Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον μολις μαθεις περισσοτερα ενημερωσε με!!!!Αχ μακαρι να γινεται γιατι θελω να ψωνισω αρκετα πραγματακια για την μικρη μου.....

Αν μαζευτουμε 10 ατομα κ το βαρος ειναι μικροτερο δεν το αναλαμβανουν δηλαδη?Αφου τα λεφτα τους θα τα παρουν θα εχουν κ λιγοτερο φορτιο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα!!!

 

Ενννοειται οτι δεχονται...και ενα φανελακι μονο μπορουν να σου στειλουν, αλλα η ελαχιστη χρεωση ισχυει...

 

Καλο θα ηταν να επικοινωνησει και καποια αλλη κοπελα μαζι τους, μηπως δε καταλαβα κατι καλα παντως...μη σας παρω ολες στο λαιμο μου:shock:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μήπως υπάρχει τρόπος να έρθουν Ελλάδα από το site που πρότεινε η Ράννια κι μετά να μοιραστούν από κάποια courrier σε όλα τα μέρη που μένουν τα κορίτσια που παραγγέλνουν?

Μπορεί να λέω και βλακεία βέβαια...

 

Βλακεια δεν λες,σωστη εισαι αλλα το κοστος της κουριερ θα ειναι 15 ευρω οποτε δεν θα συμφερει κ τοσο!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησαν οτι δεχονται να πληρωσω με πιστωτικη αλλα μου ζηταςι τα στοιχεια της καρτας. Τα στοιχεια δεν πρεπει να τα βαλω στην φορμα παραγγελιας?

 

I´m pleased to inform you it´s possible that you could pay your order by credit ca

I was wondering if you could send me your credit details.

ΔΕΝ 8Α ΣΤΟ ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ

Ή ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΤΟΥΣ ΤΑ Ή ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ....

ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛ

Link to comment
Share on other sites

Επισης, ρωτησα και το θειο μου που εχει γραφειο Courier(μεγαλη και γνωστη, ονοματα μη λεμε) και μου ειπε οτι δε γινεται να γινει αποστολη στο συνεργατη τους στο Λονδινο και απο κει να ερθει σε εμας. Και αυτος μια φορα που ηθελε να παρει κατι απο Αμερικη (ενα ρολοι) μου ειπε οτι εδωσε τη διευθυνση γνωστου του και αυτος το εβαλε σε κουριερ για ελλαδισταν.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρανια δεχεται απο ολα τα μαγαζια αγγλιας αυτος?

γιατι η γειτονισσα μου παραγγελνει απο ακατανομαστο στο κουμπαρο της εκει στο γραφειο του αλλα απο ΝΕΧΤ δε μπορει γιατι λεει δε στελνουν σε γραφειο!

σιγουρα ειναι πολυ καλυτερα να μπορουμε να τα παραγγειλουμε εμεις και την ωρα που θελουμε! ετσι ξερουμε οτι θα τα παρουμε κιολας

Αλλα στην ιδια διευθυνση παλι δεχονται πολλες παραγγελιες, ελληνικες καρτες?

ειναι πολλα τα 60 κιλα πιστευω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της αύξησης ήταν οι χρεώσεις του paypal που αν παραγγέλναμε μόνες μας δεν θα υπήρχε. Επίσης μαζεύοντας εκεί όλες τις παραγγελίες έπρεπε μετά να τις ξεχωρήσει και να τις στείλει μια μια. Κόπος και χρόνος παραπάνω. Αρα πρέπει να υπήρχε κάποιος λόγος που έμπαινε σε αυτή τη διαδικασία..δεν νομίζω να μην το είχε σκεφτεί.

Τον μόνο λογο που μπορώ να σκεφτώ είναι το κέρδος αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ απο που το έβγαζε.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα χωρις πλακα....το χω καιρο απορια...

 

εσεις καταλαβατε γιατι η σαλοπετα εκανε μονη της τις παραγγελιες? Γιατι δε τις κανατε εσεις και απλα να βαλετε τη διευθυνση της? Και η σαλοπετα να κανει απλα τη διαβιβαση των δεματων? Δε ξερω.....το χω απορια....

 

Ετσι θα ηταν και πολυ λιγοτερο το κοστος της αμοιβης της ....

