Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εγώ πάλι πάω με χαμόγελο (καλά με έμαθαν πια!) και λέω είμαι η τάδε, μένω εκεί και περιμένω δέμα (με περισσή χαρά το τελευταίο!)...χαρτάκι έχετε; με ρωτούν...όχι λέω, είπα να ρωτήσω μια και περνούσα από δω..και τους βάζω και ψάχνουν :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγώ πάλι πάω με χαμόγελο (καλά με έμαθαν πια!) και λέω είμαι η τάδε, μένω εκεί και περιμένω δέμα (με περισσή χαρά το τελευταίο!)...χαρτάκι έχετε; με ρωτούν...όχι λέω, είπα να ρωτήσω μια και περνούσα από δω..και τους βάζω και ψάχνουν :)

 

μαρια και εγω περιμενω απο bce.στο ταχυδρομειο να παω και να κανω αναπαραγωγη τα οσα λες???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά γιατί πάει καιρός, στις ταχυμεταφορές πήγαινα (εδώ στην παιανία είναι δύο διαφορετικά γραφεία με τα ελτα)...

 

 

εδω εχει μονο ταχυδρομειο της κακιας ωρας............:roll::roll::roll::roll:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλησπερα,

τι γινεται οταν παραγγελνεις συσκευες απο αγγλια; ειναι μονο για τις δικες τους μπριζες;

αν ναι τι κανεις; υπαρχουν ανταπτορες; που;

 

ευχαριστω

 

Γεια σου κοριτσακι μου, πως εισαι; :D

Εδω βρηκα τον φτηνοτερο με μεγαλη διαφορα απο αλλου. Αν ομως δεν εχεις κοντα σου, θα βρεις σιγουρα σε ενα καταστημα ηλεκτρολογικων.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751347

Link to comment
Share on other sites

Μισώ το ebay!!! Όποια γράψει εγχειρίδιο με ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ οδηγίες προς άσχετους και ανεπίδεκτους μαθήσεως ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΖΩ!!!

 

 

ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟ E-BAY :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!!!

 

το μελος Ραννια εχει γραψει αναλυτικα λιγες σελιδες πιο πισω........

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το γραφω τωρα για να το δειτε οι πρωινες...

μολις εστειλε η μαρια(σαλοπετα)τους νεους κανονισμους.

μεσα σε ολα πλεων η αμοιβη της ειναι στανταρ 30 λιρες......γραφει μεχρι 300λιρες αγορα 30 λιρες αμοιβη και απο εκει και πανω το 15%

 

συγνωμη κιολας πριν λιγες μερες λεγαμε οτι υπαρχη κριση,ψωνιζουμε απο εξω για πιο φθηνα και η μαρια ανεβαζει τις τιμες????λυπαμε.......τα θεωρω πολλα!!!!!!

 

επισης βαζει οριο στα μαγαζια,μεχρι 2 μαγαζια μεχρι 300λιρες και αν ειναι παραπανω ποσο μεχρι 4......

 

τελος παντων ειμαι σιγουρη οτι ολες θα λαβεται το μειλ το πρωι...

 

 

κριμα.....αυτο αρχισε για να βοηθησει τις κοπελες στην ελλαδα και φυσικα να πληρωθει και για αυτην την εξυπηρετηση,δυστηχως βλεπω οτι πλεων το εχει κανει επαγγελμα........και παλι λυπαμε,νομιζω οτι ειναι η τελευταια φορα που ψωνισα.....

 

α επισης εχουν αυξηθει τα μεταφορικα σε 22λιρες

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι βολικά δεν έχω παρει αλλά τα λιμπίζομαι! Μια φορά που έλεγα να παραγγείλω σκέφτηκα να πάρω από το αγγλικό site με τις λίρες που είναι πιο φτηνα, αλλά όταν στην χώρα αποστολής επέλεγα Ελλάδα μου έβγαζε την τιμή σε ευρω, πιο ακριβά δηλαδή. Αντί για 19 λίρες, 34 ευρω. Τσαντίστηκα και δεν πήρα..Δες και τα inch blue είναι στο ίδιο στυλ πιο φτηνα..

