Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια ερωτηση για amazon.co.uk

θα κανω μια παραγγελια , πανω απο 25 λιρες οποτε με το super fast delivery

προχωροντας προσθετει κατι μικροποσα

πχ οι 100 λιρες εχουν γινει 105

και φτανω στη πληρωμη (δεν εχω βαλει ακομα τιποτα)

το τελικο ποσο θα ειναι αυτο που βλεπω? 105?

paypal δεν υποστηριζει ε?

 

να σε πω.............στειλε μου μια εικονα απο την παραγγελια με το πλήκτρο prtSc για να σε πω....στειλτο στο μειλ μου!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τη βοηθεια σας! Από iherb εχει παραλάβει καμιά σας,κι αν ναι σε ποσο καιρο παραλάβατε? Θέλω να παραγγείλω αυτό το συμπληρωμα διατροφής http://www.iherb.com/Flora-Vegetal-Silica-180-Capsules/3062?at=0 εδώ το βρισκω διπλη τιμη( ως συνήθως)

 

εγω εχω παραλαβει ουκ ολιγες φορες απο το iherb!

Κοιτα,δεδομενου οτι ερχεται απο Αμερικη με απλο ταχυδρομειο να υπολογιζεις στις 7 εργασιμες maximum!!!

Εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενη!!!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για amazon.co.uk

θα κανω μια παραγγελια , πανω απο 25 λιρες οποτε με το super fast delivery

προχωροντας προσθετει κατι μικροποσα

πχ οι 100 λιρες εχουν γινει 105

και φτανω στη πληρωμη (δεν εχω βαλει ακομα τιποτα)

το τελικο ποσο θα ειναι αυτο που βλεπω? 105?

paypal δεν υποστηριζει ε?

 

 

λογικα ειναι το 23 % φπα της χωρας μας.οι τιμες του αμαζον ειναι με φπα αγγλιας και οταν πας να πληρωσεις σου βαζει την τιμη με φπα ελλαδας δηλαδη 23.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειπα κατι τετοιο!συνολο πληρωσα 66.5!!!μου εστειλαν κι αλλο μνμ οτι μου δινουν 20% εκπτωση σε επομενη αγορα???με κωδικο sorry!ΤΡΕΛΟΙ ειναι????αφου ηδη δινουν 20% εκπτωση!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να και το μειλ

Thank you for your email.

 

I apologise that you have not received a reply sooner, however we do not appear to have received any previous emails from you.

 

Unfortunately your order appears to have gotten lost during transit and I apologise for any inconvenience that this causes to you.

 

I have now refunded the total cost of your order, and this should credit your card in the next few working days. As a goodwill gesture I would also like to offer you a 20% discount from your next online order. This can be obtained by entering SORRY as a promotional code at checkout.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παραλαβει ουκ ολιγες φορες απο το iherb!

Κοιτα,δεδομενου οτι ερχεται απο Αμερικη με απλο ταχυδρομειο να υπολογιζεις στις 7 εργασιμες maximum!!!

Εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενη!!!

και εγώ έχω ψωνίσει αρκετές φορές από το iherb κάναν 7-10 εργάσιμες είμαι απόλυτα ευχαριστημένη επίσης !!!!

 

kalamaraki επιστροφή στις ρίζες................. (βλέπε χωρίο συζύγου ) :?:?

Link to comment
Share on other sites

Λιουλα τα 66+ ειναι ευρω και τα 57+ ειναι λιρες

λογικα ταυτιζονται

και σου δινουν κωδικο 20% ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΟΝΟ χαχαχαχαχχα

 

βαλτε ολες SORRY τωρα χαχαχχαχαχχαχαχχαχα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι δεν ειπα κατι τετοιο!συνολο πληρωσα 66.5!!!μου εστειλαν κι αλλο μνμ οτι μου δινουν 20% εκπτωση σε επομενη αγορα???με κωδικο sorry!ΤΡΕΛΟΙ ειναι????αφου ηδη δινουν 20% εκπτωση!!!!!!1

 

Ναι βρε ...σου εστειλαν χωρια κωδικο για σενα γιατι πχ οοοταν ξανακανεις παραγγελια μπορει να μην ισχυει ο κωδικος που εχουν τωρα....αρα να εχεις εναν για την επομενη σου αγορα. Γιατι δεν θα μπορεις να χρησιμοποιήσεις και τους δυο...εναν απο τους δυο θα μπορεις.

 

Link to comment
Share on other sites

από primimesi είχαμε πάρει εγώ, η female και η mikio την άνοιξη του 2009. Και στις 3 μας, ήρθαν σπασμένα σε κατεστραμένες συσκευασίες...φτύσαμε αίμα για να τα αντικαταστήσουν, και στη δική μου περίπτωση και τη δεύτερη φορά ήρθαν πολύ χτυπημένα αλλά επισκευάσιμα οπότε και τα φτιάξαμε...από τέλη απριλίου που έκανα παραγγελία, τελικά κατάφερα να στήσω το δωμάτιο του παιδιού αρχές σεπτέμβρη λίγες μέρες πριν γεννήσω...

το primimesi κατηγορούσε τον έλληνα κουριερ (ιντεραττικα)...η αλήθεια είναι, ότι παρόλο που ούρλιαζα από το μπαλκόνι, ο οδηγός τα κατρακυλούσε κυριολεκτικά από το φορτηγό στο πεζοδρόμιο! η ιντεραττικα έκλεισε μετά από λίγο...

 

τα συμπεράσματα δικά σας...

έχω την εντύπωση όμως ότι κάποια κοπέλα τόλμησε φέτος να παραγγείλει και δεν είχε κανένα πρόβλημα! δε θυμάμαι ποια όμως :roll:

 

Σας ευχαριστώ πολύ κοπέλες!

