Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ο κωδικός 547131 -20% νομίζω είναι μόνο για παιδικά ρούχα στη mandco.

Με την παραγγελία που έλαβα, μου έστειλαν καρτούλα ότι για την Πέμπτη 4/11 έχουν -20 σε όλα τα είδη. Κωδικός 554723.

 

και στη περίπτωση που παραγγείλουμε τη πέμπτη μπορούμε ταυτόχρονα να χρησιμοποιήσουμε και τον εκπτωτικό κωδικό;;;;;; ή ισχύει ένα από τα δύο;;;;;;;

γιατί αν έιναι έτσι να περιμένω μέχρι τη Πέμπτη.....;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υπέπεσε αυτό στην αντίληψή μου: http://shop.hm.com/gb/deptstart?dept=BARN&shoptype=S

Νομίζω στέλνει μόνο Αγγλία αλλά αφού υπάρχει τρόπος να μας τα φέρνουν, νομίζω οτι αξίζει. Για δείτε το...

Link to comment
Share on other sites

πηρα απαντηση απο Mandco

 

I am sorry about this and i will check this with our warehouse. I will be in contact as soon as possible.

Would you like me to try and replace the order for you, or refund?

 

αυριο παω ξανα ταχυδρομειο και τα λεμε

replace εννοει να μου τα ξαναστειλει??????

τα 3 ηδη εχουν τελειωσει!!!

 

μονο ενα εκπτωτικο μπορουμε να βαλουμε

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρέλαβα αυτά τα μποτάκια

http://cgi.ebay.co.uk/soft-sole-leather-baby-shoes-booties-dark-red-18-24m-/190450569945?pt=US_Baby_Toddler_Shoes&hash=item2c57bd12d9

και άλλα 2 ζευγάρια παντοφλάκια. Ήρθαν γρήγορα και είναι τέλεια!!!

 

Κάποια στιγμή θα μαζέψω και εγώ τους πωλητές μου απο εβαυ και θα στους στείλω καλαμαράκι!

 

 

αχ ζαχαρινακιιιιιιιιιι

ειναι τελεια! και μας που μας βολευουν τα απλα παντοφλακια λογικα θα μας βολεψουν κι αυτα... δε μου λες, βγαινουν ευκολα απο ποδι ή κλεινουν καλα?????

επισης ποσο εκανες να παραλαβεις? αυτη ηταν η μεγαλυτερη εννοια μου και δεν τα πηρα.... μη τα παραλαβω σε καναν 2 μηνο και δε μας κανουν πια.....

 

επισης εσυ πηρες 18-24 σωστα? σε παπουτσι κανονικο τι νουμερο φοραει? αυτα πως της ειναι απο μεγεθος μιας και παρελαβες??????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

πηρα απαντηση απο Mandco

 

I am sorry about this and i will check this with our warehouse. I will be in contact as soon as possible.

Would you like me to try and replace the order for you, or refund?

 

αυριο παω ξανα ταχυδρομειο και τα λεμε

replace εννοει να μου τα ξαναστειλει??????

τα 3 ηδη εχουν τελειωσει!!!

 

μονο ενα εκπτωτικο μπορουμε να βαλουμε

 

 

γατουλα μαλλον γιαυτο σου λεει οτι ΘΑ προσπαθησει να την αντικατατσησει τη παραγγελια σου... πρφανως καποια θα εχουν τελειωσει ηδη....... τι να σου πω..... υπαρχει κατι παρομοιο που μπορεις να παρεις? αν ναι τοτε ζητα να σου αντικαστησει πχ τη μια πυτζαμα με μια αλλη ιδιας αξιας....... αλλιως ζητα refund αλλα θα χασεις τα εξοδα αποστολης... κριμα ειναι....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μολις ειδα οτι το lizearle.com εχει ψηφιστει στην αγγλια ενα απο τα καλυτερα online shops που στελνει και εξτρα δωρακια με τις αγορες μεταφορικα για ελλαδα 4,95 λιρες.....ειναι αγγλικο σαιτ

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα τα επιτραπέζια στο play.com ξέρει κανείς να μου πει αν έχουν διαφορά στην τιμή από το αν το αγοράσω εδώ;

 

εκανα μολις μια συγκριση με τη monopoly revolution. αυτοι την εχουν 22,47 λιρες, δηλαδη 25,80 ευρω και το public την εχει 40 ευρω. δες με τα εξοδα αποστολης αν σε συμφερει.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και κεντρο διανομης στην Ηλιουπολη

με στειλανε απο εκει, βεβαια δε ψαξαν στο 1ο καθολου

πηγα απο εκει, εψαξαν

γαμωτω ολο asos εβλεπα!!!!

