Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοριτσάκια σίγουρα το έχετε αναφέρει ξανά αλλά..που να ψάχνω!!Αν μπορει κάποια να μου πει τα νούμερα του tesco είναι σαν του next δηλ.μεγαλούτσικα ή σαν του ακατανόμαστου και φοράμε το νούμερο της ηλικίας μας???

 

Αυτό το ακταόνομαστος που χρησιμοποιείται συνέχεια μου θυμίζει Πανούση-Νταλάρα:lol::lol:

Κι επειδή είμαι φαν του Πανούση, όποτε το βλέπω γελάω:lol::lol::lol:

 

Συγγνώμη Τάτη...δε σε βοήθησα με τα νούμερα:(

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε ευχαριστώ.πες μου εχεις παρει κατι απο εκει να με βοηθησεις?παταω new και δεν μου βγαζει αυτα που θελω....

Ο καλύτερος τρόπος να αρχίσεις την αναζήτηση είναι να βάλεις κάποιες λέξεις "κλειδι", πχ. mens shoes ή και τη μάρκα που προτιμάς πχ. mens shoes nike και αφού σου φέρει όλα τα Nike ανδρικά, βάζεις new. Oι περισσότεροι πωλητές στέλνουν Ελλάδα, το γράφει κάτω δίπλα από το προίον και στην επιλογή p& p charges αφού το επιλέξεις για να διαβάσεις την περιγραφή του. Εγώ πάντως έχω σωθεί με το ebay. Συν ότι πληρώνεις με paypal, που είναι ο ασφαλέστερος τρόπος πληρωμής.

Αυτά, ελπίζω να σε βοήθησα κάπως ...

βετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνει στην Ελλάδα, αλλά υπάρχουν 2 καταστήματα Next στην Αττική (1 στον Πειραιά και 1 στο Carrefour στην Πέτρου Ράλλη) με τιμές Ελλάδας βεβαίως, βεβαίως!!

 

Μήπως παίζει και κάτι θεσσαλονίκη και δεν το έχω πάρει χαμπάρι εγώ;

Link to comment
Share on other sites

ποσα μεταφορικα χρεωνουν?7,95?για να ερθουν με το κουριερ?δεν εχει τοσο μεγαλη ποικιλια οσο το my toys.de αλλα εχει καποια που δεν εχει το αλλο!και σε καποια πραγματα ειναι πιο ακριβο!

 

κοιτα,αυτο που λες ισχυει...δεν εχει μεγαλη ποικιλια και σε καποια ειναι πιο ακριβο αλλα πραγματι εχει πραγματα που το αλλο δεν εχει κι επισης ειναι κι αναλογα το προιον.Πχ εναν εξοπλισμο μπανιου που κοιταζα τον ειχε φτηνοτερα απο mytoys.

Το στρωμα μου κοστισε μεταφορικα 33 ευρω αλλα ειναι ογκωδες και δεν το εβρισκα αλλου φτηνοτερα!Για υπολοιπες παραγγελιες νομιζω ειναι 7.5 ευρω περιπου τα μεταφορικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!εχει αγορασει μηπωσ καποια καδο που πουλαει και το μοδερκερ για τισ πανεσ?αυτον που τισ τυλιγει μεσα σε σακουλακια και τα αποθηκευει και δεν μυριζει?ειναι χρησιμο?:o

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια σίγουρα το έχετε αναφέρει ξανά αλλά..που να ψάχνω!!Αν μπορει κάποια να μου πει τα νούμερα του tesco είναι σαν του next δηλ.μεγαλούτσικα ή σαν του ακατανόμαστου και φοράμε το νούμερο της ηλικίας μας???

το απλούστερο που έχεις να κάνεις για να είσαι σίγουρη είναι να πας στο σιτε του ακατανόμαστου και να ανοίξεις το size chart το ίδιο θα κάνεις και στο tesco και θα δείς εκατ. σε ύψος και φάρδος από την εμπειρία μου θα έλεγα ότι είναι τα ίδια (εγώ πάντως ΠΑΝΤΑ στα νούμερα κοιτάω το ύψος αυτό με ενδιαφέρει μια και η μικρή είναι από το κανονική ως αδύνατη ..........και κοντή φυσικά για την ηλικία της)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Την Παρασκευή παρέλαβα από http://www.britishcornershop.co.uk, απ΄όπου είχα παραγγείλει βιολογικό γάλα Hipp για τον μικρό μου, καθώς και κάτι άλλες βιολογικές κρεμούλες. Είχαν φύγει από εκεί στις 13/9 και ήρθαν με ACS σε άψογη συσκευασία.

