Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

συνήθως σε μια εβδομάδα το αργότερο τα έχεις τα πράγματα.. την τελευταία παραγγελία μου την πήρα από τετάρτη σε τετάρτη και να φανταστεις ότι ήταν και καμια δυο μέρες στο κούριερ της γειτονιάς γιατί για άλλη μια φορά δεν έβρισκαν την διεύθυνσή μου.. η αλήθεια είναι πως μόλις το δέμα περάσει στα σύνορα της ελλάδας ...συνήθως χάνονται τα ίχνη του...lol

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

α συνήθως ερχεται με acs οπότε αν δεις και αργούν πήγαινε μια βόλτα από εκει

 

συνήθως χάνονται τα ίχνη του. ???? με τρομαζεις ευτυχως δουλευει η κουμπαρα μου στην αcs οποτε θα την βαλω να το ξεσκονισει χαχαχαχα

 

Εχω μια αγωνιααααααααααααααααααααααααααααααα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

λιονταρινα τωρα ειδα το τικερακι σου αντε με το καλό να δεις πόσο ομορφες στιγμες σε περιμενουν αλλα μεχρι να γεννησεις οι στιγμες που ζεις τωρα δεν θα τις ξαναζήσεις οποτε κοιμησου και πηγαινε βόλτες γιατι μετα η ζωη σου δεν θα ειναι ΙΔΙα χαχαχ

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μια και τα ψαχνετε τα sites..

μηπως ξερετε που μπορω να αγορασω θηλαστρο της medela σε καλη τιμη. ειδα καποια απο Ελλαδα, ξερετε καποια αλλα?

 

Καλημέρα δυστυχώς δεν ξέρω site από τα οποία θα μπορούσες να αγοράσεις θήλαστρα (μμμ να τι λείπει από τη λίστα μας) αλλά αν δεν θέλεις οπωσδήποτε καινούριο ρίξε μια ματία στις αγγελίες γιατί αρκετές κοπέλες πουλάνε θήλαστρα.

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μια και τα ψαχνετε τα sites..

μηπως ξερετε που μπορω να αγορασω θηλαστρο της medela σε καλη τιμη. ειδα καποια απο Ελλαδα, ξερετε καποια αλλα?

 

Το έψαχνα κι εγώ πριν μερικούς μήνες και είχα βρει στο Amazon αυτό:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss?url=me%3DA1RR2YJLIFGD1R&field-keywords=medela+swing&x=0&y=0

 

Είναι το medela swing και το συγκεκριμένο κατάστημα έχει έξοδα αποστολής περίπου 10 λίρες. Μου έβγαινε πολύ φθηνότερα από τιμές που είχα βρει εδώ στην Ελλάδα. Τελικά όμως δεν το αγόρασα, οπότε δεν ξέρω να σου πω περισσότερα.

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αγχώνεστε πότε θα έρθει η παραγγελία από το mothercare και αν η acs θα τη φέρει εγκαίρως κάντε το εξής:

Με το courier tracking number που θα σας στείλει η mothercare (προχοχή όχι τον αριθμό της παραγγελίας) θα κάνετε αναζήτηση στην παρακάτω ιστοσελίδα:

http://www.gls-group.eu/276-I-PORTAL-WEB/content/GLS/NL99/EN/5004_gls_track_trace.htm

Θα βλέπετε λοιπόν την πορεία του πακέτου σας από την Αγγλία στη Γερμανία και μετά στην Ελλάδα.

Μάλιστα στην ίδια ιστοσελίδα θα βρείτε και τον αριθμό φορτωτικής της acs ώστε μετά την άφιξη του πακέτου στην Ελλάδα να μπορείτε να κάνετε tracking μέσω του site της acs.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

 

Καλές αγορές!!!!