 

Ευχαριστώ vereniki. Και εμένα το ίδιο μου κάνει με τα ευρώ. Τα inch blue τα έχει δοκιμάσει κανείς; (ξέρω ότι είναι στη λίστα, αλλά κάποιο feedback για το πώς είναι)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πλεον επιβαλεται και η συνολικη παραγγελια μεταξυ μας

μας βλεπω με νεο τοπικ που να ετοιμαζουμε την παραγγελιια!!!!

πχ Αθηνα Μαδερκερ και Νεχτ.....συμπληρωστε!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

το γραφω τωρα για να το δειτε οι πρωινες...

μολις εστειλε η μαρια(σαλοπετα)τους νεους κανονισμους.

μεσα σε ολα πλεων η αμοιβη της ειναι στανταρ 30 λιρες......γραφει μεχρι 300λιρες αγορα 30 λιρες αμοιβη και απο εκει και πανω το 15%

 

συγνωμη κιολας πριν λιγες μερες λεγαμε οτι υπαρχη κριση,ψωνιζουμε απο εξω για πιο φθηνα και η μαρια ανεβαζει τις τιμες????λυπαμε.......τα θεωρω πολλα!!!!!!

 

επισης βαζει οριο στα μαγαζια,μεχρι 2 μαγαζια μεχρι 300λιρες και αν ειναι παραπανω ποσο μεχρι 4......

 

τελος παντων ειμαι σιγουρη οτι ολες θα λαβεται το μειλ το πρωι...

 

 

κριμα.....αυτο αρχισε για να βοηθησει τις κοπελες στην ελλαδα και φυσικα να πληρωθει και για αυτην την εξυπηρετηση,δυστηχως βλεπω οτι πλεων το εχει κανει επαγγελμα........και παλι λυπαμε,νομιζω οτι ειναι η τελευταια φορα που ψωνισα.....

 

α επισης εχουν αυξηθει τα μεταφορικα σε 22λιρες

 

Πως μπορουμε να σας βοηθησουμε?

Η υπηρεσια που προσφερουμε ειναι του προσωπικου αγοραστη. Μπορειτε να επισκευτητε οποιοδηποτε online κατάστημα στην Αγγλια οπως το Mothercare ή το Next και να μας πειτε ποια κομματια θελετε να αγορασουμε εμεις για εσας και να σας τα στειλουμε.Εσεις απλα μας στελνετε ενα ενα τα κομματια που θελετε με την ηλικια για το καθε ρουχο κλπ και εμεις τα παραγγελνουμε και τα αποστελουμε.

Εμεις μπαινουμε στο online καταστημα,βλεπουμε αν υπαρχουν σε στοκ σας λεμε το ποσο που εχει μαζευτει και αναλογα το ποσο υπαρχει και η αναλογη αμοιβη.

Ποσο χρεωνουμε?

 

  • μεχρι 300 λιρες ειναι 30 λιρες
  • πανω απο 300 λιρες ειναι το 15% της παραγγελιας.

Ποσα ειναι τα εξοδα αποστολης?

 

  • Η αποστολη γινεται με κουριερ με την εταιρια Parcel2Go
  • Η τιμη του κουριερ ειναι 22 λιρες μεχρι και 10 κιλα.Η τιμη ανεβαινει στις 29 λιρες μεχρι 25 κιλα.

Μπορω να παραγγειλω οτι θελω?

Κατα κανονα δεν αναλαμβανουμε αποστολη απο μεγαλα προιοντα οπως κουνιες,καροτσια κλπ αλλα σε περιπτωση που σας ενδιαφερει κατι τετοιο επικοινωνηστε μαζι μας για να δουμε αν μπορουμε να σας εξυπηρετησουμε.

 

Πως ολοκληρωνετε η παραγγελια?

Η καταθεση των χρηματων γινεται μονο μεσω Paypal στο [email protected]

Εμεις περνουμε τα χρηματα απο το Paypal μεσα σε 3-5 μερες και κανουμε αμεσα την παραγγελια.Με το που τα παραλαβουμε απλα τσεκαρουμε οτι εχουν σταλει τα σωστα κομματια,τα πακεταρουμε και σας τα στελνουμε.

Τι πληροφοριες χρειαζοντε για την αποστολη?