Επίσης έχω κάνει παραγγελία εδώ και ένα μήνα περίπου κάτι αρώματα από fragrancex, αλλά δυστυχώς ακόμα άφαντα...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζομαι τις γνώσεις σας, θέλω να αγοράσω του μικρού καθισματάκι για το αυτοκίνητο. Κατέληξα στο Britax 123 evolva plus για 9-36 κιλά.

Το pingpong-online.de το έχει 180€ + 10€ μεταφορικά σύνολο 190€

Το olivers baby care το έχει 142 λίρες + 41 ευρώ μεταφορικά σύνολο 173 λίρες δηλαδή σε ευρώ περίπου 210.

Το ακατανόμαστο στην Ελλάδα το έχει στον κατάλογο 270 ευρώ αλλά εκεί δεν ξαναπατάω...εμπάργκο είπαμε:D

Σίγουρα συμφέρει το γερμανικό. Έχει κάποια αγοράσει από αυτό? είναι αξιόπιστο?

Τι γνώμη έχετε και για το καθισματάκι? το έχει αγοράσει κάποια?

Φιλιά...

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας το ψάξιμο βρήκα και εδώ

http://www.pramworld.co.uk/product/6529/Britax_Evolva_123_Plus_Car_Seat_Jet

και το έχει 120 λίρες δηλαδή 144 ευρώ αλλά δεν μου βγάζει μεταφορικά.

Καταλαβαίνετε αν έχει διαθέσιμο? γιατί βγάζει --. Είναι καλή και αξιόπιστη εταιρεία αυτή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια!εχει αγορασει μηπωσ καποια καδο που πουλαει και το μοδερκερ για τισ πανεσ?αυτον που τισ τυλιγει μεσα σε σακουλακια και τα αποθηκευει και δεν μυριζει?ειναι χρησιμο?:o

 

εγώ :) από τα ποιο χρήσιμα πράγματα που πήρα για το παιδί! από http://www.bimbomarket.it όμως, γιατί εδώ σου πιάνουν τον κ@λο!

 

http://www.bimbomarket.it/gb/en/sangenic-hygiene-plus-nappy-wrapper-P16146.htm

 

με ανταλλακτικά:

 

http://www.bimbomarket.it/gb/en/multipack-sangenic-hygiene-plus-refill-P16279.htm

 

η μια ροδέλα εδώ έχει περίπου 13 ευρώ...

 

το σαιτ είναι έμπιστο, αλλά έχει λίγο τσιμπημένα μεταφορικά...σε συμφέρει πολύ αν παραγγείλεις ποσότητα ανταλλακτικών

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζομαι τις γνώσεις σας, θέλω να αγοράσω του μικρού καθισματάκι για το αυτοκίνητο. Κατέληξα στο Britax 123 evolva plus για 9-36 κιλά.

Το pingpong-online.de το έχει 180? + 10? μεταφορικά σύνολο 190?

Το olivers baby care το έχει 142 λίρες + 41 ευρώ μεταφορικά σύνολο 173 λίρες δηλαδή σε ευρώ περίπου 210.

Το ακατανόμαστο στην Ελλάδα το έχει στον κατάλογο 270 ευρώ αλλά εκεί δεν ξαναπατάω...εμπάργκο είπαμε:D

Σίγουρα συμφέρει το γερμανικό. Έχει κάποια αγοράσει από αυτό? είναι αξιόπιστο?

Τι γνώμη έχετε και για το καθισματάκι? το έχει αγοράσει κάποια?

Φιλιά...

 

εγώ έχω πάρει και από τα 2 χωρίς κανένα πρόβλημα...το pingpong έχει λίγα μεταφορικά γιατί τα στέλνει οδικώς οπότε μπορεί να πάρει κάνα μήνα. Εγώ είχα παραγγείλει έγκυος στον 7ο οπότε δε με ένοιαζε πότε θα φτάσει...πήρε 2 εβδομάδες να το στείλουν και περίπου 2 να φτάσει...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας το ψάξιμο βρήκα και εδώ

http://www.pramworld.co.uk/product/6529/Britax_Evolva_123_Plus_Car_Seat_Jet

και το έχει 120 λίρες δηλαδή 144 ευρώ αλλά δεν μου βγάζει μεταφορικά.

Καταλαβαίνετε αν έχει διαθέσιμο? γιατί βγάζει --. Είναι καλή και αξιόπιστη εταιρεία αυτή?

 

τα μεταφορικά του πραμ είναι περίπου όσα και του όλιβερς 35-40 λίρες περίπου...και αυτό έμπιστο, έχουν ψωνίσει πολλά κορίτσια...

 

νομίζω ότι είναι διαθέσιμο γιατί με αφήνει να το προσθέσω στο καλαθάκι μου...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εγώ :) από τα ποιο χρήσιμα πράγματα που πήρα για το παιδί! από www.bimbomarket.it όμως, γιατί εδώ σου πιάνουν τον κ@λο!

