Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Δε μου λέτε, για πείτε μια ΩΡΑΙΑ ανδρική κολώνια γιατί αυτές που αγαπώ εγώ είναι ακριβές...

 

Η αντρική του ΚΟΡΡΕ με το σαφράν είναι πολύ ωραία και μέσω internet (από site φαρμακείων) μπορείς να τη βρεις σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Θέλω να αγοράσω απο το παρακατω site το παρακατω καθισμα RECARO. :

 

http://www.pramworld.co.uk/product/2820/RECARO_Young_Expert_Plus_Isofix_Grey_Pepper_Microfibre

 

Εχει αγορασει καμια απο το συγκεκριμενο site?

νομιζω πως εχει καλη τιμη 140 λιρες και τα εξοδα αποστολης ειναι 40 λιρες.

Δηλαδη 207 ευρω περιπου. Στην Ελλαδα κοστιζει περιπου 270 ευρω!!!

Κι εγώ από εκεί αγόρασα το καρότσι μας (και κάθησμα αυτοκινήτου, αλλαξιέρα και ρηλάξ!!!) αν και τα μεταφορικά είναι αρκετά πάλι έρχεται πιο φτηνά σε σχέση με Ελλάδα.

Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την εξυπηρέτηση. Το καρότσι βέβαια ήρθε με ένα ελάττωμα στην μπροστινή ρόδα, αλλά επικοινώνισα μαζί τους, μιλήσανε αυτοι με την αντιπροσωπεία της Britax και μου στείλανε το ανταλλακτικό.Από τη στιγμή που έφυγαν έκαναν 10 μέρες περίπου να έρθουν.Στο μεταξύ είχα tracking number και έβλεπα που βρίσκεται το δέμα μου.Εγώ θα το συστηνα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από εκεί αγόρασα το καρότσι μας (και κάθησμα αυτοκινήτου, αλλαξιέρα και ρηλάξ!!!) αν και τα μεταφορικά είναι αρκετά πάλι έρχεται πιο φτηνά σε σχέση με Ελλάδα.

Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την εξυπηρέτηση. Το καρότσι βέβαια ήρθε με ένα ελάττωμα στην μπροστινή ρόδα, αλλά επικοινώνισα μαζί τους, μιλήσανε αυτοι με την αντιπροσωπεία της Britax και μου στείλανε το ανταλλακτικό.Από τη στιγμή που έφυγαν έκαναν 10 μέρες περίπου να έρθουν.Στο μεταξύ είχα tracking number και έβλεπα που βρίσκεται το δέμα μου.Εγώ θα το συστηνα.

 

A πολύ ωραια!!! Το tracking number πως το μαθαινουμε? Δεν εχω ξανακανει παραγγελια μεσω ιντερνετ στο εξωτερικο. Ασε, ειδα και το καροτσι που πηραμε απο δω 420 ευρω, 210 λιρες ΜΟΝΟ!!!! MACLAREN!

eNortjKzUjI0NDK1tFCyBlwwFYMC1w,,50.png
Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναδιαβάσω την ερώτηση: "Έχει παραγγείλει καμία από το τάδε site?" θα τραβήξω τα ματοτσίνορά μου...

Είπαμε ότι ΟΛΑ τα site που βρήκατε στη λίστα είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ, γι αυτό και υπάρχουν εκεί. Site που ΔΕΝ είναι στη λίστα και τα βρήκατε με google search ΔΕΝ είναι δοκιμασμένα από καμία μας γιατί ΑΝ ήταν, θα υπήρχαν ΚΑΙ στη λίστα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η παραγγελία μου από το strawberynet. Την έκανα στις 28/10 και σήμερα ήρθε με ταχυδρομείο άψογα συσκευσμένη. Πρώτη φορά παρήγγειλα από εκει και ενθουσιάστηκα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν ξαναδιαβάσω την ερώτηση: "Έχει παραγγείλει καμία από το τάδε site?" θα τραβήξω τα ματοτσίνορά μου...