Χρειαζομαστε το Ονομα σας, την διευθυνση σας και ενα τηλεφωνο για να μπορεσει να επικοινωνησει το κουριερ μαζι σας οταν το δεμα σας φτασει στην Ελλαδα και ειναι ετοιμο για παραδοση.

Αν την στιγμη που ειμαστε ετοιμοι να επικοινωνησουμε με το κουριερ να παρει το δεμα σας δεν εχουμε το τηλεφωνο σας ΔΕΝ θα μπορεσουμε να το στειλουμε και δημιουργηθει καθυστεριση.

Ποσο χρονο παιρνει η ολη διαδικασια και η αποστολη?

Με το που ετοιμασουμε και πακεταρουμε την παραγγελια σας, το κουριερ θελει 2 μερες για να ερθει να τα παραλαβει.Δηλαδη αν παρουμε τα πραγματα την Δευτερα το νωριτερο που θα τα παραλαβει το κουριερ ειναι την Τεταρτη.Η αποστολη στην Ελλαδα παιρνει οτιδηποτε απο 5 μεχρι 10 μερες παντα συμφωνα με τις πληροφοριες που μας δινει το κουριερ.

Συνολο απο την στιγμη που εποικοινωνησετε μαζι μας και το να τα παραλαβετε κοντα στις 2 εβδομαδες εαν δεν υπαρχουν καθυστερισεις και η παραγγελεια ειναι απο ενα μαγαζι μονο.

Θελω να παραγγειλω πραγματα απο παραπανω απο ενα μαγαζια,γινεται?

Ναι γινεται, με περιορισμο μεχρι 2 μαγαζια για παραγγελειες εως 300 λιρες και μεχρι 4 για πανω απο 300 λιρες.

Τα εξοδα αποστολης απο το μαγαζι σε εμας ειναι πληρωμενα απο εμας μονο για το ενα καταστημα.Η επιβαρυνση ειναι δικη σας για τα επομενα. Επισης σε αποστολη μεγαλων πραγματων που τα εξοδα αποστολης ειναι στις 10 λιρες η επιβαρυνση ειναι παλι δικη σας.

Μπορω να παραγγειλω μπουκαλια,πανες, παιχνιδια?

Φυσικα

Πως να σας στειλω την παραγγελια με τα πραγματα που θελω?

Στειλτε στο εμαιλ μας [email protected] μια λιστα με τα πραγματα που θελετε με το νουμερο, το ποσα κομματια θελετε, το χρωμα(αν υπαρχουν πολλες επιλογες). Μπορειτε να μας δωσετε τα κομματια με το λινκ του καθενος ή με τον κωδικο αρκει να μπορουμενα τα βρουμε με τις πληροφοριες που μας δινετε.

Εκτος απο τα κομματια που θελετε σας παρακαλουμε να μας δωσετε αλλα 5 κομματια σε περιπτωση που δεν ειναι διαθεσιμο καποιο απο αυτα που εχετε στην λιστα σας οταν παμε να κανουμε την αγορα αλλιως δεν θα μπορεσουμε να εκπληρωσουμε την παραγγελια σας.

 

Τι γινεται αν χαθει το δεμα με τα πραγματα μου?

Δυστυχως δεν μπορουμε να αναλαβουμε ευθυνη αν χαθει ενα δεμα σας.Θα κανουμε τα αδυνατα δυνατα να το εντωπισουμε με την βοηθεια της εταιριας κουριερ και επιστρεφετε το ποσο των 50 λιρων μονο.Το κουριερ διαθετει δυνατοτητα ασφαλησης του δεματος που εξασφαλιζει την επιστροφη ολου του ποσου του κοστους του δεματος.Η τιμη ειναι αναλογα με το ποσο του περιεχομενου του δεματος,για ενα δεμα 150 λιρες η ασφαλεια ειναι 7,5 λιρες.

 

 

οι όροι νομίζω έχουν γίνει πολύ "καταχρηστικοί"!

 

Ευτυχώς μέσα σε εισαγωγικα πρόλαβα να κάνω παραγγελία, όλα έχουν ανέβει!!!!

Δικαιωμά της είναι το ξέρω να βάζει όσο θέλει τις τιμές αλλά νομίζω αλλιώς ξεκίνησε όλη αυτή η κατάσταση.

