Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

στο site της Gap αν κοιτάξεις καλύτερα θα βρεις όλο το site της Banana Repuplic (δεν ξέρω που είδες μόνο 1 πιτζάμα !)

απλά στα ξένα site φοβάμαι όλες αυτές τις διαδικασίες με τις πληρωμές , τις κάρτες , τις φωτοτυπίες της ταυτότητας κτλ.

anyway ...ο καθένα με ότι βολεύεται. με την πρώτη αγορά θα πω και εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στο site της Gap αν κοιτάξεις καλύτερα θα βρεις όλο το site της Banana Repuplic (δεν ξέρω που είδες μόνο 1 πιτζάμα !)

απλά στα ξένα site φοβάμαι όλες αυτές τις διαδικασίες με τις πληρωμές , τις κάρτες , τις φωτοτυπίες της ταυτότητας κτλ.

anyway ...ο καθένα με ότι βολεύεται. με την πρώτη αγορά θα πω και εντυπώσεις.

 

Και καλα θα κανεις αν σε βολευει......

 

Αλλά ..........

1-Δεν θυμάμαι σε καποιο σαιτ να ζητάνε φωτοτυπια της ταυτοτητας μας...:roll:

(το μονο που ξερω ειναι οτι σε ενα σαιτ με καλλυντικα καποια στιγμη ζητουσαν αντιγραφο λογαριασμου ΔΕΚΟ για εξακριβωση διευθυνσης.....)

2-Την πιτζάμα και τα δυο μπλουζάκια τα βρηκα κανοντας search την μάρκα Banana Repuplic στην μηχανή αναζήτησης της σελιδας της Gap.....

Και τριτον και κυριοτερο.............

Θες να μου πεις οτι ΔΕΝ σε φοβίζεινα στειλεις χρηματα σε μια "εταιρεια" που προχειρα ανέβασε ενα σαιτ...χωρις εδρα....χωρις τηλεφωνα επικοινωνιας.... Εχει μονο ενα ονοματεπώνυμο και ενα εμειλ................ και χωρις να σου λεει με ποια φορτωτική εταιρεια συνεργάζεται στο εξωτερικο για να σου μεταφέρει τα πράγματα σου απο Αγγλια στην Ελλαδα...Χωρις να μπορεις να τσεκάρεις την πορεια των πραγμάτων που εχεις ήδη πληρώσει.....

 

Αλλα σε φοβίζει να βγαλεις μια προπληρωμένη πιστωτική καρτα και να την περάσεις στο Paypal???Που το paypal ειναι διεθνως αναγνωρισμένο ως υπηρεσια ηλεκτρονικου πορτοφολιου και απο τις τραπεζες και συνιστάται ως ο ασφαλεστερος τροπος συναλλαγης στο ιντερνετ...και εχεις και το δικαιωμα/προτέρημα να κανεις ακυρωση πληρωμης αν κατι παει στραβα...!!!

 

Συγνωμη αλλα εμενα αυτο μου δειχνει προχειροδουλεια...τσαπατσουλια....και ευκαιρια για κονόμα οπως στο Ελλαντα.....

 

Παρολα αυτα αυτη ειναι η δική μου γνωμη....

Καθενας ειναι ελευθερος να επιλέξει οτι τον βολευει και οτι τον συμφερει....

Δεν θα ξανα αναφερθω σε αυτο το σαιτ...............

 

Link to comment
Share on other sites

Βρωμάει ψαρίλα πρωί πρωί και απ΄την εγκυμοσύνη και μετά, δεν την ΑΝΤΕΧΩ την ψαρίλα...

Μπράβο σου νέο μας μέλος που βρήκες ότι βρήκες τέλος πάντων, καλά να τα χαρείς όσα παραλαμβάνεις, εγώ δε θα πάρω...

Υπάρχουν άλλοι τρόποι οικονομικών αγορών από το εξωτερικό, χωρίς διαμεσολάβηση και κερατιάτικα τρίτων και στην προκειμένη χωρίς καμία εγγύηση φερεγγυότητας...

