

Από το Perfectoys που ανέφερες, η αποστολή είναι δωρεάν για αγορές άνω των ?30.

Για 4 ? διαφορά, εγώ θα προτιμούσα να μη χάσει τη δουλειά του ο υπάλληλος του perfectoys ή του toys-shop.gr....

 

Εμενα παλι με αφηνει αδιαφορη....το να χασει τη δουλεια του ο υπαλληλος στην ελλαδα....

εμενα εχει κατακερματωθει η αγοραστικη μου δυναμη....απο ολα αυτα τα χαλια τους...

Αρα προτιμω γερμανο, σουηδο, ελβετο οτιδηποτε αρκει να ειναι φτηνοτερο συμπεριλαμβανοντας τα μεταφορικα απο ελλαδα....

Με αφηνει παγερα αδιαφορη πια η ελληνικη αγορα εφοσον δεν εχω αγοραστικη δυναμη εκει....

 

 

(kalamaraki ηρθαν οι καρδούλες μου.........χιχιχι)

 

 

χε χε Χαιρομαι χαιρομαι καλοφόρετες!!

 

Συμφωνώ μαζί σου, απλά αν έχεις να αγοράσεις αρκετά, τότε φαινεται η διαφορά

 

Σμουτσ σμουτσ σμουτσ....μαθαινεις βλεπω!!

 

Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά όντως αλλάζει με την αξία του εμπορεύματος. Εγώ για ένα ζευγάρι παπούτσια από Αμερική πλήρωσα γύρω στα 20 ευρω παρόλο που τελικά μου βγήκαν πιο φθηνές από ότι εδώ.

 

Εγω παλι για μποτες αξιας 80ευρω απο κινα....πληρωσα 3ευρω εξοδα εκτελωνισμου...

 

παρήγγειλα από Mandco 04/11, στάλθηκαν 8/11 και παρέλαβα σήμερα :)

 

...και καλησπέρα :)

 

Καλησπερα ζουζουναααααααααααα μου!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συναγωνίστριες!!! Σήμερα παρέλαβα από mandco και από e-bay!!!

Όλα άψογα.

Περιττό να σας πω πως η ταχυδρόμος ρώτησε το σύζυγο τι είναι αυτές οι μαύρες σακούλες που παραλαμβάνουμε κάθε εβδομάδα...

Τελικά τη μυήσαμε κι αυτή στον φανταστικό κόσμο των αγορών μέσω internet ;)

Απόψε τη βλέπω να βγαίνει για βόλτα στις βιτρίνες του κυβερνοχώρου :)

*

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ kalamari:) μόνο πιπίλες θέλω γιατι θηλάζει οποτε δεν ξερω αν συμφέρει να τις πάρω απο ιντερνετ εκτος αν εχουν τοσο μεγαλη διαφορα.

 

Δημητρα μου χωρις να θελω να σε βαλω σε εξοδα....

Ετσι και αλλιως σε 3-4μήνες θα αλλαξεις μπουκαλια..(ετσι λεει η αβεντ σαν κατασκευαστης στις οδηγιες της) οποτε μπορεις να αγορασεις τωρα τα νεα μπουκαλια που θα χρειαστεις πχ των 260μλ θα αγοραζα εγω και τις πιπιλες σου και να σου βγουν φτηνοτερα.

Δωσμου δυο λεπτακια λιγο να δω τη λιστα να στο βρω και θα σου ξαναγραψω

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.............αυτος εδω ειναι πωλητης στο εμπευ

http://shop.ebay.co.uk/oliversbabycarecouk/m.html?_nkw=avent&_sacat=0&_odkw=&_osacat=0&_trksid=p3911.c0.m270.l1313

Ειναι αξιοπιστος γιατι τον εχουμε και σαν καταστημα στη λιστα μας ειναι το http://www.olivers-baby-care.co.uk/

Πουλαει και απο την σελιδα του και απο το εμπευ, τωρα σου εβαλα ποιο πανω το λινκ στο εμπευ με τα προιοντα της αβεντ που εχει αυτη τη στιγμη διαθεσιμα.

Αν ειναι να παρεις μονο θηλες δεν αξιζει γιατι τις εχει 4,5λιρες τις δυο θηλες με 3,5λιρες μεταφορικα...συνολο 8λιρες = 9,5ευρω.... εδω αν θυμαμαι καλα κανουν 6-7ευρω οι δυο...

ΑΛΛΑ....αν θελεις και αλλα πραγματα οπως μπουκαλια αξιζει να τα δεις γιατι εχουν σημαντικη διαφορα απο ελλαδα και δεν θα σε χρεώσει για καθε αντικειμενο 3,5λιρες αλλα θα σου κανει combined postage, δηλαδη θα του στειλεις εσυ ενα γραμματακι λεγοντας του τι θες..πχ 10πραγματα και θα του ζητήσεις να σου κανει μεταφορικα για ολα μαζι δηλαδη combined postage πριν τα παραγγειλεις φυσικα να σου πει ακριβες ποσο.., αν σε συμφερει θα το προχωρησεις. αν οχι θα τα παρεις απο ελλαδα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω εδω λαγωνικοοοοοοο!!!

 

αλό καρδιά μου! κάπου διάβασα υπέροχα νέα! μπράβο! μπράβο! χάρηκα πάρα πολύ :mrgreen:

 

θα τα πούμε και αργότερα αναλυτικά! μάκια μάκια πάω σπίτι!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αλό καρδιά μου! κάπου διάβασα υπέροχα νέα! μπράβο! μπράβο! χάρηκα πάρα πολύ :mrgreen:

 

θα τα πούμε και αργότερα αναλυτικά! μάκια μάκια πάω σπίτι!

 

Ναι ναι καλα τα διαβασες!!! Πετααααω απο την χαρα μου λεμεεεεεε

Ειπαμε το βραδυ κερναω μπυρες μεσω skype χαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

αλό καρδιά μου! κάπου διάβασα υπέροχα νέα! μπράβο! μπράβο! χάρηκα πάρα πολύ :mrgreen:

Να πάει το μυαλό μου κάπου :D??? Ή όχι??

Τέσπα, όποια και να είναι τα νέα, χαίρομαι και εγώ (περνάω λίιιιιιγο ζόρικα και με το παραμικρό χαζοχαίρομαι... πειράζει?)

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...