Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

αντε και αγοραζω 300 λιρες

+30 λιρες + 22λιρες

συνολο 352 λιρες = 405 ευρω

+10% που χανω απο αποδειξεις ελλαδας = 445 ευρω

Εδω πχ ΝΕΧΤ 300 λιρες κοστιζουν 600 ευρω...κερδιζω

αλλα αμα παω 1η μερα εκπτωσεων???? ειναι 300 ευρω!

η επιλογη δικη μας λοιπον!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σωστά κι αυτά που λες, αλλά αναρωτιέμαι πώς θα μπορούσε να χρεώσει λιγότερα μεταφορικά; Αλλιώς λογικά θα έπρεπε να τα στέλνει με ταχυδρομείο και μάλλον μία ή άλλη θα είναι...Λογικά ψιλοστάνταρ θα είναι οι τιμές...

Εσείς που ψωνίζετε από Αγγλία από καταστήματα που στέλνουν Ελλάδα, σας χρεώνουν πιο λίγα μεταφορικά; Πόσο περίπου;

 

Μήπως υπάρχει καμία πιο φθηνή κούριερ που έχετε χρησιμοποιήσει;

 

να χρεωνε τα μεταφορικα οσο ακριβως κοστιζουν, οχι παραπανω αυτο εννοουσα.........

με ταχυδρομειο δε ξερω, αλλα μου εχουν πει οτι ειναι ακριβο για τοσα πολλα κιλα και συμφερει η κουριερ parcel2go....... που ερχεται και στη πορτα της!

τα καταστηματα που στελνουν ελλαδα χρεωνουν αναλογως τι παιρνεις, καθισματακι ή ρουχα.... δε νομιζω οτι μπορουμε να συγκρινουμε.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Δυστυχώς είδα στο site parceltogo και για Ελλάδα είναι τόσο όσο λέει τα μεταφορικά γιατί επιβαρύνονται με το φπα τους που είναι 15%

:-(:sad::-(

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τα μεταφορικα ενταξει το τσεκαρα και εγω με την παρσελ εγω θεωρω πολυ μεγαλη την αμοιβη που ζηταει.

πρεπει με το ζορι να ψωνισω 300 λιρες για ναμην χασω!!!!!!ε οχι οπως ειπε και η ιριδα εγω μπορει να θελω 5 πραγματα που κανουν 100 λιρες τα αλλα δηλαδη γιατι να τα δωσω?για την ψυχη της μανας μου που λεμε καμια φορα???

 

το σωστο θα ηταν εφοσον ηθελε να βοηθησει και οχι να το κανει επαγγελμα να περνει 10% σαν αμοιβη.το πιο δικαιο βασικα.στην τελικη ολα γινονται μεσα απο το ιντερνετ και ολα ερχονται στην πορτα της,δεν την εφαγαν οι δρομοι,ακομα και η κουριερ!!!!

αλλα αμα εχεις την ελληνικη νοοτροπια,δεν την χανεις σε οποια χωρα και να μενεις,εγω αυτο καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια δυστυχως ετσι λειτουργει η οικονομια, οταν αυξανει η ζητηση αυξανουν και οι τιμες!

οταν μαλιστα υπαρχει μονοπωλιο τοτε ο αλλος κανει οοοοοοοοτι θελει με τις τιμες του!!!!!!!!!!!!!!!!

αν ειναι να τα αγοραζουμε απο αγγλια με ελληνικες τιμες ποιο το νοημα?????????

 

κριμα πολυ κριμα για την κυρια σαλοπετα μας γιατι υποτιθεται οτι ηθελε να "βοηθησει"....

αλλα τελικα ολα γινονται για το χρημα και τιποτα παραπανω ας μη γελιομαστε...............

βεβαια καταλαβαινω οτι δεν θα το κανει τσαμπα, εννοειται αλλα μηπως το παρακανε?????

ας πουμε οτι θελω 10 ρουχαλακια που κανουν 100 λιρες (γιατι ποσες απο μας μπορουν να δωσουν 300 λιρες για ρουχα μονομιας??)

+30 αμοιβη +22 μεταφορικα = 152 λιρες ή 180 ευρω περιπου........

 

Έτσι λειτουργεί η ελληνική οικονομία!..

Εννοείται οτι η κυρία σαλοπέτα δεν μπήκε σ'αυτό το χώρο για να μας εξυπηρετήσει, προς Θεού, για να έχει προσωπικό κέρδος το κάνει (θεμιτό, δε λέω).

