Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτήσω και εγώ, αν έχετε δοκιμάσει κάποιο από τα site που πουλάνε χαλιά εδώ στην Ελλάδα ενδιαφέρομαι να πάρω παιδικό χαλί για το δωμάτιο της κόρης μου και έχω βρεί κάτι αλλά δεν ξέρω τι παίζει από ποιότητα και μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια αγόρασα το καρότσι switch της PegPerego Travel system, μαζί με ένα στρωματάκι του πορτ πεμπε, την isofix βάση του καθίσματος αυτοκινήτου και μια λεκανίτσα για να κάνω μπάνιο την μικρή από τα Primimesi.com. Δεν μπορώ να πώ ότι έμεινα ευχαριστημένη. Τα πήρα όλα εκτός από την isofix βάση. Το δέμα ήρθε ανοιγμένο και είχα πάει στην μεταφορική να ελέγξω αν έσπασε τίποτα. Τελικά όλα καλά αλλά πάνω στο voucher είχαν σβήσει την isofix βάση και μου είχα κόψει απόδειξη χωρίς την βάση. Τα λεφτά όμως τα έχουν πάρει όλα από την αρχή. Τους έστειλα e-mail και μου απάντησαν άν θέλω να πάρω κάτι άλλο ή την απλή βάση. Τους λέω ότι δεν θέλω τίποτα άλλο εκτός από την isofix βάση και θα περιμένω. Από τότε τίποτα. Τι e-mail έχω στείλει για να μου απαντήσει πώς πάει η παραγγελία και πότε υπολογίζουν να μου την στείλουν. Έχουν χαθεί και να σας πώ ανησυχώ λίγο. Έστω ένα e-mail να με καθησυχάσει ότι θα μου την στείλε σε 2 μήνες, κάτι. Όσες υπολογίζεται να πάρετε από εκεί, προτίνω μακρυά!!!! Δεν κάνουν καλές συσκευασίες και όπως βλέπετε με προβλήματα!!!! Σε αυτές τις περιπτώσεις τί κάνω βρε κορίτσια; Υπάρχει κάτι ή να θεωρήσω τα λεφτά μου χαμένα;

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω, είχα σκοπό να ανοίξω θέμα για το primimesi, αλλά μια μέ τη γέννα, μια με τους μαραθώνιους θηλασμούς δεν βρήκα το χρόνο :(

Λυπάμαι πολύ που δεν προειδοποιήσαμε έγκαιρα να μην την πάθετε κι άλλες!

Εγώ είχα παραγγείλει στις 07/06 κούνια, αλλαξιέρα, προίκα, κουβέρτα, κουνουπιέρα με αξιόλογη διαφορά από εδώ (γύρω στα 500 ευρώ φθηνότερα). Όλα εκτός από την κουβέρτα κατέφθασαν μετά από 3 εβδομάδες. Δυστυχώς η αλλαξιέρα ήταν σπασμένη με ανεπανόρθωτες ζημιές και τα κεφαλάρια της κούνιας χτυπημένα με ραγισματιές.

Έστειλα την ίδια μέρα μαιλ και φώτος στην περίφημη τιζιάνα του primimesi και πήρα τηλ. την ιντεράτικα στα κεντρικά να έρθουν να τα πάρουν πίσω για να αντικατασταθούν (και δεν ήρθαν ποτέ!!!). Αλλαξιέρα καινούργια (με μικρά χτυπήματα πάλι αλλά αυτή τη φορά καταφέραμε και τα ψιλοδιορθώσαμε) πήραμε τέλος Ιουλίου. Την περίφημη κουβέρτα την έστειλε τέλος Αυγούστου μετά από αμέτρημα μαιλς. Τέλος Αυγούστου και λίγες μέρες πριν γεννήσω αποφασίσαμε να στήσουμε την κούνια με τα χτυπημένα κεφαλάρια. Τα ξύσαμε, τα στοκάραμε και τα ξαναβάψαμε (μια χαρά τελικά!). Τα κεφαλάρια τελικά τα έστειλαν μέσα Σεπτεμβρίου...ούτε καν μπήκα στον κόπο να ξεστήσω την κούνια...τα έστειλα κατευθείαν στην αποθήκη. Αν μου ζητήσει τα χτυπημένα έχει καλώς, αλλιώς ούτε που θα με ξανακούσει!

