Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Θέλω να πάρω μια πολυθρόνα θηλασμού(οικονομική).. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Στεγια δες εδω μηπως βοηθηθεις λιγακι...

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159&page=28

 

christiana μου τα εστειλαν μεσω ταχυδρομειου σαν απλο δεμα και δεν εγινε εκτελωνισμος...(κατι ακουσα τελευταια οτι γινεται κι αυτο...)

τα πραγματα δεν ηταν πολλα απλα μου φανηκαν πολλα τα μεταφορικα για ενα παναλαφρο δεματακι...(ειχα ψωνισει στις εκπτωσεις και αν θυμαμαι καλα τα μεταφορικα ηταν 30? ή 35? (λιγα λιγοτερα απο αυτα που κοστισαν τα πραγματα...) τι να πω...εγω στην θεση σου για αρχη θα εβαζα παραγγελια λιγα πραγματα για να τεσταρω και τα νουμερα...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ'ευχαριστω,κουκλιτσα μου.

 

Κι'εγω λιγα σκοπευω να παρω,απλα αναγκαστικα επειδη με ενδιαφερουν πιο πολυ τα παντελονια τους και τα μπλουζακια τους,αναγκαστικα κατι τετοιο πρεπει να παραγγειλω για να δω το νουμερο.

Δυστυχως,η τιμη στα μεταφορικα ειναι η ιδια ειτε η παραγγελια κοστιζει 50 δολλαρια,ειτε 75,οποτε εσενα για παραγγελια τοσο μικρη,φυσικα σου φανηκαν πολλα,δικιο εχεις.

Παντως,παντελονι που εδω κατω απο 90 ευρω δεν βρισκεις (ασε που λυσσαξανε ολοι με τα στενα,κρα κανουμε για μια καμπανουλα),να το παρεις μαζι με τα μεταφορικα 50 ευρω,ειναι σουπερ!!!!

 

Θα σου πω νεοτερα.

 

Και παλι ευχαριστω!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Στεγια δες εδω μηπως βοηθηθεις λιγακι...

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159&page=28

 

christiana μου τα εστειλαν μεσω ταχυδρομειου σαν απλο δεμα και δεν εγινε εκτελωνισμος...(κατι ακουσα τελευταια οτι γινεται κι αυτο...)

τα πραγματα δεν ηταν πολλα απλα μου φανηκαν πολλα τα μεταφορικα για ενα παναλαφρο δεματακι...(ειχα ψωνισει στις εκπτωσεις και αν θυμαμαι καλα τα μεταφορικα ηταν 30? ή 35? (λιγα λιγοτερα απο αυτα που κοστισαν τα πραγματα...) τι να πω...εγω στην θεση σου για αρχη θα εβαζα παραγγελια λιγα πραγματα για να τεσταρω και τα νουμερα...

 

Aν πατήσεις πάνω στο λινκ μου λέει κάτι που δε καταλαβαίνω.....Μπορείς να με βοηθήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Αφού προηγουμένως σας ευχαριστήσω για την εκπληκτική συλλογή που μας βοήθησε αφάνταστα θα ήθελα να προσθέσω κι εγώ με τη σειρά μου ένα ηλεκτρονικό κατάστημα. Πρόκειται για το http://littledevils.ntrade.co.uk/ από το οποίο πήραμε την κουνιστή πολυθρόνα θηλασμού με ασορτί κουνιστό σκαμπώ και το θεωρούμε ως την καλύτερη ως τώρα αγορά μας! Η πολυθρόνα μοιάζει με αυτην του mothercare, με τη μόνη διαφορά ότι δεν κοστίζει 500 ευρώ, αλλά μόλις 130 (+40 τα μεταφορικά)! (στην Ελλάδα ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια πολυθρόνα που πήραμε εμείς, την βρήκα 350 ευρώ - ονόματα δεν λέμε, υπολήψεις δεν θίγουμε) Εμείς βρήκαμε το κατάστημα littledevils στο ebay, όπου βαζουν τις προσφορές τους, ωστόσο απ' ότι είδα και στο σάιτ τους έχουν τις ίδιες τιμές! gliderchairandstool.jpg Επίσης θα ήθελα να προσθέσω το site http://www.myikona.gr, για ψηφιακές εκτυπώσεις άλμπουμ (αντίστοιχο με το http://www.foto.com, http://www.blurb.com), όπου κατεβάζεις ένα πρόγραμμα και φτιάχνεις το άλμπουμ όπως θέλεις, ωστόσο δεν το έχω δοκιμάσει. Το μόνο που έχω δοκιμάσει (εκτυπώνοντας μάλιστα το άλμπουμ του γάμου μου με κόστος... 40 ευρω!!!) είναι το blurb.