μια κυρια εψαξε οτι εχουν καταγραψει για μικροδεματα

τιποτα!!! ο ταχυδρομος ο συγκεκριμενος!

 

το κουφο τωρα

οταν εχουν δεμα μεχρι 2 κιλα ΔΕΝ εχουν καμια υποχρεωση λεει να σου αφησουν ειδοπηειτηριο!!!! το παρατανε και απλα φευγουν!

και να μην ενοχλουν το πελατη!!!!!

τι να πω!!!!!???????

 

και μου λεει μπορει και να καθυστερησε!

κατα τα αλλα το mandco μου εστειλε φορμα αξιολογησης

ααααααααααααααααααααααααααααααααααα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά, γνωρίζει κανείς το fragranceonline.co.uk? Έχει πολύ καλές τιμές, σαν του fragrancex. Η αποστολή για Ευρώπη είναι 4.95 λίρες. Μάλιστα, όταν έβαλα ένα άρωμα στο καλάθι και είπα ότι είναι για Ελλάδα, μου αφίρεσαν το VAT, και από 34.95 λίρες μετά γίνεται 29.74 λίρες+4.95 λίρες τα μεταφορικά= 34.69 λίρες. Εδώ αυτό το άρωμα έχει περίπου 97 ευρώ (μιλάω για το Gucci Rush 2 75 ml). Έχει και paypal. Αλλά όσα αρώματα και να παραγγείλεις πάλι τόσα είναι τα μεταφορικά. Λοιπόν, τί λέτε? Το ξέρεις κανείς? Είναι αυθεντικά τα αρώματα? Από το Fragrancex δεν ξαναπαραγγέλνω, γιατί το customer support είναι απαράδεκτο. Μου στέλονουν συνεχώς τα ίδια τυποποιημένα μέιλ. Άμα σου κάτσει στραβή, δε βρίσκεις το δίκιο σου... Βέβαια, έχω κάνει πολλές αγορές και στο σύνολο έχουμε γλιτώσει πολλά χρήματα εγώ και οι γύρω μου αλλά...

 

Κι επαναφέρω το ερώτημα γιατί χθες πήγατε όλοι στην παρέλαση απ'ότι φαίνεται!:D

 

Edit: στο σάιτ με τα revews δεν έχει και τόσο καλές κριτικές. Αλλά εφόσον έχει πέι-παλ, δεν είναι αξιόπιστο?

Link to comment
Share on other sites

και στη περίπτωση που παραγγείλουμε τη πέμπτη μπορούμε ταυτόχρονα να χρησιμοποιήσουμε και τον εκπτωτικό κωδικό;;;;;; ή ισχύει ένα από τα δύο;;;;;;;

γιατί αν έιναι έτσι να περιμένω μέχρι τη Πέμπτη.....;);)

Νομίζω ότι ο εκπτωτικός κωδικός που είχε γραφεί και παλαιότερα στο φορουμ , αφορά μόνο τα παιδικά ρούχα...

Τεσπά, με τον κωδικό 554723 έχει ἐκπτωση σε όλα τα είδη και ισχύει για την Πέμπτη 4/11. Αυτό μου το έχουν στείλει σε μορφή πρόσκλησης μαζί με την παραγγελία που έλαβα. Φυσικά, γράφει ότι μπορώ να το μοιραστώ με τις φίλες μου και αυτό κάνω:D

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! Tα εχω δεσμευσει και ειναι και πολυ φτηνοτερα!

θα τους πω να τα ξαναστειλουν !

τσεκαραμε δεν εχεδι και σημερα τιποτα

αλλα βαζω delivery τη δουλεια μου πια!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα!Ρωτώ τις πεπειραμένες: όταν σου επιστρέφουν χρήματα μέσω pay pal, πόσο μπορεί να καθυστερήσει η εγγραφή τους στο λογαριασμό σου; Μου επέστρεψε ένας πωλητής, μου ήρθε και μήνυμα από το pay pal,αλλά στο λογαριασμό μου δεν φαίνεται. Καθώς διάβαζα τους όρους του pay pal, είδα ότι σε περίπτωση επιστροφής χρημάτων μπορεί να κάνει και 1 μήνα να περαστούν...(ήταν αργά, η αλήθεια είναι και δεν είμαι και 100% σίγουρη...) Τι λέει η πείρα σας επ'αυτού;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και σε φάση που σε πιάσουν τελωνείο τι γίνεται;;;

πόσα πληρώνεις;;;

 

εγώ έλαβα από crazy8 και δεν έγινε κάτι....

