Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Εν τω μεταξύ έχω φαγωθεί να ψάχνω ενδιαφέροντα site από Γαλλία μπας και σωθούμε από εκεί! Η Αγγλία μας πλήγωσε!... :cry::cry::cry:

 

 

μπορω να σε βοηθησω κι εγω????????????? μιλαω γαλλικα!!!!!

μακαρι αν βρουμε και κανα μαγαζι απο γαλλια!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δηλαδή συγνώμη γιατί θα πηδηχτώ από το μπαλκόνι...

Κυρία Σαλοπετίτσα μπαίνετε στον κόπο να απαντήσετε σε ένα ανώνυμο e-mail και δεν απαντάτε στις εύλογες απορίες της πελατείας σας που σας έκανε 'επαγγελματίες'???

Αυτό είναι το λιγότερο θράσος...

Επίσης αναφέρετε ό,τι δεν πειράζει αν χάσετε κάποιες μικρές παραγγελίες...Αν χάσετε και τις μεγάλες θα σας πείραζε????Τι τουπέ είναι κυρία μου αυτό???

Κορίτσια εγώ δεν είχα παραγγείλει και δεν το είχα και σκοπό αλλά και ανάγκη να είχα θα προτιμούσα να ζητιανέψω και να βρω άλλο τρόπο να εξασφαλίσω τα απαραίτητα για το παιδί μου, όχι να τα δώσω σε κάποιον που έχει καβαλήσει το καλάμι!!!!!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Moi aussi!!!!! Ήμουν στο νησί σου τη προηγούμενη βδομάδα!

 

ναι? για δουλεια???? πως περασες???

και για να μη βγουμε οφ τοπικ, πες λιγο τι παιζει με τα μαγαζια στη γαλλια.... τιποτα οικονομικο θα βρουμε? γιατι το ορκεστρα που εβαλες ακριβο ηταν.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και μολις μπηκα και παλι συγχιστηκα...Σε μειλ να πουμε τα παραπονα μας και να μας απαντησει ποιος;;;; Που μια μερα που απηυδησα που δεν ερχοταν η παραγγελια μου εστειλα τρια μειλ και μου απαντησε μετα απο μια μερα;;; Τεσπα ειπα να μην ξανασχοληθω αλλα με εκνευριζει το στυλακι αυτο...Απο δω ψαρεψατε την πελατεια σας κυρια μου και τωρα δε θελετε να μπαινετε στο σαιτ αλλα οταν θελατε πελατες εδω μπαινατε ή θυμαμαι λαθος;;;; Και οτι θα χασετε τις μικρες παραγγελιες δεν τρεχει και κατι....Αυτο ειδικα δεν το καταλαβα...Τεσπα το ληγω εδω δε θα ξανασχοληθω...Εννοειται οτι τελος τα ψωνια για μενα απο Αγγλια...Je parle francaise aussi!!!!!! Αν βρειτε κατι και θελετε βοηθεια πειτε και σε μενα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μολις μπηκα και παλι συγχιστηκα...Σε μειλ να πουμε τα παραπονα μας και να μας απαντησει ποιος;;;; Που μια μερα που απηυδησα που δεν ερχοταν η παραγγελια μου εστειλα τρια μειλ και μου απαντησε μετα απο μια μερα;;; Τεσπα ειπα να μην ξανασχοληθω αλλα με εκνευριζει το στυλακι αυτο...Απο δω ψαρεψατε την πελατεια σας κυρια μου και τωρα δε θελετε να μπαινετε στο σαιτ αλλα οταν θελατε πελατες εδω μπαινατε ή θυμαμαι λαθος;;;; Και οτι θα χασετε τις μικρες παραγγελιες δεν τρεχει και κατι....Αυτο ειδικα δεν το καταλαβα...Τεσπα το ληγω εδω δε θα ξανασχοληθω...Εννοειται οτι τελος τα ψωνια για μενα απο Αγγλια...Je parle francaise aussi!!!!!! Αν βρειτε κατι και θελετε βοηθεια πειτε και σε μενα!!!!