 

Υ.Γ. Ρε τι να ρθε στα ΕΛΤΑ απ όλα???

Υ.Γ. 2 Αυτός ο παλιό πονόδοντος πότε επιτέλους θα περάσει?

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο ...http://www.myshopper.gr/

ειναι μηχανή αναζήτησης σαν το σκρουτζ για ελληνικα καταστήματα και κυπριακα που στελνουν ελλάδα

 

 

καλαμαρακι ..

με μια ματια που έριξα τωρα. καλο το βλεπω το σαιτ ....:-D

μπορεις να μου πεις αν ξερεις ., για την TASSIMO ?

πολλα ειδον εχει... kai μπερδευτηκα....

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και καλα θα κανεις αν σε βολευει......

 

Αλλά ..........

1-Δεν θυμάμαι σε καποιο σαιτ να ζητάνε φωτοτυπια της ταυτοτητας μας...:roll:

(το μονο που ξερω ειναι οτι σε ενα σαιτ με καλλυντικα καποια στιγμη ζητουσαν αντιγραφο λογαριασμου ΔΕΚΟ για εξακριβωση διευθυνσης.....)

2-Την πιτζάμα και τα δυο μπλουζάκια τα βρηκα κανοντας search την μάρκα Banana Repuplic στην μηχανή αναζήτησης της σελιδας της Gap.....

Και τριτον και κυριοτερο.............

Θες να μου πεις οτι ΔΕΝ σε φοβίζεινα στειλεις χρηματα σε μια "εταιρεια" που προχειρα ανέβασε ενα σαιτ...χωρις εδρα....χωρις τηλεφωνα επικοινωνιας.... Εχει μονο ενα ονοματεπώνυμο και ενα εμειλ................ και χωρις να σου λεει με ποια φορτωτική εταιρεια συνεργάζεται στο εξωτερικο για να σου μεταφέρει τα πράγματα σου απο Αγγλια στην Ελλαδα...Χωρις να μπορεις να τσεκάρεις την πορεια των πραγμάτων που εχεις ήδη πληρώσει.....

 

Αλλα σε φοβίζει να βγαλεις μια προπληρωμένη πιστωτική καρτα και να την περάσεις στο Paypal???Που το paypal ειναι διεθνως αναγνωρισμένο ως υπηρεσια ηλεκτρονικου πορτοφολιου και απο τις τραπεζες και συνιστάται ως ο ασφαλεστερος τροπος συναλλαγης στο ιντερνετ...και εχεις και το δικαιωμα/προτέρημα να κανεις ακυρωση πληρωμης αν κατι παει στραβα...!!!

 

Συγνωμη αλλα εμενα αυτο μου δειχνει προχειροδουλεια...τσαπατσουλια....και ευκαιρια για κονόμα οπως στο Ελλαντα.....

 

Παρολα αυτα αυτη ειναι η δική μου γνωμη....

Καθενας ειναι ελευθερος να επιλέξει οτι τον βολευει και οτι τον συμφερει....

Δεν θα ξανα αναφερθω σε αυτο το σαιτ...............

 

δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα...το πράγμα βρωμάει...και το τι μου τι δίνει να μας περνάνε για χαζονοικοκυρούλες δε λέγεται!!! :evil::evil::evil::evil:

 

 

Βρωμάει ψαρίλα πρωί πρωί και απ΄την εγκυμοσύνη και μετά, δεν την ΑΝΤΕΧΩ την ψαρίλα...

Μπράβο σου νέο μας μέλος που βρήκες ότι βρήκες τέλος πάντων, καλά να τα χαρείς όσα παραλαμβάνεις, εγώ δε θα πάρω...

Υπάρχουν άλλοι τρόποι οικονομικών αγορών από το εξωτερικό, χωρίς διαμεσολάβηση και κερατιάτικα τρίτων και στην προκειμένη χωρίς καμία εγγύηση φερεγγυότητας...

