Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μαλλον πρεπει να της στειλουμε ενα mail κ να της γραψουμε ολα αυτα.....ισως λεω εγω τωρα, καταλαβει!!!Και εγω ετοιμαζα παραγγελια τωρα με μια αλλη κοπελα κ μου κοπηκε η φορα!!!

Μαλλον πρεπει να κανουμε καλυτερη αναζητηση στο internet κ να βρουμε μαγαζια που να στελνουν Ελλαδα?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε κοριτσια να πω κατι αλλο; γιατι δεν διοργανωνουμε εδω μεσα, μεταξυ μας ενα παζαρι με ο,τι εχει να πουλησει η καθε μια; δηλαδη σκεφτομαι οτι αν πουλησω τα ρουχα των παιδιων μου που τους εχουν μικρινει (αυτα που ειναι σε καλη κατασταση βεβαια) σε μια συμβολικη τιμη, τοτε θα αποκομισω τα χρηματα για να παρω μεγαλυτερα απο μια αλλη μανουλα. ενταξει τα ρουχα θα ειναι used, αλλα και ποια απο εμας δεν εχει φορεσει ρουχα στο παιδι της που της εχει δωσει καποιος αλλος; δεν ξερω, νομιζω οτι εχει μια λογικη. να βοηθησουμε η μια την αλλη. στη τελικη αυτο δεν κανουμε πολλες φορες μεσω ebay;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο ειναι εμπαργκο και αμα θελει να μειωσει τις τιμες της.

 

Η καλυτερη λυση νομιζω ειναι αυτη!!!!

Αμα δεν εχει καμια παραγγελια απο εδω κ περα να δουμε θα τις ριξει τις τιμες ή οχι?

 

βρε κοριτσια να πω κατι αλλο; γιατι δεν διοργανωνουμε εδω μεσα, μεταξυ μας ενα παζαρι με ο,τι εχει να πουλησει η καθε μια; δηλαδη σκεφτομαι οτι αν πουλησω τα ρουχα των παιδιων μου που τους εχουν μικρινει (αυτα που ειναι σε καλη κατασταση βεβαια) σε μια συμβολικη τιμη, τοτε θα αποκομισω τα χρηματα για να παρω μεγαλυτερα απο μια αλλη μανουλα. ενταξει τα ρουχα θα ειναι used, αλλα και ποια απο εμας δεν εχει φορεσει ρουχα στο παιδι της που της εχει δωσει καποιος αλλος; δεν ξερω, νομιζω οτι εχει μια λογικη. να βοηθησουμε η μια την αλλη. στη τελικη αυτο δεν κανουμε πολλες φορες μεσω ebay;

 

Συμφωνω!!!!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρεπει να της στειλουμε ενα mail κ να της γραψουμε ολα αυτα.....ισως λεω εγω τωρα, καταλαβει!!!Και εγω ετοιμαζα παραγγελια τωρα με μια αλλη κοπελα κ μου κοπηκε η φορα!!!

Μαλλον πρεπει να κανουμε καλυτερη αναζητηση στο internet κ να βρουμε μαγαζια που να στελνουν Ελλαδα?

 

ειμαι σιγουρη οτι εχει ενημερωθει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι όπως τα λες ναι συμφέρει 4 άτομα..Λοιπόν ετοιμαζόμουν να κάνω παραγγελία με την αδερφή μου..Υπάρχει καμία κοπέλα απο Πάτρα που να ενδιαφέρεται??Ας μου στείλει πμ

 

Γεια σου ΤΑΤΗ. Εγω και η αδερφη μου ενδιαφερομαστε...αν ειναι κανονιζουμε....

 

 

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται ηδη αρκετες φορες στις αγγελιες μας

 

ναι, αλλα επειδη εχω βαλει αγγελιες και βλεπω οτι δεν "προχωρανε", ειπα να δραστηριοποιηθουμε λιγο περισσοτερο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

και εμενα πολλες φορες το εχω σκεφτει

ποσα εχω δωσει ετσι

βρεφικα ρηλαξ αποστειρωτες ολα τα εδωσα

αλλα το ηθελα βασικα....σε τριδυμομανουλα τ απασαρα δε το μετανοιωσα

μετα ολο και εχω καποιο παιδακι και δινω

και φυσικα μου δινουν

οποτε ολα καλα

ε μετα θελω να ψωνισω και εγω λιγουλια, να μη ψωνισω η μανουλα?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον επειδη φευγω τωρα να παω να παρω το πριγκηπακο μου απο το σχολειο, θα ανοιξω νεο θεμα μεσα στις αγγελιες το μεσημερι που θα εχω λιγο ησυχια. μεχρι τοτε οσοι πιστοι προσελθετε! soul21 αν εχεις το χρονο και θες, ξεκινα εσυ αν εχεις τιποτα για πουλημα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφερε!! Έχω δώσει τα άπειρα ρούχα σε φίλες (και φυσικά δεν το μετάνιωσα) αλλά έχω και άλλα τόσα που μπορώ να δώσω. Δεν είναι όμως δύσκολο το θέμα του bazaar? Πως εννοείτε? Να βάζουμε φωτό??

