Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Λοιπον...μιλησα μαζι τους. Την ξερανε τη φαση και μου ειπε οτι εχει πολλες πελατισσες που ψωνιζουν απο το ακατανομαστο κλπ κλπ.

 

εχει ελαχιστη παραγγελια ομως 60Kgr το οποιο χρεωνεται περιπου 200 ευρω.

 

Μου ειπε οτι αυτο που γινεται ειναι οτι επειδη τα κιλα ειναι πολλα (και συνεπως και το ποσο) μαζευονται καμια 10ρια πελατισσες και κανουν μαζι μια παραγγελια...

 

Περιμενω και ενα mail του σχετικο....οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει πμ να του το διαβιβασω οταν ερθει....

 

Αυτα....

 

 

Kοριτσια 60 κιλα ρουχα??????:mrgreen::mrgreen:

Και παλι πως γινεται?Τους στελνεις λιστα σαν την σαλοπετα κ τα παραγγελνουν αυτοι?Συγνωμη κιολας μπορει να αναφερθηκε παραπανω κ να μην το προσεξα....

 

Μολις μου ηρθε η παραγγελια μου απο σαλοπετα αλλα λειπουν απο μεσα ενα σετ παντελονια κ ενα σετ μπλουζακια.Η συσκευσια ηταν άθικτη οποτε δεν παιζει να την ανοιξανε κ να τα πηρανε απο μεσα.Σας μιλαω οτι τρεμω απο τα νευρα μου,γιατι αντε τωρα να βγαλεις ακρη!Εστειλα mail στη Μαρια να δω τι θα γινει.

 

Edit:μολις ανακαλυψα οτι λειπει κ ενα φορεματακι της μικρης.

Λειπει κ απο εμενα ενα μπλουζακι.........

 

 

 

 

Κοριτσια θελω να κανω στον αντρουλη μου δωρο ενα παντελονι κ ενα μπλουζακι!!!Μιας κ εχει να ψωνισει απο την εποχη π.μ(προ μπεμπας),ψαχνω για armani,trussardi ή marlboro δεν μπορω να βρω πουθενα ομως......στο internet εννοω.....γιατι εδω 1 παντελονι κανει 200 ευρωπουλακια ειναι κ μαιμου:mrgreen::mrgreen

Μηπως ξερετε κανενα σαιτ?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια ερώτηση!! (περιμένω και εγώ δέμα μετά απο ένα μηνα απο την salopeta) το δέμα σου ήρθε συστημένο μετ ελτα? η μια ειδοποίηση μόνο?

έκανες κάποια ενέργεια στα ΕΛΤΑ? το εψαχνες η όλα καλα?

 

πουκυς,τωρα μολις ειδα το μνμ σου!Δεν ξερω αν παρελαβες ή οχι ακομη....το δεμα ηρθε στα ελτα και μου αφησαν χαρτακι να παω να το παρω.Εχε χαρη που ηταν στο ονομα του πεθερου μου και ο καημενος δεν ηξερε οτι κανονικα επρεπε να ερθει στην πορτα μου αλλιως θα σου ελεγα εγω τι φωνη ειχαν να φανε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κριστυ,ακου...επειδη περασα το ιδιο και μαλιστα εκανα ολοκληρο θεμα εδω σχετικα με τις χρεωσεις των τραπεζων κατεξοχην

θα τους στειλεις μεηλ και θα τους πεις οτι επειδη στην Ελλαδα τα fees που κρατανε οι τραπεζες για συναλλαγες εξωτερικου με τραπεζικο εμβασμα ειναι πανω απο 15 ευρω και σου ειναι ασυμφορο,αν μπορουν να γυρισουν την παραγγελια σου ωστε να πληρωσεις με πιστωτικη καρτα.

Αν δεχτουν(εμενα το δεχτηκαν) θα στειλεις τα στοιχεια της καρτας σου και θα την χρεωσουν εκει την παραγγελια.

Μην φοβασαι ειναι αξιοπιστο σαιτ.Δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα!

Δεν υπαρχει αλλη λυση ωστε να μην χρεωθεις τζαμπα προμηθειες.