Τα κεφαλάρια τα πήρα 3 μήνες μετά την παραγγελία και αφού είχα απειλήσει με νομικές και τραπεζικές διαδικασίες και είχα βριστεί με την τιζιάνα...

 

Φλόρα μου, πρήξτους με τα μαιλ και ίσως κάποια στιγμή στείλουν τη βάση.

Α παρεπιπτόντως, μίλα με την τράπεζα που ανήκει η κάρτα που πλήρωσες, αναλαμβάνουν αυτή να κυνηγήσουν το πριμιμέσι και να ακυρώσουν την πληρωμή της βάσης. Τουλάχιστον η Κύπρου το κάνει αυτό όπως με είχαν ενημερώσει και κρατάει περίπου ένα μήνα η διαδικασία.

 

Την ταλαιπωρία μου την πέρασαν πάνω κάτω άλλες 3-4 μανούλες από δω μέσα σε διάφορες παραλλαγές. Λυπάμαι πολύ που δεν σε προλάβαμε πριν παραγγείλεις :(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ, αν έχετε δοκιμάσει κάποιο από τα site που πουλάνε χαλιά εδώ στην Ελλάδα ενδιαφέρομαι να πάρω παιδικό χαλί για το δωμάτιο της κόρης μου και έχω βρεί κάτι αλλά δεν ξέρω τι παίζει από ποιότητα και μεταφορικά.

 

 

Καλησπέρα!

Μόλις πρίν λίγες ώρες έκανα την παραγγελία μου στο http://www.halia.gr

από ότι κατάλαβα διαβάζοντας τα στοιχεία των ιστοσελίδων και αυτό και το flycarpet ανήκουν στο ίδιο άτομο.

Μόλις λάβω θα σας ενημερώσω.

 

_______________________

 

Αααα και να ενημερώσω πως έλαβα την παραγγελία μου από το mothercare στην ώρα της χωρίς κανένα πρόβλημα ή καθυστέρηση.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο για το ping pong... Παράγγειλα πριν από ένα μήνα απο εκεί κάποια πράγματα για να τα κάνω δώρο στην ξεδέλφη μου στην Κύπρο γιατί το bimbomarket δεν έστελνε Κύπρο και στο ebaby τα περισσότερα είδη δεν ήταν διαθέσιμα αλλά βλέπω πως το παιδί πρώτα θα πάει στο πανεπιστήμιο και μετά θα λάβει το καροτσάκι και τα υπόλοιπα είδη μπεμπέ :evil:

*

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελλάνουν στο marksandspencer μου φαίνεται.

Σ' εμένα έστειλαν mail ότι δεν παραδίδουν Ελλάδα και σε μία άλλη κοπέλα επίσης.

'Υστερα διαβάζω ότι σε άλλες κοπέλες γράφουν ότι παραδίνουν ΑΛΛΑ να διαβάσουμε το πως στο site τους.

Μπαίνω λοιπόν και λέει επί λέξη

 

You can also place orders in participating UK stores only for deliveries to the destinations listed below:

Greece κπλ κλπ.

 

δηλαδή παραγγελία μόνο μέσω συγκεκριμένων καταστημάτων (και πουθενά δεν εξηγεί πως)

Ε όποια από σας καταφέρει να παραγγείλει ας το πει και σε μένα να της στήσω άγαλμα.

Αλλά μάλλον νομίζω μας δουλεύουν ψιλό γαζί.

Κι έχει τόσο ωραία πράγματα (και οικονομικά) γμτ !!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλίτσα εγώ έχω χρεωστική mastercard και την τελευταία φορά που μου το έστειλαν αυτό,είχα ξεχάσει να βάλω λεφτά στην κάρτα.

 

Η acs τα φέρνει,αν δε σε πετύχουν σπίτι,αφήνουν ειδοποίηση.

