Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Παιδιά ήθελα τη γώμη σας. Ψωνίζετε απο το laredoute.gr . ¨Εχω ψωνίσει κανα δύο φορές... Εχω την εντύπωση πως είναι ακριβό για την ποιότητα του. Εχει κάποιος ΄΄αποψη για το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες/όλους.

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που δε μου έχει τύχει στο παρελθόν και δε νομίζω ότι θα μου ξανατύχει στο μέλλον, Αγόρασα ένα μάρσιπο αγκαλιάς από το www.babywearing.gr και παρέλαβα πριν από λίγο ΧΩΡΙΣ να έχω πληρώσει. Επικοινώνησα με τη Στέλλα όπου την καταευχαρίστησα πρώτα από όλα για την κίνηση και έπειτα για την ποιότητα του μάρσιπο (είναι πράγματι μοναδικά).

Συγχαρητήρια κοπέλα μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα τη γώμη σας. Ψωνίζετε απο το laredoute.gr . ¨Εχω ψωνίσει κανα δύο φορές... Εχω την εντύπωση πως είναι ακριβό για την ποιότητα του. Εχει κάποιος ΄΄αποψη για το θέμα;

 

Και εγώ την ίδια άποψη έχω. Πολύ ακριβό γι'αυτό που προσφέρει. Είχα αγοράσει λευκά είδη (χάλια ποιότητα) και ρουχαλάκια για τον μικρό. ΟΚ τα ρουχαλάκια καλά μου βγήκαν αλλά κάτι παρόμοιο θα μπορούσα να βρω σε κατάστημα με τα ίδια ή και λιγότερα χρήματα.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,

ψαχνω το καρεκλακι φαγητου polly magic της chicco.εχω ψαξει σε οτι διαδικτυακο μπορειτε να φανταστειτε,τι ebay,τι αμαζον,τι απο γερμανια,τι απο ιταλια,ολα μα ολα βγαινουν με τα μεταφορικα παντα αντε 10 ευρω φτηνοτερο απο Ελλαδα.

Αποφασισα λοιπον να το παρω απο εδω,να μου μεινει και η αποδειξη μπας και την χρησιμοποιησω.

Ξερετε τουλαχιστον αν κανενα απο τα μεγαλα βρεφικα καταστηματα κανει τιποτε ατοκες δοσεις με την πιστωτικη στα προιοντα του???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πόσα κιλά και τι ύψος έχει η μπουμπούκα καρδία μου ???:mrgreen::mrgreen:

το 12-18 της μοδερ έχει μόνο ύψος και είναι μέχρι 86 εκ.

το τεσκο το 12-18 επίσης είναι μέχρι 86 εκ. και αναφέρει μέχρι 12,5 κιλά

 

Εγώ τι κάνω για να επιλέξω νούμερο, βλέπω πόσο ύψος έχει τώρα, δηλαδή π.χ τον Ιούνιο ήταν 86 εκ. οπότε της αγόρασα το επόμενο νούμερο που είναι 12-24 μέχρι 92 εκ. υπολογίζοντας ότι θα πέρνει ώς συνήθως 1 εκ. το μήνα θα πρέπει μέχρι το τέλος της σεζόν να φτάσει κόντα στο τελικό νούμερο δηλ. 92 εκ. (σιγά αλλά λέμε τώρα)

οπότε δεν κοιτάω ηλικία άλλα τον πίνακα σμουτσσσσσσσ :D

 

 

ελα βρε κοπελιααααααα :)

μετα που ρωτησα, ειδα οτι το ειχες ξαναπει στη προηγουμενη σελιδα σορυ!!!

η μπουμπου ηταν 9200 και 73 εκ τον προηγ μηνα αλλα τη πεμπτη παω παιδιατρο και θα ξερω τα νεοτερα,οχι οτι θα εχουμε τρομερες διαφορες αλλα τελος παντων....

 

αυτο εκανα κι εγω κοιταξα το πινακα μεγεθων του καθε σαιτ αλλα νομιζω δε σε βοηθανε και πολυ, καλυτερα να το δουμε εμπειρικα το πραγμα.....εσυ πχ βλεπω 2 ετων της φορας το 18-24 χμ...... δηλαδη ενω ηταν 86 εκ πηρες το αμεσως επομενο νουμερο και σε βολεψε.