 

http://www.bimbomarket.it/gb/en/sangenic-hygiene-plus-nappy-wrapper-P16146.htm

 

με ανταλλακτικά:

 

http://www.bimbomarket.it/gb/en/multipack-sangenic-hygiene-plus-refill-P16279.htm

 

η μια ροδέλα εδώ έχει περίπου 13 ευρώ...

 

το σαιτ είναι έμπιστο, αλλά έχει λίγο τσιμπημένα μεταφορικά...σε συμφέρει πολύ αν παραγγείλεις ποσότητα ανταλλακτικών

 

συμφωνω!!!!!!και εγω απο εδω το πηρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το ελληνικό ebay έχει λίγα πράγματα σε σχέση με το αγγλικό και οι τιμές, καμμία σχέση...

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες απλα με μπερδευει λιγο που δεν εχει ολα τα νουμερα που θελει κανεις στο συγκεκριμενο ειδος που θελει..σου τα στελνουν συντομα? ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ?Τι εχεις αγορασει αν επιτρεπεται?μηπως ξερεις κατι για το www.shoeslist.com ? Το βρήκα ψαχνοντας και δεν εχω ξαναψωνισει απο εκει.ειναι αραγε αξιοπιστο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια τα φωτα σας! εχει ψωνισει καμια σας απο το ebay.uk? Επειδη ειμαι λίγο ασχετη..οτι πωλειται εκει ειναι used η εχει και καινουρια είδη? θελει ο αντρας μου κατι αθλητικα παπουτσακια .ευχαριστώ.

 

 

Καλησπερα, εγω αγοραζω σχεδον αποκλειστικα και τα παντα απ'το Αγγλικο e-bay. Αν χρειαζεσαι βοηθεια με το ειδος που ψαχνεις, στειλε μου μηνυμα για να σε βοηθησω και με τα διαδικαστικα αλλα και να σου δωσω καποιες γενικες οδηγιες. Θα το κανω με μεγαλη χαρα.

Το shoelist.com ειναι Αμερικανικο site. Αφου το ειδος που θελεις εχει 150 ευρω θα μπλεξεις με τελωνειο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζομαι τις γνώσεις σας, θέλω να αγοράσω του μικρού καθισματάκι για το αυτοκίνητο. Κατέληξα στο Britax 123 evolva plus για 9-36 κιλά.

Το pingpong-online.de το έχει 180€ + 10€ μεταφορικά σύνολο 190€

Το olivers baby care το έχει 142 λίρες + 41 ευρώ μεταφορικά σύνολο 173 λίρες δηλαδή σε ευρώ περίπου 210.

Το ακατανόμαστο στην Ελλάδα το έχει στον κατάλογο 270 ευρώ αλλά εκεί δεν ξαναπατάω...εμπάργκο είπαμε:D

Σίγουρα συμφέρει το γερμανικό. Έχει κάποια αγοράσει από αυτό? είναι αξιόπιστο?

Τι γνώμη έχετε και για το καθισματάκι? το έχει αγοράσει κάποια?

Φιλιά...

mantinopaki, εγω το εχω!! μετα τις συμβουλες τησ Κασ το πηρα!! απο το pramworld!!! ειναι πολυ καλο, εμεινα απολυτα ευχαριστημενη!!:P

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια αυτο το babybutt.com τι σπαστικο σαιτ?οσεσ φορεσ εχω προσπαθησει να γραφτω κτλ. ολο κολλαει!το κανει και σε αλλεσ?με το ζορι ανοιγει τισ σελιδεσ του!μονο με αυτο το σαιτ εχω προβλημα!και θελω να ψωνισω!τι να κανω?:shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Ανακάλυψα αυτο www.newbabyland.com .

Νομιζω δηλαδη οτι το ανακαλυψα γιατι κοιταξα στη λιστα μας και δεν το ειδα. Εχει πολυ καλες τιμες σε καποια πραγματα.. Για παραδειγμα το καρεκλακι φαγητου το tatamia της peg perego το εχει 255 και εδω το εχουν 349. Δε μας χ@@@@ν???

Τα μεταφορικα του ειναι λιγακι τσιμπημενα βεβαια αλλα και παλι σαν συνολο βγαινει πιο φτηνα.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες.

σας διαβαζω καιρο αλλα ειμαι καινουρια στην παρεα σας. βλεπω πως εισαστε ενημερες για πολλα και θελω και εγω την βοηθεια σας απο οποια γνωριζει κατι σχετικο. φοραω 42 νουμερο παπουτσια και σε καποια 43! στην ελλαδα ειναι γνωστο πως τα καταστηματα πουλανε μεχρι 41. μηπως γνωριζετε καποιο σαιτ που να βρισκουμε και εμεις με τα μεγαλα ποδαρια;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!!

