Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Τώρα για τα site, ποια η διαφορά των site robeez.co.uk και robeez.com; (εκτός από τη μεγάλη διαφορά τιμής-19 λίρες το ένα-34 ευρώ το άλλο για το ίδιο παπούτσι.) Αν παραγγείλεις από το co.uk σου τα χρεώνει σε λίρες ή επειδή στέλνει Ελλάδα χρεώνει ευρώ; (Παρεμπιπτόντως, το link από τη λίστα με βγάζει σε σελίδα λάθους)

 

Δεν ξέρω αν είναι βολικά δεν έχω παρει αλλά τα λιμπίζομαι! Μια φορά που έλεγα να παραγγείλω σκέφτηκα να πάρω από το αγγλικό site με τις λίρες που είναι πιο φτηνα, αλλά όταν στην χώρα αποστολής επέλεγα Ελλάδα μου έβγαζε την τιμή σε ευρω, πιο ακριβά δηλαδή. Αντί για 19 λίρες, 34 ευρω. Τσαντίστηκα και δεν πήρα..Δες και τα inch blue είναι στο ίδιο στυλ πιο φτηνα..

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φλορα μου προσπαθησα καποιες φορες να ψωνισω αλλα βαρεθηκα να πηγαινω ενα βημα πριν την πληρωμη για να δω αν στελνουν.και δεν εστελνε κανεις αυτα που με ενδιεφεραν.ααα βρηκα μια φορα κατι που ηθελα και στελνανε ελλαδα αλλα με τραγικα πολλα μεταφορικα.και φυσικα υπαρχει και το θεμα τελωνειο παντα.......

 

αυτο πια να φτανεις στο τελευταιο βημα και να βλεπεις οτι δεν στο στελνει!!!!Εχεις δικιο,ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες απλα ανρωτιομουν αν εκτος απο τα δυσβασταχτα μεταφορικα,πληρωνεις και τελωνειο!!!Κριμα και εχει τοσο ωραια πραγματα!!

 

Τhanks παντως!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

τσακάλια μου έχω ερωτήσεις:

 

1) έχει παραγγείλει καμιά από www.johnlewis.com? (ποια μου είμαι ότι στέλνει αλλά πρέπει να ρωτήσω μεταφορικά;) αν ναι, που κυμαίνονται τα μεταφορικά;

 

εγώ το είπα καλό μου δές τι γράφει εδώ

http://www.johnlewis.com/Help/Help.aspx?HelpId=11#outside

 

Do you deliver or send products outside the United Kingdom?

We cannot currently deliver to the Republic of Ireland or send products outside the UK, including BFPO addresses. However, John Lewis Oxford Street has an export department, so if you purchase goods through them they will be able to help you. Call them on (0044) 20 3073 0624 or email them at [email protected] for more information. We also reserve the right not to deliver orders if we believe the address is not secure, for example, to a communal postal address or PO Box. If this affects an order you place, we will notify you as soon as possible.

 

Σε μια επικοινωνία που είχα μαζί τους παλιά μου είπαν ότι εξαρτάται από το βάρος οπότε τους στέλνουμε τα προιόντα που θέλουμε να πάρουμε και μας δίνουν προσφορά για τα μεταφορικά

 

Κοριτσια απο το amazon.com εχει παραγγειλει καμμια.....πληρωνεις τελωνειο?

Ομοίως τα περισσότερα πράγματα δεν τα στέλνει οπότε τι να το κάνω τζάμπα η χαρά ...........

 

Το Νο 38 στα αγγλικά παπούτσια ποιο είναι καλεεεεεε?????????:confused::confused::confused::confused:

κολλήσαμε κολλήσαμε:mrgreen::mrgreen: ???

Link to comment
Share on other sites

ageeeeeeeeeeeeeeee

εστειλα μαιλ στο τεσκο και μου ειπαν οτι δε δεχονται ξενες πιστωτικες!!!!!!!!!!!!!!!! μηπως εκανα λαθος το μαγαζι? ποιοι σου ειχαν πει οτι με μια αλλαγη θα τη δεχτουν τη καρτα σου????????