 

Νομίζω ότι τώρα αφού έγινε επάγγελμα θα μπορούμε να "σχολιαζουμε" την Υπηρεσία ΣΑΛΟΠΕΤΑ σαν την οποιαδήποτε υπηρεσία που κυκλοφορεί στο Ιντερνετ. Τονίζω ποιο πάνω κάποια σημεία που έχουν αλλάξει προς τα πάνω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως μπορουμε να σας βοηθησουμε?

Η υπηρεσια που προσφερουμε ειναι του προσωπικου αγοραστη. Μπορειτε να επισκευτητε οποιοδηποτε online κατάστημα στην Αγγλια οπως το Mothercare ή το Next και να μας πειτε ποια κομματια θελετε να αγορασουμε εμεις για εσας και να σας τα στειλουμε.Εσεις απλα μας στελνετε ενα ενα τα κομματια που θελετε με την ηλικια για το καθε ρουχο κλπ και εμεις τα παραγγελνουμε και τα αποστελουμε.

Εμεις μπαινουμε στο online καταστημα,βλεπουμε αν υπαρχουν σε στοκ σας λεμε το ποσο που εχει μαζευτει και αναλογα το ποσο υπαρχει και η αναλογη αμοιβη.

Ποσο χρεωνουμε?

 

  • μεχρι 300 λιρες ειναι 30 λιρες
  • πανω απο 300 λιρες ειναι το 15% της παραγγελιας.

Ποσα ειναι τα εξοδα αποστολης?

 

  • Η αποστολη γινεται με κουριερ με την εταιρια Parcel2Go
  • Η τιμη του κουριερ ειναι 22 λιρες μεχρι και 10 κιλα.Η τιμη ανεβαινει στις 29 λιρες μεχρι 25 κιλα.

Μπορω να παραγγειλω οτι θελω?

Κατα κανονα δεν αναλαμβανουμε αποστολη απο μεγαλα προιοντα οπως κουνιες,καροτσια κλπ αλλα σε περιπτωση που σας ενδιαφερει κατι τετοιο επικοινωνηστε μαζι μας για να δουμε αν μπορουμε να σας εξυπηρετησουμε.

 

Πως ολοκληρωνετε η παραγγελια?

Η καταθεση των χρηματων γινεται μονο μεσω Paypal στο [email protected]

Εμεις περνουμε τα χρηματα απο το Paypal μεσα σε 3-5 μερες και κανουμε αμεσα την παραγγελια.Με το που τα παραλαβουμε απλα τσεκαρουμε οτι εχουν σταλει τα σωστα κομματια,τα πακεταρουμε και σας τα στελνουμε.

Τι πληροφοριες χρειαζοντε για την αποστολη?

Χρειαζομαστε το Ονομα σας, την διευθυνση σας και ενα τηλεφωνο για να μπορεσει να επικοινωνησει το κουριερ μαζι σας οταν το δεμα σας φτασει στην Ελλαδα και ειναι ετοιμο για παραδοση.

Αν την στιγμη που ειμαστε ετοιμοι να επικοινωνησουμε με το κουριερ να παρει το δεμα σας δεν εχουμε το τηλεφωνο σας ΔΕΝ θα μπορεσουμε να το στειλουμε και δημιουργηθει καθυστεριση.

Ποσο χρονο παιρνει η ολη διαδικασια και η αποστολη?

Με το που ετοιμασουμε και πακεταρουμε την παραγγελια σας, το κουριερ θελει 2 μερες για να ερθει να τα παραλαβει.Δηλαδη αν παρουμε τα πραγματα την Δευτερα το νωριτερο που θα τα παραλαβει το κουριερ ειναι την Τεταρτη.Η αποστολη στην Ελλαδα παιρνει οτιδηποτε απο 5 μεχρι 10 μερες παντα συμφωνα με τις πληροφοριες που μας δινει το κουριερ.

Συνολο απο την στιγμη που εποικοινωνησετε μαζι μας και το να τα παραλαβετε κοντα στις 2 εβδομαδες εαν δεν υπαρχουν καθυστερισεις και η παραγγελεια ειναι απο ενα μαγαζι μονο.

Θελω να παραγγειλω πραγματα απο παραπανω απο ενα μαγαζια,γινεται?