 

Α τέλεια θα ψάξω και θα σου πω! Είμαστε καφέ...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και παλι!

 

Δεν εχω υποχρεωσει κανεναν να αγορασει μεσω της υπηρεσιας μας και νομιζω οτι δεν υποχρεωουμε να εξηγησω για πιο λογο αυξησα της τιμες μου μεσα σε αυτο το φορουμ απο την στιγμη που δεν ειναι δικο μου και ουδεποτε το χρησιμοποιησα για να διαβασω το παραπονα και σχολια μιας που οι μεχρι τωρα πελατησες μου ξερουν πως να επικοινωνουν μαζι μου.

 

Υπαρχει εμαιλ επικοινωνιας για αυτο οπου μπορειτε να ρωτησετε για τον λογο αυξησης των τιμων.

 

Δυστυχως δυσαρεστηθηκαν καποιοι φιλοι/φιλες και λογικο ειναι αλλα επειδη εχω και εγω καποιες χρεωσεις απο τον paypal επρεπε να βαλω καποιες αλλους παραμετρους οπως την αυξηση της αμοιβης, τον περιορισμο μαγαζιων για να μπορεσει να ειναι πιο κερδοφορο για εμενα.Ακομα και αν αυτο σημαινει οτι θα χασω τις μικρες παραγγελιες.

:D

 

 

Δεν μπηκα να κανω διαφημιση και ΝΑΙ μπηκα στον ΚΟΠΟ να μπω να γραψω οτι αυτο που κανω δεν ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ γιατι ετσι ενιωθα οτι επρεπε να κανω οπως εσεις νιωθετε με τοσο σθενος οτι αυτο που κανω ειναι ΄απαραδεκτο΄κλπ κλπ

 

Δικαιωμα σας να ψωνησετε απο οπου επιθυμειτε και οπου σας ευχαριστει βρε παιδια ελεος δλδ!Δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας για αυτο.

 

:D

Και παλι ευχαριστω για την υποστηριξη μεχρι στιγμης

 

Καλη σας μερα:mrgreen:

 

 

επειδη εχω συγχυστει, οπως ολες μας δηλαδη, ας μεινω σε 3 πραγματακια....

 

1.εχμ απο το παρεντς δε ξεκινησε το ολο θεμα με τον personal shopper? μονη σου το σκεφτηκες καλη μου σαλοπετα??????

 

2.φασκει και αντιφασκει η κυρια, πως θα αυξησει το κερδος της χανοντας παραγγελιες μονο εκεινη το ξερει... στο οικονομικο παν/μιο τετοια μαθηματικα δε μας τα εμαθαν....

 

3.ελα ομως που θα της χαλασουμε τις καρδιες μας! δε σας εμαθαν κυρια σαλοπετιτσα μου οτι δε δαγκωνουμε το χερι που μας ταιζει?????? μ'αρεσει που οταν ρωταγαν οι κοπελες αν εισαι εμπιστη για να δωσουν τα χρηματα τους και λεγαμε τρανταχτα ναι!

ΚΡΙΜΑ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΡΙΜΑΑΑΑ.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

μη συγχίζεσαι πατριωτάκι μου, θα την βρούμε την άκρη...από γαλλία βρήκες κάτι; το πρεμαμα έχει ονλινε άραγε;

 

εντιτ:

 

το πρεμαμα δεν έχει, το πρεναταλ έχει μόνο ιταλία...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω συγχυστει, οπως ολες μας δηλαδη, ας μεινω σε 3 πραγματακια....

 

1.εχμ απο το παρεντς δε ξεκινησε το ολο θεμα με τον personal shopper? μονη σου το σκεφτηκες καλη μου σαλοπετα??????