Είπαμε ότι ΟΛΑ τα site που βρήκατε στη λίστα είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ, γι αυτό και υπάρχουν εκεί. Site που ΔΕΝ είναι στη λίστα και τα βρήκατε με google search ΔΕΝ είναι δοκιμασμένα από καμία μας γιατί ΑΝ ήταν, θα υπήρχαν ΚΑΙ στη λίστα...

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ?

ΑΠΛΑ, ΛΙΓΗ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ.

ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΣ, ΟΠΟΙΕΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ Κ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ, ΑΠΑΝΤΑΕΙ..

eNortjKzUjI0NDK1tFCyBlwwFYMC1w,,50.png
Link to comment
Share on other sites

Η αντρική του ΚΟΡΡΕ με το σαφράν είναι πολύ ωραία και μέσω internet (από site φαρμακείων) μπορείς να τη βρεις σε καλή τιμή.

 

Αυτην την εχει ο αντρας μου για καθημερινη και ειναι ποοοοολύ ωραια βαρβατιλα εξευγενισμενη θα την περιέγραφα χαχαχα

 

Αν ξαναδιαβάσω την ερώτηση: "Έχει παραγγείλει καμία από το τάδε site?" θα τραβήξω τα ματοτσίνορά μου...

Είπαμε ότι ΟΛΑ τα site που βρήκατε στη λίστα είναι ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΑ, γι αυτό και υπάρχουν εκεί. Site που ΔΕΝ είναι στη λίστα και τα βρήκατε με google search ΔΕΝ είναι δοκιμασμένα από καμία μας γιατί ΑΝ ήταν, θα υπήρχαν ΚΑΙ στη λίστα...

 

Ακριβως αυτο.................

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ?

ΑΠΛΑ, ΛΙΓΗ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ.

ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΣ, ΟΠΟΙΕΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ Κ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ, ΑΠΑΝΤΑΕΙ..

 

Ειμαι σιγουρη επειδη ξερω την RavT πως δεν ηταν προσωπικο το σχολιο της...

Απλα εχει καταντησει λιγο τσατ το θεμα με το να ρωταμε τα ιδια και τα ιδια συνέχεια...και επειδη πολλά ατομα δεν απαντάνε μενουν αναπάντητα τα ερωτήματα κ.....και τα ατομα χωρις ψώνια...

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παρέλαβε ο συζηξ εδω θεσσ προχτες ολα οσα πηρα απο εμπευ με τα λεφτά της γιορτης της μικρης μας,

Θα σας τα ποστάρω το βραδάκι........αφου κοιμηθει γιατι μολις 'ηρθα απο κοζάνη στη Θεσσαλονικη χοχοχοχο

 

ααα παρέλαβα και γαλοτσάκια απο το shoesforkids!! Πανεμορφα ειναι!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρη επειδη ξερω την RavT πως δεν ηταν προσωπικο το σχολιο της...

Απλα εχει καταντησει λιγο τσατ το θεμα με το να ρωταμε τα ιδια και τα ιδια συνέχεια...και επειδη πολλά ατομα δεν απαντάνε μενουν αναπάντητα τα ερωτήματα κ.....και τα ατομα χωρις ψώνια...

 

οκ.. δεκτα ολα..

Εγω απλα την απορια μου ηθελα να λυσω γιατι ειμαι εντελως ασχετη με τις αγορες στο εξωτερικο κ φοβαμαι μη πληρωσω κ δε παραλαβω ποτε!

eNortjKzUjI0NDK1tFCyBlwwFYMC1w,,50.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οκ.. δεκτα ολα..

Εγω απλα την απορια μου ηθελα να λυσω γιατι ειμαι εντελως ασχετη με τις αγορες στο εξωτερικο κ φοβαμαι μη πληρωσω κ δε παραλαβω ποτε!

 

Εχεις απολυτο δικιο να φοβασαι και εγω φοβομουν στην αρχη και ακομη φοβαμαι καποιες φορες! Για αυτο σε καθε νεο ατομο που μπαινει στη παρεα μας λεμε πως..............

