Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

bloublou μου αποστέλουν ελλάδα μόνο αν η παραγγελία γίνει σε συγκεκριμένο κατάστημα του Ηνωμένου Βασιλείου. Δες εδώ:

 

http://www.marksandspencer.com/Delivery-Services-Charges-Summary-Delivery-services-Charges-Despatch-Delivery-Help/b/46853031?ie=UTF8&intid=gft_delivery-charges

 

Αν τους τρελλάνουμε όλες στα μαιλς λέτε να συμπεριλάβουν την Ελλάδα στο online delivery? :)

 

Επειδή με καίει κι εμένα το θέμα marksandspencer θα σας πω τι μου έχουν απαντήσει στα απανωτά mail που έχω στείλει

ΔΕΝ στέλνουν Ελλάδα απ' ευθείας, ακόμα. Ίσως το κάνουν μέσα στο 2010.

Αυτό που διαβάζετε για συγκεκριμένα καταστήματα, σημαίνει ότι πρέπει κάποιος δικός σας να πάει στο κατάστημα, να παραγγείλει και μετά αυτοί αναλαμβάνουν την αποστολή. Απαιτείται όμως ΦΥΣΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ του αγοραστή.

Οπότε οι έχουσες φίλους/συγγενείς/γνωστούς στην Αγγλία είστε τυχερές.

Οι υπόλοιπες....βράστα Χαράλαμπε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλε ebay fan vickytsoch, 8ελω καποια επεξηγηγση..... Σε μερικα προιοντα δεν αναγαρφει την τιμη .... και εξηγησες οτι μιλας με τον ανθρωπο που το εχει και κανονιζει τα μεταφορικα.... και αντε και κανονισες σε ενα email το ποσο .... πως το πληρωνεις.... ακριβως οτι συμφωνισες.......? Και οταν εχει τιμη .... και πληρωσεις .... η τιμη δεν αλλαζει ποτε σωστα? Και τα μεταφορικα ειναι οτι του καπνισει του κα8ενος? Δηλαδη κατι να κοστιζει 5 ευρω και να ζηταει μεταφορικα τρελα για το μεγεθος και την αποσταση (δηλ να βγαλει απο τα μεταφορικα)?

Στο auction τωρα.... αν χτυπησω κατι και μετα καποιος αλλος χτυπησει πανω απο μενα .... τα χανω τα χρηματα?

Και τελευταια ερωτηση (ελπιζω) πως πληρωνω με paypal? Αν θα ειχες την καλοσυνη να εξηγησεις ετσι ωραια και με σχεδιαγραμμα και αυτο θα ηταν τελειο!!!!

Sorry για τις πολλες ερωτησεις ... αλλα να ... απο Ελλαδα ειμαστε .... και την κομπινα την ξερουμε καλα και την φοβομαστε!!!

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλε ebay fan vickytsoch, 8ελω καποια επεξηγηγση..... Σε μερικα προιοντα δεν αναγαρφει την τιμη .... και εξηγησες οτι μιλας με τον ανθρωπο που το εχει και κανονιζει τα μεταφορικα.... και αντε και κανονισες σε ενα email το ποσο .... πως το πληρωνεις.... ακριβως οτι συμφωνισες.......? Και οταν εχει τιμη .... και πληρωσεις .... η τιμη δεν αλλαζει ποτε σωστα? Και τα μεταφορικα ειναι οτι του καπνισει του κα8ενος? Δηλαδη κατι να κοστιζει 5 ευρω και να ζηταει μεταφορικα τρελα για το μεγεθος και την αποσταση (δηλ να βγαλει απο τα μεταφορικα)?

Στο auction τωρα.... αν χτυπησω κατι και μετα καποιος αλλος χτυπησει πανω απο μενα .... τα χανω τα χρηματα?

Και τελευταια ερωτηση (ελπιζω) πως πληρωνω με paypal? Αν θα ειχες την καλοσυνη να εξηγησεις ετσι ωραια και με σχεδιαγραμμα και αυτο θα ηταν τελειο!!!!

Sorry για τις πολλες ερωτησεις ... αλλα να ... απο Ελλαδα ειμαστε .... και την κομπινα την ξερουμε καλα και την φοβομαστε!!!

