Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

επειδη απαντηση δεν πηρα το ξαναβαζω........ :D

 

Σορρυ! Νόμιζα ότι το είχα γράψει!! Το πήρα απο το ε-μπέι, ωστόσο είδα ότι την τιμή των 110 λιρών, την έχουν και στο σάιτ τους. Την είχαμε λιμπιστεί εδώ και κάνα τρίμηνο και την πήραμε πριν από δυο εβδομάδες. Η τιμή ήταν ίδια από τότε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι είναι άνετη και βολικοτατη. Αν έχεις κάτσει σε αυτή των μάδερκερ τοτε υπολογισε ότι είναι ίδιων διαστάσεων. Και ναι, έρχεται με κούριερ (Γιου Πι Ες νομίζω). Εμένα μου την ανέβασαν στον 3ο όροφο (δεν έχουμε ασανσέρ)!!!

 

ευχαριστώ πολύ!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχει παραγγειλει κανεις απο το olivers-baby-care.co.uk

αν ναι με ποια εταιρια κουριερ τα στελνουν και σε ποσες μερες?

 

εμενα τα εστειλαν με την dpd(interattica) Και ειχαν αναλυτικοτατες πληροφοριες που βρισκεται το δεμα ανα πασα στιγμη στο σαιτ τους.

 

ηρθε σε 5 εργασιμες απο τιν στιγμη που ειναι ετοιμο να φυγει απο εκει, (σε ενημερωνουν με μαιλ) συνολικα περιπου 2 εβδομαδες ημερολογιακα.

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΔΕ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ (INTERNET).

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΕΑΝ ΔΕ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ (INTERNET).

 

w.gife.gifl.gifc.gifo.gifm.gife.gifempty.gif

o.gifl.gifg.gifa.gifempty.gife.gifl.gife.gify.gift.gifh.gife.gifr.gifi.gifa.gif

 

Γεια σου Όλγα - Ελευθερία και καλώς ήλθες στο parents!!!

Mε το καλό το μωράκι σου!!!

Λοιπόν όπως ήδη κατάλαβες πράγματι οι αγορές μέσω internet συμφέρουν σε σχέση με τις αγορές από κανονικά καταστήματα.

 

Για να φτιάξουμε τη λίστα με τα ψώνια σου, μπορείς να μας πεις πότε περιμένεις το μωράκι σου και αν έχεις ήδη κάνει κάποιες αγορές;

 

Τις αγορές σου θα πρέπει να τις οργανώσεις σε ένα κατάλογο ως εξής:

:idea: προίκα μωρού: ρούχα - εσώρουχα μωρού

:idea: παιδικό δωμάτιο - ύπνος: έπιπλα - προίκα παιδικού δωματίου, σεντονάκια, κουβερτούλες, ριλάξ, υπνόσακος, πάνες αγκαλιάς, μαξιλαράκι σφηνάκι, σελτεδάκια,κ.λπ

:idea: είδη για το φαγητό του: μπιμπερό - αποστείρωση, πετσετούλες, ποδίτσες, πιπίλες κ.λπ.

:idea: είδη για το μπάνιο του: μπανιερίτσα, λεκανάκι, πετσέτες, θερμόμετρο μπάνιου κ.λπ

:idea: είδη για τη βόλτα του: καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου, πορτ μπεμπέ κ.λπ

 

Σχετικό θέμα για να πάρεις μια ιδέα για το τι πρέπει να περίεχει η λίστα σου υπάρχει κι εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19786

Βέβαια κι εμείς εδώ είμαστε για ότι χρειάζεσαι να ρωτήσεις.

 

Αφού κάνεις τη λίστα σου αρχίζει η έρευνα αγοράς είτε σε πραγματικά καταστήματα είτε σε e-shops (η λίστα μας περιέχει e-shop από τα οποία έχουμε ήδη κάνει αγορές - άρα μπορούμε να σου πούμε κι εντυπώσεις).

Ααααααααα για να μην το ξεχάσω - για το καρότσι καλό είναι πριν να το παραγγείλεις μέσω internet να πας να το δεις και σε κάποιο κατάστημα ώστε να είσαι βέβαιη πως θα σε βολέψει.

Αυτά για την ώρα. Αν σκεφτώ και τίποτα άλλο θα επανέλθω.