 

Υ.Γ. Ρε τι να ρθε στα ΕΛΤΑ απ όλα???

Υ.Γ. 2 Αυτός ο παλιό πονόδοντος πότε επιτέλους θα περάσει?

 

και ξαναλέω...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΣΙΠΟΥΡΑ οπότε είμαι ακόμα φίλη σου; :mrgreen:

 

ΥΓ1 Κάνε υπομονή μέχρι αύριο

ΥΓ2 όταν πας στο γιατρό ίσως; :roll: περαστικά κούκλα!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

και ξαναλέω...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΣΙΠΟΥΡΑ οπότε είμαι ακόμα φίλη σου; :mrgreen:

 

ΥΓ1 Κάνε υπομονή μέχρι αύριο

ΥΓ2 όταν πας στο γιατρό ίσως; :roll: περαστικά κούκλα!

 

Εννοείται! Σου στέλνω και αίτημα φιλίας στο fb.

 

Ναι, θα περιμένω μέχρι αύριο, τι να κάνω η δόλια?

Ντεν κατάλαβες...Πήγα στο γιατρό, γι αυτό πονάω! Έβγαλα φρονιμίτη... Thanks!

 

Και επειδή είμεθα ΕΝΤΕΛΩΣ off, και ζητώ συγνώμη λέω ένα τελευταίο. Όσες δεν αντέχουμε την ψαρίλα, βράζουμε βανίλια και κανέλα και...λιβανίζουμε...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσούπρες!!

Σας διάβαζω που λέτε κάθε μέρα (μετά από την φρίκη του Ιουλίου που διάβασα 210 σελίδες για να βγάλω άκρη, καθώς εγώ είμαι καλό και διαβασμένο παιδάκι) και διάβασα και τα σχόλιά σας για την καινούρια σελίδα, αυτή με την ψαρίλα :D.

Διάβαζα, διάβαζα και μετά φιλοτιμήθηκα από περιέργεια να την ανοίξω να την δω: και έπαθα φρίκη!!! Εντελώς προχειροδουλειά!!! Πραγματικά όμως, σε ένα θέμα με 400+ σελ., ποιο ξυπνοπούλι είχε την φαεινή ιδέα πως θα ψαρώναμε? Εδώ έχει γίνει έρευνα που άλλοι θα το κατάφερναν σε χρόνια!! Όχι να αναλάβουν μεταφορά από το εξωτερικό, ούτε προϊόν 10 ευρώ δεν θα αγόραζα από ιστοσελίδα τέτοιας μορφής...

Δεν πάμε καλάαααααα

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Σου στέλνω και αίτημα φιλίας στο fb.

 

Ναι, θα περιμένω μέχρι αύριο, τι να κάνω η δόλια?

Ντεν κατάλαβες...Πήγα στο γιατρό, γι αυτό πονάω! Έβγαλα φρονιμίτη... Thanks!

 

Και επειδή είμεθα ΕΝΤΕΛΩΣ off, και ζητώ συγνώμη λέω ένα τελευταίο. Όσες δεν αντέχουμε την ψαρίλα, βράζουμε βανίλια και κανέλα και...λιβανίζουμε...

 

μανάρι μου εσύ σίγουρα δεν είσαι τσιπούρα! φτου σου κουκλάρα μου! ταιριαστό το όνομά σου :wink:

 

α από φρονιμίτη, 2-3 μέρες, βαριά 4 θα σε ενοχλεί...περαστικά σου!

 

...και κάτι λαμπάκια χριστουγεννιάτικα, 2-3 μπάλες και να'μαστε :mrgreen:

 

Καλημέρα τσούπρες!!

Σας διάβαζω που λέτε κάθε μέρα (μετά από την φρίκη του Ιουλίου που διάβασα 210 σελίδες για να βγάλω άκρη, καθώς εγώ είμαι καλό και διαβασμένο παιδάκι) και διάβασα και τα σχόλιά σας για την καινούρια σελίδα, αυτή με την ψαρίλα :D.