Μπορούμε κάλλιστα να κάνουμε ένα ωραιότατο εμπάργκο και να επαναφέρει τις τιμές τις εκεί που ήταν! Και αν δει οτι δεν την συμφέρει, ας τα παρατήσει. Η λογική (ο παραλογισμός μάλλον) της αρπαχτής ας τελειώσει εδώ. Δε γίνεται να θησαυρίσει από τις πρώτες 10 παραγγελίες! Μας γλύκανε αρχικά και τώρα τσούζει! Ούτε εγώ προσωπικά μπορώ να δώσω τόσα!...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τα μεταφορικα ενταξει το τσεκαρα και εγω με την παρσελ εγω θεωρω πολυ μεγαλη την αμοιβη που ζηταει.

πρεπει με το ζορι να ψωνισω 300 λιρες για ναμην χασω!!!!!!ε οχι οπως ειπε και η ιριδα εγω μπορει να θελω 5 πραγματα που κανουν 100 λιρες τα αλλα δηλαδη γιατι να τα δωσω?για την ψυχη της μανας μου που λεμε καμια φορα???

 

το σωστο θα ηταν εφοσον ηθελε να βοηθησει και οχι να το κανει επαγγελμα να περνει 10% σαν αμοιβη.το πιο δικαιο βασικα.στην τελικη ολα γινονται μεσα απο το ιντερνετ και ολα ερχονται στην πορτα της,δεν την εφαγαν οι δρομοι,ακομα και η κουριερ!!!!

αλλα αμα εχεις την ελληνικη νοοτροπια,δεν την χανεις σε οποια χωρα και να μενεις,εγω αυτο καταλαβα.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα!Και κανείς δεν είπε να το κάνει τζάμπα ή να μη βγάλει, ή να μην το κάνει επάγγελμα.Αλλά είναι όπως λες η κλασσική νοοτροπία του Έλληνα.

Επένδυσε καλή μου στην ποσότητα!Μην περιμένεις από 2 πχ παραγγελίες να βγάλεις τα καλά λεφτά, αλλά από 4!Στο τέλος, θα έχεις πολύ περισσότερο κέρδος έτσι!;)

 

Σκεφτείτε, αν ήταν πιο φτηνά αυτά που ζητάει η σαλοπέτα, δε θα παραγγέλνατε περισσότερες και περισσότερα?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

 

Μια ερώτηση παρακαλώ: τα παιδικά νούμερα της camper πως είναι?? έχω δει ένα πολύ ωραίο για την μικρή μου στο site της mouyer.gr με τιμή € 45,50....... τί λέτε?

camper δεν έχω πάρει ποτέ αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ άνετα και γενικά μου αρέσει το στυλ

το θέμα μου είναι ότι αυτή την στιγμή φοράει καθαρό 28 και τα παπούτσια είναι για χειμώνα......να της πάρω το 29 ή η camper έχει μεγάλες φόρμες....??

 

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λειτουργεί η ελληνική οικονομία!..

Εννοείται οτι η κυρία σαλοπέτα δεν μπήκε σ'αυτό το χώρο για να μας εξυπηρετήσει, προς Θεού, για να έχει προσωπικό κέρδος το κάνει (θεμιτό, δε λέω).

Μπορούμε κάλλιστα να κάνουμε ένα ωραιότατο εμπάργκο και να επαναφέρει τις τιμές τις εκεί που ήταν! Και αν δει οτι δεν την συμφέρει, ας τα παρατήσει. Η λογική (ο παραλογισμός μάλλον) της αρπαχτής ας τελειώσει εδώ. Δε γίνεται να θησαυρίσει από τις πρώτες 10 παραγγελίες! Μας γλύκανε αρχικά και τώρα τσούζει! Ούτε εγώ προσωπικά μπορώ να δώσω τόσα!...

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα!Και κανείς δεν είπε να το κάνει τζάμπα ή να μη βγάλει, ή να μην το κάνει επάγγελμα.Αλλά είναι όπως λες η κλασσική νοοτροπία του Έλληνα.

Επένδυσε καλή μου στην ποσότητα!Μην περιμένεις από 2 πχ παραγγελίες να βγάλεις τα καλά λεφτά, αλλά από 4!Στο τέλος, θα έχεις πολύ περισσότερο κέρδος έτσι!;)

 

Σκεφτείτε, αν ήταν πιο φτηνά αυτά που ζητάει η σαλοπέτα, δε θα παραγγέλνατε περισσότερες και περισσότερα?

