Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

επισης...

πηρα χτες εναν υπνόσακο απο τα mother (απο αλλαγη εννοειτε)

ειναι τετοιου τυπου-http://www.mothercare.com/Girls-Sleepy-Elephant-Walk-In-Sleeper/dp/B003UAFOVW/sr=1-51/qid=1285927291/ref=sr_1_51/279-2001115-0279709?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44478031&mcb=core

βολεύει ??τον εχει χρησιμοποιήσει καμια σας?εχω διαβασει καλα λογια για τους φλισ αλλα δεν ειχε ωραια σχεδια κ πηρα αυτον.

δεν εχω κοψει τα ταμπελακια να τον αλλαξω να παρω φλισ?

 

απίστευτα βολικός! το φλις είναι συνθετικό και μπορεί να ενοχλήσει το λουλούδι σου ενώ αυτός που πήρες είναι τέλειος! πόσο τον είχε αν επιτρέπεται;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχουν στην Ελλαδίτσα και σε τι τιμές κυμαίνονται!

 

 

Για τα clarks μιλαμε? Δεν ξερω αν υπαρχουν στην Ελλαδα τα παιδικα (στο Μall δεν εχει παντως στο καταστημα τους) Τα εχω δει μονο Ολλανδια και οι τιμες απο οσα εχω δει ειναι περιπου 45-65Ε εκει! Ειχα παρει στην βαφτιστηρα μου και τα βολευτικε πολυ και απο ποιοτητα και αντοχη ειναι πολυ καλα! Δεν ξερω αν βοηθησα....

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Ίσως θα ήταν καλό να ''ακούσουμε'' και τον αντίλογο της Μαρίας πάνω στο θέμα...δηλαδή μπορεί να είναι αλλιώς τα πράγματα από ό,τι νομίζουμε και εννοώ πιο δύσκολο, πιο χρονοβόρο και για αυτό να αύξησε την αμοιβή της...

 

Tο forum είναι ανοιχτό για όλους! Αν θέλει ας απαντήσει (που δεν το βλέπω!..)

Link to comment
Share on other sites

απίστευτα βολικός! το φλις είναι συνθετικό και μπορεί να ενοχλήσει το λουλούδι σου ενώ αυτός που πήρες είναι τέλειος! πόσο τον είχε αν επιτρέπεται;

 

Απο αλλαγη πηρα και εγω εναν τετοιο απο το Mall! Νομιζω 30Ε το εχει, αλλα στο Mall ειχε ενα μονο σχεδιο (γκρι - βαριεμε να βρω το link:oops::))

Απο που το πηρες αυτο? εχω ακομα κατι και μπορει να το αλλαξω;)!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα Clarks δεν υπάρχουν στη Ελλάδα δυστυχώς...και αν υπήρχαν σίγουρα θα ήταν πανάκριβα...εγώ τα αγόρασα από το ebay εάν θέλεις να τα αποκτήσεις και εσύ. Και υπάρχει και το σάιτ που έλεγε η AGE νομίζω, που έχει κάποια σχέδια...

 

Μήπως, λέω μήπως .... έμαθε η σαλοπέτα που θέλουμε να κάνουμε μαζικές παραγγελίες και αποφάσισε να αυξήσει τις τιμές για να αυξήσει το κέρδος της;;;Λέω εγώ τώρα.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!θα ηθελα να με βοηθησετε με το foto.com!!!!!παραγγελνω το αλμπουμ και μου το στελνουν εντυπο η ειναι ολα ψηφιακα?ποσα μετεφορικα χρεωνουν?ειστε ευχαριστημενεσ με τισ υπηρεσιεσ τουσ?:P

Link to comment
Share on other sites

απίστευτα βολικός! το φλις είναι συνθετικό και μπορεί να ενοχλήσει το λουλούδι σου ενώ αυτός που πήρες είναι τέλειος! πόσο τον είχε αν επιτρέπεται;

 

29.5ο τον πηρα!

το νουμερακι λεσ να ειναι καλο? 9-12 πηρα που ειναι μεχρι 80ποντους.

η μικρη τωρα ειναι 72.να παρω τον μεγαλυτερο?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ vereniki. Και εμένα το ίδιο μου κάνει με τα ευρώ. Τα inch blue τα έχει δοκιμάσει κανείς; (ξέρω ότι είναι στη λίστα, αλλά κάποιο feedback για το πώς είναι)

 

 

 

 

Τα είχα πάρει όταν ξεκίνησε να περπατάει και την βόλεψαν πολύ είναι σαν να μην φοράει παπούτσια... πολύ καλά:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο αλλαγη πηρα και εγω εναν τετοιο απο το Mall! Νομιζω 30Ε το εχει, αλλα στο Mall ειχε ενα μονο σχεδιο (γκρι - βαριεμε να βρω το link:oops::))

Απο που το πηρες αυτο? εχω ακομα κατι και μπορει να το αλλαξω;)!