Ευχαριστω πολυ!

 

Τιμη γραφουν μονο αυτα που ειναι για αμεση αγορα. Οσα ειναι για δημοπρασιες δεν γραφουν τιμη, γιατι εσυ θα πονταρεις τιμη.

 

τι εννοεις αλλαζει η τιμη? αν το δεις σημερα και μπεις να το αγορασεις μετα απο 5 μερες, μπορει και να εχει αλλαξει. Γουστο του και καπελο του. Αν το αγορασεις αμεσως μολις το δεις δεν υπαρχει καμια περιπτωση να αλλαξει η τιμη μεχρι να φτασεις στο "ταμειο".

ναι τα μεταφορικα ειναι οτι του καπνισει!! αυτος τοσα χρεωνει! θελεις? παρτο.. δεν θες ? βρες άλλο!! στις δημοπρασιες δεν ξερω και πολλα πραγματα. Αλλα το μονο που ξερω σιγουρα ειναι οτι πληρωνεις μονο αν κερδισεις την δημοπρασια. Αρα αν δεν την κερδισεις δεν χανεις τιποτα..

 

αφου κανεις εγγραφη στο paypal θα εχεις ενα name και password.

Οταν αγορασεις κατι απο εβαυ, θα σε ρωτησει πως θα πληρωσεις. Θα πατησεις με πευπαλ. Θα σου ζητησει το name και password και θα τα παρει μονος του απο την καρτα που θα εχεις δηλωσει στο παυπαλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ισως να ήταν δημοπρασία αυτό που έβλεπες και γι αυτό να άλλαζε η τιμή. Κάθε ένας που χτυπάει ανεβάζει την τιμή ώρα με την ώρα και αυτός που θα δώσει τα πιο πολλά θα κερδίσει.

Οταν ψωνίζεις στο ebay στα δεξία έχει επιλογή ώστε να βλέπεις μόνο τα "buy now" αν και με τις δημοπρασίες μπορείς να πετύχεις καλύτερη τιμή μερικές φορές

Άλλαξε συνήθειες... ΟΧΙ πλανήτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

με τις δημοπρασιες μπορειτε να κανετε το εξης.ας πουμε ξεκιναει το προιον που θελετε με 0.99 λιρες και ειστε διατεθειμενη να δωσετε γι"αυτο 20 λιρες.βαλτε κατευθειαν 20 λιρες,μην βαζετε 1,20 μετα καποιος που το θελει βαλει 1,60 μετα παλι εσεις 2 λιρες και γινεται συνεχεια αυτο το πραγμα.αν βαλετε κατευθειαν το ποσο που θελετε ο αλλος δεν το ξερει,θα βαζει θα βαζει και θα ειναι συνεχεια outbid μεχρι να φτασει τις 20 λιρες.

τα λεφτα που θα δωσετε στο τελος της δημοπρασιας θα ειναι τα λεφτα που εβαλε ο τελευταιος που εκανε bid,δηλαδη αν ο τελευταιος εχει κανει bid 8 λιρες και τελειωσει η δημοπρασια τοσα θα πληρωσετε,8 λιρες και οχι 20 που ειχατε βαλει απο την αρχη.

προσπαθησα να το πω οσο πιο απλα γινεται αλλα γενικα δεν ειμαι του γραπτου λογου :(:(:(:(.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι, μήπως θα μπορούσες να μου το εξηγήσεις αυτό; Πως γίνεται ο επιχειρηματίας να πάρει μόνο τις 8 λίρες αφού εσύ το προιόν το χτύπησες με 20 λίρες; Δεν είσαι εσύ ο πλειοδότης της δημοπρασίας με τις 20 λίρες;:roll:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω, αν έχει παραγγείλει καμία από το monsoon.com... θέλω να παραγγείλω, αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν στέλνουν Ελλάδα! Μπορεί κάποια να με διαφωτίσει, αν ξέρει?

Τα παιδιά θέλουν την αγάπη μας!!!!

 

fd1dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μάλλον έχει ποτίσει η βαφή & ΔΕΝ μπορώ να συντονιστώ με το ebay!!!

