Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους κ 100000 ευχαριστω για οοοολη τη βοηθεια που εχω παρει απο ολες σας μιας που πολυ συχνα συμβουλευομαι τη λιστα κ ψωνιζω μονο ιντερνετιακως -με 2 παιδια ειναι αδυνατον να βολταρω στα μαγαζια.

θα γινω για αλλη μια φορα κουραστικη κ θα ρωτησω για το αμαζον.

βρηκα ενα μπουφαν για τον συζυγο που στον Κανελλοπουλο κοστιζει 450 ευρω στο αμαζον γερμανιας μονο 280.

 

μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με μεταφορικα κ αν πληρωνω τιποτε επιπλεον ή τουλαχιστον να με παραπεμψετε στο αναλογο θεμα?????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να το μύνημα που τους έστειλα..

αν θέλετε στειλτε και εσεις μπας και τους πιέσουμε αν και δεν το νομιζω... το καβάλησαν το καλάμι

 

 

Hello. I bought a pair a shoes Agatha for my daughter for 38.40E before two weeks and I was going to buy one more pair today and i see the price of all the shoes is up at least 10 E.. Is a computer mistake? probably not.. Probably you see a lot of sales from Greece at the same period.. You think is a coincidence? well it is not... We pass the word about your site in a greek forum and many of us placed orders and many more would follow... but now because of the unexpected increase my shelf first will not buy any shoes from you again..

 

χαχα! Λιονταρινα ονομα και πραγμα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους κ 100000 ευχαριστω για οοοολη τη βοηθεια που εχω παρει απο ολες σας μιας που πολυ συχνα συμβουλευομαι τη λιστα κ ψωνιζω μονο ιντερνετιακως -με 2 παιδια ειναι αδυνατον να βολταρω στα μαγαζια.

θα γινω για αλλη μια φορα κουραστικη κ θα ρωτησω για το αμαζον.

βρηκα ενα μπουφαν για τον συζυγο που στον Κανελλοπουλο κοστιζει 450 ευρω στο αμαζον γερμανιας μονο 280.

 

μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με μεταφορικα κ αν πληρωνω τιποτε επιπλεον ή τουλαχιστον να με παραπεμψετε στο αναλογο θεμα?????????

 

Για το amazon προσωπικά ξερω μονο αυτα--->

Amazon

http://www.amazon.co.ukTo Αγγλικο amazon(οχι οι αλλοι sellers) στελνει πολλα απο τα προιόντα του με τιμη εκκίνησης μεταφορικων στις 6,24λιρες

Επίσης μπορειτε να βλέπετε

και στο Γαλλικο http://www.amazon.fr

και στο Γερμανικο http://www.amazon.de , βεβαια εκει τα μεταφορικα ειναι 17ευρώ και 16ευρώ αντίστοιχα...

Με το αμερικάνικο http://www.amazon.com να προσέχετε καθως αν στειλει καποια πράγματα (που τα περισσότερα δεν τα στέλνει) θα περάσει τελωνειο το δεματακι σας

 

Τωρα εχω αγοράσει μονο απο το αγγλικό , αλλα απο οσο θυμάμαι οταν εψαχνα κατι παπουτσια στο γερμανικό μου έβγαζε 17ευρώ μεταφορικά, μιλώντας παντα σαν σελερ το αμαζον. Τωρα για αλλους πωλητες θα πρεπει να το δεις απο μονη σου τι ζητάνε και αν στέλνουν

 

Link to comment
Share on other sites

aaaa! τελεια! ευχαριστω πολυ για την απαντηση:P

 

κατι βλακειουλες του τυπου οτι πληρωνεις ΦΠΑ κ τετοια μαλλον δεν ισχυουν δηλαδη.

 

 

Να πω επισης οτι εχθες μου ηρθαν αγορες απο το site http://www.trikiklo.gr

κ εμεινα σουπερ ευχαριστημενη.

Απο τιμες δεν εχει καμια διαφορα με διαφορα ελληνικα καταστηματα αλλα απο εξυπηρετηση αν βαριεσαι να πας στα μαγαζια ειναι μια χαρα.

 

Εντελως ενημερωτικα στα περισσοτερα καταστηματα εχει μαλιστα προσφορα το καρεκλακι της μαζι Stoke Tripp trap κ το βρεφικο σετ δωρο to table top.

