Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Γατουλα φυσικα κ ρωτησα το τι θελουν , αλλα το προβλημα ειναι οτι οπως (κ εγω ισως στην θεση τους) μου απαντησαν οτι δεν θελουν τιποτα , φτανουν τα εξοδα για την βαφτιση κλπ . Κ την γνωμη σας την ρωταω απο την πρακτικη αποψη του θεματος . Πχ το ενα εχει κ καρεκλακι φαγητου μεσα . Υπερτερει λογω αυτου ? Θα το χρησιμοποιησει ? Θα το χαρει? Επειδη δεν εχω δικα μου παιδια κ δεν ξερω. Με ποια κριτηρια θα διαλεξω οτιδηποτα?

Οσο για τα χρηματα , αμα σκεφτεις οτι σε κανα δυο βολτες που καναμε ολοι μαζι στα μαγαζια ειδαμε πολυ λιγοτερα πραγματα σε πολυ ακριβοτερες τιμες .Σε μια απο τις εξορμησεις τους ειδανε ενα πολυ-καροτσι με 500 ευρω ! Σκεφτηκαν οτι θα ηταν καλυτερα να αγοραζαν ενα για ολα αντι να δινουν χωριστα χρηματα για καροτσι-καθισμα αυτοκινητου - μητρικη αγκαλια κ οτι αλλο μπορει να ειχε εκεινο το μεγαθηριο...Αλλα ολα αυτα σε ελληνικα μαγαζια . Κριμα δεν ειναι να δωσουν περισσοτερα λεφτα κ να παρουν λιγοτερα πραγματα? Ετσι το σκεφτηκα.

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε παιδια δεν ειπα οτι θα τα διαλεξω με το δικο μου γουστο . Αν ειδατε κατω κατω στην σελιδα λεει οτι εχει κ αλλα σχεδια . Εννοειται οτι θα της τα δειξω ολα ενα ενα , αν τελικα θελησει να τα παρουμε απο εκει . Συγγνωμη αν σας εδωσα την εντυπωση οτι θα τα διαλεγα συμφωνα με το δικο μου γουστο :-(

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε καλαμαράκι που είσαι; νόμιζα ότι κρύφτηκες με τα κρύα της Κοζάνης.

Όταν ενημερώσεις την λίστα βάλε και αυτό στα ρούχα

http://nameit.bestsellershop.com/

 

Ωραιο φαινεται! Τι πηρες απο εκει?

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν ειπα οτι θα τα διαλεξω με το δικο μου γουστο . Αν ειδατε κατω κατω στην σελιδα λεει οτι εχει κ αλλα σχεδια . Εννοειται οτι θα της τα δειξω ολα ενα ενα , αν τελικα θελησει να τα παρουμε απο εκει . Συγγνωμη αν σας εδωσα την εντυπωση οτι θα τα διαλεγα συμφωνα με το δικο μου γουστο :-(

 

καλέ μη στενοχωριέσαι! σου είπα εγώ πως θα αισθανόμουν που είμαι λίγο (μη γελάς καλαμαρίδιο!) περίεργη :lol:

 

π.χ. από την έρευνά μου ξέρω ότι υπάρχουν καρότσια και καθίσματα αυτοκινήτου κλάσεις ανώτερα από αυτά που μας έδειξες!

Δηλ. αν ήμουν φίλη σου θα προτιμούσα να μου κάνεις δώρο ένα καρότσι με όλες τις προδιαγραφές που έχω, παρά ένα πακετάκι αδιάφορο...και πάλι that's me :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε δε σε μαλωνουμε! τα ξαναβαφτιζουμε κιολας χαχχαχαχα αμα θες!!!!!!

 

 

εγω καθισματακι για φαγητο δε χρησιμοποιησα ποτε

τα πορτ μπεμπε πληρως αχρηστα για μενα

οποτε ειναι τελειως υποκειμενικη η γνωμη μου

οτι ειναι φτηνοτερα εξω ειναι σιγουρα

ας σου πουν τι περπου θΑ θελανε και αρχισε να ψαχνεις

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλε δε σε μαλωνουμε! τα ξαναβαφτιζουμε κιολας χαχχαχαχα αμα θες!!!!!!