 

Επίσης επανέρχομαι στο θέμα μου που με "καίει".....

 

Καλημέρα σε όλους!!

 

Μια ερώτηση παρακαλώ: τα παιδικά νούμερα της camper πως είναι?? έχω δει ένα πολύ ωραίο για την μικρή μου στο site της mouyer.gr με τιμή € 45,50....... τί λέτε?

camper δεν έχω πάρει ποτέ αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ άνετα και γενικά μου αρέσει το στυλ

το θέμα μου είναι ότι αυτή την στιγμή φοράει καθαρό 28 και τα παπούτσια είναι για χειμώνα......να της πάρω το 29 ή η camper έχει μεγάλες φόρμες....??

 

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Να πω και εγω 2-3 πραγματακια σε σχεση με το ζητημα που δημιουργηθηκε και οχι μονο...

 

1. Σας ευχαριστουμε που μας ανοιγετε τα ματια! Κοριτσια, κανετε καταπληκτικη δουλεια! Να ειστε σιγουρες οτι ειμαστε πολλες αυτες που σας διαβαζουμε και "εκμεταλλευομαστε" τις γνωσεις σας ακομη και αν δεν ποσταρουμε πολυ συχνα...λογω τεμπελιας...:oops::oops::oops:

 

2. Μολις παρελαβα την παραγγελια μου απο το http://www.mandco.com. Ειναι ενα site που εχει προτεινει η marsolan (αν δεν κανω λαθος). Κοριτσια, εχετε το υποψιν σας. Καλη ποιοτητα, ομορφα ρουχαλακια, σχετικα λιγα μεταφορικα (7,5 λιρες και οχι 22! :) ), καλη συσκευασια. Εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Ειχα παρει και αρκετες προσφορες και ουσιαστικα ο μικρος θα βγαλει χειμωνα με περιπου 100 ευρω...

 

3. Για το θεμα που δημιουργηθηκε με την Σαλοπετα...Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν πρεπει να ξαναπαραγγειλει κανεις. Μονο ετσι θα αναγκαστει να ριξει τις τιμες αν θελει να εξακολουθησει να εχει το "επαγγελμα" της. Για σκεφτειτε το και λιγο αλλιως. Με μια παραγγελια την ημερα (30 το μηνα), η συγκεκριμενη κυρια θα βγαζει 900 λιρες το μηνα χωρις να βγει απο την πορτα του σπιτιου της. Δεν ειναι και ασχημα,ετσι δεν ειναι?

Προφανως, αντεδρασε στην υπερζητηση που δημιουργηθηκε μεσω φορουμ με την γνωστη ελληνικη νοοτροπια: "ο,τι προλαβουμε και αρπαξουμε". Στο χερι μας ειναι να το δεχτουμε ή να το αλλαξουμε. Για τις τιμες του ακατανομαστου δεν εχουμε μπορεσει να κανουμε πολλα γιατι ψωνιζει ολη η Ελλαδα απο εκει και εμεις ειμαστε σταγονα στον ωκεανο. Απο την Σαλοπετα, ομως, ψωνιζει κυριως το φορουμ. Αρα, εχουμε μεγαλυτερη αγοραστικη δυναμη.

Καλο θα ηταν, επισης, να μην παραγγελνουμε 2-3 κοπελες μαζι γιατι ετσι ποτε δε θα αλλαξουν οι τιμες. Βεβαια, ο καθενας κανει ο,τι καταλαβαινει...

 

4. Σημερα θα μιλησω με μια γνωστη μου που ζει χρονια στην Αγγλια. Να της προτεινω να οργανωσει μια υπηρεσια αναλογη με αυτη της Σαλοπετας? Ξερω οτι ειναι μαμα τριων παιδιων σε σχολικη ηλικια και η ιδια δεν δουλευει. Αν θεωρειτε οτι ειναι καλη ιδεα να το προτεινω, γνωριζετε ποια μεταφορικη μπορει να δωσει τα χαμηλοτερα μεταφορικα?