 

2.φασκει και αντιφασκει η κυρια, πως θα αυξησει το κερδος της χανοντας παραγγελιες μονο εκεινη το ξερει... στο οικονομικο παν/μιο τετοια μαθηματικα δε μας τα εμαθαν....

 

3.ελα ομως που θα της χαλασουμε τις καρδιες μας! δε σας εμαθαν κυρια σαλοπετιτσα μου οτι δε δαγκωνουμε το χερι που μας ταιζει?????? μ'αρεσει που οταν ρωταγαν οι κοπελες αν εισαι εμπιστη για να δωσουν τα χρηματα τους και λεγαμε τρανταχτα ναι!

ΚΡΙΜΑ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΡΙΜΑΑΑΑ.......

 

 

Πεστα καλη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μαλλον στην Αγγλια εχουν αλλα μαθηματικα και εμεις δεν τα καταλαβαινουμε εδω....ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα την ανοιξη σταρακια στο γιο μου απο το asos. μου κοστισαν 35 ευρω με τα εξοδα. τα χαμηλα βεβαια, οχι μποτακι

 

Παρηγγειλα 3 ζευγαρια all star μποτακια,3 μπλουζες TIMBERLAND και 2 μπλουζες απλες με σταμπες και πληρωσα μαζι με τα μεταφορικα 105λιρες.Νομιζω οτι ηταν σουπερ και η αγορα και το κοστος.Το ενα all star το εχει η laredoute στο νεο καταλογο περιπου 50 ευρω.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε παιδια να παρω οτι θελετε για παιδικα αποξω, αλλα στο παπουτσι κολλαω πολυ

αν δε το φορεσουν καν δεν ειμαι σιγουρη

ο Β εχει κουτουπιε ψιλοπλατυποδια

η Α εχει ποδι που το ψαχνεις

οποτε στο στοκατζιδικο μου αφεντρεςςςςςςςς

95 ευρω για 2 παπουτσια και 2 παντοφλακια

βασικα 30 για την Α και ...65 για τον β...μεγαλωνει η ποδαρα , μεγαλωνει και το χρημα

 

συμφωνω απολυτα!!!!

πηρα από robeez.com και ενω φαινονταν καταπληκτικα απο το site απο κοντα δεν τους εκαναν και δεν ξετρελαθηκα με την ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια...

νομιζω το καλυτερο το ειπαν το καλαμαρακι και η age αν δεν απατωμαι!!!!!Δεν χρειαζεται αλλο να ασχολουμαστε.

Η Σαλοπετα την δουλεια της κι εμεις την δικια μας..Εγω παντως την ειχα προτεινει σε δυο φιλες....Απο εδω και περα σιγουρα δεν θα ξαναπροτεινω την υπηρεσια της αλλα οχι μονο λογω οικονομικου αλλα κυριως λογω της συμπεριφορας!Για μενα ο επαγγελματιας δεν πρεπει μονο να φαινεται αλλα και να ειναι!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πεστα καλη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μαλλον στην Αγγλια εχουν αλλα μαθηματικα και εμεις δεν τα καταλαβαινουμε εδω....ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ!!!!!!!!!

 

Στην Αγγλία έχουν τα ίδια Οικονομικά, ρωτήστε το πτυχίο μου:D

Η κυρία όμως δεν είναι των Οικονομικών αλλά ούτε και των 'Γαλλικών'!!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλία έχουν τα ίδια Οικονομικά, ρωτήστε το πτυχίο μου:D

Η κυρία όμως δεν είναι των Οικονομικών αλλά ούτε και των 'Γαλλικών'!!!

 

καλα ειδικα για το τελευταιο, σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πεταχτηκα σημερα απο ΝΕΧΤ

εκπτωσεις δε εχει ακομα

περιμενω τη περιφημη βδομαδα και αν μαθω θα ριξω συρμα

εχω τηλεφωνακια τους πλεον

εχει και Λαρισα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκανα και παραγγελια απο foto.com

φοτομπουκ 40 σελιδες σκληρο Α4 23 ευρω με μεταφορικα

και 30 φωτος

απλα εχει λιγο παγιδα γιατι και καλα αμα διαλεγεις πχ ματ και γυαλιστερες και διαφορετικα μεγεθη

σου κανει για ολα διαφορετικες παραγγελιες (απλα ηλιθιο για μενα) και πολλαπλες χρεωσεις φυσικα (πανηλιθιο!!!)