Κι επισης ειτε γινεις μελος online ειτε οχι εχουν αλλαξει την πολιτικη τους και για τα νεα μελη δεχονται μονο εμβασμα.

Στειλε μεηλ και ξεκινα διαπραγματευσεις.

Τους εστειλα ηδη!!! Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! με εχεις βοηθησει πολυ!!!!!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια 60 κιλα ρουχα??????:mrgreen::mrgreen:

Και παλι πως γινεται?Τους στελνεις λιστα σαν την σαλοπετα κ τα παραγγελνουν αυτοι?Συγνωμη κιολας μπορει να αναφερθηκε παραπανω κ να μην το προσεξα....

 

Οχι...παραγγελνεις εσυ κανονικα και βαζεις σαν στοιχεια αποστολης το γραφειο στην Αγγλια.

 

Να πω την αληθεια...ποτε δε καταλαβα γιατι η σαλοπετα εκανε τις παραγγελιες η ιδια....μπορω να μπω εγω να παραγγειλω ο,τι θελω και να βαλω -απλα-τη διευθυνση της και να αναλαβει μονο την αποστολη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

βρε κοριτσια η παρσελ φορς που στελνει η σαλοπετα με ποιους συνεργαζεται εδω ελλαδα??περνω ελτα μου λενε δεν ειναι αυτο το νουμερο δικο μας....

 

Εμενα με Ελτα μου ηρθαν τα πραγματα......βεβαια ειχα παρει 1000 τηλεφωνα τους ειχα πρηξει!!!!

Βασικα εμενα μου ειχαν δωσει 2 tracking number το δευτερο τελειωνε σε GB αυτο μπορουσαν να δουν εδω στην Ελλαδα αν δεν εχεις το δευτερο μπες στην σελιδα της parcelforce κ ζητησε τους να σου δωσουν κ τον δευτερο αριθμο!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια τα φωτα σας θελω να παραγγειλω απο γερμανικο site στρωμα για την κουνια. Ξερετε ποσο αερα να αφησω? Τσιμα τσιμα οι εσωτερικες διαστασεις της κουνιας ειναι 74 χ 140, τι διαστασεις πρεπει να παραγγειλω το στρωμα για να μην σφηνωνει ουτε να ειναι μικρο?

 

θες μονο γερμανικο site? Εχω παρει ενα στρωμα απο amazon.co.uk για το παρκοκρεβατο μας σε πολυ καλη ποιοτητα και καλη τιμη! Ριξε μια ματια!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω να κανω στον αντρουλη μου δωρο ενα παντελονι κ ενα μπλουζακι!!!Μιας κ εχει να ψωνισει απο την εποχη π.μ(προ μπεμπας),ψαχνω για armani,trussardi ή marlboro δεν μπορω να βρω πουθενα ομως......στο internet εννοω.....γιατι εδω 1 παντελονι κανει 200 ευρωπουλακια ειναι κ μαιμου:mrgreen::mrgreen

Μηπως ξερετε κανενα σαιτ?

 

Site δεν ξέρω αλλά την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στο κατάστημα του Folli Follie που έχει στα κεντρικά τους γραφεία στον Αγ.Στέφανο.

Έχει κοσμήματα προηγούμενης σεζόν με καλύτερες φυσικά τιμές και πρώτη φορά είδα και ρόύχα και παπούτσια. Βέβαια έτσι και αλλιώς είναι ακριβές οι αρχικές τους τιμές αλλά εάν σε ενδιαφέρει και μπορείς, πήγαινε να ρίξεις μια ματιά.

Έχει armani, boss, burberry (αχαχαχ είχε κάτι τσάντες!!!) juicy couture εσώρουχα, και πολλά nike (αυτά συνέφεραν πιστεύω πιο πολύ)

Κατά τα άλλα το μάτι μου έπεσε σε ένα πολύ ωραίο armani μακό μπλουζάκι αλλά είχε με την έκπτωση 70 ευρώ......:twisted:

Link to comment
Share on other sites

τι παρηγγειλες απο το babybutt? εγω λεω να παρω τα εξης :

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB/4000-4010-%2830064,46106,12547%29/-Aro%C2%AE-Sanistar-mattress-12547.htm

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB/4000-4010-%289435,15133,3209%29/Baby-Butt-waterproof-molleton-fitted-sheet-3209.htm

http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/item-COM-en-BB-seite2/4000-4007-%2829855,45818,8000%29/Baby-Butt-snuggle-wrap-8000.htm

 

Πες μου την γνωμη σου εαν δεν σου κανει κοπο γιατι εχω καταγχωθει η πρωταρα!!!