*

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αγχώνεστε πότε θα έρθει η παραγγελία από το mothercare και αν η acs θα τη φέρει εγκαίρως κάντε το εξής:

Με το courier tracking number που θα σας στείλει η mothercare (προχοχή όχι τον αριθμό της παραγγελίας) θα κάνετε αναζήτηση στην παρακάτω ιστοσελίδα:

http://www.gls-group.eu/276-I-PORTAL-WEB/content/GLS/NL99/EN/5004_gls_track_trace.htm

Θα βλέπετε λοιπόν την πορεία του πακέτου σας από την Αγγλία στη Γερμανία και μετά στην Ελλάδα.

Μάλιστα στην ίδια ιστοσελίδα θα βρείτε και τον αριθμό φορτωτικής της acs ώστε μετά την άφιξη του πακέτου στην Ελλάδα να μπορείτε να κάνετε tracking μέσω του site της acs.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

 

Καλές αγορές!!!!

 

 

Λίγο μονο ???? ξερεις τι εχω παθει ? χαζευω και βλεπω στην σελιδα της μαδερκερ Εκει που λεει αν θελεις να τυπωσεις τιμολογιο

 

εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης 15 /03/2010 !!!!!! και τωρα ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ

 

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΡΑΚΙΝΚ ΝUMBER EΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΘΑ ΠΑΘΩ

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα καθισματάκι Maxi-cosi από την http://www.olivers-baby-care.co.uk/

στις 21/09 και ακόμη να έρθει. Τελευταία φορά μου είπαν στις 07/10 ότι έχει κολλήσει στο Τελωνείο στην είσοδο τους στην Αγγλια (τα καθίσματα MAxi-cosi που είχε παραγγείλει η εταιρεία).

Εχθές έστειλα αλλο ένα mail, ρωτώντας τι γίνεται..αλλά ακόμη δεν έχουν απαντήσει.

Εχω αγχωθεί πάρα πολύ, αμφιβάλω αν θα το πάρω ποτέ!!

Στο τελωνείο της Αγγλίας γιατί να κολλήσει ρε κορίτσια, πρωτη φορά ειναι που παίρνουν απο την MAxi-cosi καθίσματα..τι να πω..

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λίγο μονο ???? ξερεις τι εχω παθει ? χαζευω και βλεπω στην σελιδα της μαδερκερ Εκει που λεει αν θελεις να τυπωσεις τιμολογιο

 

εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης 15 /03/2010 !!!!!! και τωρα ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ

 

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΡΑΚΙΝΚ ΝUMBER EΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΘΑ ΠΑΘΩ

 

Μην ανησυχεις!

Η λανθασμένη ημερομηνία παράδοσης μπορεί να φαίνεται στο site τους για ένα πολυ απλό λόγο.

Κάποιο από τα είδη που παράγγειλες είναι πλέον out of stock (έχει εξαντληθεί) και το σύστημα σου υπολογίζει αυτόματα πότε θα τα λάβεις λαμβάνοντας υποψη πότε θα είναι διαθέσιμο πάλι αυτό το είδος.

Εαν έχεις ήδη λάβει το e-mail που σε ενημερώνει πως η παραγγελία σου είναι dispatched μην ανησυχείς μάλλον πήρες τα τελευταία κομμάτια που είχαν διαθέσιμα αλλά το σύστημα τους δεν το γνωρίζει αυτό :wink:

Όσο για το courier tracking number δε σου το στέλνουν οι ίδιοι θα πρέπει εσύ να τους στείλεις ένα e-mail στο customer support και θα τους ζητήσεις να σου το στείλουν ώστε να μπορείς να παρακολουθείς την εξέλιξη της παραγγελίας σου. Αυτός ο αριθμός θα είναι διαθέσιμος από τη στιγμή που τα πράγματα που παρήγγειλες θα φύγουν από τις εγκαταστάσεις του mothercare και παραδοθούν στην parcel force.

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο :-D

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μια και τα ψαχνετε τα sites..

μηπως ξερετε που μπορω να αγορασω θηλαστρο της medela σε καλη τιμη. ειδα καποια απο Ελλαδα, ξερετε καποια αλλα?

