Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μπονζουρ κορνιλια!

Εγω μαριλυν επισης δεν ξερω κατι, αλλα το μονο που θυμαμαι ειναι καποιο μελος παλια ειχε γράψει οτι της Κικο ενα μοντελο ήταν τελειως πατάτα....και χαλασε.

Κανε μια αναζήτηση στο φορουμ με την λέξη αφυγραντήρας υγραντήρας πανω δεξια ειναι, πηγαινε ομως στη κεντρική σελιδα του φορουμ και θα σου βγαλει οτι εχει ειπωθει.

 

μποτζορνο kalamaraki

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μήπως ξέρει καμιά σας κανέναν ΦΘΗΝΟ αφυγραντήρα; Είναι αυτό το μηχάνημα που μαζεύει την υγρασία. Έχει πιάσει πολυ υγρασία το σπίτι

και ανησυχώ για το μωρακι μου...

Μου έχουν πει ότι κάνει πολύ θόρυβο. Είναι αλήθεια;

 

Please help...

 

Marilyn καλημέρα!

Πριν απο δύο χρόνια έμενα σε περιοχή με υπερβολική υγρασία κι επρεπε να αγοράσω αφυγραντήρα. Δυστυχώς, απ' οσο θυμάμαι από την έρευνα αγοράς που έκανα, δεν είναι μια φτηνή συσκευή, οι τιμές ξεκινούσαν από 180-200 περίπου ευρώ. Τελικά αγόρασα έναν της singer που είναι αφυγραντήρας, υγραντήρας και ιονιστής και έκανε γύρω στα 280.

Κάνει λίγο θόρυβο, σαν παλιο κλιματιστικό. Πάντως η διαφορά στο χώρο είναι αισθητή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα να μη γκρινιάξω με τις Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ?

Παίρνει τηλέφωνο χθες μια ευγενέστατη κοπέλα από ostriajewels.com να μου πει ότι βλέπει στο tracking ότι μου έχουν επιδοθεί 2 ειδοποιήσεις, μια Πέμπτη και μια Παρασκευή και ότι αν δεν πάω να το πάρω θα γυρίσει πίσω το δέμα μου.

Απ το σπίτι, έχω 3-4 μέρες να βγω... Κουδούνι δε μου χτύπησε κανείς και ειδοποίηση δεν έχω λάβει καμία.

Παίρνω σήμερα στις ταχυμεταφορές, μου λεει δεν επιστρέφει πίσω τόσο σύντομα. Καλά λέω, θα το δούμε τη Δευτέρα που θα με αναγκάσουν να τρέχω στο υποκατάστημα με δική τους υπαιτιότητα.

Ε, θα τους ρίξω ένα χ@#%&μο, έτσι για να με μάθουν.

Ήρθε και ειδοποίηση απ το ταχυδρομείο, ποιος ξέρει τι απ όλα είναι αυτό. Τουλάχιστον αυτοί με βρήκαν...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολλά δέματα ειδοποιούνται κατευθείαν

και δε τα κουβαλανε οι ταχυδρόμοι ΚΑΝ

δεν φτανουν στα χερια τους , στα χερια τους παει ενα ειδοποιητήριο και αυτοί το παραδίνουν σα απλό γραμμα!

 

δεν ξέρω γιατι , μια φορά που ειχα ρωτησει μου ειπαν οτι (α) είναι πιο φτηνα τα μεταφορικά έτσι

(β) ειναι μεγαλο το δεμα

 

οι ταχυδρόμοι έχουν και ενα όριο στο βαρος και τον ογκο του δεματος που μπορουν αν κουβαλανε ημερησίος

 

επίσης ΑΝ ΤΑ ΔΕΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΑ ο ταχυδρόμοςα πο το κέντρο διανομής πρέπει να τα τυληξει με μια ζελατίνα που του δίνουν και να κολλησει πανω ενα υπηρεσιακό χαρτακι που γραφει οτι : το δεμα σας μας παραδώθηκε σε χαλια κατασταση .μπουρου μπουρου

ΑΝ δεν το εχετε δει αυτο

καποιος παιζει με τα δεματα σας :-)

 

οι ταχυμεταφορες των ελτα βεβαια ειναι αλου παπα ευαγγέλιο ... αλλο μαγκαζι ... !:-)

Link to comment
Share on other sites

απορια για μπινταρισμα

1.εχω κανει ενα μαξ μπιντ, μπορω οποιαδηποτε στιγμη να κανω και ενα μεγαλυτερο?