Link to comment
Share on other sites

aaaa! τελεια! ευχαριστω πολυ για την απαντηση:P

 

κατι βλακειουλες του τυπου οτι πληρωνεις ΦΠΑ κ τετοια μαλλον δεν ισχυουν δηλαδη.

 

 

Να πω επισης οτι εχθες μου ηρθαν αγορες απο το site http://www.trikiklo.gr

κ εμεινα σουπερ ευχαριστημενη.

Απο τιμες δεν εχει καμια διαφορα με διαφορα ελληνικα καταστηματα αλλα απο εξυπηρετηση αν βαριεσαι να πας στα μαγαζια ειναι μια χαρα.

 

Εντελως ενημερωτικα στα περισσοτερα καταστηματα εχει μαλιστα προσφορα το καρεκλακι της μαζι Stoke Tripp trap κ το βρεφικο σετ δωρο to table top.

 

Κοιτα στο αγγλικό ισχύει αυτο, η τιμή που σου δειχνει ειναι η καθαρη περιπου..και μολις το βαλεις καλάθι και δει οτι εισαι στο ελλαντα σου βάζει και ενα +23% συν τα μεταφορικά! Τωρα για το γερμανικό αμαζον δεν ξερω αν το κανει, θα το δεις οταν πας να κανεις καλάθι και το προχωρήσεις λιγο ακομα εως να δεις το τελικό ποσό.... Θυμάμαι οτι ειχε 17ευρώ μεταφορικα παντως.

Πρόσεξέ το

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aχ μπράβο..Αυτό θυμόμουν...αυτό κ υπάρχει νομίζω άλλο ένα που είχε αναφερθεί παλιότερα αλλά επίσης δεν βρίσκω στην λίστα...Ευχαριστώ ...

 

Θα εσκαγα αν δεν τα εβρισκα γιατι και εγω την αλλη φορά τα χάζευα

λοιπον ειναι αυτό, βρήκα μονο το ενα αλλα κοβω το χέρι μου οτι ύπηρχε και ενα ακόμη....

 

http://www.ziggys.biz/index.php

 

Link to comment
Share on other sites

Θα εσκαγα αν δεν τα εβρισκα γιατι και εγω την αλλη φορά τα χάζευα

λοιπον ειναι αυτό, βρήκα μονο το ενα αλλα κοβω το χέρι μου οτι ύπηρχε και ενα ακόμη....

 

http://www.ziggys.biz/index.php

 

καλα απιστευτα πραγματα τα θελω ολα!!!

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

http://welliesandworms.co.uk

Εδώ κοιτάξατε? Έχει αδιάβροχα αλλά δεν ξέρω αν είναι καλές οι τιμές γιατί δεν ξέρω πόσο κάνουν τα αδιάβροχα (ακόμα...)

 

Γιατί εγώ νομίζω ότι αυτό δε στέλνει Ελλαδα;;;Και έχει πολύ ωραία πράγματα..Αν έχει αγοράσει καμία κοπέλα από εκεί ας μας πει...

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω εχω την εντυπωση οτι την εκανα την παραγγελια....δεν ξερω εχω καταμπερδευτει...

Αλλα αν την ειχα κανει οταν μπαινω στο paypal καπου δεν θα εγραφε οτι πρεπει να πληρωσω?

Πως μπορω να δω αν εχω κανει την παραγγελια?

Οταν προκειται για το ebay,αν θελουμε να δουμε αν οντως παραγγειλαμε η οχι,πολλες φορες κοβεται το ιντερνετ κ.λ.π,μπαινουμε στο my

ebay και βλεπουμε αν εχουμε να πληρωσουμε κατι........πανω πανω λεει αν εχεις να πληρωσεις η αν πρεπει να αφησεις feedback.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι το amazon εχει δωρεαν μεταφορικα πλεον και για ελλάδα, εχασες τις εξελιξεις τελευταια :P Μάλιστα και το γερμανικο στέλνει δωρεαν (δεν ξέρω αν ισχυει για όλα τα προϊοντα) αλλά κα΄τι πίνεκες ζωγραφικής που κοιτουσαμε εχθες τα στέλνει δωρεάν.