Διάβαζα, διάβαζα και μετά φιλοτιμήθηκα από περιέργεια να την ανοίξω να την δω: και έπαθα φρίκη!!! Εντελώς προχειροδουλειά!!! Πραγματικά όμως, σε ένα θέμα με 400+ σελ., ποιο ξυπνοπούλι είχε την φαεινή ιδέα πως θα ψαρώναμε? Εδώ έχει γίνει έρευνα που άλλοι θα το κατάφερναν σε χρόνια!! Όχι να αναλάβουν μεταφορά από το εξωτερικό, ούτε προϊόν 10 ευρώ δεν θα αγόραζα από ιστοσελίδα τέτοιας μορφής...

Δεν πάμε καλάαααααα

 

όντως, επειδή είμαι του επαγγέλματος, η σελίδα είναι δουλειά ερασιτέχνη...εγώ δεν εμπιστεύομαι ποτέ τέτοια σαϊτς...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλαμαρακι ..

με μια ματια που έριξα τωρα. καλο το βλεπω το σαιτ ....:-D

μπορεις να μου πεις αν ξερεις ., για την TASSIMO ?

πολλα ειδον εχει... kai μπερδευτηκα....

 

Δεν εχω ιδεα ομως....ειπα θα κατσω να τα δω καποια στιγμη γιατι θα ήθελα μια απο τις δυο να αγοράσω.

 

δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα...το πράγμα βρωμάει...και το τι μου τι δίνει να μας περνάνε για χαζονοικοκυρούλες δε λέγεται!!! :evil::evil::evil::evil:

 

Αυτο με εξοργιζει και μενα.......... γιατι απο εμας εχουν φαει ψωμι πολλοι τους....

 

ρε σεις... στο καλαμαρι καλαμαριες?????

 

θαλασσινο μπορει να ειναι...

μαλάκιο ναι, το δεχομαι... ειναι...

 

ΨΑΡΙ δεν ειναι...

 

 

κατω οι τσιπ τσιπ τσιπουρες!!!! :evil:

 

Θενκς θενκς Φυστικιον!!

 

Αν και επιφυλάσσομαι για το Μαλάκιο........μπατ...μπατ ι ντου λαβ γιου ντιαρ!!

:mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

καλε ολες μαζι πηγατε για ψηφο ??????? :shock::shock::shock:

 

 

λοιπον χτες πηγα σε καταστημα με οπτικα και αγορασα γυαλια cavalli με αρχικη τιμη 327 ευρω!!!και τα βρισκω σημερις στο e bay με δωρεαν μεταφορικα 139 λιρες :shock::shock::shock::shock::shock:

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/Roberto-Cavalli-Sunglasses-Narciso-RC524S-83Z-Purple-/110576277523?pt=Women_s_Accessories_UK&hash=item19bedc1813

 

 

γενικα αυτος ο πωλητης εχει πολυ καλες τιμες!!!!!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλε ολες μαζι πηγατε για ψηφο ??????? :shock::shock::shock:

 

 

λοιπον χτες πηγα σε καταστημα με οπτικα και αγορασα γυαλια cavalli με αρχικη τιμη 327 ευρω!!!και τα βρισκω σημερις στο e bay με δωρεαν μεταφορικα 139 λιρες :shock::shock::shock::shock::shock:

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/Roberto-Cavalli-Sunglasses-Narciso-RC524S-83Z-Purple-/110576277523?pt=Women_s_Accessories_UK&hash=item19bedc1813

 

 

γενικα αυτος ο πωλητης εχει πολυ καλες τιμες!!!!!

 

Και τελικά ποσο τα πήρες απο ελλάδα .....?

