Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Δε νομίζω πως έχει κάτι να πει έτσι κ αλλιώς. Εκείνη θέλει τόσα, εμείς δε μπορούμε να τα δώσουμε, φινίτο...

 

Έτσι είναι, γι'αυτό βρείτε όλους τους γνωστούς σας στην Αγγλία και πείστε τους να κάνουν κάτι για εμάς!...

Μήπως να ξανασκεφτούμε την περίπτωση www.my-uk-mail.co.uk/;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επαναλαμβάνω πως αυτό που θα μπορούσε να κάνει για να κερδίσει κόπο είναι να χρέωνει ανάλογα με τα σιτε που ζητάς πράγματα, δηλ 1 σιτε 16 λίρες 2 20λίρες κτλ! Κάθε άλλη αύξηση είναι απαράδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ vereniki. Και εμένα το ίδιο μου κάνει με τα ευρώ. Τα inch blue τα έχει δοκιμάσει κανείς; (ξέρω ότι είναι στη λίστα, αλλά κάποιο feedback για το πώς είναι)

 

Eίχα πάρει εγώ πέρσι το χειμώνα 3 ζευγάρια απ το inch blue. Πολύ όμορφα σχέδια και μας βόλεψαν πολύ μέσα στο σπίτι, αλλά και έξω όταν δεν περπατούσε καλά ακόμα και δεν πηγαίναμε μακρινές βόλτες με τα πόδια γιατί είναι μαλακά. Απ όσο θυμάμαι είχαν έρθει αρκετά γρήγορα και χωρίς προβλήματα στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες τώρα έκανα λίστα για να στείλω στην σαλοπετα όταν δώσει το ΟΚ. Και πριν την αυξηση έβρισκα λίγο ακριβούτσικη την προμήθεια αλλά με το my-uk-mail είχα πλακωθεί γιατί είναι αγενέστατοι και λεω ας τα δώσω σε ελληνίδα και αφου ψωνίζουν τα κορίτσια απο εδώ. Πραγματικά απαράδεκτες αυξήσεις. Πρέπει να μαζέψεις μεγάλη παραγγελία και πάλι πολύ ακριβά. Είπαμε να γλυτώνουμε χρήματα όχι να μας βγαίνει με μια μικρή διαφορά. Κρίμα πολύ κρίμα...και η αλήθια είναι δύσκολο να συντονιστούν 4 ατομα για να κάνουν 1 παραγγελία..

..Επίσης να πω οτι το mothercare Ελλάδας..απαράδεκτες τιμές...δλδ τι να πω.

Φαγώθηκε η κουμπάρα μου να πάρει κάτι πραγματάκια για την μπέμπα και της έλεγα πάμε στα Jumbo καλύτερα μην τα δώσεις εκέι είναι πολύ ακριβά..τεσπα 24,5 φορμάκι που στην Αγγλία κάνει 7 λίρες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι είναι, γι'αυτό βρείτε όλους τους γνωστούς σας στην Αγγλία και πείστε τους να κάνουν κάτι για εμάς!...

Μήπως να ξανασκεφτούμε την περίπτωση www.my-uk-mail.co.uk/;

 

Τι ακριβως παιζει με αυτο?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως παιζει με αυτο?

 

Ειναι μια εταιρεία που σου παρέχει μια διέυθυνση στην Αγγλία την οποία την βάζεις στην παραγγελία που θα κάνεις πχ. απο mothercare και τα πάνε εκέι και μετά αυτοί σου τα στέλνουν Ελλάδα. Πληρώνεις 17λίρες εγγραφή που είναι για 1 μήνα και μετά 10 λίρες ανα μήνα που ανανεώνεις. τα μεταφορικά είναι 37,5 λίρες. (εγώ πάντως 2 φορές που το χρησιμοποίησα με διαφορετικά δέματα το ένα πολύ μεγάλο και το άλλο μικρούλικο η χρέωση ήταν ίδια).