 

Το swing της medela να πάρεις. Όλα τα άλλα είναι επώδυνα και μη αποτελεσματικά. Εγώ είχα χρησιμοποιήσει 2 ηλεκτρικά πριν συν το επαγγελματικό symphony και πραγματικά το swing είναι το καλύτερο απλό θήλαστρο που κυκλοφορεί.Στα φαρμακεία έχει 150Ευρώ, εγώ το πήρα 127,50 από το νετ, με δωρεάν έξοδα αποστολής!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις!

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο :-D

 

 

 

πολυ βοηθησες οχι λιγο σε πόσο καιρο δηλαδη φευγουν απο το καταστημα ???

 

εγω τον ζητησα σημερα και εχτες μου εστειλαν οτι ειναι όλα οκ με την πληρωμη μου

 

μαλλον βιαζομαι πολυ ε??????????????????????????/

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κατι ασχετο ? εχασα την γιαγια μου στις 5 του μηνα και απο τοτε εχω κατι φοβιες οτι θα πεθανω οτι θα μεινω μονη μου ... ουφ δεν μπορω να κοιμηθω φοβαμαι δηλ. ασχετο το τόπικ το ξερω αλλα να το βγαλω απο μεσα μου ηθελα οποτε ευχαριστω που με ακουσατε :)

 

δεν βρισκω και τις εμοτιον να βαλω ενα που πυροβολω την κεφαλα μου

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κατι ασχετο ? εχασα την γιαγια μου στις 5 του μηνα και απο τοτε εχω κατι φοβιες οτι θα πεθανω οτι θα μεινω μονη μου ... ουφ δεν μπορω να κοιμηθω φοβαμαι δηλ. ασχετο το τόπικ το ξερω αλλα να το βγαλω απο μεσα μου ηθελα οποτε ευχαριστω που με ακουσατε :)

 

δεν βρισκω και τις εμοτιον να βαλω ενα που πυροβολω την κεφαλα μου

 

Φυσικά και ανθρώπινα είναι αυτά. Συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου.

Γιατί δεν ανοίγεις ένα νέο topic για να το συζητήσεις άνετα και να αισθανθείς καλύτερα; :wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει χρησιμοποιήσει κάποιος εταιρία που εξυπηρετεί την παράδοση προϊόντων από Αμερικανικά sites που δεν κάνουν International shipping στην Ελλάδα, πχ ΜyUS, Bongo κλπ; SURER SOS !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μια και τα ψαχνετε τα sites..

μηπως ξερετε που μπορω να αγορασω θηλαστρο της medela σε καλη τιμη. ειδα καποια απο Ελλαδα, ξερετε καποια αλλα?

 

 

Δες κι εδώ έχει πολλές επιλογές,εγώ απο εδώ βρήκα το swing http://shop.ebay.co.uk/i.html?Condition=New&_nkw=Medela%20Swing&_dmpt=UK_Baby_Baby_Feeding_Breast_Pads_Pumps_LE&_fln=1&_ssov=1&_trksid=p3286.c0.m282

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ανθρώπινα είναι αυτά. Συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου.

Γιατί δεν ανοίγεις ένα νέο topic για να το συζητήσεις άνετα και να αισθανθείς καλύτερα; :wink:

 

 

Ευχαριστω αλλα δεν θελω να να ανοιξω τοπικ , ενιωσα κατι και το ειπα σε ασχετο μερος το ξερω αλλα το ειπα , θα το ξεπερασω ειμαι δυνατη απλα μου ρθε και τοπα . Ουφ ευχαριστω και πάλι

 

στο θεμα μας τωρα

μου εστειλαν αυτο τα μαδερκερ

 

have tried to locate your tracking number for your parcel however the order has not been dispatched as yet.

 

Once the order has been dispatched you will receive a email, please contact us as we can send you your tracking number.

 

και με πήραν και τηλεφωνο αλλα ημουν στο γυμναστηριο και την ειδα μετα την κλήση .

 

τι να συμβαινει ????

