Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Δεν μου λέτε κούκλες, τι τιμές παίζουν στα puma παπουτσάκια εδώ στο Ελλάντα;;;

 

Ερωτεύθηκα αυτά για τον αγορίνο μου:

 

http://www.shop.puma.co.uk/Taisoku-Kids-Lifestyle-Shoe/4050374662058,en,pd.html?cgid=31100#

 

(τα μαυρα! :))

 

αξίζει τον κόπο λέτε;

 

 

Καλημέρα Μαράκι. Ακριβό το βρίσκω, περίπου 35 Ευρώ του πήρα ένα ζευγάρι πριν 1 μήνα. Επίσης από το sportsdirect του έχω πάρει παρόμοιο πούμα με 17 λίρες. Αν θέλεις να κάνεις μεγάλη παραγγελία, συμφέρει!:-P

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμενα κατι τετοιο μου μυριζει.... Κι εγω εχω παραλαβει ολες μου τις παραγγελιες... με τη διαφορα οτι εγω δηλωνω τη διευθυνση της εταιριας που δουλευω και εκει εχουμε υπαλληλο των ελτα που μας φερνει ολα τα δεματα, οποτε ισως να μην τους παιρνει να κανουν τετοιες βρωμοδουλειες.... Κριμα παντως γιατι οι τιμες του δεν παιζονται

 

να μην το νομίζεις να είσαι σίγουρη .........συνήθως δεν φταίει ο υπάλληλος που κάνει κατά τόπους την διανομή, η........"εξαφάνιση" γίνεται πολύ πρίν ..........εδώ έχει συμβεί και με δέματα ειδικής μεταχείρισης, στα απλής αποστολής θα κολλήσουν ???:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα κατι τετοιο μου μυριζει.... Κι εγω εχω παραλαβει ολες μου τις παραγγελιες... με τη διαφορα οτι εγω δηλωνω τη διευθυνση της εταιριας που δουλευω και εκει εχουμε υπαλληλο των ελτα που μας φερνει ολα τα δεματα, οποτε ισως να μην τους παιρνει να κανουν τετοιες βρωμοδουλειες.... Κριμα παντως γιατι οι τιμες του δεν παιζονται

 

και εγώ το ίδιο! στην εταιρεία μου τα φέρνουν.

αλλά και πάλι μέχρι να φτάσει στο τοπικό υποκατάστημα περνάει από το αεροδρόμιο, τα κεντρικά κτλ

εάν θυμάμαι καλά πάντως έχει και τρόπο αποστολής όπου σου δίνουν νούμερο φορτωτικής, σωστά? απλά αυτός ο τρόπος δεν θα είναι δωρεάν

όσο για τις τιμές τους όντως δεν παίζονται

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ και κάτι να ρωτήσω: Ψάχνω ένα συγκεκριμένο μοντέλο ρολογιού της Loisir. Το βρίσκω στο www.e-oro.gr - το έχει χρησιμοποιήσει καμία κοπέλα? Είναι αξιόπιστο?

Οι τιμές του καλές?

Δυστυχώς δεν έχω κοντά μου κατάστημα Loisir και δεν έχω μέτρο σύγκρισης. Απλά το έχω ερωτευτεί το συγκεκριμένο ρολόι και το θέλωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδα! Άρα και δω παίζουν οι ίδιες τιμές...από sportdirect δεν χρειάζομαι να πάρω κάτι άλλο, και δε με συμφέρει με τόσα μεταφορικά...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποσο το βρισκεις εδω;

 

εδω εχει 170 ευρω.σε ολα τα καταστηματα που κοιταξα!

 

Καλημέρα!Στο Pram World όταν δίνω επιβεβαίωση παραγγελίας δεν μου υπολογίζει έξοδα μεταφοράς...Δεν υπάρχουν ή τα πληρώνεις με την παράδοση?κι άν ισχύει το δεύτερο τότε πόσα είναι περίπου?Μήπως ξέρετε τι χρόνο παράδοσης έχουν?

 

στο pramworld στελνουν μεηλ αν συμφωνεις με τα μεταφορικα τα οποια ειναι 39 περιπου ευρω.Κανουν μεχρι 5-7 εργασιμες και ερχονται με κουριερ

Link to comment
Share on other sites

To καλό μας Kalamaraki για μερικές μέρες δεν θα έχει πρόσβαση στο Internet και μου ζήτησε να φροντίσω για λίγες μέρες την λίστα οπότε προς το παρόν αφού δεν υπάρχει κάποια αλλαγή θα την βρείτε εδώ #8683

Link to comment
Share on other sites

maria_s και εγώ ακριβό το βρίσκω συγκριτικά με τα καταστήματα μας εδώ...Ρώτα όμως το παιδίατρο σου γιατί ξέρω ότι δε κάνει να φοράει αθλητικά παπούτσια το παιδί μέχρι τα 2...δε ξέρω αν ισχύει αλλά έτσι είχα διαβάσει και με δυσκολία κρατήθηκα να μη της αγοράσω το καλοκαίρι κάτι υπέροχα νικε που είχα δει!

