Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

αμα με δειτε να ετοιμαζομαι για καμια παραγγελια για τα μικρα....βριστε μεεεεεεεεεεεεεεε

εχετε ολο το ελευθερο!

κατεβασα τα χειμωνιατικα...εεεεε σχεδον ΟΛΑ τα περσινα μας κανουν! μα ΟΛΑ, καταθλιψη με επιασε

και απο το τεραστιο στοκ που εχω για φετος και αργοτερα...να εβγαλα αλλα 10???? το πολυ...ολα τεραστια μας ειναι ακομα!

Δε ψηλωνουν, δε παχαινουν, ουφ και παλι ουφ!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μήπως γνωρίζει να μου πει κανείς την αντιστοιχία των νούμερων, ρούχων και παπουτσιών, του E-BAY με τα ελληνικά??

 

Δε καταλαβαίνω την ερώτηση σου...τα νούμερα είναι ίδια όπως θα αγόραζες από το κατάστημα...ο πωλητής αλλάζει μόνο που δεν έχει σχέση αυτό με τα νούμερα. Δεν είναι μάρκα ρούχων το ebay εάν αυτό νομίζετε, είναι ένας χώρος που γίνονται αγοραπωλησίες....και εμείς μπορούμε να πουλήσουμε στο ebay.

Αν κάτι κατάλαβα λάθος στην ερώτηση σου πες μου να σε βοηθήσω γιατί έχω κάνει αρκετές αγορές από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω την ερώτηση σου...τα νούμερα είναι ίδια όπως θα αγόραζες από το κατάστημα...ο πωλητής αλλάζει μόνο που δεν έχει σχέση αυτό με τα νούμερα. Δεν είναι μάρκα ρούχων το ebay εάν αυτό νομίζετε, είναι ένας χώρος που γίνονται αγοραπωλησίες....και εμείς μπορούμε να πουλήσουμε στο ebay.

Αν κάτι κατάλαβα λάθος στην ερώτηση σου πες μου να σε βοηθήσω γιατί έχω κάνει αρκετές αγορές από εκεί...

 

Τα νούμερα τα αγγλικά σε σχέση με τα ελληνικά εννοώ!

εγώ πχ φοράω 37 νο παπουτσιών , στα σγγλικά σε τι νούμερο αντιστοιχεί??

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Τα νούμερα τα αγγλικά σε σχέση με τα ελληνικά εννοώ!

εγώ πχ φοράω 37 νο παπουτσιών , στα σγγλικά σε τι νούμερο αντιστοιχεί??

 

Το ευρωπαικό 37 είναι το αγγλικό 4 και το 6,5 αμερικάνικο.

Συγνώμη αλλά επειδή έβαλες το ebay στην ερώτηση με μπέρδεψες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκανα μια παραγγελια απο το pharmacy4u με αντικαταβολη αλλα δεν μου ηρθε καποιο ενημερωτικο email ή οτι εχει γινει καποια εγγραφη εστω και δεν ξερω θα τα στειλουν δεν θα τα στειλουν?

Καποια κοπελα που εχει ηδη παρει κατι απο εκει μπορει να με ενημερωσει πως ενημερωθηκε?

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια παραγγελια απο το pharmacy4u με αντικαταβολη αλλα δεν μου ηρθε καποιο ενημερωτικο email ή οτι εχει γινει καποια εγγραφη εστω και δεν ξερω θα τα στειλουν δεν θα τα στειλουν?

Καποια κοπελα που εχει ηδη παρει κατι απο εκει μπορει να με ενημερωσει πως ενημερωθηκε?

 

καλημερα!εγω δεν ειχα κανενα προβλημα!κατευθειαν οταν γραφτηκα μου εστειλαν μειλ και το ιδιο οταν παρηγγειλα σε 2 μερεσ τα ελαβα!:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμη με τα καθισματάκια ψάχνομαι...

Μπορείτε να μου πείτε αν το Britax Evolva 1-2-3 plus τοποθετείται ανάποδα; Είδα τα βίντεο αλλά δεν δείχνει ανάποδη τοποθέτηση :-(

 

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμη με τα καθισματάκια ψάχνομαι...

Μπορείτε να μου πείτε αν το Britax Evolva 1-2-3 plus τοποθετείται ανάποδα; Είδα τα βίντεο αλλά δεν δείχνει ανάποδη τοποθέτηση :-(

 

 

Καλημέρα.