 

εμενα ρωτας?

κ εγω εναν γκρι πηρα (τετοιο σχεδιο)http://www.mothercare.com/Unisex-Farm-Bright-Sleepsuits-3pk/dp/B003UG2004/sr=1-127/qid=1285933509/ref=sr_1_127/279-2001115-0279709?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44478031&mcb=core

,απλα δεν υπηρχε λινκ κ εβαλα το μωβ!

2.5 tog ειναι ζεστο για τωρα ετσι?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Το 15% είναι η αμοιβή της...πώς αλλιώς θα μπορούσε να το κάνει;

Να έβαζε πάγια αμοιβή εννοείς;

Άσε που τα μαγαζιά εδώ δουλεύουν με 1000% κέρδος!!!

 

εαν κάνεις 50 λιρες αγορα θα δωσεις προμήθεια μαζί σχεδον το 80%

ενα κάνεις 100 θα δώσεις προμήθεια 30%

χωρίς τα μεταφορικα..

Link to comment
Share on other sites

μπορουσε να κανει πολλα πραγματα αν αληθεια θελει να μας διευκολυνει ωστε να μπορουμε να παραγγελνουμε μεσω εκεινης........... γιατι αν καποια κοπελα εχει τη δυνατοτητα να δωσει χρηματα για ρουχαλακια, της περισσευουν με λιγα λογια, τα δινει και στο ελλαντα.... υποτιθεται ομως οτι ψαχναμε γαι κατι "οικονομικο"........

 

θα μπορουσε πχ να βαλει 10% ή να χρεωσει λιγοτερο να μεταφορικα...

 

επισης, συγνωμη κι ολας αλλα,τα μαγαζια εδω δε βγαζουν 100000% κερδος.......αλλα τα πουλανε διπλη τιμη, πχ κατι που κανει 10 λιρες το πουλανε 20 ευρω! αλλα τωρα και η σαλοπετα το ιδιο προκειται να κανει, πραγματα που κοστιζουν 100 λιρες τα πουλαει 180 ευρω!!!!!

 

σωστη!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εαν κάνεις 50 λιρες αγορα θα δωσεις προμήθεια μαζί σχεδον το 80%

ενα κάνεις 100 θα δώσεις προμήθεια 30%

χωρίς τα μεταφορικα..

 

καταλαβα!:?

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρωτας?

κ εγω εναν γκρι πηρα (τετοιο σχεδιο)http://www.mothercare.com/Unisex-Farm-Bright-Sleepsuits-3pk/dp/B003UG2004/sr=1-127/qid=1285933509/ref=sr_1_127/279-2001115-0279709?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44478031&mcb=core

,απλα δεν υπηρχε λινκ κ εβαλα το μωβ!

2.5 tog ειναι ζεστο για τωρα ετσι?

 

Αχ ναι!! Εσενα ρωτησα:oops: Αλλα κατα λαθος εβαλα quote την maria_s! Αυτον πηρα και εγω! Εμενα ο μπεμπης ειναι 76 εκ. και του πηρα το 9-12 γιατι δεν θελω να του ειναι τεραστιο (θα ειναι και αβολο). Γιάυτο ρωτησα για αλλο σχεδιο, για να του παρω αλλοενα πιο μεγαλο για μετα τους 12μ.

Ναι για τωρα ειναι αρκετα ζεστο!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Να πω και εγω 2-3 πραγματακια σε σχεση με το ζητημα που δημιουργηθηκε και οχι μονο...

 

1. Σας ευχαριστουμε που μας ανοιγετε τα ματια! Κοριτσια, κανετε καταπληκτικη δουλεια! Να ειστε σιγουρες οτι ειμαστε πολλες αυτες που σας διαβαζουμε και "εκμεταλλευομαστε" τις γνωσεις σας ακομη και αν δεν ποσταρουμε πολυ συχνα...λογω τεμπελιας...:oops::oops::oops:

 

2. Μολις παρελαβα την παραγγελια μου απο το http://www.mandco.com. Ειναι ενα site που εχει προτεινει η marsolan (αν δεν κανω λαθος). Κοριτσια, εχετε το υποψιν σας. Καλη ποιοτητα, ομορφα ρουχαλακια, σχετικα λιγα μεταφορικα (7,5 λιρες και οχι 22! :) ), καλη συσκευασια. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Ειχα παρει και αρκετες προσφορες και ουσιαστικα ο μικρος θα βγαλει χειμωνα με περιπου 100 ευρω...