Όχι τίποτα άλλο, έχω λυσσάξει με τις μπότες UGG & δεν μπορώ να βρω άκρη! Γενικώς!

 

Που κολλας?Εχει παρα παρα πολλες!!Εγω απο εκει τις πηρα με 80 εβρω(ενω βρηκα ακριβως τις ιδιες με 200)και ειμαι σουπερ ευχαριστημενη!!Βουρ λοιπον για τις μποτες!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω, αν έχει παραγγείλει καμία από το monsoon.com... θέλω να παραγγείλω, αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν στέλνουν Ελλάδα! Μπορεί κάποια να με διαφωτίσει, αν ξέρει?

 

Αχ πατριωτισσα κι εγω θα θελα αλλα οπως ειπε και η προλαλλησασα δεν.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι, μήπως θα μπορούσες να μου το εξηγήσεις αυτό; Πως γίνεται ο επιχειρηματίας να πάρει μόνο τις 8 λίρες αφού εσύ το προιόν το χτύπησες με 20 λίρες; Δεν είσαι εσύ ο πλειοδότης της δημοπρασίας με τις 20 λίρες;:roll:

 

δεν εχει σημασια που εγω θα βαλω 20 λιρες,ο επιχειρηματιας δεν το ξερει αλλωστε,μονο εσυ.οταν ο αλλος βαλει για παραδειγμα 8 λιρες αυτοματα απο το συστημα θα φανει οτι εγω εχω βαλει 8,60(ουσιαστικα κανει bid για εσενα).αν δεν κανει αλλο bid και τελειωσει η δημοπρασια στο 8,60 ειναι δικο σου και αυτο το ποσο πληρωνεις,ασχετα αν εσυ εχεις βαλει 20 εξ'αρχης.παραδειγμα κερδισα μια πετσετα μωρου προχτες.ξεκινησε με 1 δολαριο.εγω εβαλα 10 δολαρια απο την αρχη.η δημοπρασια τελειωσε στα 7,5 δολαρια οποτε το κερδισα εγω πληρωνοντας 7,5 δολαρια.ετσι ειναι το συστημα τους.πλεον βαζω απο την αρχη το ποσο που ειμαι διατεθειμενη να δωσω και δεν το παρακολουθω αλλο.αν κερδισω το κερδισα.ελπιζω να βοηθησα ;).

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια που εγω θα βαλω 20 λιρες,ο επιχειρηματιας δεν το ξερει αλλωστε,μονο εσυ.οταν ο αλλος βαλει για παραδειγμα 8 λιρες αυτοματα απο το συστημα θα φανει οτι εγω εχω βαλει 8,60(ουσιαστικα κανει bid για εσενα).αν δεν κανει αλλο bid και τελειωσει η δημοπρασια στο 8,60 ειναι δικο σου και αυτο το ποσο πληρωνεις,ασχετα αν εσυ εχεις βαλει 20 εξ'αρχης.παραδειγμα κερδισα μια πετσετα μωρου προχτες.ξεκινησε με 1 δολαριο.εγω εβαλα 10 δολαρια απο την αρχη.η δημοπρασια τελειωσε στα 7,5 δολαρια οποτε το κερδισα εγω πληρωνοντας 7,5 δολαρια.ετσι ειναι το συστημα τους.πλεον βαζω απο την αρχη το ποσο που ειμαι διατεθειμενη να δωσω και δεν το παρακολουθω αλλο.αν κερδισω το κερδισα.ελπιζω να βοηθησα ;).

Aν βοήθησες λέει!!!! Τώρα το κατάλαβα το σύστημα! Cool! Θα δοκιμάσω την τύχη μου, γιατί σερφάροντας τυχαία είδα πολλά κομμάτια που μου άρεσαν. Θα πρέπει να εξασκηθώ λιγάκι, για να δω πόσο περίπου συνήθως διατίθενται οι άλλοι να πληρώνουν γενικά. Σ'ευχαριστώ πολύ και καλές αγορές!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Θέλω να με βοηθήσετε αν μπορείτε! Θέλω να αγοράσω ένα καινούριο καρότσι της Pegperego που είναι στην νέα κολλεξιόν του 2010. Δεν έχει έρθει Ελλάδα ακόμη. Είναι καλύτερα από την Ιταλία λέτε? Αν ναι ξέρετε από πού? Ευχαριστώ!!