Γενικά, ανάποδα τοποθετούνται τα καθίσματα για μωράκια εως 9 κιλά. Το Evolva είναι στην επόμενη κατηγορία 9-36 κιλά, οπότε τοποθετείται μόνο κανονικά κι όχι ανάποδα. Η Britax πάντως βγάζει και το First Class Plus (το οποίο πήρα κι εγώ) που είναι κατηγορίας 0-18 κιλά. Στην αρχή το χρησημοποιείς ανάποδα και μετά, μολις το μπουμπούκι μεγαλώσει, το γυρίζεις κανονικά.

Ελπίζω να βοήθησα. Καλά ψώνια!!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή ακόμη με τα καθισματάκια ψάχνομαι...

Μπορείτε να μου πείτε αν το Britax Evolva 1-2-3 plus τοποθετείται ανάποδα; Είδα τα βίντεο αλλά δεν δείχνει ανάποδη τοποθέτηση :-(

 

δεν νομιζω δεν νομιζω...

6iY7p3.png?cAMNhNbb
Link to comment
Share on other sites

age (και οποια αλλη ψωνισε απο τεσκο)

τα νουμερα ειναι ιδια με μαδερ? εγω παιρνω το 12-18 της μπουμπους και της ειναι μπολικο τωρα αλλα για τα χειμωνιατικα πιστευω θα της ειναι οκ, μη παρω 9-12 και ειναι για 1 μηνα........ ή στα τεσκο ειναι ακομη πιο μεγαλες οι φορμες και θα μου πανε αχρηστα???????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γενικά, ανάποδα τοποθετούνται τα καθίσματα για μωράκια εως 9 κιλά. Το Evolva είναι στην επόμενη κατηγορία 9-36 κιλά, οπότε τοποθετείται μόνο κανονικά κι όχι ανάποδα. Η Britax πάντως βγάζει και το First Class Plus (το οποίο πήρα κι εγώ) που είναι κατηγορίας 0-18 κιλά. Στην αρχή το χρησημοποιείς ανάποδα και μετά, μολις το μπουμπούκι μεγαλώσει, το γυρίζεις κανονικά.

Ελπίζω να βοήθησα. Καλά ψώνια!!! ;)

 

Έχω διαβάσει ότι μέχρι 4 χρονών πρέπει να είναι ανάποδα....οπότε αναγκαστικά πρέπει να πάω στο 0-18...

4 χρονών πόσα κιλά θα είναι; Η δικιά μου είναι ήδη 9 αλλά είναι πολύ ψηλή!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και χρήσιμο το άρθρο. Αναζητώντας και εγώ να βρω ελληνικά προϊόντα ανακάλυψα το ebloko (http://ebloko.gr/). Είναι μια σελίδα που στηρίζει τους Έλληνες παραγωγούς και τα ελληνικά προϊόντα.

 

 

Πραγματικά αξίζει να ρίξετε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

age (και οποια αλλη ψωνισε απο τεσκο)

τα νουμερα ειναι ιδια με μαδερ? εγω παιρνω το 12-18 της μπουμπους και της ειναι μπολικο τωρα αλλα για τα χειμωνιατικα πιστευω θα της ειναι οκ, μη παρω 9-12 και ειναι για 1 μηνα........ ή στα τεσκο ειναι ακομη πιο μεγαλες οι φορμες και θα μου πανε αχρηστα???????????

 

πόσα κιλά και τι ύψος έχει η μπουμπούκα καρδία μου ???:mrgreen::mrgreen:

το 12-18 της μοδερ έχει μόνο ύψος και είναι μέχρι 86 εκ.

το τεσκο το 12-18 επίσης είναι μέχρι 86 εκ. και αναφέρει μέχρι 12,5 κιλά

 

Εγώ τι κάνω για να επιλέξω νούμερο, βλέπω πόσο ύψος έχει τώρα, δηλαδή π.χ τον Ιούνιο ήταν 86 εκ. οπότε της αγόρασα το επόμενο νούμερο που είναι 12-24 μέχρι 92 εκ. υπολογίζοντας ότι θα πέρνει ώς συνήθως 1 εκ. το μήνα θα πρέπει μέχρι το τέλος της σεζόν να φτάσει κόντα στο τελικό νούμερο δηλ. 92 εκ. (σιγά αλλά λέμε τώρα)

οπότε δεν κοιτάω ηλικία άλλα τον πίνακα σμουτσσσσσσσ :D

Link to comment
Share on other sites

αυτο το blurb για τα photobook γιατι μου φαινεται τοσο δυσκολο?????

το photomemories.gr μου φαινεται πολυ πιο βατο στο σχεδιασμο του???

τι κανω λαθος οεο???