 

 

 

εχεις βαλει και κωδικο cvc ? λογικα απ ότι μου ειπαν όλες οι καρτες εχουν αλλα στα μαδερκερ δεν υπαρχει πλαισιο για να το συμπληρωσουμε εσυ το εγραψες ή οχι

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ για την απάντησή σου Μαρία. Η κάρτα μου είναι Prepaid από την Κύπρου και θα ρωτήσω. Σημερα μου αππάντησε αλλά δεν κατάλαβα και πολλά πράγματα. Μου γράφει:

excuse me but your emails they have not arrived to me for this motive I have not answered. (της έχω στείλει 3 e-mail!!!)

tomorrow it unloads the peg perego and if there are the basic isofixes I send then otherwise you her you tell me thing to do.

hi tiziana

Τα αγγλικά της είναι λίγο χάλια, από ότι κατάλαβα αύριο θα μου έχει μια απάντηση για την βάση. Διαφορετικά πώς παίρνεις τα χρήματά σου πίσω; Και ειδικά με prepaid κάρτα;

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο μαδερκερ και μου εστειλαν order number,

για την κουριερ δεν μου εστειλαν tracking number για να δω που βρισκονται τα πραγματα, το ζητας να στο στειλουν και δεν μου γραφουν στο μειλ με ποια εταιρια θα ερθει..:roll:

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες καλησπερα!

Μολις τωρα διαβασα το θεμα για τις παραγγελιεςμεσω internet.

Εγω παραγγελνω προιοντα της Weleda απο το www.biologisch24.com.

Eιμαι πολυ ευχαριστημενη!Ειναι πολυ τυπικοι και παντα ακριβεις στις ημερομηνιες.

 

Σχετικα με το http://www.flycarpet.gr εχω να πω πως απο μια ερευνα που εκανα διαπιστωσα τα εξης:

1) Το χαλι που πηρα για το σαλονι μου απο καταστημα της Θεσ/νικης περισυ το βρηκα 80 ευρω πιο ακριβο στο site χωρις τα μεταφορικα

2)Το χαλι της μπεμπας που το πηρα απο το ιδιο καταστημα το βρηκα 10 ευρω πιο φθηνο στο site.

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο μαδερκερ και μου εστειλαν order number,

για την κουριερ δεν μου εστειλαν tracking number για να δω που βρισκονται τα πραγματα, το ζητας να στο στειλουν και δεν μου γραφουν στο μειλ με ποια εταιρια θα ερθει..:roll:

 

Θα τους στέιλεις μαιλ στο [email protected] αναφέροντας τον αριθμό παραγγελίας και ότι ζητάς το tracking number για να μπεις να το ψάξεις! Συνήθως στέλνουν με την acs

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να ψωνισω από τα mothercare μεσω internet αλήθεια χρησιμοποιείτε πιστωτική ή χρεωστική κάρτα και γενικά είναι ασφαλής οι αγορές με πιστωτική; Τα mothercare σε πόσο καιρό στέλνουν την παραγγελία;

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ ψώνισα πριν λίγο καιρό απο το γερμανικό http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/startpage-COM-en-BB

και έμεινα πολύ ευχαριστημένη και απο τις τιμές και την εξυπηρέτηση και τα μεταφορικά!Το μόνο μου πρόβλημα ήταν οτι ήταν μόνο στα γερμανικά,και επειδή εγώ δεν έχω ιδέα απο την γλώσσα,έκανα μετάφραση την κάθε σελίδα με το google!:oops:

Είχα παραγγείλει ένα λίκνο με το στρώμα του,και την προίκα του (κουνουπιέρες,πάπλωμα σεντονάκι,μαξιλαράκι,και το γύρω γύρω-δεν θυμάμαι πως λέγεται- που πάει γύρω απο τα κάγκελα) μόνο 120 ευρώ!Μαζί με κάτι άλλα ψιλοπραγματάκια που πήρα και τα μεταφορικά,πλήρωσα 150 ευρώ μόνο!Μου το έστειλαν σε 10 μέρες,ενώ πρίν μου έστελναν συνεχώς ενημερωτικά e-mails με την πορεία της παραγγελιας μου.Ήρθε με ταχυδρομείο,και έίχαν κάνει λάθος στο χρώμα της πρόικας,τους πήρα τηλ ,και μου είπαν να κρατήσω αυτό το σετ,και μου έστειλαν δώρεάν το χρώμα που είχα παραγγείλει αρχικώς!Χθες που μπήκα πάλι στη σελίδα τους,είδα οτι πλέον είναι κ στα Αγγλικά!:D:DΑυτό ήταν το καλύτερο..Έκανα τα ψώνια μου ανάμεσα στα οποία έναν αποστειρωτή,ένα καρεκλακι αυτοκινήτου και ένα γυμναστήριο και τα μεταφορικά τους ήταν 7,50 ευρώ όλα μαζί παρόλο που θα είναι μεγάλο το δέμα!Μου έστειλαν και e-mail σήμερα οτι η παραγγελία μου έχει φύγει! :D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ ψώνισα πριν λίγο καιρό απο το γερμανικό http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/startpage-COM-en-BB

 

 

καλημερα να σου ζήσει το μωρακι !!!