Οτι υπάρχει στη λιστα μας ειναι δοκιμασμένο-εννοωντας εχουμε ψωνισει απο εκει και ειμαστε ευχαριστημενοι/ες απο παράδοση, ποιότητα, σερβις πελατων κτλπ- και ειναι "αξιοπιστο" να αγοράσετε και οι νεοι. Αν υπάρχει θεμα το οποιοδήποτε με ενα κατάστημα υπάρχει παντα σχολιο απο διπλα απο το λινκ του. Για αυτο ανοιξε το λινκ που υπάρχει στην υπογραφη μου απο κατω, σωσε το σε ενα αρχειο σου να το εχεις, γιατι την ανανεώνω καθε πεντε μερες περιπου, και ψάξε οτι θελεις.

Ταπεινη δικη μου συμβουλη πριν κανεις οτιδηποτε διαβασε λιγο και τις οδηγιες στο δευτερο λινκ απο κατω και κανε τις αγορες σου με προπληρωμένη πιστωτική και κανε και λογαριασμο στο πευπαλ για ποιο μεγάλη ασφάλεια δική σου. Ολα αυτα θα τα βρεις στο δευτερο λινκ κατω στην υπογραφή μου. Οτι αλλο χρειαστεις εδώ ειμαστε.

Φιλικα

kalamaraki

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2 παραγγελίες απο amazon.co.uk μια στις 20/10 και μια προχτές 1/11

και οι 2 με δωρεάν μεταφορά.

Σήμερα στις 15:10 η ups μου έφερε την 2η παραγγελία που έκανα προχτές!!!

τόσο γρήγορα!!:-P

Η πρώτη παραγγελία όμως????:?

Που ειναι οέο???:shock::shock:

το amazon με ups στέλνει συνήθος??

 

Καλημέρα. Και μένα κάτι ανάλογο συνέβη. Έκανα μία παραγγελία 26/10 και μία στις 27/10. Από τη δεύτερη παραγγελία μου ήρθαν μόνο τα παιχνίδια της Lamaze την 01/11 με UPS και περιμένω το άλλο μισό της.H πρώτη είναι ακόμη άφαντη. Βέβαια, delivery estimate μου έχει για σήμερα, οπότε αναμένω. Απλά προβληματίζομαι γιατί δεν έχει tracking information, όπως με τη δεύτερη. Υπάρχει περίπτωση αυτή τη φορά να μη μου τα στείλουν μέσω UPS?

 

Δείτε το e-mail επιβεβαίωσης. Σε κάποιο σημείο πρέπει να αναφέρει ποια μεταφορική χρησιμοποίησαν. Δε στέλνουν μονο με UPS (ειδικά αν είναι το free delivery).

Link to comment
Share on other sites

Επ' ευκαιρια. Παρέλαβα από Κωτσόβολο. Νομίζω πως το σχόλιο στη λίστα πρέπει να παραμείνει. Έκανε 15 μέρες να έρθει (αντί για 7), γιατί φορτηγό (από τις αποθήκες; ) έχουν μόνο μια φορά την εβδομάδα και πρέπει να το πετύχεις (αυτή την εξήγηση έδωσαν στο τηλέφωνο!). Και ενώ δεν υπήρχε συνεννόηση για τη μέρα και την ώρα παράδοσης, έστειλαν ένα SMS στις 10 το πρωί ότι την ίδια μέρα μεταξύ 11 και 1 θα το φέρουν! Και φυσικά δεν μπορούσα να βρω κανέναν στο τηλέφωνο να αλλάξω την ώρα παράδοσης! Το πιο σημαντικό όμως ήταν ότι ενώ η αγορά ήταν με άτοκες δόσεις, χρεώθηκε από την αρχή όλο το ποσό στην κάρτα (κάτι που ευτυχώς διορθώθηκε μετά από ένα τηλέφωνο στα κεντρικά! Τι θα γινόταν όμως αν το καταλάβαινα αφού είχε εκδοθεί ο λογαριασμός της κάρτας; ) Πάντως η τιμή ήταν καλή και το κουμπάκι "Παζάρεψε το" κατεβάζει την τιμή ακόμη περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

θελω ρε σεις μια που να ξερει απο αυτα...