 

Kalamaraki,είχες παραγγείλει καποια τσάντα για τον φορητό belkin από το amazon;αν ναι,είναι καλής ποιότητας;εχω μια από τα μουλτιραμα των μουλτιράμα αλλά σκιάζομαι κάθε φορά που β'αζω μέσα το laptop

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια,παρελλαβα σημερα μετα απο ενα μηνα ακριβως το αρωματακι που ειχα αγορασει απο fragrancex!!!!Eπειδη δεν ειχε τυχει ποτε να μην παραλλαβω δεμα απο εκει,το ξανατολμησα,και ευτυχως όλα καλα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κοπέλες!

 

Kalamaraki,είχες παραγγείλει καποια τσάντα για τον φορητό belkin από το amazon;αν ναι,είναι καλής ποιότητας;εχω μια από τα μουλτιραμα των μουλτιράμα αλλά σκιάζομαι κάθε φορά που β'αζω μέσα το laptop

 

Smaco τελικά δεν παρήγγειλα γιατι εκανα οικονομια στα χρηματα και αγορασα για την μικρη πράγματα..αλλα τον μπελκιν την εχω δει απο κοντά στο πλαισιο και ειναι πολυ καλή ποιοτικά σαν τσάντα! Α και οι τσάντες trust επισης πολύ καλες!

 

Κοριτσακια,παρελλαβα σημερα μετα απο ενα μηνα ακριβως το αρωματακι που ειχα αγορασει απο fragrancex!!!!Eπειδη δεν ειχε τυχει ποτε να μην παραλλαβω δεμα απο εκει,το ξανατολμησα,και ευτυχως όλα καλα!!:)

 

Τυχερουλα...αλλες ακομα περιμένουν...αν και πιστευω οτι τους τα σουφρωσαν απο τα αγαπημένα ελτα!!

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια βοηθειααααα!!!!

Δεν μου εχουν απαντησει ακομα απο το http://www.olivers-baby-care.co.uk/

για το αν εγινε η παραγγελια ή οχι!Τους εχω στειλει παρα πολλα μνμ αλλα τιποτα...

τι να κανω?Σε περιπτωση που εχω κανει την παραγγελια κ δεν τους εχω πληρωσει τι γινεται?

Εχω καταγχωθει λεμε...πανω που ειχα ενθουσιαστει με τις αγορες μεσω ιντερνετ...

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια βοηθειααααα!!!!

Δεν μου εχουν απαντησει ακομα απο το http://www.olivers-baby-care.co.uk/

για το αν εγινε η παραγγελια ή οχι!Τους εχω στειλει παρα πολλα μνμ αλλα τιποτα...

τι να κανω?Σε περιπτωση που εχω κανει την παραγγελια κ δεν τους εχω πληρωσει τι γινεται?

Εχω καταγχωθει λεμε...πανω που ειχα ενθουσιαστει με τις αγορες μεσω ιντερνετ...

μπες στο λογαριασμο σου my account και δες μπας και εκει σου βγαζει οτι εχεις παραγγελια

αλλη λυση ειναι να μπεις στην καρτα σου και ναδεις αν εχουν τραβηχτει χρηματα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα από τον πωλητή στο ebay.uk.com που λέγεται wickedstock4u πιτζαμάκια. Πολύ καλή ποιότητα και έφτασαν σε 5 μέρες (μέσα και το Σαβατοκύριακο).

Στο amazon πώς ψωνίζουμε; Πού βλέπω αν στέλνει Ελλάδα και με τί μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω ψωνίσει αρκετές φορές από το iherb κάναν 7-10 εργάσιμες είμαι απόλυτα ευχαριστημένη επίσης !!!!

 

kalamaraki επιστροφή στις ρίζες................. (βλέπε χωρίο συζύγου ) :?:?

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολυ. Να ρωτησω και κατι άλλο η ασχετη Επειδη θελω να παραγγειλω πολλα και να σπασω την παραγγελια αφου και το βαρος ειναι περιορισμενο ,λετε να εχω προβλημα ?(πολλα δεματακια απ'τον ιδιο αποστολεα=τελωνειοοο?)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καμια εμπειρη με amazon.co.uk???

ειμαι πριν απο το confirm to pay

 

 

Items: GBP 23.02

Postage & Packing: GBP 0.00

 

Total before VAT: GBP 23.02

VAT: GBP 1.27

Order Total: GBP 24.29

Payment Total: EUR 29,08

 

εχω επιλεξει super fast delivery

το συολοειναι κατω απο 25 λιρες αλλα δε λεει και τιποτα αλλο!

το προχωραω?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καμια εμπειρη με amazon.co.uk???

ειμαι πριν απο το confirm to pay

 

 

Items: GBP 23.02

Postage & Packing: GBP 0.00

 

Total before VAT: GBP 23.02

VAT: GBP 1.27

Order Total: GBP 24.29

Payment Total: EUR 29,08

 

εχω επιλεξει super fast delivery

το συολοειναι κατω απο 25 λιρες αλλα δε λεει και τιποτα αλλο!

το προχωραω?

στείλε μου τα αντικείμενα που θες να πάρεις για να το τσεκάρω, υποτίθεται ότι πάνω από 25 λίρες είναι το δωρεάν μεταφορικά το super fast delivery δεν είναι επί πληρωμή ???

 

edit όταν δικαιούσαι δωρεάν μεταφορικά βγάζει το παρακάτω

 

Choose a delivery option:

FREE Super Saver Delivery (3-10 business days) Standard (3-7 business days) επιλέγεις το free

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...