 

 

εγω καθισματακι για φαγητο δε χρησιμοποιησα ποτε

τα πορτ μπεμπε πληρως αχρηστα για μενα

οποτε ειναι τελειως υποκειμενικη η γνωμη μου

οτι ειναι φτηνοτερα εξω ειναι σιγουρα

ας σου πουν τι περπου θΑ θελανε και αρχισε να ψαχνεις

 

χαχαχαχαχα αμέ αμέ και γω τον ξαναβαφτίζω κιόλας, άσε που θα το γουστάρει τρελλά :mrgreen:

 

εγώ πάλι το καρεκλάκι φαγητού το χρησιμοποιώ κατά κόρον!

τον κοίμιζα στο πορτ μπεμπέ αλλά μόνο μέχρι 2,5 μηνών, δεν χώραγε μετά το θηριάκι...αν ξαναψώνιζα τώρα, δεν θα το έπαιρνα...

 

θα έριχνα βάρος στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου και στο καρότσι (όπως και έριξα και τα χρυσοπλήρωσα έστω και από εξωτερικό)...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ε καλαμαράκι που είσαι; νόμιζα ότι κρύφτηκες με τα κρύα της Κοζάνης.

Όταν ενημερώσεις την λίστα βάλε και αυτό στα ρούχα

http://nameit.bestsellershop.com/

Στελνει Ελλαδα?....γιατι ειναι σουηδικο σαιτ.....τα name it μ αρεσουν πολυ!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

π.χ. από την έρευνά μου ξέρω ότι υπάρχουν καρότσια και καθίσματα αυτοκινήτου κλάσεις ανώτερα από αυτά που μας έδειξες!

Δηλ. αν ήμουν φίλη σου θα προτιμούσα να μου κάνεις δώρο ένα καρότσι με όλες τις προδιαγραφές που έχω, παρά ένα πακετάκι αδιάφορο...και πάλι that's me :mrgreen:

 

καλε δε σε μαλωνουμε! τα ξαναβαφτιζουμε κιολας χαχχαχαχα αμα θες!!!!!!

 

 

εγω καθισματακι για φαγητο δε χρησιμοποιησα ποτε

τα πορτ μπεμπε πληρως αχρηστα για μενα

οποτε ειναι τελειως υποκειμενικη η γνωμη μου

οτι ειναι φτηνοτερα εξω ειναι σιγουρα

ας σου πουν τι περπου θΑ θελανε και αρχισε να ψαχνεις

 

Να αυτο εννοω οταν λεω οτι δεν εχω κριτηρια ! Επισης μια απο τα ιδια ειναι κ οι κουμπαροι. Δηλαδη δεν ειναι κ τοσο καλα αυτα που ειδα εγω ε??? Σκιζωωωωω λεμε! :lol: Το ματι μου το αετισιο!!!!

 

Τωρα το τι θα θελανε γενικα η απαντηση ειναι ολα γτ δεν εχουν παρει τιποτα ακομα κ για το τι θα θελανε απο εμενα η απαντηση ειναι κλασικα "τιποτα" . Ουτε χρηματα δεχονται... :confused: Τεσπα. Θα τους πω ξανα κ ο Θεος βοηθος . Σας εχω βγαλει πολυ off topic κ σας κ δεν μου φταιτε κ σε τιποτα...

64Bcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν ειπα οτι θα τα διαλεξω με το δικο μου γουστο . Αν ειδατε κατω κατω στην σελιδα λεει οτι εχει κ αλλα σχεδια . Εννοειται οτι θα της τα δειξω ολα ενα ενα , αν τελικα θελησει να τα παρουμε απο εκει . Συγγνωμη αν σας εδωσα την εντυπωση οτι θα τα διαλεγα συμφωνα με το δικο μου γουστο :-(

ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΠΜ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για όσες έχουν αγοράκια και πιθανόν να τους αρέσει κάτι τέτοιο σε σχέδιο:

http://www.kickers.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Product_3_302_213888_-1_63025_63002

Μπήκα εντελώς τυχαία για άλλη "δουλειά".Βάζει κατά καιρούς κάποιες προσφορες και μετά δεν προλαβαίνεις τα νούμερα.Απλά το κοίταζα από την αρχή της σεζόν και δεν μου είχε "κάτσει".Ειπα να το στείλω...