 

3. Για το θεμα που δημιουργηθηκε με την Σαλοπετα...Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν πρεπει να ξαναπαραγγειλει κανεις. Μονο ετσι θα αναγκαστει να ριξει τις τιμες αν θελει να εξακολουθησει να εχει το "επαγγελμα" της. Για σκεφτειτε το και λιγο αλλιως. Με μια παραγγελια την ημερα (30 το μηνα), η συγκεκριμενη κυρια θα βγαζει 900 λιρες το μηνα χωρις να βγει απο την πορτα του σπιτιου της. Δεν ειναι και ασχημα,ετσι δεν ειναι?

Προφανως, αντεδρασε στην υπερζητηση που δημιουργηθηκε μεσω φορουμ με την γνωστη ελληνικη νοοτροπια: "ο,τι προλαβουμε και αρπαξουμε". Στο χερι μας ειναι να το δεχτουμε ή να το αλλαξουμε. Για τις τιμες του ακατανομαστου δεν εχουμε μπορεσει να κανουμε πολλα γιατι ψωνιζει ολη η Ελλαδα απο εκει και εμεις ειμαστε σταγονα στον ωκεανο. Απο την Σαλοπετα, ομως, ψωνιζει κυριως το φορουμ. Αρα, εχουμε μεγαλυτερη αγοραστικη δυναμη.

Καλο θα ηταν, επισης, να μην παραγγελνουμε 2-3 κοπελες μαζι γιατι ετσι ποτε δε θα αλλαξουν οι τιμες. Βεβαια, ο καθενας κανει ο,τι καταλαβαινει...

 

4. Σημερα θα μιλησω με μια γνωστη μου που ζει χρονια στην Αγγλια. Να της προτεινω να οργανωσει μια υπηρεσια αναλογη με αυτη της Σαλοπετας? Ξερω οτι ειναι μαμα τριων παιδιων σε σχολικη ηλικια και η ιδια δεν δουλευει. Αν θεωρειτε οτι ειναι καλη ιδεα να το προτεινω, γνωριζετε ποια μεταφορικη μπορει να δωσει τα χαμηλοτερα μεταφορικα?

 

Καλύτερα δεν θα μπορούσες να τα πείς. Συμφωνώ και επαυξάνω!Και εγώ θα μιλήσω με δυο φίλες μου (μια Ελληνίδα και μια Αγγλίδα) αν θα τις ενδιέφερε να ασχοληθούν με κάτι τέτοιο έστω part-time γιατί δουλεύουν ή αν γνωρίζουν άλλα άτομα που θα τα ενδιέφερε ένας καλός μισθός με λίγη- κατά τη γνώμη μου- κούραση.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μη γελιόμαστε, η Σαλοπέτα προτίμησε να έχει 10 παραγγελίες των 30 λιρών απο 20 των 16. Η αύξηση της είναι πάνω απο 40%!!!! Δηλαδή θέλησε να μειώσει τον κόπο της και να βγάζει τα ίδιά. Όμως μαλλον δεν υπολόγισε σωστά μια και οι περισσότερες απο εμάς δεν θα πάρουμε τίποτα και φοβάμαι πως αντι να δει τα έσοδα της να παραμένουν ίδια και ο κόπος της μισός, μάλλον δεν θα βγάλει ούτε τα μισά!!!!! και πολλά λέω. Παιδιά το άλλο λάθος της είναι πως υπολογίζει με αγγλικά μεγέθη, δηλαδή πως οι 16 λίρες αγγλικές είναι περιπου 18,5 ευρώ! και οι 30 λίρες φαντάζομαι γύρω στα 35 ευρώ. Οι βασικοί μισθοί στην Ελλάδα είναι το πολύ 600 ευρώ και στην Αγγλία 1500!! Η Σαλοπέτα τι νομίζει πως ψωνίζουμε απο Αγγλία απο ψώνιο? Ψωνίζουμε γιατί δεν μπορούμε να ανταποκριθούμε στην εδώ αγορά! Μ' αυτή τη λογική έπρεπε να λειτουργεί και αυτή! Όμως όπου και να πάει ο Ελλην θα παραμείνει 'Ελλην! Και φυσικά ότι ανεβαίνει κατεβαίνει! Γιατί μια αυξηση της ταξεως του +40% είναι πρόκληση!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζόμουν κι εγώ να κάνω παραγγελία μόλις έδινε το οκ για την ζουζούνα μου και όχι μόνο αλλά δεν υπάρχει περίπτωση! Εγώ πάντως έχω καταλήξει στο συμπέρασμα, παρακολουθώντας το forum όλο τον καιρό και τσεκάροντας τα site που κατά καιρούς προτείνονται ότι υπάρχουν λύσεις χωρίς να έχουμε την ανάγκη της Σαλοπέτας. Π.χ. τις τελευταίες μέρες βρήκα παπουτσάκια από το http://www.shoesforkids.com που προτείνατε, και έκανα για πρώτη φορά παραγγελία από το dpam τη Δευτέρα και σήμερα είχα τα πραγματάκια μου σπίτι (και μένω και σε νησί). Και η ποιότητα πάρα πολύ καλή.