 

επεισης θελω να διαμαρτυρηθω για το www.mastercare.gr εντελως απαραδεκτο καταστημα..........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ageeeeeeeeeeeeeeee

εστειλα μαιλ στο τεσκο και μου ειπαν οτι δε δεχονται ξενες πιστωτικες!!!!!!!!!!!!!!!! μηπως εκανα λαθος το μαγαζι? ποιοι σου ειχαν πει οτι με μια αλλαγη θα τη δεχτουν τη καρτα σου????????

 

επεισης θελω να διαμαρτυρηθω για το www.mastercare.gr εντελως απαραδεκτο καταστημα..........

 

είμαι σίγουρη ότι ήταν η tesco αλλά δεν μπορώ να βρώ το Mail λές να το πέταξα η ηλίθια??

Τι να πω μπορεί να άλλαξε κάτι .........

τους έγραψες αναλυτικά τι θές να κάνεις?? σαν να είναι ηλίθιοι?? (που είναι)

Link to comment
Share on other sites

 

 

κολλήσαμε κολλήσαμε:mrgreen::mrgreen: ???

 

'Οχι απλά κολλήσαμε.... ΚΑΗΚΑΜΕ να λες!!!!!! Από το πρωί κοιτάω μπότες-μποτάκια-μποτίνια-πατίνια και αυτά που μου αρέσουν είναι καμιά 70αριά. Πάει θα φαληρίσω γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Age απ' ότι καταλαβαίνω είχες πρόβλημα με Tesco να πληρώσεις με την κάρτα σου; Γιατί και εγώ γράφτηκα προκειμένου να πάρω κάποια πράγματα και να τα στείλουν σε κάποιον φίλο στο Λονδίνο που θα μείνει για κανένα μήνα. Απλά δεν το έκανα γιατί δεν εμειναν και πολλά νούμερα στα ρούχα τους είχαν και 20% εκπτωση!!! Φαντάζεστε δεν έμεινε τίποτα! Ήθελα να σε ρωτήσω age αν γνωρίζεις αν επαναλαμβάνουν σχέδια και αν φέρνουν καινούρια σχέδια μήπως και προλάβω όσο ο φίλος παραμένει Αγγλία!

Κατα τα άλλα μια και το είχαμε συσιτήσει και στο παρελθόν ακόμη ψάχνω φλις φόρμα για τον ύπνο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ το είπα καλό μου δές τι γράφει εδώ

http://www.johnlewis.com/Help/Help.aspx?HelpId=11#outside

 

Do you deliver or send products outside the United Kingdom?

We cannot currently deliver to the Republic of Ireland or send products outside the UK, including BFPO addresses. However, John Lewis Oxford Street has an export department, so if you purchase goods through them they will be able to help you. Call them on (0044) 20 3073 0624 or email them at [email protected] for more information. We also reserve the right not to deliver orders if we believe the address is not secure, for example, to a communal postal address or PO Box. If this affects an order you place, we will notify you as soon as possible.

 

Σε μια επικοινωνία που είχα μαζί τους παλιά μου είπαν ότι εξαρτάται από το βάρος οπότε τους στέλνουμε τα προιόντα που θέλουμε να πάρουμε και μας δίνουν προσφορά για τα μεταφορικά

 

 

 

το είδα αυτό και στενοχωρήθηκα :( δεν μου έχουν απαντήσει και στο μαιλ από χθες το πρωί :(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

'Οχι απλά κολλήσαμε.... ΚΑΗΚΑΜΕ να λες!!!!!! Από το πρωί κοιτάω μπότες-μποτάκια-μποτίνια-πατίνια και αυτά που μου αρέσουν είναι καμιά 70αριά. Πάει θα φαληρίσω γμτ.

απαπααααααααααα και εσύ στην ουρά για Online δικηγόρο !!!!