 

 

Μπορεί να λέω βλακεία αλλά νομίζω πως δεν δέχονται όλα τα eshops ελληνικές πιστωτικές ούτε έχουν paypal οπότε υποτίθεται οτι εξυπηρετούσε σε αυτό..

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καποιο σκοπο θα ειχε....μαλλον να το διατυπωσω καλυτερα καποιο κερδος θα ειχε δεν εξηγειται διαφορετικα.....

εγω δεν ηξερα καν οτι μπορω να παραγγειλω κ να πανε στην διευθυνση της....

ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΟΤΑΝ ΜΕΣΩ PAYPAL ΣΕ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΚΠΤΩΣΗ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΡΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΓΓΛΙΑ ΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΖΙΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ.

πχ Εγω εχω καρτα των boots απο οταν σπουδαζα Αγγλια και εχω εκπτωση 5% σε καθε παραγγελια οποτε να το κερδος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της αύξησης ήταν οι χρεώσεις του paypal που αν παραγγέλναμε μόνες μας δεν θα υπήρχε. Επίσης μαζεύοντας εκεί όλες τις παραγγελίες έπρεπε μετά να τις ξεχωρήσει και να τις στείλει μια μια.

Κόπος και χρόνος παραπάνω. Αρα πρέπει να υπήρχε κάποιος λόγος που έμπαινε σε αυτή τη διαδικασία..δεν νομίζω να μην το είχε σκεφτεί.

Τον μόνο λογο που μπορώ να σκεφτώ είναι το κέρδος αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ απο που το έβγαζε.

 

Μα αυτο δεν εκανε ετσι κι αλλιως? τα αγοραζε στο ονομα της , ερχονταν στο σπιτι της και απο κει τα εστελνε στη καθε μια....δε ξερω...δεν αγορασα ποτε μεσω σαλοπετας....απλα εικαζω....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρανια δεχεται απο ολα τα μαγαζια αγγλιας αυτος?

γιατι η γειτονισσα μου παραγγελνει απο ακατανομαστο στο κουμπαρο της εκει στο γραφειο του αλλα απο ΝΕΧΤ δε μπορει γιατι λεει δε στελνουν σε γραφειο!

σιγουρα ειναι πολυ καλυτερα να μπορουμε να τα παραγγειλουμε εμεις και την ωρα που θελουμε! ετσι ξερουμε οτι θα τα παρουμε κιολας

Αλλα στην ιδια διευθυνση παλι δεχονται πολλες παραγγελιες, ελληνικες καρτες?

ειναι πολλα τα 60 κιλα πιστευω

 

Δε ξερω ρε κοριτσια....σιγουρα μου ανεφερε το ακατανομαστο παντως...καντε ενα κοπο και παρτε κι εσεις ενα τηλ.... να μας λυθουν ολες οι αποριες δλδ ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ 8Α ΣΤΟ ΣΥΝΙΣΤΟΥΣΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ

Ή ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΤΟΥΣ ΤΑ Ή ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ....

ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΛ

Να της πω δηλαδη οτι θα κανω την παραγγελια οταν αποφασισω και τι αλλο θελω να αγορασω. Δεν πιστευω να προχωραει την παραγγελια? στο πρωτο μειλ που την ρωτησα ποσο θα στοιχισουν τα μεταφορικα, μου εγραψε το εξης :

Thank you very much for your order!

Due to the bulky item No. 12548; the delivery of the whole items you have ordered to Greece costs 35,00 ?:

We will order the item from the manufacturer for you. The item will reach us in about 10 workdays and then will be sent to you by us.

 

Μιλαει υποθετικα ή προωθει την παραγγελια?

Τα αγγλικα μου δεν ειναι τοσο καλα!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΟΤΑΝ ΜΕΣΩ PAYPAL ΣΕ ΜΑΖΙΚΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΕΚΠΤΩΣΗ ΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΡΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΑΓΓΛΙΑ ΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΖΙΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΜΕΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ.

πχ Εγω εχω καρτα των boots απο οταν σπουδαζα Αγγλια και εχω εκπτωση 5% σε καθε παραγγελια οποτε να το κερδος

 

...με τοσες παραγγελίες πολλοι πόντοι βγαίνουν καλές εκπτώσεις..εχει λογική αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να λέω βλακεία αλλά νομίζω πως δεν δέχονται όλα τα eshops ελληνικές πιστωτικές ούτε έχουν paypal οπότε υποτίθεται οτι εξυπηρετούσε σε αυτό..