 

Δεν μου ανοίγει το λινκ για την πολυθρόνα μπορεί να με βοηθήσει κάποια?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε email απο το Mothercare ότι πλέον ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ και ετσι η παραγγελία μου ακυρώθηκε!!! :evil::evil::evil::evil:

 

Δεν εξηγούν γιατί αλλά στο site τους πλέον γραφουν αυτο

We are unable to deliver order to Ireland, Greece, and Romania.

 

http://help.mothercare.com/help/delivery_info

 

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ήρθε email απο το Mothercare ότι πλέον ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ και ετσι η παραγγελία μου ακυρώθηκε!!! :evil::evil::evil::evil:

 

Δεν εξηγούν γιατί αλλά στο site τους πλέον γραφουν αυτο

We are unable to deliver order to Ireland, Greece, and Romania.

 

http://help.mothercare.com/help/delivery_info

 

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

σοβαρα???????και ειχα κανει παραγγελια στις 25/11!

 

απιστευτο!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθώ!!!! Και εγώ έκανα μια πολύ μεγάλη παραγγελία και την περίμενα την επόμενη εβδομάδα! Όλη η πρόικα του μωρού, ρουχάκια και πιτζάμες και πράγματα για εμένα.... Κοίτα να δείς ατυχία!!! Σε εμένα δεν έστειλαν ακόμα μέιλ, αλλά έστειλαν σε μια φίλη μου χτες....

Είμαι σίγουρη ότι δέχτηκαν πιέσεις απο την εταιρία εδώ, επειδή είχαν μειωμένα κέρδη.... Φτου....

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έστειλα μέιλ στο [email protected] ρωτώντας για διευκρινήσεις. Αν και σε εμένα δεν έστειλαν ακόμη κάποιο μέιλ. Τους ζήτησα να αλλάξω διεύθυνση αποστολής (Γερμανία, Αγγλία ή Ιταλία), μήπως και με εξυπηρετήσουν κάποιοι από τους φίλους μου. Το θέμα είναι ότι τα περισσότερα πράγματα που παρήγγειλα ίσως να μην είναι διαθέσιμα πια και έτσι δεν μπορώ να κάνω μια νέα παραγγελία με νέα διεύθυνση. Απλά δεν υπάρχουν τα πράγματα, γιατί ήταν απο low stock ή προσφορά. Είμαι έξω φρενών, είμαι σίγουρη ότι μας πήρε χαμπάρι η ελληνική εταιρία και άσκησε πιέσεις. Ας είχαν φυσιολογικές τιμές και δεν θα αναγκαζόμασταν να ψάχνουμε για οικονομικές λύσεις στο εξωτερικό!!!!

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, δεν είναι χαζή η mothercare η μητρική να χάσει τοοοοοοσους πελάτες απλά για να κάνει το χατήρι στην ελληνική εταιριούλα που φουσκώνει εξωπραγματικά τις τιμές. Προσωπικά αν σταματήσουν δια παντώς την αποστολή δεν προκειται να ξαναψωνίσω από το ελληνικό ούτε...βρακί. Γιατί πολύ απλά δεν ανέχομαι να μου πιάνουν αυτό που βρίσκεται μέσα στο βρακί! Και αυτό νομίζω πως θα γίνει με όλους τους πελάτες του mothercare.com. Επομένως αυτοί θα χάσουν, εμείς κάτι θα βρουμε...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ούτε για αστείο να ξαναψωνήσω απο Μάδερκερ Ελλάδας!!!!

Πάντως η φίλη μου που της έστειλαν το μέιλ, τους πήρε τηλέφωνο και της είπαν για κάποιο θέμα με τις μεταφορικές. Δεν ξέρω τι έγινε, πάντως είναι απαράδεκτο. Έπρεπε να υπάρχει έστω προειδοποίηση ότι απο τάδε του μηνός δεν δεχόμαστε παραγγελίες.

Είχα παραγγείλει όλη την προίκα του μωρού, τα ρουχαλάκια του και όλα όσα θα χρειαζόμουνα στο μαιευτήριο.....