 

Σας ευχαριστώ κοπέλες για τις προτάσεις σας σχετικά με καρότσια.Η αλήθεια είναι ότι μ'αρεσει πάρα πού το completo της peg perago αλλά ανεβαίνει αρκετά η τιμή.Θα είναι το 3ο ή 4ο καρότσι μας (γιατί 1-2 ήταν αρχαία από ξαδέλφια μας,1 αγοραστική αποτυχία δική μας και ένα δώρο που θα μπορούσε να μας έχει εξυπηρετήσει καλύτερα..) και για το το 2ο νινί μας.Οπότε είπαμε να βρούμε κάποιο οικονομικο και να τσουλάειιιιιιιι.Μάλλον μας βλέπω για το grago που δεν είναι και κακό.

Link to comment
Share on other sites

Για όσες έχουν αγοράκια και πιθανόν να τους αρέσει κάτι τέτοιο σε σχέδιο:

http://www.kickers.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Product_3_302_213888_-1_63025_63002

Μπήκα εντελώς τυχαία για άλλη "δουλειά".Βάζει κατά καιρούς κάποιες προσφορες και μετά δεν προλαβαίνεις τα νούμερα.Απλά το κοίταζα από την αρχή της σεζόν και δεν μου είχε "κάτσει".Ειπα να το στείλω...

 

Σμακο ειναι τελειο!! Σε ευχαριστουμε και ας μην εχω αγορακι θα το στειλω στην

MUMSOFIA που ψάχνει παπουτσακια στο εμπευ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Να αυτο εννοω οταν λεω οτι δεν εχω κριτηρια ! Επισης μια απο τα ιδια ειναι κ οι κουμπαροι. Δηλαδη δεν ειναι κ τοσο καλα αυτα που ειδα εγω ε??? Σκιζωωωωω λεμε! :lol: Το ματι μου το αετισιο!!!!

 

Τωρα το τι θα θελανε γενικα η απαντηση ειναι ολα γτ δεν εχουν παρει τιποτα ακομα κ για το τι θα θελανε απο εμενα η απαντηση ειναι κλασικα "τιποτα" . Ουτε χρηματα δεχονται... :confused: Τεσπα. Θα τους πω ξανα κ ο Θεος βοηθος . Σας εχω βγαλει πολυ off topic κ σας κ δεν μου φταιτε κ σε τιποτα...

 

Σε οτι αφορά το καροτσάκι πες τους να σκεφτούν τι είδους χρήση θα κάνουν (π.χ. εμείς προτιμήσαμε ένα τρίροδο με μεγάλες ρόδες για να κάνουμε διαδρομές σε βουνό). Αν θέλουν να είναι ελαφρύ, τι μέγεθος χωράει στο αυτοκίνητό τους κ.ά. Πάντως, το σίγουρο είναι οτι καταλαβαίνεις τι ακριβώς χρειάζεσαι μόνο όταν το ζήσεις στην πράξη, οπότε μην αγχώνεστε, όλοι έχουμε περάσει από αυτό το στάδιο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zoniadim, σήμερα πήρα στα χέρια μου το αρκουδάκι καθρέφτη αυτοκινήτου από τον πωλητή που έβαλες!! Όντως ήρθε απίστευτα γρήγορα και σε άριστη συσκευασία!

 

Κι εγω παρελαβα τον καθρεφτη σκυλακι απο το αμαζον και ειναι πολυ ωραιος και πρακτικος! Μεγαλος καθρεφτης ευρυγωνιος! Κι εμενα μου ηρθε πολυ γρηγορα αν και ηταν με δωρεαν μεταφορικα.

Πηρα επισης και 100 επιθεματα στηθους και μια κρεμα για το στηθος με λανολινη μεγαλη σε πολυ καλες τιμες.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για τον γάμο του αδελφού μου να βρω ένα φόρεμα σαν αυτό:

http://www.allsaints.com/women/dresses/alyassi-long-dress/stone|ox-silver/wdf095-1391

(ή ακόμη και στο μαύρο του).

Εσείς που κοιτάτε ρούχα και για εσάς,αν πετύχετε κανένα φόρεμα σε τέτοιο στυλ βάλτε ένα λινκ σας παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για τον γάμο του αδελφού μου να βρω ένα φόρεμα σαν αυτό:

http://www.allsaints.com/women/dresses/alyassi-long-dress/stone|ox-silver/wdf095-1391

(ή ακόμη και στο μαύρο του).

Εσείς που κοιτάτε ρούχα και για εσάς,αν πετύχετε κανένα φόρεμα σε τέτοιο στυλ βάλτε ένα λινκ σας παρακαλώ.