 

 

ευχαριστω για όλα

 

Καλαμαρααααααακι και αννα + που ειστε να μου δωσετεκουραγιο ;))) θα με καρυδωσει ο αντρουλης μου χαχαχχα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου Μαρία. Η κάρτα μου είναι Prepaid από την Κύπρου και θα ρωτήσω. Σημερα μου αππάντησε αλλά δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα. Μου γράφει:

excuse me but your emails they have not arrived to me for this motive I have not answered. (της έχω στείλει 3 e-mail!!!)

tomorrow it unloads the peg perego and if there are the basic isofixes I send then otherwise you her you tell me thing to do.

hi tiziana

Τα αγγλικά της είναι λίγο χάλια, από ότι κατάλαβα αύριο θα μου έχει μια απάντηση για την βάση. Διαφορετικά πώς παίρνεις τα χρήματά σου πίσω; Και ειδικά με prepaid κάρτα;

 

H tiziana γράφει στα ιταλικά και μετά τα βάζει στον μεταφραστή του google οπότε δεν βγαίνει νόημα :) Σου λέει τη δικαιολογία ότι παραλαμβάνει αύριο από per perego και αν έχει θα σου στείλει, αλλιώς να της πεις τι να κάνει.

Μίλα με Κύπρου, μπορούν να αναλάβουν αυτοί να ακυρώσουν την πληρωμή τουλάχιστον της βάσης. Είχα μιλήσει εγώ και μου είπαν ότι μπορούν να το κάνουν.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μανουλες καλησπερα!

Μολις τωρα διαβασα το θεμα για τις παραγγελιεςμεσω internet.

Εγω παραγγελνω προιοντα της Weleda απο το www.biologisch24.com.

Eιμαι πολυ ευχαριστημενη!Ειναι πολυ τυπικοι και παντα ακριβεις στις ημερομηνιες.

 

 

Για πιο φθηνά weleda, εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από www.bce-europe.com με ακόμα καλύτερη συσκευασία από biologisch24 και πάντα ακριβείς.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εγω απο την bce europe αγοραζω εδω και ενα χρονο και ειναι καταπληκτικοι. Την πρωτη φορα κανανε λαθος και μου βαλανε ενα αφρολουτρο λιγοτερο τους εστειλα emai τους ειπα οτι λειπει το αφρολουτρο και αυτο φαινεται στο βαρος του δεματος απο το courier και την ιδια μερα μου βαλανε την διαφορα στη καρτα και μου στειλαν και κουπουνι 5 ευρω για την επομενη αγορα για συγνωμη. Απλα ειναι επαγγελματιες :P

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια την βοήθεια σας, παραγγειλα από το oliver το καθισματάκι recaro με prepaid κάρτα.

 

έβαλα τα χρήματα από 19/10 - η παραγγελία λέει οκ - αλλά τα λεφτά δεν τα έχει πάρει ακόμα...\

 

Ξέρετε τι γίνεται???

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια την βοήθεια σας, παραγγειλα από το oliver το καθισματάκι recaro με prepaid κάρτα.

 

έβαλα τα χρήματα από 19/10 - η παραγγελία λέει οκ - αλλά τα λεφτά δεν τα έχει πάρει ακόμα...\

 

Ξέρετε τι γίνεται???

 

μέσα είσαι ε????? θα τα πω όλα στον γιώργο!!!!!!

κοπελιά τα χρήματα θα τα τραβήξει την ημερα που θα φύγει το πακέτο σου από το μαγαζί τους!!!!! Στείλε ένα μαιλ στην εμιλυ και ρώτησέ την αν έχει φύγει το δέμα σου ή οχι!

 

υγ είμαι στης μαμάς μου που να σε πάρω τηλ?

 

Link to comment
Share on other sites

εστειλα e-mail αλλα δεν μου απάντησαν

 

στειλε σμσ για το τηλ μαμας σου να σε παρω

 

κανουν νανι...

 

το site θυμησε μου που βάζουμε photos

 

(sorry κοριτσια για τα προσωπικα - εχουμε 2 μερες να τα πούμε)...

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...