 

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως 150 ευρω......9 ευρω λιγοτερο απο e bay.αλλα ειναι φιλη η διευθυντρια του καταστηματος γι"αυτο τα πηρα τοσο.αλλιως θα χτυπιομουν στα πατωματα......:mrgreen:

 

Το υποψιαστηκα....φιλη ξεφιλη παλι κερδος εχει και στα 150ευρω..

Φαντάσου τι βγάζουν.....τι κερδος δηλαδη.....

Ε ρε Ελλάδα με τα ωραια σου....

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε ολες μαζι πηγατε για ψηφο ??????? :shock::shock::shock:

 

 

λοιπον χτες πηγα σε καταστημα με οπτικα και αγορασα γυαλια cavalli με αρχικη τιμη 327 ευρω!!!και τα βρισκω σημερις στο e bay με δωρεαν μεταφορικα 139 λιρες :shock::shock::shock::shock::shock:

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/Roberto-Cavalli-Sunglasses-Narciso-RC524S-83Z-Purple-/110576277523?pt=Women_s_Accessories_UK&hash=item19bedc1813

 

 

γενικα αυτος ο πωλητης εχει πολυ καλες τιμες!!!!!

 

εγω για "ψοφο" θελω να παω, αλλα τα παιδια μου εχουν παρει σουπερμαντολινη!

 

παντως το γυαλι ειναι απαιχτο!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου πεφτει μακρια η πρεβεζα για να ψηφισω.....:?

 

 

επισης μια φιλη μου εδωσε πωλητη με leggings με δωρεαν μεταφορικα

 

 

 

http://stores.ebay.co.uk/Eastalent-Lifestyle/Baby-Products-/_i.html?_fsub=901052014&_sid=640239624&_trksid=p4634.c0.m322

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου πεφτει μακρια η πρεβεζα για να ψηφισω.....:?

 

 

επισης μια φιλη μου εδωσε πωλητη με leggings με δωρεαν μεταφορικα

 

 

 

http://stores.ebay.co.uk/Eastalent-Lifestyle/Baby-Products-/_i.html?_fsub=901052014&_sid=640239624&_trksid=p4634.c0.m322

 

το΄ξερα ότι κάτι μας φέρνει τόσο κοντά...και ο μπαμπούλης μου από πρέβεζα είναι!!! η μανούλα από γιάννενα...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κόρες, υπάρχει καμιά σας που παρήγγειλε από mandco την πέμπτη που είχε το 20% και έχει λάβει ήδη μαιλ ότι έγινε η παραγγελία dispatch? εγώ τίποτα ακόμα...καλά χριστούγεννα...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

το΄ξερα ότι κάτι μας φέρνει τόσο κοντά...και ο μπαμπούλης μου από πρέβεζα είναι!!! η μανούλα από γιάννενα...

 

 

απο αρτα ποιος ειναι????κατι θυμαμαι για αρτα.....η γιαγια???????

 

 

νιαου νιαου τι ρωτας εμας καλε ????εμεις δεν ψωνιζουμε καθολου smiley-laughing018.gif

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

απο αρτα ποιος ειναι????κατι θυμαμαι για αρτα.....η γιαγια???????

 

 

νιαου νιαου τι ρωτας εμας καλε ????εμεις δεν ψωνιζουμε καθολου smiley-laughing018.gif

 

χαχαχαχαχα ο γυναικολόγος μου είναι από Άρτα καλέ :-P

 

και ο καρδιολόγος της μακαρίτισσας της γιαγιάς (η οποία ήταν από Σάμο), ο οποίος και μου σύστησε τον θείο σου!!!

 

χουχουχου καλά πιο μπερδεμένο οφφ τοπικ έχεις δει; :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλα maria το αφηνω,πιο μπερδεμενο δεν γινεται!:mrgreen::mrgreen:

 

 

ειδα εχθες και γυαλια dsquared τα οποια κυμαινοταν στα 350-450 ευρω.και ειμαι τωρα στο e-bay και τα βλεπω κατω απο 200 ευρω.......απορω ,γιατι μου κανει εντυπωση ??????:roll::roll:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...