 

Age απ' ότι καταλαβαίνω είχες πρόβλημα με Tesco να πληρώσεις με την κάρτα σου; Γιατί και εγώ γράφτηκα προκειμένου να πάρω κάποια πράγματα και να τα στείλουν σε κάποιον φίλο στο Λονδίνο που θα μείνει για κανένα μήνα. Απλά δεν το έκανα γιατί δεν εμειναν και πολλά νούμερα στα ρούχα τους είχαν και 20% εκπτωση!!! Φαντάζεστε δεν έμεινε τίποτα! Ήθελα να σε ρωτήσω age αν γνωρίζεις αν επαναλαμβάνουν σχέδια και αν φέρνουν καινούρια σχέδια μήπως και προλάβω όσο ο φίλος παραμένει Αγγλία!

Κατα τα άλλα μια και το είχαμε συσιτήσει και στο παρελθόν ακόμη ψάχνω φλις φόρμα για τον ύπνο!

 

παλιά σίγουρα πάνω από 6 μήνες είχα στείλει μαιλ στην tesco λέγοντας τους ότι έχω ένα φίλο στην Αγγλία (λέμε τώρα) και θα με ενδιέφερε να αγοράσω πράγματα από το Online Κατάστημα τους αλλά ήθελα να πληρώσω με την δική μου πιστωτική (που είναι καταχωρημένη στην Ελλάδα) τους ρώτησα αν μπορώ να το κάνω αυτό (αν δέχονται δηλαδή πιστωτική κάρτα άλλων χωρών) και μου απάντησε μια καλή κυριούλα ότι το σύστημά τους δεν μπορεί να κάνει εγγραφή εκτός Αγγλίας αλλά κάρτα ξένη δέχονται και αν μπορούσα να γραφτώ με τα στοιχεία του φίλου μου και να της στείλω mail για να το "φτιάξει" αυτή από το σύστημα.

Όλη αυτή η επικοινωνία έγινε πολύ παλιά μπορεί τώρα να έχει αλλάξει κάτι

Πάντως για να είμαι σίγουρη ότι κατάλαβαν τι θέλω να κάνω τους τα έγραψα όπως τα γράφω παραπάνω απλά και με πολλές σάλτσες (γιατί είναι και ηλίθιοι) :twisted:

ούτε εγώ έχω βγάλει άκρη με τα φλίς ελπίζω να αρχίσει να δέχεται παραγγελίες η σαλοπέτα πριν πιάσουν τα κρύα (εκείνο το σιτε που μου έστειλες δεν???)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχει καταντησει γραφικο αλλα...για αλλη μια φορα τι κοτσοι πιανομαστε οι Ελληνες.Μα καλα,Ωνασηδες πρεπει να θεωρουμαστε ολοι.

Το ιδιο μπουφαν που στο ακατανομαστο Αγγλιας εχει 14 λιρες εδω εχει 37 ευρω!!!!!!Ξαναελεος!!Κι υστερα δεν συμφερει η Σαλοπετα????και η καθε Σαλοπετα δηλαδη!!!

Εγω το πηρα αποφαση....τερμα οι αγορες στο Ελλαντα.

Θα κλεινω καθε αλλαγη σεζον ενα παμφθηνο εισιτηριακι για Λονδινο,θα πηγαινω σε ενα b&b ενα 2ημερο και μιλαμε θα σαρωνω την αγορα.Με τα λεφτα που θα χαλασω εδω για το παιδι θα βγαζωτη διαφορα για το ταξιδι και θα μου περισσευουν...εκει καταντησαμε!!!!

Αειντε...γιατι νευριασα παλι!!!

(κι οσο σκεφτομαι οτι αν δεν ειχα μαθει το φορουμ θα πηγαινα σαν το προβατο...:evil:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

ούτε εγώ έχω βγάλει άκρη με τα φλίς ελπίζω να αρχίσει να δέχεται παραγγελίες η σαλοπέτα πριν πιάσουν τα κρύα (εκείνο το σιτε που μου έστειλες δεν???)