Ναι γινεται, με περιορισμο μεχρι 2 μαγαζια για παραγγελειες εως 300 λιρες και μεχρι 4 για πανω απο 300 λιρες.

Τα εξοδα αποστολης απο το μαγαζι σε εμας ειναι πληρωμενα απο εμας μονο για το ενα καταστημα.Η επιβαρυνση ειναι δικη σας για τα επομενα. Επισης σε αποστολη μεγαλων πραγματων που τα εξοδα αποστολης ειναι στις 10 λιρες η επιβαρυνση ειναι παλι δικη σας.

Μπορω να παραγγειλω μπουκαλια,πανες, παιχνιδια?

Φυσικα

Πως να σας στειλω την παραγγελια με τα πραγματα που θελω?

Στειλτε στο εμαιλ μας [email protected] μια λιστα με τα πραγματα που θελετε με το νουμερο, το ποσα κομματια θελετε, το χρωμα(αν υπαρχουν πολλες επιλογες). Μπορειτε να μας δωσετε τα κομματια με το λινκ του καθενος ή με τον κωδικο αρκει να μπορουμενα τα βρουμε με τις πληροφοριες που μας δινετε.

Εκτος απο τα κομματια που θελετε σας παρακαλουμε να μας δωσετε αλλα 5 κομματια σε περιπτωση που δεν ειναι διαθεσιμο καποιο απο αυτα που εχετε στην λιστα σας οταν παμε να κανουμε την αγορα αλλιως δεν θα μπορεσουμε να εκπληρωσουμε την παραγγελια σας.

 

Τι γινεται αν χαθει το δεμα με τα πραγματα μου?

Δυστυχως δεν μπορουμε να αναλαβουμε ευθυνη αν χαθει ενα δεμα σας.Θα κανουμε τα αδυνατα δυνατα να το εντωπισουμε με την βοηθεια της εταιριας κουριερ και επιστρεφετε το ποσο των 50 λιρων μονο.Το κουριερ διαθετει δυνατοτητα ασφαλησης του δεματος που εξασφαλιζει την επιστροφη ολου του ποσου του κοστους του δεματος.Η τιμη ειναι αναλογα με το ποσο του περιεχομενου του δεματος,για ενα δεμα 150 λιρες η ασφαλεια ειναι 7,5 λιρες.

 

 

οι όροι νομίζω έχουν γίνει πολύ "καταχρηστικοί"!

 

Ευτυχώς μέσα σε εισαγωγικα πρόλαβα να κάνω παραγγελία, όλα έχουν ανέβει!!!!

Δικαιωμά της είναι το ξέρω να βάζει όσο θέλει τις τιμές αλλά νομίζω αλλιώς ξεκίνησε όλη αυτή η κατάσταση.

 

Νομίζω ότι τώρα αφού έγινε επάγγελμα θα μπορούμε να "σχολιαζουμε" την Υπηρεσία ΣΑΛΟΠΕΤΑ σαν την οποιαδήποτε υπηρεσία που κυκλοφορεί στο Ιντερνετ. Τονίζω ποιο πάνω κάποια σημεία που έχουν αλλάξει προς τα πάνω!!

 

Τι καλά!...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πάρα πολλά, καιρός να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός, καμιά άλλη Ελληνιδα που θέλει να κάνει αυτή τη δουλεια; Είναι σαν την περίπτωση που λέγαμε για τα μαγαζιά που έχονται στην Ελλάδα και πουλάν διπλάσιες τιμές. Η χρέωση κατα τη γνώμη μου έπρεπε να αυξάνεται ανάλογα με τα καταστήματα που καλείται να ψωνίσει. Αν της λές φέρε μου πέντε -έξι ρουχαλάκια απο τεσκο γιατί 30 ευρώ; Αν τις πω ψώνισε μου απο 3-4 ηλεκτρονικά καταστήματα είναι τελείως διαφορετικό. Εγώ σ' συτές τις χρεωσεις +μεταφορικά δεν μπορώ να ανταποκριθώ!! Η Μαρία προσάρμοσε τη δουλεία της στη δική μας υπερζήτηση! Λειτουργεί μονοπωλιακά γιατί δεν έχουμε εναλλακτική λύση ! Έτσι δεν συμβαίνει παντού;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πάρα πολλά, καιρός να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός, καμιά άλλη Ελληνιδα που θέλει να κάνει αυτή τη δουλεια; Είναι σαν την περίπτωση που λέγαμε για τα μαγαζιά που έχονται στην Ελλάδα και πουλάν διπλάσιες τιμές. Η χρέωση κατα τη γνώμη μου έπρεπε να αυξάνεται ανάλογα με τα καταστήματα που καλείται να ψωνίσει. Αν της λές φέρε μου πέντε -έξι ρουχαλάκια απο τεσκο γιατί 30 ευρώ; Αν τις πω ψώνισε μου απο 3-4 ηλεκτρονικά καταστήματα είναι τελείως διαφορετικό. Εγώ σ' συτές τις χρεωσεις +μεταφορικά δεν μπορώ να ανταποκριθώ!!