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαιρετε

λοιπον παραγγειλα απο το πια πανω σαιτ μια μπλουζα για μενα και ενα κορμακι για τον μπεμπη

αφου εγινε η παραγγελια μου ερχετε ενα μαιλ οτι το κορμακι δεν υπαρχει

τους στελνω ενα αλλο μαιλ ζητωντας να μου στειλουν ενα αλλο

δεν απαντανε και μου στελνουν μονο την μπλουζα πραγμα που δεν το θεωρω καθολου σωστο γιατι πληρωσα τα μεταφορικα μονο για την μπλουζα

παρολο που ηταν απιστευτα γρηγοροι

η παραγγελια εγινε στις 17/09 και ηρθε σημερα 22/09 και τα μεφορκα £3.95

το αναφερω γιατι δεν θεωρω σωστη εξυπηρετηση αυτη

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα καιτην δικιά μου παραγγελία από τα mothercare από τις 13/9 που έκανα την παραγγελία. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το μπουφάν που έστειλαν έχει τα μανίκια παρα μα πάρα πολύ στενά και πρέπει να κόψω το λάστιχο. Ελπίζω να το φτιάξει η μητέρα μου.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Μήπως κάποια κοπέλα έχει παραγγείλει απο το kidztravelshop; Εκανα την παραγγελία αλλα απο τότε δεν μου έχουν στείλει κανένα μηνυμα για το πότε θα φτάσει με τί μεταφορική κτλ.

¨Εχει καμία εμπειρία να μου πεί;

Εψαξα στις σελίδες αλλα δεν κατάφερα να εντοπίσω κάπου που να γράφουν για αυτο το σάιτ.

Ευχαριστώ..

 

Γράφω πρώτη φορά, αλλά παρακολουθώ το συγκεκριμένο forum εδώ και καιρό...

Έτσι δοκίμασα κάποια από τα site που προτείναν κάποιες κοπέλες.

Ένα από αυτά ήταν και αυτό που σε ενδαφέρει. Παρήγγειλα το καθισματάκι Britax First Class. Ήρθε σε μία εβδομάδα με Interattica...Όλα τέλεια. Μεταφορικά ήταν 25 λίρες...

Ελπίζω να βοήθησα.

Επίσης έχω δοκιμάσει το Ping Pong και είμαι super ευχαριστημένη...

vxB0.jpgAL6kp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

εχετε παργγειλει πολλες φορες απο το μαδερκεαρ απο οτι βλεπω. Ποσο χρεωνει την αποστολη? Επειδη μοθ φαινονται πολλα τα 14.95 που γραφει και παει και αναλογως με τα κιλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κλαίρη καλημέρα. Αν παραγγείλεις 1-2 πραγματάκια, όντως δε συμφέρει γιατί με τα μεταφορικά είναι σα να τα αγόρασες από Ελλάδα. Αλλά σε μια παραγγελία π.χ. 100Ε φαίνεται η διαφορά. Τα κιλά δεν είναι πολλά (για τα ρουχάκια τουλάχιστο). Αν παραγγείλεις π.χ. μωρομάντηλα που είναι βαριά....οκ. Θα σου βγούνε...!!! Για να σου πω τη δική εμπειρία, έκανα παραγγελία 96Ε, στην οποία συμπεριλαμβάνονται τα μεταφορικά, ήταν 2 κιλά και το κέρδος συγκριτικά με τις τιμές Ελλάδας περίπου 30Ε. Δηλαδή αξίζει μεγάλη παραγγελία. Κι εμένα δοκιμαστική ήταν.

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κλαίρη καλημέρα. Αν παραγγείλεις 1-2 πραγματάκια, όντως δε συμφέρει γιατί με τα μεταφορικά είναι σα να τα αγόρασες από Ελλάδα. Αλλά σε μια παραγγελία π.χ. 100Ε φαίνεται η διαφορά. Τα κιλά δεν είναι πολλά (για τα ρουχάκια τουλάχιστο). Αν παραγγείλεις π.χ. μωρομάντηλα που είναι βαριά....οκ. Θα σου βγούνε...!!! Για να σου πω τη δική εμπειρία, έκανα παραγγελία 96Ε, στην οποία συμπεριλαμβάνονται τα μεταφορικά, ήταν 2 κιλά και το κέρδος συγκριτικά με τις τιμές Ελλάδας περίπου 30Ε. Δηλαδή αξίζει μεγάλη παραγγελία. Κι εμένα δοκιμαστική ήταν.

 

Eυχαριστω για τις πληροφοριες. Απο τα 96Ε δηλ ποσα είναι για την αποστολη για να δω περιπου ποσα εδωσες για ρουχα και ποσα για αποστολη γιατι οπως τα υπολογιζω ε με πολυσυμφερει να παργγειλω απο το ιντερνετ γιατι εμνω κυπρο και στην κυπρο ειναι πιο φτηνα απο την Ελλαδα ολα.

Link to comment
Share on other sites

Σου κάνω copy+paste την επιβεβαίωση της παραγγελίας που μου στείλανε με μέιλ.