Από του χρόνου όμως μόνο αθλητικά θα φοράμε γιατί είμαι πολύ φαν του σπορ σντυσίματος!!

Link to comment
Share on other sites

να μην το νομίζεις να είσαι σίγουρη .........συνήθως δεν φταίει ο υπάλληλος που κάνει κατά τόπους την διανομή, η........"εξαφάνιση" γίνεται πολύ πρίν ..........εδώ έχει συμβεί και με δέματα ειδικής μεταχείρισης, στα απλής αποστολής θα κολλήσουν ???:evil::evil:

 

 

επειδη με τον ταχυδρομο μας μιλαμε,τον ρωτησα γιατι μια μερα μου ηρθε ενα σκισμενο στο πλαι το σακουλακι να δουν τι εχει μεσα και μου λεει αμα δεν ειναι να βαλεις υπογραφη μην την ψαχνεις περνανε απο ποσα χερια......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη με τον ταχυδρομο μας μιλαμε,τον ρωτησα γιατι μια μερα μου ηρθε ενα σκισμενο στο πλαι το σακουλακι να δουν τι εχει μεσα και μου λεει αμα δεν ειναι να βαλεις υπογραφη μην την ψαχνεις περνανε απο ποσα χερια......

Έτσι ακριβώς μερικές φορές τα πετάνε επίτηδες κάτω για να σκιστεί η άκρη του και να μπορέσουν να ψαχουλέψουν……..:evil::evil:

Μέχρι τα τέλη Οκτώβρη είναι τα ψωμιά τους :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

maria_s και εγώ ακριβό το βρίσκω συγκριτικά με τα καταστήματα μας εδώ...Ρώτα όμως το παιδίατρο σου γιατί ξέρω ότι δε κάνει να φοράει αθλητικά παπούτσια το παιδί μέχρι τα 2...δε ξέρω αν ισχύει αλλά έτσι είχα διαβάσει και με δυσκολία κρατήθηκα να μη της αγοράσω το καλοκαίρι κάτι υπέροχα νικε που είχα δει!

Από του χρόνου όμως μόνο αθλητικά θα φοράμε γιατί είμαι πολύ φαν του σπορ σντυσίματος!!

 

Αν τα αθλητικά είναι ανατομικά τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Τα Nike όμως δεν είναι, μου το είπαν οι ίδιοι. Τα puma όμως είναι.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς μερικές φορές τα πετάνε επίτηδες κάτω για να σκιστεί η άκρη του και να μπορέσουν να ψαχουλέψουν……..:evil::evil:

Μέχρι τα τέλη Οκτώβρη είναι τα ψωμιά τους :roll::roll:

 

τι θα γίνει καλέ τέλη Οκτώβρη;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!

Μήπως γνωριζετε που μπορώ να βρω αυτά τα πέδιλα?

http://www.fitflop.com/icat/sale

 

Fit Flop λέγονται και είναι πολύ ανατομικά.

 

Θέλω να τα αγοράσω από το ίντερνετ αλλά το original site της Αγγλίας δεν στέλνει Ελλάδα και σου παραχωρεί αντιπροσώπους που έχουν 60 ευρώ εδώ!!!:shock::shock::shock:

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά παρείγγειλα το καθισματάκι από το pramworld και τώρα περιμένω το μήνυμα για το κόστος των μεταφορικών.

Ευχαριστώ πολύ όλες σας για την βοήθεια:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μήπως γνωριζετε που μπορώ να βρω αυτά τα πέδιλα?

http://www.fitflop.com/icat/sale

 

Fit Flop λέγονται και είναι πολύ ανατομικά.

 

Θέλω να τα αγοράσω από το ίντερνετ αλλά το original site της Αγγλίας δεν στέλνει Ελλάδα και σου παραχωρεί αντιπροσώπους που έχουν 60 ευρώ εδώ!!!:shock::shock::shock:

δες εδώ δεν είναι στην λίστα αλλά ίσως αξίζει η δοκιμή https://www.shoetique.co.uk/Brands/ τα μεταφορικά είναι 10 λίρες

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησεις πρωτα ποσο ειναι τα εξοδα αποστολης με e mail γιατι αν θυμαμαι καλα πρεπει να γραψεις σαν σχολιο οτι συμφωνεις με το ποσο!