 

έχεις απόλυτο δίκιο!! Και καταλαβαίνω και την θέση της Μαρίας, γιατί όλη αυτή η διαδικασία είναι χρονοβόρα και στρεσογόνα, αλλά.... Όταν βλέπεις ότι η ζήτηση αυξάνεται το θεωρώ άδικο να αυξάνεις τις τιμές σου, μόνο και μόνο επειδή καταλαβαίνεις πως έχεις "πέραση". Τεσπα, για μένα τουλάχιστον πάει και αυτή η λύση (όχι τίποτα άλλο, μόνο μια φορά πρόλαβα και παρήγγειλα). :-(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι πάρα πολλά, καιρός να λειτουργήσει ο ανταγωνισμός, καμιά άλλη Ελληνιδα που θέλει να κάνει αυτή τη δουλεια; Είναι σαν την περίπτωση που λέγαμε για τα μαγαζιά που έχονται στην Ελλάδα και πουλάν διπλάσιες τιμές. Η χρέωση κατα τη γνώμη μου έπρεπε να αυξάνεται ανάλογα με τα καταστήματα που καλείται να ψωνίσει. Αν της λές φέρε μου πέντε -έξι ρουχαλάκια απο τεσκο γιατί 30 ευρώ; Αν τις πω ψώνισε μου απο 3-4 ηλεκτρονικά καταστήματα είναι τελείως διαφορετικό. Εγώ σ' συτές τις χρεωσεις +μεταφορικά δεν μπορώ να ανταποκριθώ!!

 

συμφωνώ..και δεν μπορώ να καταλάβω για να υπάρχει το 15% προμήθεια στις αγορές που θα κάνω?μπορεί να λειτουργούν έτσι και τα άλλα "καταστήματα" δεν αντιλέγω. αλλα ρε παιδιά το όλο θέμα ξεκίνησε στο να βοηθήσει εμάς και με αυτό να βοηθηθεί και η ίδια για να βγάζει χρήματα. τώρα όμως κατέληξε στο να έχει γίνει "ενα" με τις διαφορες άλλες υπηρεσιες..

Ετσι χάνουμε και αυτή την έλπιδα που είχαμε για λίγο ποιο οικονομικές αγορές απο εξωτερικο!!!

Α ρε Ελλάδα αθάνατη!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...Τώρα είναι που μου είναι αδύνατον να παραγγείλω μέσω σαλοπέτας...

Μας έμεινε το ταξιδάκι στα λονδίνα...

 

μηπωσ να κανουμε θεμα ανα περιοχη για το πιεσ θελουν να παραγγειλλουν και οσεσ προκειται να πανε αγγλια????οντωσ πλεον δεν συμφερει πρεπει να κανουμε τισ παραγγελιεσ 2-2!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δυστυχως ετσι λειτουργει η οικονομια, οταν αυξανει η ζητηση αυξανουν και οι τιμες!

οταν μαλιστα υπαρχει μονοπωλιο τοτε ο αλλος κανει οοοοοοοοτι θελει με τις τιμες του!!!!!!!!!!!!!!!!

αν ειναι να τα αγοραζουμε απο αγγλια με ελληνικες τιμες ποιο το νοημα?????????

 

κριμα πολυ κριμα για την κυρια σαλοπετα μας γιατι υποτιθεται οτι ηθελε να "βοηθησει"....

αλλα τελικα ολα γινονται για το χρημα και τιποτα παραπανω ας μη γελιομαστε...............