Link to comment
Share on other sites

...Χτες αγόρασα παπούτσια της μικρής μου Kickers 35 ευρώ...ήταν περσινό σχέδιο και τα είχε βάλει μισοτιμής! Στην Αγγλία δε βρίσκεις κάτω από 45 λίρες (το έχω ψάξει γιατί μου αρέσουν πολύ!)

 

 

Aχ,να σε ρωτήσω από πού ψώνισες τα kickers;

 

Εγώ πήρα πριν λίγο καιρό απ το http://www.kickers.co.uk μποτάκια με 25 λίρες το ζευγάρι. Τώρα νομίζω έχει βγάλει απ τα sales τα συγκεκριμένα σχέδια ωστόσο σίγουρα θα ξαναβάλει. Απλά πρέπει να μπαίνεις να τσεκάρεις. Και στο http://www.javari.co.uk βάζει τακτικά προσφορές στα kickers αλλά δυστυχώς δεν στέλνει παιδικά στην ελλάδα. Μόνο εάν έχεις κάποιον στην Βρετανία να τα παραλάβει για σένα και να στα στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια εταιρεία που σου παρέχει μια διέυθυνση στην Αγγλία την οποία την βάζεις στην παραγγελία που θα κάνεις πχ. απο mothercare και τα πάνε εκέι και μετά αυτοί σου τα στέλνουν Ελλάδα. Πληρώνεις 17λίρες εγγραφή που είναι για 1 μήνα και μετά 10 λίρες ανα μήνα που ανανεώνεις. τα μεταφορικά είναι 37,5 λίρες. (εγώ πάντως 2 φορές που το χρησιμοποίησα με διαφορετικά δέματα το ένα πολύ μεγάλο και το άλλο μικρούλικο η χρέωση ήταν ίδια).

 

http://www.anglogreek.com/

 

Λοιπον, θα παρω δευτερα τηλ και σε αυτο (εχει γραφεια στην αθηνα) να δω τι παιζει ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eίχα πάρει εγώ πέρσι το χειμώνα 3 ζευγάρια απ το inch blue. .... .

 

Τα είχα πάρει όταν ξεκίνησε να περπατάει και την βόλεψαν πολύ είναι σαν να μην φοράει παπούτσια... πολύ καλά:)

 

Ευχαριστώ κορίτσια. Λέω να τα δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι μια εταιρεία που σου παρέχει μια διέυθυνση στην Αγγλία την οποία την βάζεις στην παραγγελία που θα κάνεις πχ. απο mothercare και τα πάνε εκέι και μετά αυτοί σου τα στέλνουν Ελλάδα. Πληρώνεις 17λίρες εγγραφή που είναι για 1 μήνα και μετά 10 λίρες ανα μήνα που ανανεώνεις. τα μεταφορικά είναι 37,5 λίρες. (εγώ πάντως 2 φορές που το χρησιμοποίησα με διαφορετικά δέματα το ένα πολύ μεγάλο και το άλλο μικρούλικο η χρέωση ήταν ίδια).

 

Ναι αλλά και πάλι πολλά μου φαίνονται...γιατί για μικρές παραγγελίες στην σαλοπέτα θα πληρώσουμε 52 λίρες και εδώ 54,5 την πρώτη φορά...άλλωστε δεν θα κάνουμε κάθε μήνα αγορές....οποτε θα πληρώνουμε και άδικα τις 10 λίρες...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ακριβά και γι' αυτό δεν ανανέωσα κιόλας. Είναι πολύ αγενείς στην επικοινωνία τσακώθηκα μαζί τους και 37,5 χρέωση είναι πολλά..μακάρι να βρούμε κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ακριβά και γι' αυτό δεν ανανέωσα κιόλας. Είναι πολύ αγενείς στην επικοινωνία τσακώθηκα μαζί τους και 37,5 χρέωση είναι πολλά..μακάρι να βρούμε κάτι άλλο..