 

To site το ανανεώνουν αυτές τις μέρες και δεν λειτουργεί μετά τις 3/10 λένε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως κανείς σας ξέρει απο που μπορώ να παραγγείλω rollers (παπούτσια με ρόδες-πατίνια) σε μικρό νούμερο???

 

Προτειμώ αυτά με 4 ροδες δύ μπροστά και 2 πίσω (λίγο παλαιότερα ήταν μόδα αυτά, όμως τα θεωρώ πιο ασφαλή)

 

Μήπως πήρε το μάτι κάποιου απο εσας?

Link to comment
Share on other sites

χεχε πλακα πλακα με τον σύζυγο ψάχνουμε για τριήμερο στο Λάντον τον Γενάρη που έχει και εκπτώσεις :)

 

καλα...το σκεφτεσαι ακομη???:cool:Εγω εγινα για φετος και για το καλοκαιρι που ερχεται θα γεμισω λογω βαφτισης αλλα για τα επομενα χειμερινα(κατεξοχην του παιδιου,εμεις εχουμε πλουσια γκαρνταρομπα ας μην ανανεωθει αμεσα) δεν βρισκω αλλη λυση,χαχαχα!!!

στην επαρχια δε τα πραγματα ειναι 3χειροτερα.καμια λυση,μονο καποιοι μπορει να σου δωσουν πιστωση λογω φερεγγυοτητος και ονοματος που λεμε αλλα αυτοι ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα...

Μου ελεγε φιλη μου οτι στην Αγγλια εχουν ριξει τιμες στα μπαρακια και το 2ο ποτο δωρεαν...εδω ακομη και τωρα σε θαμωνες τα μαγαζια ουτε σφηνακι δεν κερνανε

Γι αυτο...αεροπλανακι και Γηραια Αλβιωνα ή Γερμανια ακομη και για τα γαλατα που λεμε:twisted:

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα στους ακατονομαστους και 1η φορά ρε γμτ μου άρεσαν τοοοοσα πολλά ρουχαλάκια και όλα τα παιχνίδια ELC...

Και το μάτι μου πήγε σ αυτό ακριβώς που λες marsolan. Σε ένα πολύ όμορφο μπουφανάκι. Κοιτάζω, 39 ευρώ. Μπαίνω στο αγγλικό, 14 λίρες... Σιχτιρ...

 

Προχθές παρήγγειλα ανεφοδιασμό από nespresso.gr (1η φορά, μέχρι τώρα πήγαινα στο κατάστημα) Σήμερα παρέλαβα (εντός 3 εργάσιμων δηλαδή) με speedex αντικαταβολή και δωρεάν μεταφορικά. Αξίζει για μεγάλη παραγγελία. Υπερευχαριστημένη.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ παραγγέλνω στάνταρ από nespresso.gr παρόλο που δουλεύω σχετικά κοντά στο μαγαζί του ψυχικού...

μετά τα 40 ευρώ (4 κουτιά δηλ. των 10 καψουλών (το σκότωσα;)) έχει δωρεάν μεταφορικά...μια χαρά...αν παραγγείλεις και πριν το μεσημέρι τα έχεις την επόμενη, αλλιώς τη μεθεπόμενη...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

όσο για το ακατανόμαστο ένα θα πω....ΘΕΛΩ ΠΥΤΖΑΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΩΡΑ!!!! στο τσακ είμαι να πάρω την επόμενη πτήση για λονδίνο (το ίδιο θα μου κοστίσει και θα πιω και ένα καπουτσίνο στο covent garden βρε παιδί μου!)...

 

που παρεμπιπτόντως...το καπουτσίνο στο κοβεντ γκαρντεν έχει πιο φθηνά από ότι στην πλατεία της παιανίας...(καλά για το κολωνάκι δεν το συζητώ)....

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι επαρχία βρε, γι αυτό ας πουμε άργησαν. Είναι μια χαρά οι 3 εργάσιμες για 450 χλμ μακριά!

 

μια χαρά δε λες τίποτα!!!

 

οφ τόπικ: σήμερα δοκίμασα και το νέο σπεσιαλ εντισιον...12αρι...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...