βεβαια καταλαβαινω οτι δεν θα το κανει τσαμπα, εννοειται αλλα μηπως το παρακανε?????

ας πουμε οτι θελω 10 ρουχαλακια που κανουν 100 λιρες (γιατι ποσες απο μας μπορουν να δωσουν 300 λιρες για ρουχα μονομιας??)

+30 αμοιβη +22 μεταφορικα = 152 λιρες ή 180 ευρω περιπου........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ..και δεν μπορώ να καταλάβω για να υπάρχει το 15% προμήθεια στις αγορές που θα κάνω?μπορεί να λειτουργούν έτσι και τα άλλα "καταστήματα" δεν αντιλέγω. αλλα ρε παιδιά το όλο θέμα ξεκίνησε στο να βοηθήσει εμάς και με αυτό να βοηθηθεί και η ίδια για να βγάζει χρήματα. τώρα όμως κατέληξε στο να έχει γίνει "ενα" με τις διαφορες άλλες υπηρεσιες..

Ετσι χάνουμε και αυτή την έλπιδα που είχαμε για λίγο ποιο οικονομικές αγορές απο εξωτερικο!!!

Α ρε Ελλάδα αθάνατη!!

 

Το 15% είναι η αμοιβή της...πώς αλλιώς θα μπορούσε να το κάνει;

Να έβαζε πάγια αμοιβή εννοείς;

Άσε που τα μαγαζιά εδώ δουλεύουν με 1000% κέρδος!!!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορουσε να κανει πολλα πραγματα αν αληθεια θελει να μας διευκολυνει ωστε να μπορουμε να παραγγελνουμε μεσω εκεινης........... γιατι αν καποια κοπελα εχει τη δυνατοτητα να δωσει χρηματα για ρουχαλακια, της περισσευουν με λιγα λογια, τα δινει και στο ελλαντα.... υποτιθεται ομως οτι ψαχναμε γαι κατι "οικονομικο"........

 

θα μπορουσε πχ να βαλει 10% ή να χρεωσει λιγοτερο να μεταφορικα...

 

επισης, συγνωμη κι ολας αλλα,τα μαγαζια εδω δε βγαζουν 100000% κερδος.......αλλα τα πουλανε διπλη τιμη, πχ κατι που κανει 10 λιρες το πουλανε 20 ευρω! αλλα τωρα και η σαλοπετα το ιδιο προκειται να κανει, πραγματα που κοστιζουν 100 λιρες τα πουλαει 180 ευρω!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

μπορουσε να κανει πολλα πραγματα αν αληθεια θελει να μας διευκολυνει ωστε να μπορουμε να παραγγελνουμε μεσω εκεινης........... γιατι αν καποια κοπελα εχει τη δυνατοτητα να δωσει χρηματα για ρουχαλακια, της περισσευουν με λιγα λογια, τα δινει και στο ελλαντα.... υποτιθεται ομως οτι ψαχναμε γαι κατι "οικονομικο"........

 

θα μπορουσε πχ να βαλει 10% ή να χρεωσει λιγοτερο να μεταφορικα...

 

επισης, συγνωμη κι ολας αλλα,τα μαγαζια εδω δε βγαζουν 100000% κερδος.......αλλα τα πουλανε διπλη τιμη, πχ κατι που κανει 10 λιρες το πουλανε 20 ευρω! αλλα τωρα και η σαλοπετα το ιδιο προκειται να κανει, πραγματα που κοστιζουν 100 λιρες τα πουλαει 180 ευρω!!!!!

 

Σωστά κι αυτά που λες, αλλά αναρωτιέμαι πώς θα μπορούσε να χρεώσει λιγότερα μεταφορικά; Αλλιώς λογικά θα έπρεπε να τα στέλνει με ταχυδρομείο και μάλλον μία ή άλλη θα είναι...Λογικά ψιλοστάνταρ θα είναι οι τιμές...

Εσείς που ψωνίζετε από Αγγλία από καταστήματα που στέλνουν Ελλάδα, σας χρεώνουν πιο λίγα μεταφορικά; Πόσο περίπου;

 

Μήπως υπάρχει καμία πιο φθηνή κούριερ που έχετε χρησιμοποιήσει;

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...