ασχετο: έχει τρίπτυχα καμβάδες με 30 και 40 ευρω το γερμανικό και το αγγλικο τα έχει σε λίρες, εξευτελιστικές τιμές. Ελλαδα ούτε αφισα δεν παίρνεις με αυτα τα λεφτά :mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρι....Ιρις......Δηλαδή να τους βάλω ολους στη λιστα?

Εγω βρηκα στον πρώτο παντοφλάκια για 2-3ετών.

Λεω να τα χτυπήσω....

 

ναι βρε.... ειπαμε μονο δοκιμασμενα θα σου λεμε να βαζεις στη λιστα!!!!

 

 

 

ΥΓ που να φανταστω οτι εκτος απο πουλοβερ πουλανε και σχεδια για να τα ραψεις μονη σου?????????????? νομιζα οτι με τη λέξη pattern εννοουσε το "σχεδιο" της πλεξης του πουλοβερ και οτι μπορεις να διαλεξεις τι σχεδιο και μεγεθος θες......... ειπα κι εγω χειροποιητο πουλοβερακι τοσο φθηνο? να ναι καλα η γιαγιουλα μου, θα τη βαλω να μας πλεξει κανα δυο να ξενοιασω....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

δε παιζωωωωωωωωωωωωωω

ειπα να κανω νυχτιατικα παραγγελια απο mandco αυτα που δε θα μου εστελνε (?) σε μεγαλυτερα νουμερα και παλι καργιτσες μου πηρατε αυτο που ηθελα αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

ενα μου ειχε κατσει και αυτο παει ....σνιφιιιιιιιιιιιιιι

δε κανω δε κανω δε κανω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι το amazon εχει δωρεαν μεταφορικα πλεον και για ελλάδα, εχασες τις εξελιξεις τελευταια :P Μάλιστα και το γερμανικο στέλνει δωρεαν (δεν ξέρω αν ισχυει για όλα τα προϊοντα) αλλά κα΄τι πίνεκες ζωγραφικής που κοιτουσαμε εχθες τα στέλνει δωρεάν.

ασχετο: έχει τρίπτυχα καμβάδες με 30 και 40 ευρω το γερμανικό και το αγγλικο τα έχει σε λίρες, εξευτελιστικές τιμές. Ελλαδα ούτε αφισα δεν παίρνεις με αυτα τα λεφτά :mad:

 

Οχι βρε δεν εχω χάσει εξελιξεις..απλα επειδη τα δωρεάν μεταφορικά ισχύουν μονο για παραγγελιες πάνω απο 25λιρες και αν δεν κανω λάθος οχι σε ολα τα προιόντα ειπα να μη το αλλαξω για να σας έρθει έκπληξη το να μη πληρώσετε!

 

Link to comment
Share on other sites

Tα μεταφορικά στο amazon είναι δωρεάν μόνο εαν επιλέξουμε ως πωλητή το amazon;

Επίσης σε σχέση με τους πίνακες πριν από λίγους μήνες που έψαχνα κι εγώ είχα δει (ή τουλάχιστον έτσι είχα καταλάβει) πως δε στέλνουν όλοι οι πωλητές στην Ελλάδα. Αυτό γνωρίζουμε αν ισχύει ή όχι γιατί ακόμη δεν έχω βρει ένα πίνακα για το καθιστικό μου :( αλλά να μην αρχίσω να κοιτάζω στο amazon και τελικά μείνω και με τη χαρά...

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tα μεταφορικά στο amazon είναι δωρεάν μόνο εαν επιλέξουμε ως πωλητή το amazon;

Επίσης σε σχέση με τους πίνακες πριν από λίγους μήνες που έψαχνα κι εγώ είχα δει (ή τουλάχιστον έτσι είχα καταλάβει) πως δε στέλνουν όλοι οι πωλητές στην Ελλάδα. Αυτό γνωρίζουμε αν ισχύει ή όχι γιατί ακόμη δεν έχω βρει ένα πίνακα για το καθιστικό μου :( αλλά να μην αρχίσω να κοιτάζω στο amazon και τελικά μείνω και με τη χαρά...

 

ελααα αννουλα μου

λοιπον τα μεταφορικα προς στιγμήν για ελλάδα με πωλητη το αμαζον για αγορές ανω των 25λιρών ειναι δωρεαν. Βεβαια ειχα δει πως δεν ειναι ολα τα προιοντα ετσι αλλα μπορει να κανω λαθος εννοειτε!