Λίγο ψάξιμο θέλει κορίτσια! Να μην μας περνάν και για κορόιδα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

...Χτες αγόρασα παπούτσια της μικρής μου Kickers 35 ευρώ...ήταν περσινό σχέδιο και τα είχε βάλει μισοτιμής! Στην Αγγλία δε βρίσκεις κάτω από 45 λίρες (το έχω ψάξει γιατί μου αρέσουν πολύ!)

Τη Τρίτη ψώνισα από το Gap outlet 2 παντελόνια και 3 μπλούζες 36 ευρώ...είχε 9 ευρώ ένα τέλειο τζην!

Θέλω να πω ότι σίγουρα η Ελλάδα είναι ακριβή, και σίγουρα η Αγγλία έχει πολλές επιλογές και πολύ πιο φθηνά ρούχα αλλά όχι και να μας έρχεται μία η άλλη στις τιμές! Απλά θέλει πολύ ψάξιμο....

 

Aχ,να σε ρωτήσω από πού ψώνισες τα kickers;

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που ψωνίζετε από Αγγλία από καταστήματα που στέλνουν Ελλάδα, σας χρεώνουν πιο λίγα μεταφορικά; Πόσο περίπου;

Ψώνισα την προηγούμενη εβδομάδα από το boden.co.uk

Οι αγορές μου έκαναν 183 λίρες και με χρέωσε και 6 λίρες μεταφορικά, σύνολο 189.

Η Σαλοπέτα είναι πανάκριβη, κρίμα γιατί ήθελα πολύ να ψωνίσω από το next

Link to comment
Share on other sites

 

2. Μολις παρελαβα την παραγγελια μου απο το http://www.mandco.com. Ειναι ενα site που εχει προτεινει η marsolan (αν δεν κανω λαθος). Κοριτσια, εχετε το υποψιν σας. Καλη ποιοτητα, ομορφα ρουχαλακια, σχετικα λιγα μεταφορικα (7,5 λιρες και οχι 22! :) ), καλη συσκευασια. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Ειχα παρει και αρκετες προσφορες και ουσιαστικα ο μικρος θα βγαλει χειμωνα με περιπου 100 ευρω...

 

αλεξ,δεν το προτεινα εγω μια αλλη κοπελα ηταν...ομως ναι,εχει ωραια πραγματακια.

 

Σχετικα με την σαλοπετα.

 

Μολις μπηκα στο μεηλ μου και ειδα το μνμ...φανταστηκα τι θα ακολουθουσε εδω..:twisted::twisted:

κοριτσια και αγορια....οι νεες ρυθμισεις χτυπανε τις μικρες παραγγελιες δυστυχως!Οι μεγαλες παραγγελιες δεν εχουν καμια διαφορα.

η προμηθεια της ηταν και παλια 15% για μεγαλες παραγγελιες.

Η δικια μου ας πουμε ηταν πραγματικα μεγαλη!Ηταν 600 λιρες απο 2 μαγαζια.Η αμοιβη της και τα μεταφορικα εφτασαν τις105 λιρες.Η κουτα που ηρθε ηταν 12 κιλα.Θεωρω οτι για την ποσοτητα των ρουχων-παπουτσιων που πηρα η τιμη του καθε κομματιου αυξηθηκε γυρω στη μιαμιση λιρα.

Και παλι κερδισμενη βγηκα....γιατι μενω επαρχια κι οχι Αθηνα και δεν μπορουσα να πειμενω εκπτωσεις

αλλα και Αθηνα να κατεβαινα ηθελα αναλογα εξοδα και τι θα εβρισκα διαθεσιμο ετσι????Και οι τιμες στο ακατανομαστο τουλαχιστον δεν ειναι απλα διπλες,ειναι κατι τι παραπανω!!!

Σκοπο να ξαναπαραγγειλω αμεσα δεν εχω....ααααν το κανω θα ειναι του χρονου παλι τετοια εποχη και μεγαλη ποσοτητα (και μπορει και οχι μεσω σαλοπετας)

Αλλα,ναι...οι μικρες παραγγελιες δεν αξιζει πλεον να γινονται απο εκει.(Μεταξυ μας,θεωρω οτι ουτε πριν αξιζε για λιγα κομματια)

 

Αν δεν αλλαξει τους ορους της...βλεπω οι δουλειες της να πεφτουν.

Κι οσο για την συμπεριφορα που ειπαν καποια κοριτσια,συμφωνω οτι οταν εισαι επαγγελματιας...πρεπει να λειτουργεις ετσι...δεν υπαρχει δικαιολογια...αν δεν μπορεις να το υποστηριξεις...τοτε δυσκολα τα πραγματα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...