 

Κορίτσια τι να κάνω, να παραγγείλω από το Fragrancex ;

Οι κοπέλες, που είχαν πρόβλημα, παρέλαβαν στο τέλος;

 

κ γω δοκιμασα να παραγγειλω ξανα επειδη την αλλη φορα ελεγαν οτι εφταιγε το ηφαιστειο.και εχει περασει μηνας που δεν εχει ερθει τπτ κ ουτε προκειται!!!!!εγω θα ελεγα τελικα να το βγαλουμε το λινκ απ τη λιστα!!!

 

Να σας πω την αλήθεια και εγώ τότε με το ηφαίστειο είχα κάνει 2,5 μήνες να παραλάβω και είχα εκνευριστεί πολύ με το fragrancex. Οι τιμές μου όμως με έκαναν να παραγγείλω πάλι, γιατί όπως ξέρετε έχουν μεγάλη διαφορά με Ελλάδα. Τα φόρτωσαν λοιπόν στις 12/08 και το είχα στα χέρια μου στις 15/09. Και προφανώς στο ταχυδρομείο με έχουν μάθει και επειδή δεν είναι μεγάλα τα κουτιά μου τα φέρνουν και στην πόρτα μου. Απλά αυτή την φορά ήταν ανοιχτό το κουτί, οπότε τελωνείο μου μυρίζει. Βέβαια δεν είχε πειραχτεί τίποτα από μέσα. Τί να πω? Ρίσκο αλλά το διακινδυνεύω.

 

 

Κορίτσια χρειάζομαι τις γνώσεις σας, θέλω να αγοράσω του μικρού καθισματάκι για το αυτοκίνητο. Κατέληξα στο Britax 123 evolva plus για 9-36 κιλά.

Το pingpong-online.de το έχει 180€ + 10€ μεταφορικά σύνολο 190€

Το olivers baby care το έχει 142 λίρες + 41 ευρώ μεταφορικά σύνολο 173 λίρες δηλαδή σε ευρώ περίπου 210.

Το ακατανόμαστο στην Ελλάδα το έχει στον κατάλογο 270 ευρώ αλλά εκεί δεν ξαναπατάω...εμπάργκο είπαμε:D

Σίγουρα συμφέρει το γερμανικό. Έχει κάποια αγοράσει από αυτό? είναι αξιόπιστο?

Τι γνώμη έχετε και για το καθισματάκι? το έχει αγοράσει κάποια?

Φιλιά...

 

Πόσο χρονών είναι ο γιός σου? Εγώ έψαχνα καθισματάκι νο3 και τελικά πήρα το Maxi Cosi Rodi XP που μας βγήκε πολύ καλό. Στο Λητώ το είχαν 180 ευρώ και το πήρα από mytoys.de 125 ευρώ με τα μεταφορικά μέσα.

 

 

καλημερα σε ολες.

σας διαβαζω καιρο αλλα ειμαι καινουρια στην παρεα σας. βλεπω πως εισαστε ενημερες για πολλα και θελω και εγω την βοηθεια σας απο οποια γνωριζει κατι σχετικο. φοραω 42 νουμερο παπουτσια και σε καποια 43! στην ελλαδα ειναι γνωστο πως τα καταστηματα πουλανε μεχρι 41. μηπως γνωριζετε καποιο σαιτ που να βρισκουμε και εμεις με τα μεγαλα ποδαρια;

ευχαριστω

 

Θυμάμαι ένα κατάστημα απέναντι από τα κτελ στον Κηφισό που πουλάει μεγάλα νούμερα σε ρούχα (νομίζω XL λέγεται) και είχε παπούτσια γυναικεία μέχρι νο45. Μάλιστα μου είχε κάνει εντύπωση και είχα ρωτήσει στο ταμείο εάν έχουν κίνηση και η κοπέλα μου είπε "ναι, μεγάλη...." και χαμογέλασε με νόημα..........:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

ΕΛΕΝΗ 27 www.babybutt.de ειναι.Για δοκιμασε τωρα.Εχω ψωνισει 3 φορες απο εκει και εχω σκοπο να το ξανακάνω!

efrossyni μου οντως εχει ωραια πραγματα αυτο το σαιτ και νομιζω υπαρχει στην λίστα!

Κοριτσια οσες εχετε σκοπο να παραγγείλετε απο tesco μεσω σαλοπετας και δεν εχετε δει ρόυχα του να σας πω οτι η ποιοτητα δεν εχει καμια σχεση με next και ακατανομαστο.

Να το εχετε υπόψη σας

Εχω ξεχασει επισης να σας πω οτι πριν πολυυυ καιρο ειχα αγορασει αυτοκολλητα τοιχου απο το www.polychromo.gr Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα και μου τα εστειλαν με κουριερ

Αν δεν ειναι στην λιστα μπορειτε να το βαλετε

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...