 

Γιατί τσακώθηκες; Τί έκαναν; Δεν είναι τυπικοί σε ότι λένε;

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τα clarks μιλαμε? Δεν ξερω αν υπαρχουν στην Ελλαδα τα παιδικα (στο Μall δεν εχει παντως στο καταστημα τους) Τα εχω δει μονο Ολλανδια και οι τιμες απο οσα εχω δει ειναι περιπου 45-65Ε εκει! Ειχα παρει στην βαφτιστηρα μου και τα βολευτικε πολυ και απο ποιοτητα και αντοχη ειναι πολυ καλα! Δεν ξερω αν βοηθησα....

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κάποτε ήταν ακριβά και στην Αγγλία τα συγκεκριμένα και επειδή τώρα τα βλέπω και πολύ καλές τιμές αναρωτιέμαι αν υπάρχουν στην Ελλάδα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη η Σαλοπετα, ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω...Αντι να μειωνονται οι τιμες αυξανονται;;;; Πού το ειδε γραμμενο οτι εχουμε να δινουμε "προμηθειες" παραπανω για λιγα κομματια που θελουμε να παρουμε;;; Και ποιος μπορει να κανει παραγγελια 300 ευρω ή και παραπανω για να τον συμφερει η αμοιβη της;;;; Προλαβα και παρηγγειλα πριν κανενα 2μηνο ρουχα για ολο το χειμωνα, πυτζαμες, ζιπουνακια, μπλουζες, μπουφαν, τζιν και ολα μαζι με την τοτε αμοιβη της ηταν 220 ευρω και πηρα παρα πολλα. Δηλαδη πρεπει να παραγγειλω το μισο μαδερκεαρ Αγγλιας για να παει η παραγγελια μου 300 ευρω. Το θεωρω τραγικο να θελει να μας εκμεταλλευτει ετσι στυγνα. Σιγουρα δεν μας εκανε την εξυπηρετηση απο την "καλη της την καρδια" αλλα νομιζω οτι η προηγουμενη προμηθεια της ηταν υπεραρκετη. Στο κατω κατω οπως ειπε και αλλη κοπελα παραπανω στην πορτα της πηγαιναν τα ρουχα και απο την πορτα της εφευγαν. Να αφιερωνει 30 λεπτα σε καθε παραγγελια;;;; Ουτε τοσο δε νομιζω να ασχολειται. Επισης θα συμφωνησω με τη Μαρια οτι η εξυπηρετηση ειναι χαλια, προχειροτητα και ερασιτεχνισμος σε ολο το μεγαλειο. Εμενα εκανε η παραγγελια μου να ερθει 1 μηνα!!!!!!!!!!! Αφου αγχωθηκα οτι χαθηκε και μαζι και 22ο ευρω μου...Της εστελαν συνεχεια μειλ και μου απαντουσε πολυ καθυστερημενα σε σημειο που να αρχισω να εχω αμφιβολιες γι αυτο που εκανα, να ψωνισω δηλ απο αγνωστο ατομο μεσω ιντερνετ. Αυτα τα λιγα, συγχιστηκα πολυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί τσακώθηκες; Τί έκαναν; Δεν είναι τυπικοί σε ότι λένε;

 