Θα ηθελα να παρω και καποια μπιμπερο αλλα δεν ξερω ποσο και ποια να παρω, δεδομενου πως θα προσπαθησω να θηλασω.

 

ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΠΑΝΩ ΝΕΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΑΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΩΝ ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ ΗΔΗ ΜΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Οχι...παραγγελνεις εσυ κανονικα και βαζεις σαν στοιχεια αποστολης το γραφειο στην Αγγλια.

 

Να πω την αληθεια...ποτε δε καταλαβα γιατι η σαλοπετα εκανε τις παραγγελιες η ιδια....μπορω να μπω εγω να παραγγειλω ο,τι θελω και να βαλω -απλα-τη διευθυνση της και να αναλαβει μονο την αποστολη .....

 

Ελα μου ντε...μήπως είχε τπτ κωδικούς για έκπτωσεις λόγω μαζικών παραγγελιών και έβγαζε κι άλλα απο πάνω?

Δεν υπάρχει πιο απλό να πηγαίνει έτοιμο το δέμα στην διεύθηνση της και αυτή μόνο να το προωθεί..

60κιλα ρούχα νομίζω είναι πολλά αλλά αν μαζευτούμε πολλές μπορεί και να βγει..10 άτομα είναι 20?, δεν είναι και τόσο πολύ...σε σχέση με άλλους τρόπους που υπάρχουν. Ποιος το παραλλαμβάνει όμως και πως συννενοούμαστε 10 άτομα για να γίνει η δουλειά..

Θα σου στείλω και πμ

Link to comment
Share on other sites

θες μονο γερμανικο site? Εχω παρει ενα στρωμα απο amazon.co.uk για το παρκοκρεβατο μας σε πολυ καλη ποιοτητα και καλη τιμη! Ριξε μια ματια!

ελεγα να παρω με κρυο αφρο και δεν ξερω αν εχει το αμαζον, θα το κοιταξω αμεσως. Αφου εχεις ψωνισει απο το αμαζον μπορεις να με βοηθησεις σε κατι?

Θελω να αγορασω την εξης ενδοεπικοινωνια

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sensor-Monitor/dp/B0013FW5G8/ref=dp_return_2?ie=UTF8&n=59624031&s=baby

Ξερεις πως μπορω να τους ρωτησω αν εχει 2 sensor pads οπως στην φωτογραφια και ποσο θα στοιχισουν τα μεταφορικα?

Ελπιζω να μην σας κουρασα:oops::oops::oops::oops:

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΛΟΙΠΟΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΠΑΝΩ ΝΕΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΑΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΩΝ ΠΕΛΑΤΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ ΗΔΗ ΜΕΛΟΣ

κελλη δεν το πατουσα γιατι ζητουσε και αριθμο παραγγελιας και νομιζα οτι δεν θα συνεχιζε αν δεν τον συμπληρωνα.

Να υποψιαστω οτι απλα βαζουμε τα στοιχεια της καρτας χωρις paypal?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι...παραγγελνεις εσυ κανονικα και βαζεις σαν στοιχεια αποστολης το γραφειο στην Αγγλια.

 

Να πω την αληθεια...ποτε δε καταλαβα γιατι η σαλοπετα εκανε τις παραγγελιες η ιδια....μπορω να μπω εγω να παραγγειλω ο,τι θελω και να βαλω -απλα-τη διευθυνση της και να αναλαβει μονο την αποστολη .....

 

Αληθεια λες?Μπορω να μπω να κανω την παραγγελια να πληρωσω (με paypal) κ να δωσω την δικη τους διευθυνση?

Αυτοι δεχονται ομως να συγκεντρωσουν τοσα πολλα μικρα δεματα για να τα στειλουν Ελλαδα?

Αν δεχονται νομιζω οτι ειναι μια παρα πολυ καλη λυση......