τεσπα ελπιζω να ειναι ωραιο το φοτομπουκ γιατι το εφτιαξα για γαμηλιο δωρακι!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κατεβαινω μητροπολεως αρκετα κατω εεεεε????

 

η μητροπόλεως είναι παράλληλη της ερμου, ε μετά την καπνικαρέα είναι κάθετη η αιόλου...κατάλαβες που περίπου θα είναι;

 

από ότι κατάλαβα από την φίλη εκεί είναι outlet μόνιμα...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχω φαγωθεί να ψάχνω ενδιαφέροντα site από Γαλλία μπας και σωθούμε από εκεί! Η Αγγλία μας πλήγωσε!... :cry::cry::cry:

 

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο Google βρήκα αυτά:

http://www.baby-walz.fr/L/4/Accueil.a850.0.html

http://www.vertbaudet.fr/

http://www.babystock.fr/

http://www.melijoe.com/

http://www.t-a-o.com/

Δεν τα έχω τσεκάρει ΚΑΘΟΛΟΥ αλλά όποια μπορεί (και θέλει) ας τους ρίξει μια ματιά. Θα τα δω & εγώ φυσικά, αλλά τώρα κουτουλάω απο τη νύστα δεν ξέρω πότε θα μπορέσω να ξαναμπώ. Ελπίζω να είναι κάποιο απο αυτά αξιόλογο!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, τα τρια πρωτα δεν στελνουν Ελλαδα. το προτελευταιο στελνει, αλλα εχει φιρμες οποτε εχει και τις αναλογες τιμες. το τελευταιο ειναι πολυ καλο. εχει φοβερα πραγματακια σε φοβερες τιμες, εκτος απο τα παπουτσια, τα οποια τα εχει σε τιμες Ελλαδας. το μονο οτι εχει 18 ευρω εξοδα για Ελλαδα, αλλα αν ειναι στανταρ αυτη η τιμη, συμφερει σε μεγαλες παραγγελιες.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις μανούλες των ψαγμένων αγορών;) Τι κάνετε; Δηλώνω και εγώ απογοητευμένη από salopeta...είχα γίνει και εγώ μέλος στην ομάδα της στο φβ (απ'όπου διαγράφτηκα εννοείται) με σκοπό να κάνω κάποια στιγμή μια μεγάλη αγορά, τώρα δεν υπάρχει ούτε μία στο εκκατομύριο:(

Πολύ καλή περίπτωση πάντως για ρουχαλάκια μου φάνηκε το mandco.co.uk που πρότεινε μια φίλη. Επίσης για συγκεκριμένα πραγματάκια συμφέρει και το ebay. Μόλις έκανα αγορά αυτό: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140448811082 από εκεί (του ακατανόμαστου...αλλά τι να κάνω;;; θεωρώ ότι έχει πολύ καλή ποιότητα και μεγάλη φόρμα για εμάς που είμαστε θρεμμένες:D). Και στα JUMBO να τα έπαιρνα δεν νομίζω να μου έβγαιναν φθηνότερα, για να μην σχολιάσω την ποιότητα...

Οι Αθηναίες πάντως (και Θεσσαλονικές) είστε πολύ τυχερές που έχετε και τα outlet σχετικά κοντά που είναι μια καλή εναλλακτική. Αθήνα τα M&S έχουν outlet και στην Βουλιαγμένης. Πριν από 2 χρόνια που είχα πάει δεν είχα πολλά παιδικά αλλά αυτά που είχε τα είχε σε αρκετά καλές τιμές, κάποια σε εξευτελιστικές θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...