Θα σου πω το πιο απλο οποιος σπουδαζει Αγγλια εχει ελληνικη VISA και την δεχονται κανονικοτατα. Το ιδιο ισχυει και οταν γινονται αγορες απο τις σελιδες τους απλα πολλα δεν παραδιδουν Ελλαδα εκει απλα τους λες οτι μενεις στη διευθυνση του γνωστου σου (σαν να ειναι δικη σου διευθυνση) και συνεχιζει κανονικα η παραγγγελια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να της πω δηλαδη οτι θα κανω την παραγγελια οταν αποφασισω και τι αλλο θελω να αγορασω. Δεν πιστευω να προχωραει την παραγγελια? στο πρωτο μειλ που την ρωτησα ποσο θα στοιχισουν τα μεταφορικα, μου εγραψε το εξης :

Thank you very much for your order!

Due to the bulky item No. 12548; the delivery of the whole items you have ordered to Greece costs 35,00 ?:

We will order the item from the manufacturer for you. The item will reach us in about 10 workdays and then will be sent to you by us.

 

Μιλαει υποθετικα ή προωθει την παραγγελια?

Τα αγγλικα μου δεν ειναι τοσο καλα!!!

Απο τη στιγμη που δεν της εχεις δωσει πληρωμη δεν μπορει να προωθησει την παραγγελια. Αυτο που σου λεει ειναι οτι τα μεταφορικα κοστιζουν 35 ευρο και θα παραγγειλουν τα τμχ απο την εταιρια εκ μερουσ σου οποτε θα τουσ φτασουν σε 10 μερες κ μετα θα τα στειλει σε σενα....Προφανωσ μιλασ με ενδιαμεσο κ οχι με την εταιρια απο οτι καταλαβαινω εγω

Link to comment
Share on other sites

http://www.asteras.co.uk/

 

Κοριτσια εσεις που ξερετε καλα αγγλικα καταλαβα καλα?λεει 15 λιρες το κουτι?

 

ξεκινανε απο 15 λιρες το δεμα αθτο λεει...Αλλα ειναι για μεταφορες κυριως απο πραγματα φοιτητων...δηλαδη παραλαμβανει απο σπιτι δεν μπορεισ να ψωνιζεις να τα στελνεις εκει και να στα φερνουν Ελλαδα....αν μενει καποιος εκει θα περασουν νατα παραλαβουν απο το σπιτι του και να στο παραδωσουν σπιτι σου ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξανακοιτωντας την σελιδα αυτη που εβαλα ειδα οτι γραφει:

LOW COST - VALUE FOR MONEY !!!

 

HOUSEHOLD REMOVALS

 

PERSONAL EFFECTS (BAGGAGE) MOVEMENT

 

COMMERCIAL - INDUSTRIAL CARGO

 

MOTOR CARS - BIKES - BOATS

 

AGRICULTURE MACHINERY

 

ANTIQUES

 

ADR CARGO

 

E-BAY

 

 

Οποτε αναλαμβανει κ μικροτερα δεματα λογικα....ή τζαμπα χαιρομαι?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα το μειλ μην χαρείς ακόμη....κράτα το λίγο μην φάμε καμία απογοήτευση..:-P επίσης αν γίνεται να δούμε πόσο είναι η χρέωση και τα ελάχιστα που θέλουν γιατι οι 15 λίρες μπορεί να είναι μόνο για τις μετακομίσεις ανα κούτα και για άλλες υπηρεσίες να υπάρχει διαφορετικός τρόπος χρέωσεις

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε απαντηση απο την σαλοπετα,ξεχασε να μου στειλει mail οτι τα πραγματα δεν υπηρχαν κ θα μου τα στειλει σε αλλο πακετο.Χωρις χρεωσει....

Θα ειμαι σε αναμονη!!

 

ναι και γω αν πω του αφεντικού "ξέχασα" θα με ξεχ##σει...και το ίδιο θα έκανα και γω στους υφισταμένους μου...

άκρως επαγγελματική απόκριση...τι να πω...:evil:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...