 

ρωτάω γιατί και σ' αυτό άσχετη είμαι!!!!!

 

καπου τα εχω ξαναγραψει

για 130 ευρω παραγγελια+εξοδα αποστολης πληρωσα αλλα τοσα για εκτελωνισμο:(

μου βγηκε ο κουκος αηδονι δηλαδη και βασικα δεν ειχα ιεα για το τελωνειο

 

για μικρο δεμα αξιας 5 ευρω περιπου δεν το 'πιασαν' και δεν πληρωσα τιποτα

 

τωρα εχει φοβηθει το ματι μου και ουτε κοιταω τα αμερικανικα σαϊτς

 

εχω διαβασει εκ των υστερων οτι πρεπει η αξια να ειναι κατω απο 40 δολλαρια περιπου και να μην τα στελνουν με κουριερ για να μην τα σταματησουν αλλα νομιζω οτι δε θα το ξαναρισκαρω γιατι μπορεις να τα στειλεις πισω αλλα χανεις τα εξοδα αποστολης οποτε παλι χαμενος εισαι

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, λοιπον πήγα να παραλάβω σήμερα από ελτα αλλά τα πουλάκια μου δεν δουλευαν - μετά τις 09.30 γιατι είχαν αναβάθμιση???

Θα πάω Δευτέρα .. το χαρτί λεέι έχω 2 μικρά πακετάκια - επομένως τα έχουν μοιράσει σε 2.Θα σας πω εντυπώσεις την Δευτέρα.Τα νεύρα μου .. ηθελα το πακετάκι να το χαζεψω το ΣΚ

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι επαναφέρω το ερώτημα γιατί χθες πήγατε όλοι στην παρέλαση απ'ότι φαίνεται!:D

 

Edit: στο σάιτ με τα revews δεν έχει και τόσο καλές κριτικές. Αλλά εφόσον έχει πέι-παλ, δεν είναι αξιόπιστο?

 

Καλημερα,

 

Για το συγκεκριμενο σαιτ που λες δε γνωριζω, αλλα ψωνισα πολυ προσφατα απο το www.cheapsmells.com (ειναι αγγλικο σαιτ) και ειχε πολυ καλες τιμες και μεταφορικα με απλο ταχυδρομειο 1,20 ευρω το κομματι.. παρελαβα μεσα σε μια εβδομαδα, ολα μια χαρα... Δεχεται και paypal...

 

Το Καλαμαρακι το εχει βαλει στη λιστα...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Για το συγκεκριμενο σαιτ που λες δε γνωριζω, αλλα ψωνισα πολυ προσφατα απο το www.cheapsmells.com (ειναι αγγλικο σαιτ) και ειχε πολυ καλες τιμες και μεταφορικα με απλο ταχυδρομειο 1,20 ευρω το κομματι.. παρελαβα μεσα σε μια εβδομαδα, ολα μια χαρα... Δεχεται και paypal...

 

Το Καλαμαρακι το εχει βαλει στη λιστα...

 

Το είδα και αυτό, αλλά δεν είναι τόσο φτηνό όσο το fragrancex. Θα κοιτάξω μήπως βρω κανά κουπόνι...

Link to comment
Share on other sites

τελικα λειπανε 3 κοματια, εφτιαξα νεο καλαθι με αλλα μεγεθη , προσθεσσα και μερικα, ειναι παραπανω τωρα, εστειλα και μαιλ και περιμενω να δω τι θα μου πουν!

με ενα μαιλ την ωρα θα απαντησουν που θα παει!!!!!!!!!

μη μου τρωτε τα ρουχακια....σνιφ εχασα τις βρακονεραιδουλες!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

κορίτσια θέλω βοήθεια για το ebay!!!

Όταν ένας πωλητής αναφέρεται ως top rated τι σημαίνει???΄

Τι εννοώ ακριβώς....

Έστω οτι έχω διαλέξει να αγοράσω κάτι και το βρίσκω σε 2 διαφορετικούς πωλητές με την ίδια τιμή...ο ένας έχει feedback 99.8 και ο άλλος είναι top rated αλλά έχει feedback 98,8....ποιόν απο τους 2 προτιμάω???????:confused:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...