KVQKp3.png5gpbp3.png
Link to comment
Share on other sites

We are unable to process any orders that are to be delivered to Ireland, Greece, and Romania. Please watch this space for further updates, we are sorry for any inconvenience or disappointment caused.

 

Δεν είμαστε σε θέση να επεξεργάζεται παραγγελίες που πρόκειται να παραδοθεί στην Ιρλανδία, την Ελλάδα και τη Ρουμανία. Παρακαλείσθε να δείτε αυτό το χώρο για περαιτέρω ενημερώσεις, είμαστε συγγνώμη για την όποια ταλαιπωρία ή απογοήτευση που προκλήθηκε.

 

Βρε κορίτσια....δεν νομίζω ότι ειναι οριστικό...

κάτι έγινε τώρα με τους κουριερ δεν υπάρχει περίπτωση να το κόψουν...

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο βρήκα αυτό το σαιτ:

 

http://www.amazon.com/gp/product/B000EGEX2G/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

 

Θέλω κάποια κοπέλα που γνωρίζει αγγλικά να μου πει αν στέλνουν Ελλάδα και πόσο θα μου στοιχίσει η συγκεκριμένη πολυθρόνα...

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν στελνει εκτος αμερικης,αλλα και να εστελνε δεν θα σε συνεφερε οικονομικα μιας και το πιο πιθανο θα ηταν να σταματησει στο τελωνειο

 

Shipping: Currently, item can be shipped only within the U.S.

 

και γενικα το amazon ακομα και το αγγλικο στελνει λιγα πραγματα ελλαδα.

 

μεχρι ποσα χρηματα θελεις να ξοδεψεις για καρεκλα θηλασμου?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

δεν στελνει εκτος αμερικης,αλλα και να εστελνε δεν θα σε συνεφερε οικονομικα μιας και το πιο πιθανο θα ηταν να σταματησει στο τελωνειο

 

Shipping: Currently, item can be shipped only within the U.S.

 

και γενικα το amazon ακομα και το αγγλικο στελνει λιγα πραγματα ελλαδα.

 

μεχρι ποσα χρηματα θελεις να ξοδεψεις για καρεκλα θηλασμου?

Τι να σου πώ πιο πάνω έχω ποστάρει μια φοβερή πολυθρόνα η οποία της στοίχησε 130 ευρώ....

Την είχα δει πριν ένα μήνα.Μετακομίσαμε και ήλπιζα τώρα που έχω ξανά ιντερνετ να την παράγγελνα...Δεν μου το ανοίγει όμως.....

 

Ευχαριστώ...

Όποια βοήθεια σεβαστή....

Link to comment
Share on other sites

η πιο πανω πολυθρονα κοστιζει με τα μεταφορικα 190 ευρω.τους εστειλα e-mail τον οκτωβρη και η τιμη των μεταφορικων ειναι 62 λιρες.μπορεις να την δεις και εδω.

 

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370289961484&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

 

 

 

νομιζω οτι μια φιλη μου αγορασε τετοιο στυλ καρεκλα 200 ευρω(αθηνα).αν θελεις την ρωταω αυριο απο που και αν οντως εκανε τοσο.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

η πιο πανω πολυθρονα κοστιζει με τα μεταφορικα 190 ευρω.τους εστειλα e-mail τον οκτωβρη και η τιμη των μεταφορικων ειναι 62 λιρες.μπορεις να την δεις και εδω.

 

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370289961484&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

 

 

 

νομιζω οτι μια φιλη μου αγορασε τετοιο στυλ καρεκλα 200 ευρω(αθηνα).αν θελεις την ρωταω αυριο απο που και αν οντως εκανε τοσο.

 

Αν σου είναι εύκολο,φυσικά θα με ενδιέφερε εφόσον Έτσι που το περιγράφεις πιο ακριβή είναι να μου την στείλουν...

 

ΑΑΑ!!!και να μη ξεχάσω,με το καλό το ζουζούνι σου....

Κοντεύεις εεε?

 

Εσύ δηλ στη θέση μου τι θα έκανες?

Link to comment
Share on other sites

τι 190 τι 200....απλα αυτη της φιλης μου αν θυμαμαι καλα δεν εχει διαφορετικες θεσεις ανακλισης οπως αυτη που εχει 7.εκατσα κιολας και ηταν πολυ ανετη :D.την ζηλεψα αλλα δεν περισσεψαν τελικα:(.