----------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες. βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι οσες εχετε παραγγειλει απο το mothercare ποσες μερες εκανε να ερθει η παραγγελια? εχω παραγγειλει απο τις 5/11 και επρεπε να εχει ερθει απο 10 μεχρι 14 οπως λεει αλλα ακομη τπτ.απλα η αγωνια μου ειναι να δω αυτα που πηρα!!!!

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

5-7 εργάσιμες κάνει το mothercare. Επρεπε το αργότερο χθες να το είχες λάβει. Επειδή το πιθανότερο είναι να το έχει η asc και να το καμαρώνει, πάρε τηλ στην asc και πες ότι περιμένεις ένα δέμα από την parcelforce και το όνομά σου και ότι έπρεπε να το ειχες ήδη λάβει.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ψάξω και τις 41 σελίδες αυτού του topic αλλά μου έσπασαν τα νεύρα. :roll: Οπότε είπα να ρωτήσω καλύτερα: Έχει αγοράσει κάποια από εσάς ηλεκτρικές μικροσυσκευές από το εξωτερικό; Γιατί θέλω να αγοράσω κάποιες τέτοιες από το amazon.com και πάνω που ετοιμαζόμουν να ολοκληρώσω την παραγγελία είδα ότι σε ένα σημείο έγραφε ότι όλες οι συσκευές προορίζονται για χρήση στην Αγγλία και πιθανόν να χρειάζονται μετασχηματιστές για τη χρήση τους σε άλλες χώρες.

Έχουν διαφορετική τάση δικτύου στην Αγγλία από ότι στην Ελλάδα; Έχετε αγοράσει οτιδήποτε ηλεκτρικό από Αγγλία και είχατε κάποιο τέτοιο πρόβλημα;

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Aγγλια,ΗΠΑ,Κυπρος εχουν αλλη πριζα...μπορεις να βαλεις ανταπτορα με πολυ μικρο κοστος.Το προβλημα ειναι περισσοτερο σε τυχον βλαβη αφου μπορει μια συσκευη να μην εχει ερθει εδω ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Aγγλια,ΗΠΑ,Κυπρος εχουν αλλη πριζα...μπορεις να βαλεις ανταπτορα με πολυ μικρο κοστος.Το προβλημα ειναι περισσοτερο σε τυχον βλαβη αφου μπορει μια συσκευη να μην εχει ερθει εδω ποτε.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! :wink:

Ξέρεις πόσες τέτοιες μικροσυσκευές αγορασμένες εδώ από την Ελλάδα έχω πετάξει γιατί δεν έβρισκα την απόδειξη της εγγύησης ή γιατί είχε λήξει η εγγύηση ή γιατί δεν άξιζε τον κόπο να αντικαταστήσω τη βλάβη;

Οι τιμές στο amazon το αγγλικό είναι απίστευτα χαμηλές (ενώ στο γαλλικό και το γερμανικό τα ίδια προϊόντα έχουν πολύ ακριβότερα).

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Λοιπόν εχθές ελαβα απο www.bimbomarket.it ενα καρότσι και μια μπανιέρα-αλλαξιέρα.Εμεινα παρα πολύ ευχαριστημένη και απο τιμες και απο εξυπηρετηση.Εφτασαν σε μια εβδομαδα ακριβώς με την UPS.

Επίσης εμείνα πολύ ευχαριστημένη απο το www.mothercare.com www.pharmacy4you.gr πήρα μπιμπερο avent και προιόντα penaten και το www.perizitito.gr που αγόρασα κατι βιβλία εγκυμοσύνης.Σε μια μέρα τα στέλνουν

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλέ κοπέλες, τίποτις αξιόπιστα sites για ρολόγια ξέρετε; :)

 

Έχω αγοράσει καλό ρολόι από το e-jewels.gr χωρίς μεταφορικά, με αντικαταβολή και γρήγορη εξυπηρέτηση.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...