εγω πριν μια εβδομαδα παρηγγειλα περιπου καροτσι και καθισμα αυτοκινητου τα οποια ηρθαν εχτες και τα εξοδα αποστολης ηταν 75 λιρες δηλαδη 90 ευρω! τωρα αναλυτικοσς δεν μου ηρθε ακομη στην καρτα αλλα τοσο μου ειχανε πει.αν εχεισ καμια αλλη απορια ρωτησε με αν θελεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εκανα παραγγελία από το http://www.healthzone.gr/gr/ (το εχουμε στην λίστα) κατι σακουλάκια της Medela για αποθηκευση γάλακτος και μια κορδελιτσα της chicco που στηρίζεται η πιπίλα.

Μου τηλεφωνησε σημερα μια ευγενέστατη κυρία να μου πει οτι η κορδελίτσα είναι σε έλλειψη και δεν ξέρουν πότε θα ξαναέρουν και εαν θέλω να μου στείλουν την αντίστοιχη της NUK.Της απάντησα οτι δεν με πειράζει να στείλουν μόνο τα σακουλάκια και ευγενέστατα μου είπε να στείλουν την κορδελίτσα της ΝUK χωρις να αλλάξουν την χρέωση(ήταν λίγο πιο ακριβή).

Ολοι όσοι διαχειρίζονται τέτοια "καταστήματα" θα έπρεπε να ξέρουν οτι κερδίζουν πελάτες με την ευγένεια και τέτοιες μικρες χειρονομίες.:)

(Πριν από καιρό είχα "φύγει" από αντιστοιχο ηλετρονικο φαρμακείο λόγω της κακης συμπεριφοράς και της ασυνέπειας - το είχα αναφέρει και εδω)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω παραγγείλει από fragrancex από τις 23/08, αλλά όπως είπα και πιο πάνω... ακόμα άφαντα!!! Θέλω όμως να σκέφτομαι θετικά, περισσότερο για να μην κλαίω τα 100 δολλάριααααααααα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μήπως γνωριζετε που μπορώ να βρω αυτά τα πέδιλα?

http://www.fitflop.com/icat/sale

 

Fit Flop λέγονται και είναι πολύ ανατομικά.

 

Θέλω να τα αγοράσω από το ίντερνετ αλλά το original site της Αγγλίας δεν στέλνει Ελλάδα και σου παραχωρεί αντιπροσώπους που έχουν 60 ευρώ εδώ!!!:shock::shock::shock:

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907.m570.l1313&_nkw=fit+flop&_sacat=See-All-Categories

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρει ένα ηλεκτρονικό φαρμακείο με διάφορα προϊόντα (όχι πάρα πολλά βέβαια) για παιδιά και μαμά, αλλά και με άλλα προϊόντα - καλλυντικά. Πήρα τηλέφωνο τον ιδιοκτήτη (φαρμακοποιό i guess) και μου είπε ότι ότι δε μπορώ να βρω στο site μπορώ να το παραγγέλνω τηλεφωνικά με έκπτωση πάλι (γιατί δεν είχε ούτε γάλατα, ούτε πιπίλες, ούτε....πολλά άλλα). Το ξέρει κανένας? Σκέφτομαι μάλιστα να αγοράσω για να το δοκιμάσω (όχι παιδικά ακόμα, δικά μου και της γυναίκας μου).

 

http://www.pharmacyallday.com/motherchild/index.el.html?page=1&pagesize=30&brandid=0&srt=0&srtd=0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Στο Pram World όταν δίνω επιβεβαίωση παραγγελίας δεν μου υπολογίζει έξοδα μεταφοράς...Δεν υπάρχουν ή τα πληρώνεις με την παράδοση?κι άν ισχύει το δεύτερο τότε πόσα είναι περίπου?Μήπως ξέρετε τι χρόνο παράδοσης έχουν?

 

Από το pramworld πήρα αρκετά πράγματα. Πριν παραγγείλω τους έστειλα mail με τα πράγματα που είχα διαλέξει και μου είπαν πόσα είναι τα μεταφορικά. Όταν μετά έδωσα την παραγγελία, στις παρατηρήσεις έγραψα το ποσό των μεταφορικών που μου είχαν ήδη πει και είχα συμφωνήσει (αυτή την οδηγία μου την έδωσαν οι ίδιοι). Το ποσό το άθροισαν στο κόστος της παραγγελίας. Δεν τα εισπράτουν όλα με τη μία. Αρχικά εισπράτουν ένα 20% και τη μέρα που θα παραλάβεις θα εισπράξουν το υπόλοιπο. Γενικά, ήταν πολύ ευγενείς, συνεπείς, έμεινα 100% ευχαριστημένη και το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Καλά ψώνια. :-D

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...