Αν μαζευτουν αρκετα ατομα για παραγγελιες!!!!

Βρε Ραννια μου πες οτι ολα αυτα γινονται μετα οι παραγγελιες πως μοιραζονται?

Πρεπει να συγκεντρωθουν ολα τα ατομα μαζι κ να παρει ο καθενας το δεμα του!!

ΑΧΧΧΧ!!!! Καλα εσεις που βρισκεστε Αθηνα μπορειτε να μαζευτειτε αρκετα ατομα κ να κανετε μια μεγαλη παραγγελια.....εγω που ειμαι επαρχια??:(:(

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Site δεν ξέρω αλλά την προηγούμενη εβδομάδα πήγα στο κατάστημα του Folli Follie που έχει στα κεντρικά τους γραφεία στον Αγ.Στέφανο.

Έχει κοσμήματα προηγούμενης σεζόν με καλύτερες φυσικά τιμές και πρώτη φορά είδα και ρόύχα και παπούτσια. Βέβαια έτσι και αλλιώς είναι ακριβές οι αρχικές τους τιμές αλλά εάν σε ενδιαφέρει και μπορείς, πήγαινε να ρίξεις μια ματιά.

Έχει armani, boss, burberry (αχαχαχ είχε κάτι τσάντες!!!) juicy couture εσώρουχα, και πολλά nike (αυτά συνέφεραν πιστεύω πιο πολύ)

Κατά τα άλλα το μάτι μου έπεσε σε ένα πολύ ωραίο armani μακό μπλουζάκι αλλά είχε με την έκπτωση 70 ευρώ......:twisted:

 

Δυστυχως ειμαι απο επαρχια!!!!Και εδω οι τιμες ειναι αρκετα ανεβασμενες,απο προσφορες.....τιποτα!!!!Γι'αυτο ελεγα μηπως υπαρχει τιποτα στο internet....

Σ'ευχαριστω παντως!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια λες?Μπορω να μπω να κανω την παραγγελια να πληρωσω (με paypal) κ να δωσω την δικη τους διευθυνση?

Αυτοι δεχονται ομως να συγκεντρωσουν τοσα πολλα μικρα δεματα για να τα στειλουν Ελλαδα?

Αν δεχονται νομιζω οτι ειναι μια παρα πολυ καλη λυση......

Αν μαζευτουν αρκετα ατομα για παραγγελιες!!!!

Βρε Ραννια μου πες οτι ολα αυτα γινονται μετα οι παραγγελιες πως μοιραζονται?

Πρεπει να συγκεντρωθουν ολα τα ατομα μαζι κ να παρει ο καθενας το δεμα του!!

ΑΧΧΧΧ!!!! Καλα εσεις που βρισκεστε Αθηνα μπορειτε να μαζευτειτε αρκετα ατομα κ να κανετε μια μεγαλη παραγγελια.....εγω που ειμαι επαρχια??:(:(

 

Μου ειπε οτι δεχονται να μαζευτουν δεματα απο περισσοτερα καταστηματα αρκει να τους ενημερωσουμε , να μαζευτουν ολα τα δεματα και να τα αμπαλαρουν σε ενα μεγαλο.

 

μαλλον πρεπει να συγκεντρωθουν ολοι μαζι και να μοιρασουν τα κουτια τους.

 

Απο που εισαι?

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελεγα να παρω με κρυο αφρο και δεν ξερω αν εχει το αμαζον, θα το κοιταξω αμεσως. Αφου εχεις ψωνισει απο το αμαζον μπορεις να με βοηθησεις σε κατι?

Θελω να αγορασω την εξης ενδοεπικοινωνια

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sensor-Monitor/dp/B0013FW5G8/ref=dp_retur n_2?ie=UTF8&n=59624031&s=baby

Ξερεις πως μπορω να τους ρωτησω αν εχει 2 sensor pads οπως στην φωτογραφια και ποσο θα στοιχισουν τα μεταφορικα?