 

Ωραίο! Γιατί δεν παίρνεις αυτό; Δεν κοίταξα αν στέλνει στην Ελλάδα, αλλά μπορείς να το πάρεις με myUKmail

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για τον γάμο του αδελφού μου να βρω ένα φόρεμα σαν αυτό:

http://www.allsaints.com/women/dresses/alyassi-long-dress/stone|ox-silver/wdf095-1391

(ή ακόμη και στο μαύρο του).

Εσείς που κοιτάτε ρούχα και για εσάς,αν πετύχετε κανένα φόρεμα σε τέτοιο στυλ βάλτε ένα λινκ σας παρακαλώ.

Παρα πολυ ομορφο...γιατι δεν το παιρνεις απο δω ,απ οτι ειδα στελνει Ευρωπη,η τιμη του πολυ καλη!!

Μαλλον δε σε βολευουν τα νουμερα που εμειναν.......

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα 4 ζευγαρι πυτζαμες και μια ρομπα παιδικη ολα 40Ε απο

http://www.thepyjamafactory.com/index.php

 

παραγγελια παραλαβη πολυ γρηγορη και δεν χρεωνει μεταφορικα

 

 

Θελω να αγορασω και εγω και ηθελα να ξερω λεπτομερειες αν μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω ?Βασικα ηρθαν γρηρορα ειναι καλη η ποιοτητα και ασφαλες η αγορα απο κοντα τους?

 

Σε ευχαριστω εκ των προτερων

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παρελαβα τον καθρεφτη σκυλακι απο το αμαζον και ειναι πολυ ωραιος και πρακτικος! Μεγαλος καθρεφτης ευρυγωνιος! Κι εμενα μου ηρθε πολυ γρηγορα αν και ηταν με δωρεαν μεταφορικα.

Πηρα επισης και 100 επιθεματα στηθους και μια κρεμα για το στηθος με λανολινη μεγαλη σε πολυ καλες τιμες.

Christy μπορείς να βάλεις link για τον καθρέπτη και τα επιθέματα, γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες παρέλαβα τα ρουχαλάκια από mandco! Φα-ντα-στι-κα! Μέχρι και ο άνδρας μου όταν τα είδε από κοντά μου λεει "Και πόσο τα πήραμε αυτά?" και μόλις του είπα το ποσό, κούναγε το κεφάλι σκεπτόμενος πόσο θα πληρώναμε εδώ! Πολύ καλή ποιότητα! Είμαι έτοιμη να ξαναπαραγγείλω! Το ειδοποιητήριο ήρθε την Παρασκευή, παραγγελία είχα κάνει την 1η του μήνα, οπότε και τα έστειλαν. Μια χαρά!

Επίσης παρέλαβα και τα γούρια-δώρα για τη νέα χρονιά από ostriajewels αφού βέβαια τα έχωσα στις Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ που τάχα μου, είχαν αφήσει 2 ειδοποιήσεις (ένας Θεός ξέρει που...). Πάντως χθες με πήραν τηλέφωνο απ τα κεντρικά, επειδή είδαν το mail διαμαρτυρίας που τους έστειλα το Σάββατο. Τουλάχιστον δεν με σύνδεσαν με Κάϊρο...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

οι ιδιοι στα ελτα αλλαζουν τον κωδικο αρα θα παρεις ξανα τηλεφωνο θα τους δωσεις τον κωδικο θα τους πεις οτι με αυτον παραδοθηκε σε αυτους προφανως θεσσαλονικη και να δουν που βρισκετε ευγενικοτατα ομως γιατι ειναι δημοσιοι υπαλληλοι....ενημερωσε τους οτι βλεποντας την πορεια του δεματος αυτο τους εχει παραδοθει κανονικοτατα την ημερομηνια ταδε την τελευταια που βλεπεις

 

τιποτα ουτε και σημερα ....και παιρνω και ξαναπαιρνω στα ελτα και μου ζητανε ενα ασχετο νουμερο με δυο γραμματα μπροστα 9 νουμερα να ακολουθουν ....τους εξηγω οτι η p2g μου εδωσε ενα κωδικο με p2gκαι 7 νουμερα να ακολουθουν αλλα αυτοι το χαβα τους!!!!αχ κοριτσια βοηθεια !!!!τι να κανω ?????

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...