Ειχε φτάσει το δέμα απο mothercare και ενώ εβλεπα στο στατους απο το site του mothercare οτι το είχαν παραλάβει δεν με ενημέρωνε κανείς οτι έχει φτάσει και αν θέλω να προχωρήσουν σε αποστολή. Τους έστειλα ένα μειλ δεν απαντούν κάνω υπενθιμηση λίγο πιο επιθετικα και απαντούν απαθέστατα οτι έχει φτάσει εδώ και 3 μέρες. Τι να πώ..λέω πρέπει να με ενημερώσετε γιατι τα πράγματα είναι πληρωμένα και έχουν αξία, οτι έχω πληρώσει για κάποιες υπηρεσίες και περιμένω να έχω ενημέρωση κτλ κτλ και απαντά με ειρωνία: "το δέμα είναι ΟΚ περιέχει μωρουδιακά ρούχα. Υπάρχει κάτι μεγαλύτερης αξίας το οποίο λείπει απο το δέμα σας? Παρακαλώ ενημερώστε μας αν θέλετε να το κρατήσουμε ή να το στείλουμε σε εσάς." Δεν ξέρω αλλά εγω προσωπικά νευριασα πολύ..ίσως και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης..

Link to comment
Share on other sites

Ειχε φτάσει το δέμα απο mothercare και ενώ εβλεπα στο στατους απο το site του mothercare οτι το είχαν παραλάβει δεν με ενημέρωνε κανείς οτι έχει φτάσει και αν θέλω να προχωρήσουν σε αποστολή. Τους έστειλα ένα μειλ δεν απαντούν κάνω υπενθιμηση λίγο πιο επιθετικα και απαντούν απαθέστατα οτι έχει φτάσει εδώ και 3 μέρες. Τι να πώ..λέω πρέπει να με ενημερώσετε γιατι τα πράγματα είναι πληρωμένα και έχουν αξία, οτι έχω πληρώσει για κάποιες υπηρεσίες και περιμένω να έχω ενημέρωση κτλ κτλ και απαντά με ειρωνία: "το δέμα είναι ΟΚ περιέχει μωρουδιακά ρούχα. Υπάρχει κάτι μεγαλύτερης αξίας το οποίο λείπει απο το δέμα σας? Παρακαλώ ενημερώστε μας αν θέλετε να το κρατήσουμε ή να το στείλουμε σε εσάς." Δεν ξέρω αλλά εγω προσωπικά νευριασα πολύ..ίσως και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης..

 

Α κατάλαβα...από οργάνωση κιαυτοί αστα να πάνε....

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε να προσθεσετε το http://stores.ebay.co.uk/LULLABY-BABES

αγορασα καποια πραγματακια κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη!ηρθαν πολυ γρηγορα τα πραγματα!προκειται να ξαναγορασω.

εχει πιπιλες, teethers,ποτηρακια,μπολακια,κουταλακια κτλ της disney Κυριως

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!το θεωρω περριτο να σχολιασω την απαραδεκτη συμπεριφορα τησ σαλοπετα,με εχετε καλυψει πληρωσ!!θα ηθελα να ρωτησω εαν εχετε κανει παραγγελιεσ απο foto.com!!!!!!!!!!!!!!!!!μεινατε ευχαριστημενεσ?μεταφορικα?ειμαι στισ τελευταιεσ μερεσ του μηνα μου και εχω τρελλεσ αυπνιεσ!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παραγγειλει απο το photomemories και ηταν αψογοι.τωρα ετοιμαζομαι να παραγγειλω και αλλο ενα εφοσον ειδα τις ατελειες μου και βελτιωσα την σχεδιαστικη μου ικανοτητα.μεχρι τελος του μηνα με ενα συγκεκριμενο κωδικο εχει εκπτωση 30%.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως έχει κάτι να πει έτσι κ αλλιώς. Εκείνη θέλει τόσα, εμείς δε μπορούμε να τα δώσουμε, φινίτο...

 

Με βρισκεις απολυτα σύμφωνη.....

Το θεμα εχει λήξει...δεν υπάρχει καν λογος να μιλήσει εδω...δεν ειμαστε δικαστήριο, σαν σωστή επιχειρηματιας αποφάσισε αυτα που αποφάσισε.... Και εμεις θα πράξουμε αναλόγως την τσέπη μας....

 

Ουτε μια στο εκατομύριο.....

 

περιμένουμε νέα σου :)

 

Εδω εισαι εσυ..?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...