2.τα μαξ μπιντ δε τα βλεπουμε, πες οτι 2 ατομα εχουν κανει το ιδιο μαξ μπιντ, ποιοις το παιρνει?

αυτος που εχει κανει πρωτος.....

ναι μπορεις να κανεις μεγαλυτερο....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως ξέρει καμιά σας κανέναν ΦΘΗΝΟ αφυγραντήρα; Είναι αυτό το μηχάνημα που μαζεύει την υγρασία. Έχει πιάσει πολυ υγρασία το σπίτι

και ανησυχώ για το μωρακι μου...

Μου έχουν πει ότι κάνει πολύ θόρυβο. Είναι αλήθεια;

 

Please help...

 

θα πας σε ενα χρωματοπολειο της γειτονιας σου και θα παρεις εναν κανει το πολυ 5 ευρω και κραταει 4 μηνες ειναι το πιο οικολογικο γιατι ειναι με κρυσταλλοποιημενα κυβακια τα οποια γινονται υγρο οταν γεμισει τοδοχειο τα αλλαζεις και παιρνεις ενα ανταλλακτικο και το χρησιμοποιεις ξανα

Link to comment
Share on other sites

MARILYN, αν μπορείς να διαθέσεις κάτι παραπάνω για καλό μηχάνημα, δες αυτό της DELONGHI σε προσφορά (169?).

http://www.plus4u.gr/showitem.php?Cat=102&ID=102006441&onlinepromo=OFFER0144

 

Οι αφυγραντήρες κάνουν καλή δουλειά -εγώ χρησιμοποιώ χρόνια το χειμώνα

(και δεν έχουμε και τόση υγρασία, αναλόγως). Θα εκπλαγείς με το νερό που

θα συλλέγει ημερησίως! Ο θόρυβος δεν είναι υπερβολικός, όμως παραπάνω

από a/c σίγουρα!

 

Κορίτσια, τι άψογη περίπτωση e-shop είναι αυτό το shoesforkids.co.uk, mums, κλπ?

Έχω παραγγείλει δύο φορές, εξαιρετική ποιότητα παπουτσιών, άριστο customer service,

τιμές παραπάνω από καλές...!

(Χίλια ευχαριστώ στην κοπέλα που το ανακάλυψε-πρότεινε!)

 

Κρίμα που δεν μπορώ να πω το ίδιο για το e-farmacy.gr.

Επτά μέρες τώρα έχω πληρώσει και ακόμα (λέει) συγκεντρώνουν τα είδη! Γκρρρ...

Τραγανό μου αγριοκερασάκι και ολοστρόγγυλό μου πεπονάκι

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν μπορώ να πω το ίδιο για το e-farmacy.gr.

Επτά μέρες τώρα έχω πληρώσει και ακόμα (λέει) συγκεντρώνουν τα είδη! Γκρρρ...

 

Πάρε τους ένα τηλ. Εγώ όσες φορές έχω παραγγείλει είναι συνεπέστατοι, σε 2 μέρες το αργότερο έχω τα πράγματα στην πόρτα μου.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια επιτέλους βρήκα ένα site που μπορεί να μας φέρνει πράγματα από την Αγγλία!!!

Είναι το: www.globalsales.gr

Δείτε το και στείλτε mail για να σας στείλει την λίστα με τα καταστήματα! Έχει πολύ καλά καταστήματα και πιστεύω ότι αξίζει!;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επιτέλους βρήκα ένα site που μπορεί να μας φέρνει πράγματα από την Αγγλία!!!

Είναι το: www.globalsales.gr

Δείτε το και στείλτε mail για να σας στείλει την λίστα με τα καταστήματα! Έχει πολύ καλά καταστήματα και πιστεύω ότι αξίζει!;)

dejavu

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλά, είμαι σίγουρη οτι ξέρετε, το next.co.uk στέλνει ελλάδα? Και απο ποιότητα τι λέει (στα γυναικεία & παιδικά). Ευχαριστώ πολύ!