 

Items:

 

1 - Mothercare disposable breast pads - regular - 100pk: £4.99 (£4.99 ea)

 

We aim to deliver this item within 6 working days

 

1 - Unisex Giraffe Bundler 2-Pack: £10.00 (£10.00 ea)

 

We aim to deliver this item within 6 working days

 

1 - Unisex 4-Piece Giraffe Set: £12.00 (£12.00 ea)

 

We aim to deliver this item within 6 working days

 

1 - Unisex 2-Pack Giraffe Pyjama: £12.00 (£12.00 ea)

 

We aim to deliver this item within 6 working days

 

1 - Unisex 4-Piece Animal Party Set: £12.00 (£12.00 ea)

 

We aim to deliver this item within 6 working days

 

1 - Boys Stripe Knitted Dungaree Set: £15.00 (£15.00 ea)

 

We aim to deliver this item within 6 working days

 

Subtotal of Items: £65.99

Postage & Packing: £19.15

---------

Order total inc. of VAT: £85.14

 

Έχω προπληρωμένη κάρτα από την Τράπεζα Πειραιώς από την οποία μου αφαίρεσαν ακριβώς 96,79Ε. Δεν τα έχω υπολογίσει με ακρίβεια αλλά κάτι κρατάει και η τράπεζα για προμήθεια (1-1,5Ε).

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκετη καταστροφη ειστε!!:P

Εχθες μπηκα στο marks , δεν εχω παει ακομα σε καταστημα να δω τα καινουργια, οι διαφορες ειναι καλες με τις τιμες στο ελλαντα?

Εχει ωραιιιιιιιιιιιιιιιιιια πραγματα!!!

tyazp2.png

C9SDp2.png

 

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!Βρε κορίτσια υπάρχει κάποιο site για παπουτσάκια?Μπορεί να το έχετε ξαναπει γι αυτό συγχωρείστε μου την ''βαρεμάρα'' να ψάξω σε όλες αυτές τις προηγούμενες σελίδες...

Ευχαριστώ.

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

εγω θελω να παραγγειλω υπνοσακο για τη μικρη μου γιατι ξεσκεπαζετε στον υπνο της και φοβαμαι μηπως κρυωσει.ομως δεν ξερω τι μεγεθος και τι tog να παρω..αν μπορει καποια να με βοηθησει!!η μικρη μου ειναι 10μηνων .

ευχαριστω !!!!!!

9Uzhp3.png GHqEp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι αληθεια, επιτελους εγινε www.marksandspencer.com μονο με 15 λιρες για ελλαδα

 

Κατάλαβες τη διαδικασία παραγγελίας?

Διάβασα ότι γίνεται μόνο μέσω επιλεγμένων καταστημάτων και προσπάθησα να ξεκινήσω εικονική παραγγελία αλλά δεν γινόταν να έρθουν Ελλάδα.

Πάσα συμβουλή δεκτή.

Έχει απίθανα και ΠΑΜΦΘΗΝΑ πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το marks & spencer

 

Έστειλα mail ρωτώντας τους πως ακριβώς γίνεται η διαδικασία.

Ενώ γράφουν ότι παραδίδουν Ελλάδα (με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο) όταν κάνεις checkout η Ελλάδα δεν φαίνεται πουθενά.

Θα ενημερώσω κι εγώ όταν λάβω απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η ακριβής απάντηση που μου στείλανε από το Marks and Spencer:

 

Dear Margarita

 

Thanks for your recent email.

 

I am happy to advise you that we do deliver to Greece put only if order placed in a participating store in the UK. If you go onto the website under international deliveries if will advise you of the information.

 

If we can be of any further help, please feel free to contact us on 0845 609 0200. If you are calling from overseas call us on +44 1925 672 317. Or you can reach us by using the following link http://www.marksandspencer.com/contactus

 

Kind Regards

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπέρδεμα..........το προσπάθησα κι αυτό

Δηλαδή κάνω την παραγγελία μου και έστω ότι την κάνω μέσω του ΧΨ υποκαταστήματος.

Δεν είδα να έχει καμία επιλογή για αποστολή στην Ελλάδα.

Το μόνο που με ρώταγε είναι πότε θα πάω να την παραλάβω από το κατάστημα.

θα το ξαναπροσπαθήσω αργότερα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

εγω θελω να παραγγειλω υπνοσακο για τη μικρη μου γιατι ξεσκεπαζετε στον υπνο της και φοβαμαι μηπως κρυωσει.ομως δεν ξερω τι μεγεθος και τι tog να παρω..αν μπορει καποια να με βοηθησει!!η μικρη μου ειναι 10μηνων .

ευχαριστω !!!!!!

 

andy καλημέρα σου

εγώ πέρυσι που η μικρή μου ήταν 7 μηνών είχα αγοράσει αυτόν εδω http://www.pingpong-online.de/osc/popup_image.php?pID=2671 και εβγαλα όλο τον μακεδονίτικο χειμώνα χωρίς να κρυώσει ούτε μια φορά στην αρχή την τον φόραγα με εσώρουχο μακρυμάνικο και τα μπούτια έξω και στα βαριά κρύα με εσώρουχο μακρυμάνικο και παντελονάκι πυτζάμας από κάτω. Τον προτείνω ανεπιφύλακτα είναι πολύ χοντρός και ζεστός και φέτος πάλι σκοπεύω να παραγγείλω από το ίδιο σαιτ τον δεύτερο μας

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...