μια ερωτηση, 5500 συνολικα ενσημα εεεε? γιατι εχω και 3,5 χρ ΤΕΒΕ

μεχρι τελους του 2010 θα ειμαι πανω απο 5500

παναιτσα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Μονο για το ΙΚΑ ισχυει συγνωμη που σε απογοητευω συνολικα ενσημα στο ΙΚΑ και μονο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μονο για το ΙΚΑ ισχυει συγνωμη που σε απογοητευω συνολικα ενσημα στο ΙΚΑ και μονο

θα βγώ εντελώς εκτός θέματος συγνώμη κόρες

 

Δηλαδή πόσα χρόνια πρέπει να δουλεύεις για να έχεις 5500?? (περίπου λέμε):P:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω γαμο τον ιουνιο...παντρευεται η ξαδερφη μου , η μικρη θα ειναι παρανυφάκι, αλλα επειδη το φουστανι θα ειναι δανεικο απο το μαγαζι του νυφικου, λεω να την αλλαξω μετα το μυστηριο να μη το κανει ω το φορεμα και το χρυσοπληρώσουμε! Ωραιο δεν ειναι??? Και μπορω να της το βαλω και στα γενέθλια της τον ιουλιο...

αγαπητο καλαμαρακι

ριξε μια ματια για φορεμα και στο

http://justdresses.co.uk/

απο εκει αγορασα το φορεμα βαφτισης της μικρης μου και μαλιστα στις εκπτωσεις σε 5 ημερες το ειχα στα χερια μου εχει αρκετα και για παρανυφακια

Link to comment
Share on other sites

A πολύ ωραια!!! Το tracking number πως το μαθαινουμε? Δεν εχω ξανακανει παραγγελια μεσω ιντερνετ στο εξωτερικο. Ασε, ειδα και το καροτσι που πηραμε απο δω 420 ευρω, 210 λιρες ΜΟΝΟ!!!! MACLAREN!

 

Είχα παραγγείλει και εγώ πριν 1 1/2 μήνα κάθισμα αυτοκινήτου από αυτούς και είναι αξιόπιστο site.

Μου έστειλαν μεηλ και μου έγραφαν ότι η παράδωση έγινε με την εταιρεία DPD/Interlink και ακολουθούσε το parcel ident code (αυτό είναι το tracking number) με αριθμό........μου έδωσαν και το link με το site της εταιρείας και μπαίνοντας εκεί έβαζα τον αριθμό και έβλεπα την πορεία του δέματος.

Στο σπίτι ήρθε με γνωστή εταιρεία ταχυμεταφορών....αλλά δεν θυμάμαι με ποιά....:oops:...ου γαρ έρχεται μόνο....:shock:

Η πορεία ήταν Αγγλία- Γερμανία - Αυστρία - Θεσσαλονίκη - Πάτρα...έκανε περίπου 6 εργάσιμες:D και το έλαβα συσκευασμένο από το εργοστάσιο σε άριστη κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

θα βγώ εντελώς εκτός θέματος συγνώμη κόρες

 

Δηλαδή πόσα χρόνια πρέπει να δουλεύεις για να έχεις 5500?? (περίπου λέμε):P:p

 

 

Αν δουλεύεις full time και σου κολλάνε τα ένσημα κανονικά είναι 25 το μήνα...δηλαδή 300 το έτος.

Άρα 5500/300=18,33 χρόνια απαιτούνται.

Βέβαια να ξέρεις ότι κάποια ένσημα μπορεί να τα έχεις χάσει αν πχ έχεις κάνει κάποιες μέρες απεργίες ή άδειες άνευ αποδοχών κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Η τριμηνιαία κατάσταση ενσήμων που στέλνει το ΙΚΑ (όταν το θυμάται) γράφει τα ένσημα που έχει κάποιος για κάθε μήνα. Αν τα αρθροίσεις θα βγάλεις το σύνολο.

 

Σόρυ για το οφ....

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια...αυτο ηταν απο παλια...με 18 χρονια εβγαινες σε συνταξη αν ειχες 3 ανηλικα παιδια....η πεθερα μου βγηκε σε συνταξη στα 38 απο τη ΔΕΗ...το καταλαβαινετε? Στα 38!!!!!!!!!! Και με συνταξη 1400 ευρω καθαρα μαλιστα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...