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites

4. Σημερα θα μιλησω με μια γνωστη μου που ζει χρονια στην Αγγλια. Να της προτεινω να οργανωσει μια υπηρεσια αναλογη με αυτη της Σαλοπετας? Ξερω οτι ειναι μαμα τριων παιδιων σε σχολικη ηλικια και η ιδια δεν δουλευει. Αν θεωρειτε οτι ειναι καλη ιδεα να το προτεινω, γνωριζετε ποια μεταφορικη μπορει να δωσει τα χαμηλοτερα μεταφορικα?

 

Νομίζω ότι η parcel2go έχει αναφερθεί ως η πιο φθηνή.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμένα!

 

Ίσως θα ήταν καλό να ''ακούσουμε'' και τον αντίλογο της Μαρίας πάνω στο θέμα...δηλαδή μπορεί να είναι αλλιώς τα πράγματα από ό,τι νομίζουμε και εννοώ πιο δύσκολο, πιο χρονοβόρο και για αυτό να αύξησε την αμοιβή της...Και εγώ συμφωνώ μαζί σας ότι έτσι γίνεται πολύ ακριβό το θέμα εξάλου το είχαμε αναλύσει και πιο παλιά σχετικά με το κόστος της υπηρεσίας και το αν κερδίζουμε τελικά. Σίγουρα πάντως τώρα έρχεται μία ή άλλη...αλλά θα ήθελα να μάθω και την δική της άποψη στο θέμα...

Έχω ψωνίσει πολλά από Αγγλία και χειμωνιάτικα πέρισυ και καλοκαιρινά και παπούτσια...και νομίζω όμως πως αν ψάξουμε καλύτερα στην Ελλάδα βρίσκουμε και ευκαιρίες.

Χτες αγόρασα παπούτσια της μικρής μου Kickers 35 ευρώ...ήταν περσινό σχέδιο και τα είχε βάλει μισοτιμής! Στην Αγγλία δε βρίσκεις κάτω από 45 λίρες (το έχω ψάξει γιατί μου αρέσουν πολύ!)

Τη Τρίτη ψώνισα από το Gap outlet 2 παντελόνια και 3 μπλούζες 36 ευρώ...είχε 9 ευρώ ένα τέλειο τζην!

Θέλω να πω ότι σίγουρα η Ελλάδα είναι ακριβή, και σίγουρα η Αγγλία έχει πολλές επιλογές και πολύ πιο φθηνά ρούχα αλλά όχι και να μας έρχεται μία η άλλη στις τιμές! Απλά θέλει πολύ ψάξιμο....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφερε!! Έχω δώσει τα άπειρα ρούχα σε φίλες (και φυσικά δεν το μετάνιωσα) αλλά έχω και άλλα τόσα που μπορώ να δώσω. Δεν είναι όμως δύσκολο το θέμα του bazaar? Πως εννοείτε? Να βάζουμε φωτό??

 

ναι, να βαζουμε φωτο και τις τιμες μας. ακριβως οπως στις αγγελιες.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

καιρο εχω να μπω..κ βλέπω η σαλοπετα καβάλησε το καλαμι.αλλα πρεπει να καταλάβει οτι οποιος θελει τα πολλα χανει κ τα λιγα.

δεν εχετε βρε κοριτσια κανα φιλο αγγλια να τον βαλετε στο επάγγελμα?

εγω εχω εναν να του το πω??:rolleyes:

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

επισης...

πηρα χτες εναν υπνόσακο απο τα mother (απο αλλαγη εννοειτε)

ειναι τετοιου τυπου-http://www.mothercare.com/Girls-Sleepy-Elephant-Walk-In-Sleeper/dp/B003UAFOVW/sr=1-51/qid=1285927291/ref=sr_1_51/279-2001115-0279709?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44478031&mcb=core

βολεύει ??τον εχει χρησιμοποιήσει καμια σας?εχω διαβασει καλα λογια για τους φλισ αλλα δεν ειχε ωραια σχεδια κ πηρα αυτον.

δεν εχω κοψει τα ταμπελακια να τον αλλαξω να παρω φλισ?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως λεει η age!!! λογω κρισης υποτιθεται πεφτουν οι τιμες δεν ανεβαινουν! συμφωνα απολυτα με ολα οσα ειπατε!!!!!!!!

ενω ετοιμαζα παραγγελια, τωρα δεν υπαρχει περιπτωση να παρω απο σαλοπετα!!!!!!!! αν ριξει τη προμηθεια της τοτε καλως..........

 

εμπαργκο λοιπον!!!!!!!!