ομως βλεπω οτι 74 εκ ειναι το 6-9 αρα τωρα θα επρεπε να της παρω το 9-12 συμφωνα με το πινακακι... δεν το κανω με τιποτα γιατι του μαδερ της ειναι μια χαρα τωρα το 9-12 και το 12-18 μπολικο οπως ειπα και πριν

γιαυτο ρωτησα αν τα νουμερα του μαδερ ειναι ιδια με τεσκο νεξτ κλπ γιατι αν ειναι τοτε το 12-18 θα της ειναι μια χαρα για το χειμωνα... και να μη παρω καθολου 18-24... που αποτι καταλαβαινω θα πρεπει να της κανει το καλοκαιρι.... αν ομως εχουν μεγαλυτερη φορμα θα μας ειναι μεγαλα πολυ.......... ουφ τι μπερδεμα κι αυτο.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα τη γώμη σας. Ψωνίζετε απο το laredoute.gr . ¨Εχω ψωνίσει κανα δύο φορές... Εχω την εντύπωση πως είναι ακριβό για την ποιότητα του. Εχει κάποιος ΄΄αποψη για το θέμα;

 

σε ορισμενα πραγματα ειναι οντως ακριβοι, ομως κανουν πολυ καλες εκπτωσεις. επισης εχει και πολλες ευκαιριες. για παραδειγμα πηρα πριν λιγες ημερες σετ φορμα adidas για το γιο μου με 25 ευρω. μεχρι στιγμης ο,τι εχω παρει μου εχει βγει καλο .

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!εχει αγορασει μηπωσ καποια καδο που πουλαει και το μοδερκερ για τισ πανεσ?αυτον που τισ τυλιγει μεσα σε σακουλακια και τα αποθηκευει και δεν μυριζει?ειναι χρησιμο?:eek:

Link to comment
Share on other sites

ELENI 27 εγώ έχω αγοράσει αυτόν τον κάδο http://babybutt-com.erwinmueller.com/shop/itemsearch-COM-en-BB/diaper-(31180,47848,28753)/Diaper-Champ-nappy-bin-regular-28753.htm , αλλά μπορείς να τον βρεις και εδώ http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1100409&itmid=2964354 που είναι πιο φθηνός. Και τα 2 site τα συστήνω ανεπιφύλακτα, έχω ψωνίσει και έμεινα ικανοποιημένη...

Ο συγκεκριμένος κάδος παίρνει σακούλες όλων των ειδών, δεν χρειάζεται δλδ να αγοράζεις κασέτες και ανταλλακτικά που είναι πανάκριβα... Και όσο καιρό τον χρησιμοποιούμε (περίπου 5 ημέρες :D), όντως δεν έχουμε οσμές κλπ.

Εγώ θα τον συνιστούσα...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα εξαρτάται πόσο συχνά κάνετε κακά :) ο Νικόλας μέχρι 6 μηνών έκανε μέχρι και 8 φορές τη μέρα και από τότε μέχρι τώρα 2-3 φορές. Το στοίχημα είναι αν έχει οσμές μετά την εισαγωγή στερεών που πραγματικά βρωμάνε!!!! Ειδικά αν έχουν φάει μπρόκολο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!εχει αγορασει μηπωσ καποια καδο που πουλαει και το μοδερκερ για τισ πανεσ?αυτον που τισ τυλιγει μεσα σε σακουλακια και τα αποθηκευει και δεν μυριζει?ειναι χρησιμο?:eek:

 

 

α σου απάντησα και χθες εδώ:

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1706619&postcount=8811

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι μέχρι 4 χρονών πρέπει να είναι ανάποδα....οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάω στο 0-18...

4 χρονών πόσα κιλά θα είναι; Η δικιά μου είναι ήδη 9 αλλά είναι πολύ ψηλή!

Να ξέρεις μόνο marilyn πως το first class μόλις το παιδάκι σου ξεπεράσει τα 13 κιλά πρέπει να το γυρίσεις να κοιτάζει μπροστά. Μου άρεσε κι εμένα και έστειλα μηνυμα στην britax για να το διευκρινήσω. Μου είπαν ότι πρέπει να γυρίσει γιατί αλλιώς επηρεάζεται η ασφάλειά του.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!εισαι ευχαριστημενη?οντωσ δεν μυριζουν?

 

πλέον το χρησιμοποιώ μόνο όταν κάνει τσίσα...2-3 φορές κακά τη μέρα και ποσότητα, δε το διακινδυνεύω καλοκαιριάτικα :lol:

 

αλλά μέχρι 8-9 μηνών με εξυπηρέτησε πάρα πολύ! από τις καλύτερες αγορές! Δεν είχαμε καθόλου οσμές!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μου λέτε κούκλες, τι τιμές παίζουν στα puma παπουτσάκια εδώ στο Ελλάντα;;;

 

Ερωτεύθηκα αυτά για τον αγορίνο μου:

 

http://www.shop.puma.co.uk/Taisoku-Kids-Lifestyle-Shoe/4050374662058,en,pd.html?cgid=31100#

 

(τα μαυρα! :))

 

αξίζει τον κόπο λέτε;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,

ψαχνω το καρεκλακι φαγητου polly magic της chicco.εχω ψαξει σε οτι διαδικτυακο μπορειτε να φανταστειτε,τι ebay,τι αμαζον,τι απο γερμανια,τι απο ιταλια,ολα μα ολα βγαινουν με τα μεταφορικα παντα αντε 10 ευρω φτηνοτερο απο Ελλαδα.

Αποφασισα λοιπον να το παρω απο εδω,να μου μεινει και η αποδειξη μπας και την χρησιμοποιησω.

Ξερετε τουλαχιστον αν κανενα απο τα μεγαλα βρεφικα καταστηματα κανει τιποτε ατοκες δοσεις με την πιστωτικη στα προιοντα του???