 

 

συμφωνω και με τις 2!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόν συμφωνώ απόλυτα με το.......εμπάργκο :D:D

 

όπως λέει και η φίλη irida παραπάνω ελεύθερη αγορά έχουμε και ο καθένας αξιολογεί τις υπηρεσίες του όσο θέλει

 

νομίζω ότι ήμουν από τα πρώτα αν όχι το πρώτο άτομο που παράγγειλαν από την συγκεκριμένη υπηρεσία άλλα πλέον θεωρώ ότι εν μέσω οικονομικής κρίσης τα πράγματα θα έπρεπε να διαφοροποιούνται προς τα κάτω και όχι προς τα πάνω

Προσωπικά μόλις ακύρωσα μια παραγγελία που είχα κάνει θέλοντας να σκεφτώ αν τελικά όλο αυτό με συμφέρει

Δυστυχώς φοβάμαι ότι με τα νέα δεδομένα το ίδιο θα κάνουν και αρκετά άτομα που θέλανε να παραγγείλουν

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως απο εδω κ περα συμφερει να κανουμε παραγγελιες 4 ατομα τουλαχιστον!!!

Για παραδειγμα μια παραγγελια 600 λιρων εχει προμηθεια 15% δηλαδη 90 λιρες/4=22.5

Η καθεμια θα εχει αγορασει ρουχα αξιας 150 λιρων+22.5(αμοιβη)+5.5(μεταφορικα)=178λιρες

 

 

Πριν την αλλαγη που εκανε ηταν 150+20(αμοιβη)+18(μεταφορικα)=188

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κρίμα..Και ετοιμαζόμουν και εγώ..Και τώρα κορίτσια τι κάνουμε??Εκτός απο το εμπάργκο στην σαλοπέτα και στα εντός συνόρων μαγαζιά?Δεν έχουμε άλλη εναλλακτική..Μήπως πρέπει να αρχίσουμε ξανά να ψάχνουμε άλλα ''μαγαζάκια του διαδικτύου'' που να στέλνουν στο Ελλάντα??Μην μου πείτε πως δεν έχω άλλη λύση και ή θα αφήσω το μωρό μου γυμνό ή θα πληρώσω μια περιουσία???

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως λεει η age!!! λογω κρισης υποτιθεται πεφτουν οι τιμες δεν ανεβαινουν! συμφωνα απολυτα με ολα οσα ειπατε!!!!!!!!

ενω ετοιμαζα παραγγελια, τωρα δεν υπαρχει περιπτωση να παρω απο σαλοπετα!!!!!!!! αν ριξει τη προμηθεια της τοτε καλως..........

 

εμπαργκο λοιπον!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως απο εδω κ περα συμφερει να κανουμε παραγγελιες 4 ατομα τουλαχιστον!!!

Για παραδειγμα μια παραγγελια 600 λιρων εχει προμηθεια 15% δηλαδη 90 λιρες/4=22.5

Η καθεμια θα εχει αγορασει ρουχα αξιας 150 λιρων+22.5(αμοιβη)+5.5(μεταφορικα)=178λιρες

 

 

Πριν την αλλαγη που εκανε ηταν 150+20(αμοιβη)+18(μεταφορικα)=188

 

ναι αλλα 600 λιρες παραγγελια τι βαρος θα εχει?σιγουρα κατω απο 10 κιλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω πως απο εδω κ περα συμφερει να κανουμε παραγγελιες 4 ατομα τουλαχιστον!!!

Για παραδειγμα μια παραγγελια 600 λιρων εχει προμηθεια 15% δηλαδη 90 λιρες/4=22.5

Η καθεμια θα εχει αγορασει ρουχα αξιας 150 λιρων+22.5(αμοιβη)+5.5(μεταφορικα)=178λιρες

 

 

Πριν την αλλαγη που εκανε ηταν 150+20(αμοιβη)+18(μεταφορικα)=188

 

Έτσι όπως τα λες ναι συμφέρει 4 άτομα..Λοιπόν ετοιμαζόμουν να κάνω παραγγελία με την αδερφή μου..Υπάρχει καμία κοπέλα απο Πάτρα που να ενδιαφέρεται??Ας μου στείλει πμ

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως απο εδω κ περα συμφερει να κανουμε παραγγελιες 4 ατομα τουλαχιστον!!!

