Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

547131 μονο σε παιδικο καλαθι

στο τελος του order?

ειχες login λογικα

τι σου εβγαζε?

εκανες παραγγελια?

δοκιμασε ξανα!

 

 

αα μονο σε παιδικο καλαθι ?οκ,εγω εβαλα γυναικεια ρουχα!εικονικα εκανα καλαθι για να δω ποιος κωδικος περναει.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

μολογα τι και πως, ποιοτητα ολα!!!

αχ χαιρομαι!!!

 

 

Απλα τελεια εχω παρει κι αλλες φορες για τις τιμες τους παρα πολυ καλα συσκευασμενα ενα ενα σε ξεχωριστο σακουλακι οι μπλουζες σε κρεμαστρουλες....ακομα και οι καλτσες μονες τους σε σακουλακι!!!!

 

Μια φορα που μου ειχαν στειλει ενα μπλουζακι ηταν στο τελειωμα τις σταμπας σαν να ειχε ξεβαψει οταν τους εστειλα μειλ μου ζητησαν συγνωμη και σε λιγες μερες μου ειχαν στειλει αλλο.....αλλα ηταν το ιδιο και οταν εκανα μεγενθυση ειδα οτι ετσι ηταν το σχεδιο του που να το καταλαβω η γυναικα παντος ηταν ευγενεστατοι.....ακομα και για αυτο που μου στειλαν δωρεαν με ενοιμερωναν συνεχεια με μειλ.....

Ηταν ενα κιτρινο με τον Bags banny!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

δειτε και αυτο το μαγαζι http://www.vertbaudet.co.uk πολυ καλη ποιοτητα τα παρελαβα χτες αλλα στελνει ελλαδα μεσω my uk mail

 

ναι το ειχα αναφερει κι εγω σε προηγουμενο ποστ, εχει παρα πολυ ομορφα πραγματα, καποια απο τα προιοντα του τα φερνει η ελληνικη redoute. Αλλα καμια σχεση στην ποικιλια...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσια να ρωτησω...

ποια ειχε ψωνισει παλιοτερα απο AMAZON.COM???

προσπαθω να κανω μια παραγγελια...ακομα και για 1 κουταλακι και λεει οτι δεν στελνει Ελλαδα...

εσεις πως τα παραγγειλατε???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια να ρωτησω...

ποια ειχε ψωνισει παλιοτερα απο AMAZON.COM???

προσπαθω να κανω μια παραγγελια...ακομα και για 1 κουταλακι και λεει οτι δεν στελνει Ελλαδα...

εσεις πως τα παραγγειλατε???

 

 

δυσκολο να βρεις καποιον να στελνει απο το com.στο uk να μπεις.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνουν όλα τα είδη, γιατί κάποια από αυτά παρέχονται μέσω συνεργατών τους που δεν κάνουν διεθνείς απόστολές. Μπορείς να αγοράσεις βιβλία, έχω πάρει πολλές φορές από το amazon.com

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

ποιό κοριτσάκι είχε πει ότι επικοινώνησε με την tesco και της είπαν ότι δεν μπορούν να δεχθούν την Ελληνική κάρτα (αλλά τα πράγματα να παραδοθούν στην Αγγλία???)

 

από το σιτε της tesco

 

http://www.clothingattesco.com/help/page/help#56

 

7. Can I order from an international location?

 

 

Yes. You can place an order from outside the UK, but the order must be delivered to a UK delivery address.

 

άρα χρησιμοποιούμε το uk mail address ...................TESCO σου ερχόμαστε !!!!!! :mrgreen::mrgreen:

 

 

βρε κοριτσι αυτο που καταλαβαινω απο το ποστ που εβαλες ειναι οτι μπορεις να παραγγειλεις απο μια τοποθεσια εκτος αγγλιας, οχι ομως οτι δεχονται καρτες που δεν ειναι uk registered....

δηλαδη σου λεει, αν εχεις uk registered credit card και θες παραδοση στο τιμπουκτου (βλ αγγλια) που στελνουμε, δε μας νοιαζει να κανεις τη παραγγελια απο οποιο πισι του κοσμου θες!!!!!!!!!!

 

αλλα να χεις uk registered καρτα και να θες παραδοση αγγλια.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια παρελαβα κ εγω απο mando.Τελεια!!!!!

Οντως τα νουμερα τους ειναι μεγαλα αλλα δεν πειραζει ειναι ολα φανταστικα!!!

 

καληαπέρα!!!!

 

τι εννοείς ότι τα νούμερα είναι λίγο μεγάλα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε κορίτσια, το έπιασα το υποννοούμενο να μην ρωτάω τα ίδια χαζά αλλα εγώ ψάχνω τόση ώρα και εκει που έχει location έχει τρείς επιλογές uk only, europian union and world wide δεν βλέπω πουθενά για ελλάδα συγκεκριμένα και πάλι οτι απο τα τρία βάλω στον πωλητή έχει πληροφορίες για αγγλία μόνο.