 

Ωραιο σιτε ειδα ενα καγκελο ασφαλειας τα στελνει όλα τα προιοντα ξερεις ???

και απο μετα ορικα ???

 

ευχαριστω

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Θα τους στέιλεις μαιλ στο [email protected] αναφέροντας τον αριθμό παραγγελίας και ότι ζητάς το tracking number για να μπεις να το ψάξεις! Συνήθως στέλνουν με την acs

σ'έυχαριστω πολυ καλαμαρακι!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχε ξεχασει ο αντρουλης μου να βαλει λεφτα στην καρτα !!!

 

μιλησα με την μαδερκαερ τωρα και όλα καλα !!!

 

Πόλυ ευγενικοι όλοι τους αναμενω τωρα την παραγγελια μου για να δουμε ...

 

ευχομαι να ειναι όλα υπέροχα και ειδη εχω ετοιμασει την δευτερη παραγγελια μου

 

Βρε κοριτσια στην μιση τιμη πώς γινεται αυτο ??? Πόσο μας κλεβουνε ????

 

Εχω πάθει πλααααααακα !!!

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Jenny_v χρεωνει για 5-7 μέρες 6λίρες ενώ για 2μέρες 12λίρες! Τα στέλνει με τα ΕΛΤΑ εμένα ήρθαν σε άκριβώς 5 εργάσιμες σε πολύ καλή συσκευασία μέσω του ΕΛΤΑ απλή αποστολή μου τα έφερε ο ταχυδρόμος μας!

 

 

καλαμαρακι (αχ και να ειχα ενα ριζοτο με καλαμαρι και γαριδες μιαμ μιαμ) :)

τα νουμερα στα γυναικεια στο ασος πως ειναι ????

 

επίσης κανα σιτε του ζαρα δεν υπαρχει για ονλινε αγορες ε???

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Από όσο έμαθα από φίλους στην αγγλία τα παιδικά βρεφικά ρούχα είναι χωρίς φπα..... για αυτό και είναι φθηνότερα! Βεβαια μεσολαβεί μετά και ο ελληνάρας εισαγωγέας και γίνεται κ#@%ς το θέμα της τιμής τους!

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα να σου ζήσει το μωρακι !!!

 

Ωραιο σιτε ειδα ενα καγκελο ασφαλειας τα στελνει όλα τα προιοντα ξερεις ???

και απο μετα ορικα ???

 

ευχαριστω

 

 

Σε ευχαριστώ,να σαι καλά επίσης!:)

Ναι,τα στέλνει όλα τα προιόντα!οσο για τα μεταφορικά ,το στάνταρ έιναι 7,50 για Ελλάδα.Αν κάτι είναι πολύ βαρύ η μεγάλο δέμα,σου στέλνει e mail και σε ενημερώνει για την τιμή των μεταφορικών ,και αν συμφωνείς προχωράς στη διαδικασία,αλλιώς όχι.Πάντως κι έτσι ακόμα είναι φθηνά τα μεταφορικά,πιστεύω οτι συμφέρει!Έχει και online chat τις καθημερινές και μπορείς να έχεις άμεση επικοινωνία για ότι απορίες έχεις..

Link to comment
Share on other sites

Το μεντελα ειναι το καλυτερο της αγορας λένε , αλλα οταν το χρησιμοποιησα με απογοητευσε ενω ειχα γαλα και με το επαγγελματικο εβγαζα μισο κιλο με το μεντελα παιδευομουνα πολύ σε σημειο να λεω οτι δεν ειχα γαλα . Το καλυτερο ηταν αυτο που ειχε το Μητερα το οποιο κανει 1000 ευρω πολλα λεφτα ομως .

 

Δυστυχως δεν ξερω για σαιτ .

 

 

Εγω περιμενω με ανυπομονησια να παραλαβω την παραγγελια μου απο το μαδερκερ .Εγκριθηκε εχτες από ποτε να αρχιζω να την αναζηταω ????

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...