 

αν κοντευω λεει.....μια ανασα!!!!αλλα και εσυ απο οτι βλεπω δεν εισαι μακρια!με το καλο!θα σου απαντησω αυριο για την καρεκλα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

τι 190 τι 200....απλα αυτη της φιλης μου αν θυμαμαι καλα δεν εχει διαφορετικες θεσεις ανακλισης οπως αυτη που εχει 7.εκατσα κιολας και ηταν πολυ ανετη :D.την ζηλεψα αλλα δεν περισσεψαν τελικα:(.

 

αν κοντευω λεει.....μια ανασα!!!!αλλα και εσυ απο οτι βλεπω δεν εισαι μακρια!με το καλο!θα σου απαντησω αυριο για την καρεκλα.

 

Να είσαι καλά κοπέλα μου και σου εύχομαι με ένα πόνο που λένε...Με έβαλες σε σκέψεις με τις θέσεις ανάκλισης...

Μιλάς για αυτή που μου έδωσες το λινκ εεε?

 

Θα περιμένω νέα σου...ΦΙΛΑΚΙΑ

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

και όνειρα γλυκά και ύπνο ελαφρύ.....

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά κοπέλα μου και σου εύχομαι με ένα πόνο που λένε...Με έβαλες σε σκέψεις με τις θέσεις ανάκλισης...

Μιλάς για αυτή που μου έδωσες το λινκ εεε?

 

Θα περιμένω νέα σου...ΦΙΛΑΚΙΑ

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

και όνειρα γλυκά και ύπνο ελαφρύ.....

κορίτσια παρότι κ για τα γικά μου οικονομικά είναι είδος πολυτελείας η πολυθρόνα θηλασμού προχθές που κάνοντας έρευνα αγοράς, κάθισα σε μία άλλαξα γνώμη!Στο ιντερνετ είχα δει μία στο Ανατέλλω στο Ίλιον 199ε κ χθες πήγα απο κει κ ξέχασα να ρωτήσω.

Επίσης είδα στα Ικεα χθες μια στα 119ε κ επίσης στα bebeΓαλάνης είδα μια γύρω στα 200ε(υπάρχει κ σελιδα στο ιντερνετ).Το κατάστημα αυτό είναι στη λεωφόρο Σαλαμίνος στο κερατσίνι!Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μονο αν οργανωθούμε θα δούμε χαίρι.....

Προτείνω μόλις το διαβάσετε αυτο το ποστ μου ολες μα όλες οσες εχετε αγοράσει ξανά ή και νεες πελάτισσες να στείλετε μαιλ στο [email protected] λέγοντας οτι ειστε δυσαρεστημένες κτλπ οτι θέλατε να κάνετε παραγγελία. Και να ρωτήσετε απαιτώντας μια υπευθυνη απάντηση για το τι συμβαίνει και ποτε θα λήξει αυτο το εμπάργκο....

Θελω να δουνε ποσες πολλές είμαστε....

Εγώ ήδη το έστειλα χτες

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έστειλα e-mail και μου απάντησαν:

 

Thank you for your recent e-mail.

 

We are sorry but we are currently unable to dispatch orders to your country due to a customs and excise issue.

 

We are unable to advise when we will be able to resume deliveries, please check online at http://www.mothercare.com under the 'Ask Carrie' tool for further updates

 

I am sorry for any disappointment caused.

 

Kind Regards

 

Laura Wright

Customer Care Advisor

 

Δεν καταλαβαίνω έχουν πρόβλημα με το τελωνείο?

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μονο αν οργανωθούμε θα δούμε χαίρι.....

Προτείνω μόλις το διαβάσετε αυτο το ποστ μου ολες μα όλες οσες εχετε αγοράσει ξανά ή και νεες πελάτισσες να στείλετε μαιλ στο [email protected] λέγοντας οτι ειστε δυσαρεστημένες κτλπ οτι θέλατε να κάνετε παραγγελία. Και να ρωτήσετε απαιτώντας μια υπευθυνη απάντηση για το τι συμβαίνει και ποτε θα λήξει αυτο το εμπάργκο....

Θελω να δουνε ποσες πολλές είμαστε....

Εγώ ήδη το έστειλα χτες

 

 

θα το κανω και εγω αλλα δνε γραφεις ενα κειμενο στα Αγγλικα να το στειλουμε γιατι το εχουμε ξεχασει ??????

 

Εγω μαδερκερ απο ελλαδα δεν ξαναψωνιζω !!! ΤΕΛΟΣ !!!!

 

ΕΧΩ ΦΙΛΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ??? ΟΥΦ!

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...