 

Δεν ήταν υπονοούμενο galera..... Εννοούσα αυτο που εγραφα...

Για να μη λεμε τα ιδια και τα ιδια και να μη γινεται μπαχαλο το θεμα μας...

Αν εχεις την διαθεση διαβασε σε παρακαλω το λινκ απο την υπογραφή μου που λεει οδηγιες....

Εσυ ψάχνεις στην εντελως λάθος πλευρα...εισαι στην αριστερη μπαρα απλα διπλα απο τα αποτελέσματα....ενω εγω ειπα να πατησετε το advanced διπλα απο το search στην πρωτη σελίδα πριν ξεκινήσετε το ψάξιμο! Ελπιζω να ήμουν κατανοητη, αν δεν ημουν να μου το πεις να διορθώσω το γραπτό μου

 

καλημέρα και απο εμένα!!!λοιπόν έκανα στο ebay ολα όσα είπε το καλαμαράκι και βγήκε αυτό το αποτέλεσμα http://cgi.ebay.co.uk/NEW-CHICCO-TRIO-LIVING-BLACK-LABEL-COMPLETE-travel-pack-/150437658730?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2306c8806a αλλα το είχα ξαναβρεί πριν μερικές μέρες (πριν ενημερωθω για το πως βλέπουμε αν στέλνει ελλάδα) κα ιείχα στεικει μνμ στον πωλητή και μου είχε πει ότι δεν στέλνει!!!!!μηπως θέλω ακόμα πολλα μαθήματα για αγορές απο ebay?

και ακόμα μία ερώτηση έιμαι απο επαρχία και την τρίτη θα πάω αθήνα με τον καλό μου για δουλειές. λέω να πάω ικεα έχει κάτι που θα μπορούσα να πάρω για το μπεμπέ μας?(ακόμα δεν έχουμε κάνει καμία αγορά)

 

Σου βρήκα αυτο

http://cgi.ebay.co.uk/TRIO-CHICCO-LIVING-CON-MARSUPIO-BLACK-LABEL-/360309237162?pt=Passeggini_e_Seggiolini&hash=item53e41aa5aa

 

βρε κοριτσια να ρωτησω...

ποια ειχε ψωνισει παλιοτερα απο AMAZON.COM???

προσπαθω να κανω μια παραγγελια...ακομα και για 1 κουταλακι και λεει οτι δεν στελνει Ελλαδα...

εσεις πως τα παραγγειλατε???

 

Κουκλίτσα πασχαλίτσα καλυτερα να κοιτάς το http://www.amazon.co.uk και να επιλέγεις αφου εχεις ψάξει αυτο που θελεις στην αριστερή μπάρα σαν seller το αμαζον που σιγουρα στέλνει ελλάδα τα περισσότερα απο τα προιοντα του.

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να χρησιμοποιώ διαφορετική γλώσσα όταν επικοινωνώ με άτομα που δεν με γνωρίζουν και πόσο μάλλον όταν είναι γραπτός λόγος και δεν φαίνεται ο τρόπος που τον εκφέρω. Καλαμαράκι ως εκ τούτου δεν παρερμήνευσα το πνεύμα σου ήταν αυτοσαρκασμός περισσότερο για την άγνοιά μου με το θέμα. Δεν χρησιμοποιούσα ιδιαίτερα ιντερνετ όσο μέναμε Αθήνα και τώρα που ήρθαμε στην επαρχία προσπαθώ να μπώ στο πνεύμα (του ιντερνετ) γιατί αλλιως χαθήκαμε. Δυσκολεύομαι να μιλήσω σοβαρά αλλα θα κάνω οτι μπορώ. Οπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και την βοήθεια που παρέχετε πρόθυμα. Θα σας χρειαστώ σύντομα. Προς το παρόν... Γειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ολοκλήρωσα την παραγγελία από m&co. Χρησιμοποίησα και τον εκπτωτικό κωδικό για το 20% και τώρα αναμένω... Ελπίζω μόνο να διάλεξα σωστά τα νούμερα.

*

Link to comment
Share on other sites

για την τέσκο λέω καλή μου

 

ναι και εγώ για την τεσκο λεω..σήμερα έκανα παραγγελία την πέρασε αλλά περιμένω ακόμη μειλ οτι εχει προχωρήσει..λες να την απορρήψουν?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτάκια όταν στέλνουν κάτι από Αγγλία με Royal Mail από Ελτά με χαρτάκι - δεματάκι κλπ ή με πόρτα - πόρτα?

(Υ.Γ. αααααχχχχ κόλλησα κι εγώ ebaymania......) :-D

 

Εμένα όλα μου έχουν έρθει στο σπίτι (μικρά πακέτα πάντα). Πλέον ο ταχυδρόμος ξέρει και μου χτυπάει το κουδούνι "κ. Τάδε, έχει δεματάκι!"

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...