Για παραδειγμα μια παραγγελια 600 λιρων εχει προμηθεια 15% δηλαδη 90 λιρες/4=22.5

Η καθεμια θα εχει αγορασει ρουχα αξιας 150 λιρων+22.5(αμοιβη)+5.5(μεταφορικα)=178λιρες

 

 

Πριν την αλλαγη που εκανε ηταν 150+20(αμοιβη)+18(μεταφορικα)=188

 

 

πρεπει ομως να ναι μεχρι 25 κιλα! και επισης αντε να συνενοηθουν 4 κοπελες.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

και παλι 22,5 λιρες για 150 αγορες ειναι πολλα,αλωστε αυτο δεν λεγαμε και πριν λιγο καιρο,οτι τωρα με την κριση πρεπει να μειωσει λιγο τις τιμες???

δηλαδη γιατι να μπουμε εμεις στο τρυπακι

1)να βρουμε 4 ατομα

2)να κανουμε ισοποσες αγορες για να μην υπαρχη θεμα με την αμοιβη

3)να γινει συννενοησει μεταξυ 4 και να μην υπαρχη προβλημα στην παραγγελια(μπερδεματα κλπ)

4)να γινει η πληρωμη????οπως και να το κανεις αγνωστες μεταξυ αγνωστων

 

το καλυτερο ειναι εμπαργκο και αμα θελει να μειωσει τις τιμες της.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα 600 λιρες παραγγελια τι βαρος θα εχει?σιγουρα κατω απο 10 κιλα?

 

Κι εγώ το ίδιο θα ρωτούσα...μπορεί και πάνω από 20κιλά αν έχει και παπούτσια...

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

και παλι 22,5 λιρες για 150 αγορες ειναι πολλα,αλωστε αυτο δεν λεγαμε και πριν λιγο καιρο,οτι τωρα με την κριση πρεπει να μειωσει λιγο τις τιμες???

δηλαδη γιατι να μπουμε εμεις στο τρυπακι

1)να βρουμε 4 ατομα

2)να κανουμε ισοποσες αγορες για να μην υπαρχη θεμα με την αμοιβη

3)να γινει συννενοησει μεταξυ 4 και να μην υπαρχη προβλημα στην παραγγελια(μπερδεματα κλπ)

4)να γινει η πληρωμη????οπως και να το κανεις αγνωστες μεταξυ αγνωστων

 

το καλυτερο ειναι εμπαργκο και αμα θελει να μειωσει τις τιμες της.

 

 

παιδια αποκλειεται να μη ξεπερασει τα 10 κιλα!!!!!!!!!!! μιλαμε για 4 ατομα και ποσοτητες.........

 

και εχει απολυτο δικιο η mary77 γιατι να τρεχουμε εμεις?????????? να μειωσει τη προμηθεια και να κανουμε η καθεμια τη δικια της παραγγελια!!!!!!!!!!! αλλο αν καποιες τυχει και μενουν κοντα να τα στειλει μαζι........ αλλα γιατι να μπουμε εμεις σε αυτη τη διαδικασια που στο κατω κατω τη πληρωνουμε γιαυτο ακριβως το λογο???????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω εγώ βέβαια, αλλά βρε κορίτσια υπάρχει πιο φθηνή μεταφορική;

Εδώ εγώ παραγγέλνω το γάλα της μικρής από Γερμανία και μου χρεώνει μόνο 9,99? μέχρι 10 κιλά!....

Η Αγγλία είναι τόσο ακριβή;

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα κι εγω ηθελα να παραγγειλω πρωτη φορα απο σαλοπετα για το γιο μου αλλα τωρα................

Ευτυχως εχω παραγγειλει λιγα πραγματα απο mytoys.de και τα περιμενω αμεσα.Ευχαριστω που μου ανοιξατε τα ματια.

Εδω ειμαι σας διαβαζω συχνα αλλα δεν ειχα τι να γραψω τοσο καιρο αφου αγορες δεν εκανα.

Εαν δεν παραγγελει καμμια σας για τον επομενο δεκαπενθημερο πιστευω πως θα ριξει τις τιμες. Αφου η εργασια της εξαρταται απολυτα απο εσας. Εσεις ειστε ο"εργοδοτης".

Δεν βαζω τον εαυτο μου γιατι δεν προλαβα τελικα να παραγγειλω.

Link to comment
Share on other sites

ισως, λεω ισως, τα διαφορα μαγαζια που στελνουν συνεχεια προιοντα να εχουν "συμφωνια" με καποια μεταφορικη κι ετσι να χρεωνουν λιγοτερο.........

και ΙΣΩΣ να μπορουσε να το κανει και η σαλοπετα αυτο αν εψαχνε λιγο, αλλα ισως επαναπαυθηκε στην parcel2go γιατι πανε σπιτι της και τα παιρνουν........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...