Μια απο τα ιδια....μου φανηκε κι εμενα δυσκολο!!!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Παντως κοριτσια η δικια μου παραγγελεια απο την FRAGANCEX δεν εχει ερθει ακομα!Απο της 16 ΙΟΥΝΙΟΥ παρακαλω!δεν ξερω...απελπιστηκα!παν τα 120!

 

Και η δική μου από 17 Μαρτίου.Εγώ πλέον είμαι σίγουρη ότι δε θα έρθει.Ευτυχώς ήταν μόνο 30 ευρώ, ήταν και η πρώτη και μοναδική φορά που παράγγειλα.Δυστυχώς δε βγάζεις άκρη.:evil:

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 Μαρτιου?τι σου λενε στο τηλεφωνο?εμενα μου λενε οτι θα ερθει και ποτε δεν χανονται δεματα τους!τι να πω!μου ειπαν πως αν γυρισει πισω θα μας βαλουν τα χρηματα!και εγω τι να τους εμπιστευτω?

Link to comment
Share on other sites

17 Μαρτιου?τι σου λενε στο τηλεφωνο?εμενα μου λενε οτι θα ερθει και ποτε δεν χανονται δεματα τους!τι να πω!μου ειπαν πως αν γυρισει πισω θα μας βαλουν τα χρηματα!και εγω τι να τους εμπιστευτω?

 

Στην αρχή έλεγαν για το ηφαίστειο,μετά για το τελωνείο και ότι αν δεν παραλάβω θα επιστρέψει σε αυτούς και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα,ότι τα δέματα δεν χάνονται και το ταχυδρομείο τους είναι αξιόπιστο.Από τον Ιουλιο δεν ξανάστειλα mail,βαρέθηκα και κουράστηκα.

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο το blurb για τα photobook γιατι μου φαινεται τοσο δυσκολο?????

το photomemories.gr μου φαινεται πολυ πιο βατο στο σχεδιασμο του???

τι κανω λαθος οεο???

 

Στο photomemories υπάρχει εκπτωση 30% μέχρι 31 Οκτώβρη με κωδικο summer 2010

ouQHp3.png

w1tfp3.png

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια παραγγελια απο το pharmacy4u με αντικαταβολη αλλα δεν μου ηρθε καποιο ενημερωτικο email ή οτι εχει γινει καποια εγγραφη εστω και δεν ξερω θα τα στειλουν δεν θα τα στειλουν?

Καποια κοπελα που εχει ηδη παρει κατι απο εκει μπορει να με ενημερωσει πως ενημερωθηκε?

 

όχι δεν θυμάμαι να μου ήρθε e-mail, απλά την επόμενη ημέρα μπήκα και είδα την κατάσταση της παραγγελίας.

κάποια φαίνονταν διαθέσιμο και κάποια όχι

 

Παντως κοριτσια η δικια μου παραγγελεια απο την FRAGANCEX δεν εχει ερθει ακομα!Απο της 16 ΙΟΥΝΙΟΥ παρακαλω!δεν ξερω...απελπιστηκα!παν τα 120!

 

Και η δική μου από 17 Μαρτίου.Εγώ πλέον είμαι σίγουρη ότι δε θα έρθει.Ευτυχώς ήταν μόνο 30 ευρώ, ήταν και η πρώτη και μοναδική φορά που παράγγειλα.Δυστυχώς δε βγάζεις άκρη.:evil:

 

17 Μαρτιου?τι σου λενε στο τηλεφωνο?εμενα μου λενε οτι θα ερθει και ποτε δεν χανονται δεματα τους!τι να πω!μου ειπαν πως αν γυρισει πισω θα μας βαλουν τα χρηματα!και εγω τι να τους εμπιστευτω?

 

Στην αρχή έλεγαν για το ηφαίστειο,μετά για το τελωνείο και ότι αν δεν παραλάβω θα επιστρέψει σε αυτούς και θα μου επιστρέψουν τα χρήματα,ότι τα δέματα δεν χάνονται και το ταχυδρομείο τους είναι αξιόπιστο.Από τον Ιουλιο δεν ξανάστειλα mail,βαρέθηκα και κουράστηκα.

 

ωχωχ δηλαδή είμαι από τις τυχερές που παρέλαβα όλες τις παραγγελίες μου?

δεν νομίζω πάντως, γιατί εάν βγεις και δυσφημίσεις δεν τους συμφέρει

γιατί μου φαίνεται ότι και τα ελληνικά ταχυδρομεία έχουν βάλει το χεράκι τους???

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...