Τωρα το αμαζον στελνει περιπου ολα τα πραγματα...περιπου, εχει και αυτονομους πωλητες μεσα οι οποιοι καποιοι στέλνουν ελλαδα καποιοι οχι....αλλα και αυτοι που στέλνουν ζητάνε τραγικά μεταφορικα κατά τη γνώμη μου..

 

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό είπα ότι μπερδεύτηκα. Κάποια κοπέλα το χε ποστάρει 3-4 φορές και υπέθεσα πως στέλνει...

Γι αυτό δεν είπαμε βρε παιδιά να γράφουμε ΜΟΝΟ δοκιμασμένα site?

 

Χθες παρήγγειλα από mandco, από cookiesandcraftsshop.co.uk, έριξα ένα bid στο ebay και περιμένω, παρήγγειλα και από e-men.gr δυο δωράκια, ενώ έστειλα το καθιερωμένο email στο ostriajewels.com να ρωτήσω πότε επιτέλους θα βγάλουν γούρια για το 2011 να παραγγείλω. Και πάλι με άφησαν άφωνη που μου απάντησαν Σαββατιάτικα απόγευμα πως εντός των ημερών θα μπορώ να παραγγείλω. Μιλάμε οι άνθρωποι έχουν χαζέψει με εμένα. Κάθε χρόνο στέλνω mail του στυλ "Που είναι τα γούρια επιτέλους???"

Αχαχαχχαχα

Λοιπόν περιμένωωωωωωωωωωωωω

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελααα αννουλα μου

λοιπον τα μεταφορικα προς στιγμήν για ελλάδα με πωλητη το αμαζον για αγορές ανω των 25λιρών ειναι δωρεαν. Βεβαια ειχα δει πως δεν ειναι ολα τα προιοντα ετσι αλλα μπορει να κανω λαθος εννοειτε!

Ok και εγώ τα ίδια είχα καταλάβει.

 

Τωρα το αμαζον στελνει περιπου ολα τα πραγματα...περιπου, εχει και αυτονομους πωλητες μεσα οι οποιοι καποιοι στέλνουν ελλαδα καποιοι οχι....αλλα και αυτοι που στέλνουν ζητάνε τραγικά μεταφορικα κατά τη γνώμη μου..

 

Στο θέμα των πινάκων για παράδειγμα το amazon ως πωλητής διαθέτει ελάχιστα κομμάτια και από τους πωλητές που έχουν μερικούς ωραίους πίνακες άλλοι δε στέλνουν και άλλοι που στέλνουν europe zone 2 (δηλαδή και Ελλάντα) χρεώνουν τα μεταφορικά είναι αρκετά τσιμπημένα.

 

:idea: Πάντως αν έχει κάποια από εσάς υπόψην της κανένα e-shop με πίνακες να μας ενημερώσει γιατί είχα ρωτήσει σχετικά με αυτό πριν μερικούς μήνες αλλά τότε δεν ήξερε μάλλον καμιά :cry:

*

Link to comment
Share on other sites

Θα εσκαγα αν δεν τα εβρισκα γιατι και εγω την αλλη φορά τα χάζευα

λοιπον ειναι αυτό, βρήκα μονο το ενα αλλα κοβω το χέρι μου οτι ύπηρχε και ενα ακόμη....

 

http://www.ziggys.biz/index.php

 

Ναι βρε κοπελιά....και εγώ θυμάμαι ένα άλλο...Ευχαριστώ πολύ όμως γι αυτό...θα το μελετήσω...

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχει πάρει καμία ταπετσαρία αλλα οχι σε ρολλο το ίδιο μοτίβο (μαλλον δλυσκι\ολο να το εξηγησω!κάτι τέτοιο?)(αλλα πιο οικονομικά ισωσ)http://www.mywall.gr/wallpapers-custom

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα στο καλαθι του amazon ενα αδιαβροχο και με πηγε μεχρι εκει που σε ρωταει πως θα πληρωσεις. αυτο σημαινει πως στελνει Ελλαδα;

 

Ναι ναι στα στέλνει, αλλα τσέκαρε και εκει δεξια που λεει το τελικό ποσο με τα μεταφορικα και το φπα αν σε συμφέρει και μετά πατα το κουμπάκι και ειναι δικα σου!!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

×
×
  • Δημιουργία νέου...