Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Λοιπόν αγόρασα αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400162421373&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

ενα παντελονάκι Νext http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200384441681&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

και αυτο http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160477652188&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

και αυτό http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120631546166&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

Και εχω μπει και σε τρεις δημοπρασιες.... πω πω....

Οντως κόλλησα άσχημα...αλλα πηρα παντελονάκια που ειχα ανάγκη και ειμαι ποοοοοολύ ευχαριστημένη με τις αγορές μου!

 

Έχεις φάει και εσύ κόλλημα!!!! Εμάς απλώθηκε η χάρη μας και στο ebay.de! Γιατί τόσο καιρό ασχολούμαστε με άσχετα και δεν παίρναμε χαμπάρι τη χαρά του ebay shopping?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια οδηγιες:

 

θελω να αγορασω τα χριστουγεννιατικα παιχνιδια των παιδιων μου απο ιντερνετ.Για την ακριβεια για την κορη μου το καστρο απο τα μικρα μου πονυ και για τον μικρο μια πιστα αυτοκινητων hot wheels ή cars.Κι επειδη ειναι πολλες οι σελιδες του θεματακιου αυτου, θα εκτιμουσα την καθογηση σας.Προτιμωνται σελιδες στα αγγλικα και απο Ευρωπη.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

Kαμια?Καλαμαρακι μου που εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια κόρες (και αγόρια)

Χθές τελικά έφτασε το δέμα από το m&co είναι πολύ καλά

 

εντυπώσεις

αγόρασα ζιπουνάκια για την μπέμπα που περιμένει η αδελφή μου, ποιοτικώς είναι τα ίδια με του ακατανόμαστου (τα λευκά τουλάχιστον, αυτά πήρα) :P

Πιτζάμες σετ των 2 ποολύ καλές όχι τόσο όσο του προαναφερθέντος αλλά ούτε και τζάμπο είμαι ευχαριστημένη θα πάρω και άλλες

Μπλούζες χμμμ δεν είναι κακές είναι καλοραμμένες η ραφές ελαστικές τα σχέδια όμορφα για τον σταθμό που τις θέλω καλές είναι

 

Φλίς υπνόσακος, δεν είναι σαν του ακατανόμαστου αυτό είναι σίγουρο αλλά θέλω να τον πλύνω για να σχολιάσω παρακάτω :mrgreen:

 

Α.........επίσης χθές έφτασε και η σκηνή από το amazon (είχα πληρώσει μεταφορικά γιατί δεν είχα πάρει πρέφα ότι μπορώ να επιλέξω δωρεάν) :? δεν μπορώ να την ανοίξω είμαι στο γραφείο ...................:?:-?

Link to comment
Share on other sites

Age τι νούμερο πήρες τις πυτζάμες;Σας είναι καλές πιστεύεις;Εμάς μας είναι πολύ μεγάλες και πρέπει να κάνω συμπληρωματική παραγγελία...εκτός αν τις πλύνω με πολύ καυτό νερό και πιουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαλλον ειναι νωρις για τα χριστουγανιατικα στολιδια disney που ψαχνω.....

 

εαν παρει κατι το ματι σας βαλτε κανενα λινκ ρε κοριτσια!!!!!!

 

 

 

Εγώ πέρσι αγόρασα μετά τα Χριστουγεννα σε μισή τιμή στην Σωτήρος στο Πειραιά...

 

κάνω μια συλλογή για τον γιο μου - κάθε χρόνο του πέρνω ένα στολίδι και επειδή δεν τα χρειάζομαι άμεσα τα αγοράζω από κει τιμή - με το 50% πέρσι 7,5 το ένα!!

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσια

κι εγω αρχισα να παραγγελνω πραγματα κυριως λογω του οτι εχω κλειστει στο σπιτι και δε μπορω να βγω για αγορες αλλα και λογω τιμων

 

σαν αρχαρια ομως την πατησα πολυυυυυυυυυυυυ ασχημα σε μια παραγγελια απο αμερικη

παρηγγειλα ρουχαλακια για το μωρακι και οι τιμες ηταν πολυ χαμηλες και παρολο που τα μεταφορικα ηταν αρκετα ακριβα τα υπολογισα οτι αν τα ψωνιζα απο την ελλαδα παλι θα μου εβγαιναν περισσοτερα

 

περιμενω λοιπον με αγωνια την παραγγελια και λαμβανω μηνυμα απο μεταφορικη οτι τα πραγματα βρισκονται ελλαδα και πρεπει να εκτελωνιστουν

 

κοστος 130 ευρω, οσο μου ειχε βγει και η παραγγελια

παθαινω σοκ φυσικα και σκεφτομαι να το επιστερψω αλλα επρεπε να χρεωθω ετσι κι αλλιως τα μεταφορικα που θα ηταν πεταμενα λεφτα και τελικα πληρωσα και τα πηρα και λεω απο τη χασουρα κερδος δε βγαινει αλλη φορα ΠΡΟΣΟΧΗ

 

τελικα ανακαλυψα οτι μπορουσα να ζητησω να γραψει το καταστημα gift και να βαλει ψευτικο τιμολογιο π.χ. κατω απο 40 δολλαρια

 

για πειτε μου ισχυουν αυτα για παραγγελιες απο αμερικη;

γιατι εχω τρομαξει και δεν τολμαω ουτε να κοιταξω πλεον

 

καλυτερα απο ευρωπη για να ειμαστε σιγουροι

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Τα χουμε πει ενα σωρό φορές βρε κορίτσι...

Κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι αν γράψεις gift επάνω δε θα περάσει τελωνείο. Λες να ναι χαζοί οι τελωνιακοί? Επίσης έχουμε πει όχι πάνω από 80 δολλάρια λογαριασμό, μήπως και τη γλιτώσεις.

Προσωπικά όσο φθηνά και να βρω κάτι από Αμερική δε πρόκειται να τολμήσω

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω που ηθελα να παραγγειλω απο το gymboree που ειναι αμερικανικο site, τους ειπα να μου κανουν αυτη την εξυπηρετηση και αρνηθηκαν. ουτε gift μπορουσαν να μου γραψουν απ' εξω, ουτε να εκδοσουν ενα μειωμενο τιμολογιο. ετσι κι εγω δεν πηρα το ρισκο κι αυτοι εχασαν μια παραγγελια 300 δολλαρια.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

SOUL21 στις 6/10 αργά μιση έκανα την παραγγελία 7 μου γράψανε ότι έφυγε και ήταν χθές στο γραφείο :P 6 μερούλες ???

 

ΜΑΡΙΤΑ αγόρασα το 2-3 πράγματι είναι μεγάλες άλλα το ήξερα η κόρη μου τώρα είναι γύρω στα 90 εκ το μέγιστο μήκος του Νο 2-3 είναι 98 οπότε θα μας βγάλουν τον χειμώνα .........πιτζάμες είναι θα τις μαζεύουμε λίγο από κάτω :mrgreen::mrgreen: από όσο έχω δει σε όλες της εταιρείες το ύψος για το 2-3 τόσο είναι

(πάντα να κοιτάτε το size chart μιας εταιρείας πριν αποφασίσετε τι νούμερο να πάρετε)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, αν θυμάμαι καλά το καλαμαράκι είχε πετάξει την ιδέα για λίστα με αξιόπιστους πωλητές από ebay.

Λοιπόν σήμερα μου ήρθε η μάσκαρα που είχα παραγγείλει, σε μια εβδομάδα όλα super!

Η μάσκαρα είναι αυτή:http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280567735426

Οπότε αν θέλετε βάζετε τον πωλητή στους αξιόπιστους.

Σας ζηλεύω για τις δημοπρασίες!Ακόμη δεν έχω μπει σε αυτό το τριπάκι!!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

το mytoys τι μεταφορικα εχει;

βρηκα το τρενο πλειμομπιλ που θελει ο γιος μου 147 ευρω εδω το πουλανε 185

 

αν ομως πληρωσω τα μεταφορικα μηπως μου βγει το ιδιο

 

εχει πουθενα επιλογη γλωσσας αγγλικα;

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσακια θελω μια βοηθεια αλλα μην γελασετε!!!!:rolleyes:

 

Δεν μπορω να βρω που ειναι η δημοπρασιες στο ebay οτι κοιταω μαλλον εχει ληξει κανονικα δεν πρεπει να τρεχει ο χρονος?

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

το mytoys τι μεταφορικα εχει;

βρηκα το τρενο πλειμομπιλ που θελει ο γιος μου 147 ευρω εδω το πουλανε 185

 

αν ομως πληρωσω τα μεταφορικα μηπως μου βγει το ιδιο

 

εχει πουθενα επιλογη γλωσσας αγγλικα;

 

Δεν εχει κανε μεταφρασει στο gogle:D

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

το mytoys τι μεταφορικα εχει;

βρηκα το τρενο πλειμομπιλ που θελει ο γιος μου 147 ευρω εδω το πουλανε 185

 

αν ομως πληρωσω τα μεταφορικα μηπως μου βγει το ιδιο

 

εχει πουθενα επιλογη γλωσσας αγγλικα;

 

Δυστυχώς είναι μόνο στα Γερμανικά, αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο site μετάφρασης (υπάρχουν νομίζω στη λίστα του καλαμαρακίου)

 

Βρε κοριτσακια θελω μια βοηθεια αλλα μην γελασετε!!!!:rolleyes:

 

Δεν μπορω να βρω που ειναι η δημοπρασιες στο ebay οτι κοιταω μαλλον εχει ληξει κανονικα δεν πρεπει να τρεχει ο χρονος?

 

Αν είχε λήξει δεν θα το έβλεπες! Όλα τα αντικείμενα που πωλούνται έχουν συγκεκριμένο χρόνο πώλησης (ο οποίος βέβαια αν έχει τελειώσει και δεν έχει πουληθεί ανανεώνεται). Τα αντικείμενα που λένε Bid it είναι αντικείμενα σε δημοπρασία. Αν πάλι δεν το βρίσκεις, στα αριστερά της σελίδας υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις να βλέπεις μόνο τα αντικείμενα που είναι σε δημοπρασία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρσι αγόρασα μετά τα Χριστουγεννα σε μισή τιμή στην Σωτήρος στο Πειραιά...

 

κάνω μια συλλογή για τον γιο μου - κάθε χρόνο του πέρνω ένα στολίδι και επειδή δεν τα χρειάζομαι άμεσα τα αγοράζω από κει τιμή - με το 50% πέρσι 7,5 το ένα!!

 

Καλημερα! ενδιαφερομαι και εγω για στολιδια Χριστουγεννιατικα. τι ειναι αυτα της disney? υπαρχουν σε καποιο site να τα δω?

ξερετε κανενα site με σουπερ στολιδια παιδικα και οχι?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...