Ελπιζω να μην σας κουρασα:oops::oops::oops::oops:

 

Νομιζω πως στην περιγραφη του προιοντος αναφερει μονο ενα sensor pad! Το amazon αν και ειναι ο πωλητης δεν θα ξερει! Καπου κατω εχει Link το site της εταιριας που το εχει! Αυτους να ρωτησεις για το συγκεκριμενο μοντελο που σε ενδιαφερει!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

Απο Τρικαλα πεφτω κομματακι μακρυα.....παντως αν καποια κοπελα αναλαβει να κανω παραγγελια κ να μου στειλει το δεμα ,βαλτε κ μενα στην λιστα!!!!Φυσικα θα της στειλω χρηματα για την αποστολη!!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

κελλη δεν το πατουσα γιατι ζητουσε και αριθμο παραγγελιας και νομιζα οτι δεν θα συνεχιζε αν δεν τον συμπληρωνα.

Να υποψιαστω οτι απλα βαζουμε τα στοιχεια της καρτας χωρις paypal?

ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι δεχονται να μαζευτουν δεματα απο περισσοτερα καταστηματα αρκει να τους ενημερωσουμε , να μαζευτουν ολα τα δεματα και να τα αμπαλαρουν σε ενα μεγαλο.

 

μαλλον πρεπει να συγκεντρωθουν ολοι μαζι και να μοιρασουν τα κουτια τους.

 

Απο που εισαι?

 

A! έτσι μάλιστα τους στέλνουμε με μειλ τα ονόματα που θα έχουν πάνω οι παραγγελίες και τα μαζεύουν όλα μαζί..και τα στέλνουν.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα χωρις πλακα....το χω καιρο απορια...

 

εσεις καταλαβατε γιατι η σαλοπετα εκανε μονη της τις παραγγελιες? Γιατι δε τις κανατε εσεις και απλα να βαλετε τη διευθυνση της? Και η σαλοπετα να κανει απλα τη διαβιβαση των δεματων? Δε ξερω.....το χω απορια....

 

Ετσι θα ηταν και πολυ λιγοτερο το κοστος της αμοιβης της ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μήπως υπάρχει τρόπος να έρθουν Ελλάδα από το site που πρότεινε η Ράννια κι μετά να μοιραστούν από κάποια courrier σε όλα τα μέρη που μένουν τα κορίτσια που παραγγέλνουν?

Μπορεί να λέω και βλακεία βέβαια...

 

ΥΓ: Ερώτηση οφ-τόπικ:Μου έστειλε το παρεντς μία κάρτα ειδοποίησης για προσβλητική ανάρτησή μου.Εγώ επειδή διαφωνώ και δεν τη θεωρώ προσβλητική τους απάντησα να με κατατοπίσουν που ακριβώς βρίσκεται η προσβολή.Θα μου απαντήσουν ή μπα....

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις μαθεις περισσοτερα ενημερωσε με!!!!Αχ μακαρι να γινεται γιατι θελω να ψωνισω αρκετα πραγματακια για την μικρη μου.....

Αν μαζευτουμε 10 ατομα κ το βαρος ειναι μικροτερο δεν το αναλαμβανουν δηλαδη?Αφου τα λεφτα τους θα τα παρουν θα εχουν κ λιγοτερο φορτιο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησαν οτι δεχονται να πληρωσω με πιστωτικη αλλα μου ζηταςι τα στοιχεια της καρτας. Τα στοιχεια δεν πρεπει να τα βαλω στην φορμα παραγγελιας?

 

I´m pleased to inform you it´s possible that you could pay your order by credit ca

I was wondering if you could send me your credit details.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα χωρις πλακα....το χω καιρο απορια...

 

εσεις καταλαβατε γιατι η σαλοπετα εκανε μονη της τις παραγγελιες? Γιατι δε τις κανατε εσεις και απλα να βαλετε τη διευθυνση της? Και η σαλοπετα να κανει απλα τη διαβιβαση των δεματων? Δε ξερω.....το χω απορια....

 

Ετσι θα ηταν και πολυ λιγοτερο το κοστος της αμοιβης της ....

 

Καποιο σκοπο θα ειχε....μαλλον να το διατυπωσω καλυτερα καποιο κερδος θα ειχε δεν εξηγειται διαφορετικα.....

εγω δεν ηξερα καν οτι μπορω να παραγγειλω κ να πανε στην διευθυνση της....

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...