 

εγω το ειχα παρει απο το mytoys.de στην τιμη που εχει το απλο καρεκλακι εδω αν θυμαμαι καλα 135 ευρω με τα μεταφορικα μου ειχε βγει.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,μηπως ξερετε κανα σαιτ με φορεμα ,ετσι καπως καλα,για την βαφτιση της μικρης μας??στο wholesale κοιταξα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα...κ δεν ενθουσιαστηκα κιολας..κοιταξα κ στο ebay αλλα ψιλοφοβαμαι για ρουχα απο κει...κ δεν περισσευουν κ λεφτα για κατι ακριβο που θα το βαλω για 30 λεπτα (μετα την βαφτιση θα παμε σπιτια μας ολοι...)...

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,μηπως ξερετε κανα σαιτ με φορεμα ,ετσι καπως καλα,για την βαφτιση της μικρης μας??στο wholesale κοιταξα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα...κ δεν ενθουσιαστηκα κιολας..κοιταξα κ στο ebay αλλα ψιλοφοβαμαι για ρουχα απο κει...κ δεν περισσευουν κ λεφτα για κατι ακριβο που θα το βαλω για 30 λεπτα (μετα την βαφτιση θα παμε σπιτια μας ολοι...)...

 

Για κοιτα εδω http://www.asos.com

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,μηπως ξερετε κανα σαιτ με φορεμα ,ετσι καπως καλα,για την βαφτιση της μικρης μας??στο wholesale κοιταξα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα...κ δεν ενθουσιαστηκα κιολας..κοιταξα κ στο ebay αλλα ψιλοφοβαμαι για ρουχα απο κει...κ δεν περισσευουν κ λεφτα για κατι ακριβο που θα το βαλω για 30 λεπτα (μετα την βαφτιση θα παμε σπιτια μας ολοι...)...

 

geonutr,ριξε μια ματια στο παρακατω.

Το προτεινε μια καοπελα στο θεμα με τις βαφτισεις οτι εχει παρει απο εκει,και μαλιστα στα μετρα της κι ηταν ευχαριστημενη.Εγω παντως λιμπιζομαι διαφορα

 

http://www.celebrityfashion.gr/Pages/User/Collections/Collection.aspx?ic=1

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα παρει απο το mytoys.de στην τιμη που εχει το απλο καρεκλακι εδω αν θυμαμαι καλα 135 ευρω με τα μεταφορικα μου ειχε βγει.

 

δυστυχως δεν το εχει.Εχει το polly 2σε 1 αλλα οχι το magic!

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια παθούσα με την fragrancex. Από τις 21 Μαϊου η παραγγελία και πουθενά να φανεί. Πραγματικά δε νομίζω ότι φταίνε τα ελληνικά ταχυδρομία. Μάλλον η εταιρία έχει πρόβλημα γιατί είναι υπερβολικά πολλές οι περιπτώσεις.

 

Μάλιστα ζήτησα τα χρήματα μου πίσω από το paypal και μου απάντησαν πως μόνο 45 ημέρες μετά την αγορά μπορούν να επιστρέψουν χρήματα πίσω. Μα τους εξήγησα πως ποτέ η συγκεκριμένη εταιρία δεν στέλνει μέσα σε 45 ημέρες, αναγκαστικά περιμένεις παραπάνω, οπότε πως να κάνω καταγγελία. Αλλά από το paypal κάνουν τον κινέζο.

 

Σιγά να μην το ξαναχρησιμοποιησω. Κόκκινη κάρτα και σ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Στο Pram World όταν δίνω επιβεβαίωση παραγγελίας δεν μου υπολογίζει έξοδα μεταφοράς...Δεν υπάρχουν ή τα πληρώνεις με την παράδοση?κι άν ισχύει το δεύτερο τότε πόσα είναι περίπου?Μήπως ξέρετε τι χρόνο παράδοσης έχουν?

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν θυμάμαι να μου ήρθε e-mail, απλά την επόμενη ημέρα μπήκα και είδα την κατάσταση της παραγγελίας.

κάποια φαίνονταν διαθέσιμο και κάποια όχι

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ωχωχ δηλαδή είμαι από τις τυχερές που παρέλαβα όλες τις παραγγελίες μου?

δεν νομίζω πάντως, γιατί εάν βγεις και δυσφημίσεις δεν τους συμφέρει

γιατί μου φαίνεται ότι και τα ελληνικά ταχυδρομεία έχουν βάλει το χεράκι τους???

 

Κι εμενα κατι τετοιο μου μυριζει.... Κι εγω εχω παραλαβει ολες μου τις παραγγελιες... με τη διαφορα οτι εγω δηλωνω τη διευθυνση της εταιριας που δουλευω και εκει εχουμε υπαλληλο των ελτα που μας φερνει ολα τα δεματα, οποτε ισως να μην τους παιρνει να κανουν τετοιες βρωμοδουλειες.... Κριμα παντως γιατι οι τιμες του δεν παιζονται

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...