 

Τα ρούχα του είναι πολύ καλά!

Όμως θα σε στεναχωρήσω γιατί δε στέλνει Ελλάδα και αν τελικά δώσεις delivery address στην Αγγλία δε δέχεται billing address στην Ελλάδα (κοινώς δε δέχεται ελληνικές πιστωτικές κάρτες).

*

Link to comment
Share on other sites

Τα ρούχα του είναι πολύ καλά!

Όμως θα σε στεναχωρήσω γιατί δε στέλνει Ελλάδα και αν τελικά δώσεις delivery address στην Αγγλία δε δέχεται billing address στην Ελλάδα (κοινώς δε δέχεται ελληνικές πιστωτικές κάρτες).

 

Οκ, ευχαριστώ. Ωστόσο ξέρετε αν θα μπορούσα μέσω αυτού του σάιτ http://www.my-uk-mail.co.uk/ και να τα παραγγείλουν αυτοί? Ρωτώ γαιτί δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο & το ψιλοφοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

εμένα με καλύπτει. τουλάχιστον βρήκα εταιρείες που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα (πχ Banana Republic ) που έχουν καλή ποιότητα και μου αρέσουν.

 

Πολύ ωραια τοτε,διατηρώ τις επιφυλάξεις μου...ειναι πανάκριβο για το δικο μου πορτοφόλι, ποιο οικονομικο ειναι το myukmail....

καλα ψώνια και πες μας και τις εντυπώσεις σου μετα , ποσο σου κοστισε τελικα και ποσο ποιο οικονομικό σου βγηκε σε σχέση με ελλάδα.

Αλήθεια σε ποιο απο τα τεσσερα σαιτ που προτεινει σαν λιστα καταστημάτων βρήκες Banana Republic? Γιατι εγω βρηκα μονο δυο tshirt και μια πιτζάμα....

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα με καλύπτει. τουλάχιστον βρήκα εταιρείες που δεν υπάρχουν στην Ελλάδα (πχ Banana Republic ) που έχουν καλή ποιότητα και μου αρέσουν.

μπράβο bebbakos!!! αν κατάλαβα δηλαδή το έχεις δοκιμάσει και σε καλύπτει έχεις παραγγείλει και τα πράγματα φτάσαν κλπ κλπ..........

για πές για πες ..........γιατί δεν βλέπω στοιχεία επικοινωνίας παρά μόνο ένα email που έχει έδρα αυτή η εταιρεία??? απόδειξη κόβει (ο άντρας μου με κυνηγάει για αποδείξεις) :lol::lol: για πες πολύ με ενδιαφέρει ....................

Link to comment
Share on other sites

μπράβο bebbakos!!! αν κατάλαβα δηλαδή το έχεις δοκιμάσει και σε καλύπτει έχεις παραγγείλει και τα πράγματα φτάσαν κλπ κλπ..........

για πές για πες ..........γιατί δεν βλέπω στοιχεία επικοινωνίας παρά μόνο ένα email που έχει έδρα αυτή η εταιρεία??? απόδειξη κόβει (ο άντρας μου με κυνηγάει για αποδείξεις) :lol::lol: για πες πολύ με ενδιαφέρει ....................

 

δεν σου είπα σήμερα...αι λαβ γιου ρε :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ. Ωστόσο ξέρετε αν θα μπορούσα μέσω αυτού του σάιτ http://www.my-uk-mail.co.uk/ και να τα παραγγείλουν αυτοί? Ρωτώ γαιτί δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο & το ψιλοφοβάμαι.

#9 ;);););)

Link to comment
Share on other sites

άντε βρε με κάνεις και κοκκινίζω:mrgreen::mrgreen: θα μας παρεξηγήσουν χεχεχεχε

μιιιιι τουυυυυυυυυυυ:lol::lol:

 

ρε συ φιλενάδα, μοιάζω με τσιπούρα; (που λέει και το αγαπημένο φυστίκιον...)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...