Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτό το link με βγάζει στη σελίδα του ebay που πρέπει να κάνω Login. Κάνω κάτι λάθος?

 

εχεις λογαριασμο? αν οχι φτιαξε και κανε log in.Επισης αν εχεις σκοπο να αγορασεις κατι, ανοιξε λογαριασμο στο http://www.paypal.com και κανε και εκει εγγραφη γιατι θελει 3-4 μερες η ενεργοποιηση

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ράννια,

τώρα έχω ξεκινήσει με τις ιντερνετικές αγορές (χάρη σε εσάς καλά μου κοριτσάκια) και είμαι λίγο νιούφι.

Σήμερα παρήγγειλα καρότσι από το pramworld, για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας! Όλα τα περίεργα σε μένα θα τύχουν. Είχα παραγγείλει από Βοden από τις 14/10...ε, λέω κάτι το ένα κάτι το άλλο, ας περιμένω. Σήμερα παίρνω τηλ. στα Ελτα μου λένε "δεν έχετε τπτ". Πάω στο καπάκι να τρεκάρω την αλληλογραφία και βρίσκω ειδοποιητήριο. Πάω στο ταχυδρομείο,παραλαμβάνω και μαζί με το δεμα είχε κ μια επιστολή από τα Ελτα (από το Τμημα Διαλογής στα Σπάτα). Την παραθέτω:

Αγαπητή κυρία,

σας πληροφορούμε ότι το παρόν ταχυδρομικό αντικείμενο που σας εστάλη από το εξωτερικό έφθασε βρεγμένο με αποτέλεσμα να χαθεί η διεύθυνσή του. Βρήκαμε από το τιμολόγιο την διεύθυνσή σας και σας το στέλνουμε διότι σε διαφορετική περίπτωση θα έμενε για 1 15/θήμερο στα άχρηστα και αζήτητα αντικείμενα του Κέντρου μας σύμφωνα με τις σχετικές εγκυκλιους και στη συνέχεια θα πήγαινε για εκποίηση ή καταστροφή. Εξασφαλίσαμε το αντικείμενό σας και σας το αποστείλαμε. Εκφράζουμε τη λύπη μας για το ατυχές αυτό γεγονός και είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση χρειαστείτε.

Έχει κάποια άλλη/-ος παρόμοιο περιστατικό στην καριέρα της/του ως e-shopper?

Τα πράγματα από το boden πολύ ωραία βεβαίως, βεβαίως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί ρε παιδιά τα κατηγορείτε τα ΕΛΤΑ τόσο; εμένα οι άνθρωποι στο τοπικό κατάστημα είναι ευγενέστατοι και παρότι έχουμε διάφορα θέματα με την πολυκατοικία πάντα προσπαθούν να μου δώσουν λύση.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως την ακυρωσα!!! μου ηρθε και επιβεβαιωση στο μειλ! αψογο service!!!

 

Ευχαριστω για την απαντηση καλαμαρακι!

 

Τιποτις Κριστι μου! Χαιρομαι που το έλυσες!

 

sw9m.jpg

 

 

κοριτσια κοιταξτε τι τσιμπησα με 0,01 ευρω!! χεχε!65sw9mj

 

χε χε απο αυτον πηρα εγω δυο ρολογάκια για της κουμπάρας μου τα κορίτσια, τα πηρα τα δυο 0,02 με τα μεταφορικα για ελλάδα μου βγήκε 7δολλάρια τωρα τα εχει στειλει και τα περιμένω απο μερα σε μέρα.

 

Μπες στο προφιλ του καλαμαρακιου....εκει που λεει για τη λιστα που εχει φτιαξει. Καπου λεει για οδηγιες σχετικα με το ebay που εχω αναρτησει....

 

Κοριτσια η λιστα με τα μαγαζια και τις χρησιμότατες οδηγιες απο την Ράννια βρισκονται στο πρωτο λινκ στην υπογραφή μου στην ενότητα Ebay

 

κορίτσια καλημέρα έχει αγοράσει κάποια απο το lullabys.co.uk?αν ναι πόσο είναι τα μεταφορικά ξέρετε?

 

Εχουμε αγοράσει πολλα ατομα και για αυτο βρισκετε στη λιστα....!

Θα το επαναλάβω και ας γινω γραφική....

Οτι μαγαζι υπάρχει στην λιστα μας εχει δοκιμαστει με τον εξης τροπο...εχουμε αγοράσει απο εκει και για αυτο εχει προστεθει στην λιστα.. Αλλιως δεν θα ήταν στη λιστα μας....

Το εν λογω σαιτ δεν εχει στάνταρ μεταφορικα για ελλάδα για αυτο και δεν την παρουσιάζει την ελλάδα στις χωρες αποστολης, με ενα εμειλ ρωτώντας τους τα μεταφορικα αναλογα με το τι θελετε να αγοράσετε, σε ενημέρωνουν αμεσα.

 

να αναφερω και εγω πωλητες που ημουνα ΟΚ

http://www.cindaclothing.co.uk φορεματα

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemVersion&&item=150466765973&view=all&tid=478559867005&guest=1 αυτοκολλητα παιδικα

http://myworld.ebay.co.uk/lcdkings/ Οθονη για λαπτοπ

 

Κοπελιαααα

στειλτα μου σε πμ γιατι εδω θα χαθουν, να τα βαλω στην επομενη ανανέωση της λιστας.

 

Link to comment
Share on other sites

σταυροκοπηθηκα! τα ΕΛΤΑ αφιερωσαν ολον αυτο το χρονο για εσενα!!!!! παγαινε για λαχειο!