 

Έλεος πια! Μέσα σε αυτήν την κατάσταση που επικρατεί, έχω 2 περιπτώσεις ανθρώπων που έχασαν τη δουλειά τους και τα μαζεύουν για Αγγλία (ο ένας με γυναίκα και μωρό) μπας και βρούν κάτι καλύτερο! Μιλάμε άνθρωποι με πτυχία και καλές δουλειές που φεύγουν χωρίς καν να έχουν βρει δουλειά εκεί, τόσο χάλια τα πράγματα! Ειλικρινά θα τους μιλήσω για τη σαλοπέτα μήπως και αποφασίσουν να κάνουν αυτοί κάτι τέτοιο! Άντε για να συνέλθουν μερικοί...

Link to comment
Share on other sites

φιλεναδα εσυ θα στηριξεις το bazaar μας;

 

αμε..γιατι οχι κ τα δικα μας τα πιο πολλα ειναι αφόρετα γιατι με ειχε πιασει λύσσα κ υπερφόρτωσα τη ντουλαπα της,χωρις λογο!

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι πάω με χαμόγελο (καλά με έμαθαν πια!) και λέω είμαι η τάδε, μένω εκεί και περιμένω δέμα (με περισσή χαρά το τελευταίο!)...χαρτάκι έχετε; με ρωτούν...όχι λέω, είπα να ρωτήσω μια και περνούσα από δω..και τους βάζω και ψάχνουν :)

 

Δεν χρειάστηκε ευτυχώς. Ήρθε το πρωί το δεματάκι μου. Όλα μια χαρά και με φόρτωσαν με δείγματα οι Άγγλοι. Πολύ ανοιχτοχέρηδες και είχα σχηματίσει άλλη γνώμη:cool:

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν συμφωνώ απόλυτα με το.......εμπάργκο :D:D

 

όπως λέει και η φίλη irida παραπάνω ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθένας αξιολογεί τις υπηρεσίες του όσο θέλει

 

νομίζω ότι ήμουν από τα πρώτα αν όχι το πρώτο άτομο που παράγγειλαν από την συγκεκριμένη υπηρεσία άλλα πλέον θεωρώ ότι εν μέσω οικονομικής κρίσης τα πράγματα θα έπρεπε να διαφοροποιούνται προς τα κάτω και όχι προς τα πάνω

Προσωπικά μόλις ακύρωσα μια παραγγελία που είχα κάνει θέλοντας να σκεφτώ αν τελικά όλο αυτό με συμφέρει

Δυστυχώς φοβάμαι ότι με τα νέα δεδομένα το ίδιο θα κάνουν και αρκετά άτομα που θέλανε να παραγγείλουν

 

Συμπληρωματικά στην αγαπητή age, θα ήθελα να πω ότι θα καταλάβαινα τις χρεώσεις/αμοιβές αν και οι υπηρεσίες ήταν ανάλογες. Εξηγώ:

 

Με απλούς υπολογισμούς, για μένα που θέλω συγκεκριμένα κομμάτια που μόνο από Αγγλία μπορώ να πάρω, η εξυπηρέτηση της Μαρίας είναι πολύτιμη καθώς σε μεγάλες παραγγελίες με συμφέρει (άλλωστε μία θα έκανα τώρα και μία την άνοιξη και πάνω από 300 ευρώ η καθεμιά) ΑΛΛΑ να λειτουργεί σωστά! Δηλαδή δεν είναι δυνατόν να έχω ρίξει ΤΑ παρακάλια εδώ και 3 εβδομάδες να δεχθεί παραγγελία μου και η απάντηση (δημόσια κιόλας στο facebook group) να είναι ότι δεν μπορεί να διαχειριστεί παραγγελίες γιατί έχει πήξει και ότι το παυπαλ καθυστερεί τα χρήματα κλπ. κλπ. Δηλ. δεν είναι η κολλητή μου που την αγγάρεψα να μου κάνει χάρη! Είναι επαγγελματίας (αφού πληρώνεται και μάλιστα αδρά κατά τη γνώμη μου) και θα πρέπει να φέρεται αναλόγως!!! Άμεση ανταπόκριση στα μαιλς μας, άμεσες καταχωρήσεις των παραγγελιών και συνεχής ενημέρωσή μας για της πορεία των παραγγελιών μας μέχρι και αυτές να μας αποσταλλούν (τελικό στάδιο πληρωμένο από εμάς!).

 

Οι αντιρρήσεις μου λοιπόν δεν είναι στις χρεώσεις. Είναι στο service που παρέχεται. Το οποίο δεν είναι του επιπέδου των χρεώσεων που καλούμαστε να πληρώσουμε...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...