Πάω, λέμε...ξέρετε κανένα σάιτ να το πάρω ον λάιν?:lol:

Ναι, όντως έιναι εντυπωσιακό, γιατί με τα ελτα της πόλης μου μόνο ξύλο που δεν έχω παίξει. Σημείωση: Θα μπορούσε κάποιος να με χαρακτηρίσει και υπομονετικό άνθρωπο...

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ομιλω ακομη! αν βρω χαρτακι και παραλαβω αυριο, θα ειμαι ευτυχης μαμα που ελπιζει οτι αυριο θα ακουσει και το πρωτο ποιημα των διδυμων χαχαχαχαχαχαχαχα

 

ασχετο!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γατούλα! Με το καλό αύριο να ακούσεις το ποίημα από τα παιδάκια σου!!!

(Εμένα τώρα γιατί με έπιασαν τα κλαψ-κλαψ?? Καλέεεεε?? Πόσο καιρό κρατάνε οι ορμόνες του τοκετού?)

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

το καλο κοριτσακι που παρελαβε σε 2 δεματα απο mandco (ηδη) ειχε καμια ειδοποιηση οτι ακολουθει 2ο η μυριζε νυχακι?

 

Καλησπερα σε καποιο site για φωτογραφιες εψαχνες ναβρεις ατομα για να κανεις το δευτερο αλμπουμ δωρεαν αν ενδιαφερεσαι πες μου τι χρειαζεσαι γιατι θελω να φτιαξω ενα phtobook

Link to comment
Share on other sites

εδω το ειχα αναφερει

και καλα το photomemories σου προσφερει 1 δωρεαν αν δηλωσεις 5 email απο ατομα τα οποια θα εγγραφουν εκει

αμα θελετε οντως στειλτε μου εμαιλ σας σε πμ και να τους τα στειλω

αν οχι καλη καρδια! θα περιμενω την επομενη προσφορα τους!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα παρέλαβα καλούδια από τoν ακατανόμαστο μέσω myUKmail. Παρήγγειλα στις 14/10, ο ακατανόμαστος τα έστειλε στις 19/10, το myUKmail τα έστειλε στις 20/10 και τα πήρα σήμερα. Κακά τα ψέματα, άααααλλη ποιότητα!

Link to comment
Share on other sites

koριτσια να ρωτησω ξανα μπας και καποια στο μεταξυ εμαθε.. τα νουμερα για παντελονια εγκυμοσυνης απο το ebay πως τα βρισκουμε??????????????????????????????????????

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Αν ψωνίσω από το αγγλικό e bay, αλλά ο πωλητής είναι εκτός ΕΕ, παίζει να πληρώσω τελωνείο; Σόρρυ, αν επαναλαμβάνω ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί. Επίσης αν κάποια μου πει πώς να κάνω αναζήτηση (για να βρίσκω κάτι που αναφέρθηκε στις προηγούμενες σελίδες) μόνο σε αυτό το θέμα και όχι σε όοοολο το φόρουμ του parents, θα ήμουν υπόχρεη..:D

Link to comment
Share on other sites

και ναι ΔΕΝ εχω χαρτακι απο τα ΕΛΤΑ!!!!!!! το κε@#@$@$@$ τους...παω αυριο απο εκει!

Ποια αναρωτιοτανε γιατι τα αγαπαμε τοσο???????

 

Eμένα πάντως δε μου ήρθε χαρτάκι - ήρθε κατευθείαν το δέμα!!!

*

Link to comment
Share on other sites

και ναι ΔΕΝ εχω χαρτακι απο τα ΕΛΤΑ!!!!!!! το κε@#@$@$@$ τους...παω αυριο απο εκει!

Ποια αναρωτιοτανε γιατι τα αγαπαμε τοσο???????

 

Βάστα, καρδιά μου βάστα, θα σε κεράσω πάστα..

Link to comment
Share on other sites

το καλο κοριτσακι που παρελαβε σε 2 δεματα απο mandco (ηδη) ειχε καμια ειδοποιηση οτι ακολουθει 2ο η μυριζε νυχακι?

εγώ είμαι αυτό ???

εμένα μου ήρθαν και τα 2 στο γραφείο δεν φέρνουν ποτέ χαρτάκι .....σταματάει φορτηγό και ξεφορτώνει έχμε 3 πολιτικούς στην πολυκατοικία ..............χαχαχαχα (την μοναδική φορά που έλαβα χαρτάκι ήταν όταν ξέχασα να γράψω υπόψη της εταιρείας ..............τότε θυμήθηκε ο ταχυδρόμος ότι δεν μπορεί να το φέρει .............):evil:

Link to comment
Share on other sites

Αν ψωνίσω από το αγγλικό e bay, αλλά ο πωλητής είναι εκτός ΕΕ, παίζει να πληρώσω τελωνείο;

 

ναι αν το ποσο ειναι μεγαλο, μπορει και να πληρωσεις.

 

Επίσης αν κάποια μου πει πώς να κάνω αναζήτηση (για να βρίσκω κάτι που αναφέρθηκε στις προηγούμενες σελίδες) μόνο σε αυτό το θέμα και όχι σε όοοολο το φόρουμ του parents, θα ήμουν υπόχρεη..:D

 

επανω δεξια, κατω απο την αριθμιση των σελιδων, υπαρχει μια επιλογη που λεει "αναζητηση στο θεμα". απο εκει μπορεις να ψαξεις ο,τι θες που αφορα το συγκεκριμενο θεμα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για το https://www.apo-rot.de που ειχε πει μια κοπελα και δεν τον βρισκω....:(

 

Σε ποσες μερες παρελαβε ηθελα να ρωτησω...:confused:

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...