Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Χαμομηλάκι, εγώ αυτό το έχω ξαναπεί για το www.yoox.com χρεώνουν παραπάνω για Ελλάδα! Βλέπεις έμαθαν πως εδώ όλοι είναι πλούσιοι! και πως ο Ελλην είναι Large τύπος και δεν κάνει θέμα την τιμή!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

http://www.farnatur.com/almiron-m-75.html?sort=2d&page=1&amp%3Bsort=2a&filter_id=91&language=en

απ οτι νομιζω δε σε συμφερει κοιτα λιγο και μας λες και σε εμας. εγω μεταφορικα κ τετοια δεν ξερω

 

και αυτα για να τα δεις απλα

http://www.laparafarmaciavip.com/epages/eb5346.sf/en_US/?ObjectPath=/Shops/eb5346/Categories/%22Infant%20Feeding%22

http://www.pakistangrocery.com/gift-item-display.php?productid=3386

ειναι αμερικη αστο καλυτερα δε λεει!

 

Βρίσκω ότι τα έχει ακριβά.Το πρώτο έχει 23 λίρες μεταφορικά

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδωωωωω ειμααααααααααααααι !!!

Τι κανουτε κοριτσια? Ακομα διακοπες ειμαστε οικογενειακως!

Πηρε ο καλαμαροντάντι περισσότερη αδεια γιατι περυσι δεν ειχε παρει και εχω γινει κατραμι λεμε....χαμογελαω το βραδυ για να φαινομαι χαχαχαχαχα

 

 

 

αι μαρι που σε επιασε το καρπαθιωτικο σου

χαχαχαχχα

σμουτς πολλα πολλα πολλα

 

 

 

Τσ τσ τσ......

Καλα ε....εισια αντάξια αντιπροέδρος λεμε χαχαχαχαχαχα

Age μου σμουτς πολλαααααααααααα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εδω σε ειδαμε αμεσωωως

καλως την !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω χαμομηλάκι μου !!

Δεν γυρισα ακομη....χε χε σε ιντερνετ καφε ειμαι γιατι εχω κατι αιτησεις που θελω να κανω ον λαιν. Απο δευτερα γυριζουμε .....

Γειά σου πρόεδρε!!!

άντε άντε επιστροφή στο σπίτι :P:p θα έρθετε τελικά πάνω ???

φιλουκιαααα

Link to comment
Share on other sites

Πανω??? Μαλλον οχι....για αυτο κατσαμε παραπανω , ισως παμε αθηνα για κανενα 4μερο εχουμε και ενα γαμο....θα δουμε

σμουτς σμουτς

 

αντμιν μου χιλια σορρυ για τα οοοοοοφ τοπικ μου!!

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλα βλεπω ή στραβωθηκα

ετουτοι δα απο Γερμανια χρεωνουν σε ολους κατι και σε εμας το κατιΤΙ;

τι τους καναμε δεν τους αρεσει η :D μας

μου αρεσει κι ολας που λενε special prices!!!

 

http://www.babymilk.de/catalog/index.php?language=en&ad=go-eu

Shipping costs:

We deliver the ordered products to Germany and in different European Countries (EU).

Most products are in stock and can be delivered after we received the payment within 10 workdays. In case a product may not be immediately available, you will receive a backlog note. The missing position will be delivered as soon as possible.

In some cases delivery times may be longer than planned. In such cases we ask for your patience and understanding.

The costs for the transport from Germany to another European country are all over Europe the same. Here is an example for the transport costs:

Germany to these EU countries (European Union) like France, Hungary, Italy, Sweden, Great Britain, Ireland, Poland and other (check system).

We charge

1-10kg = 9,90 Euro, 11-25kg = 18,95 Euro, 26-40 kg = 24,95 Euro, 41-50 kg = 29,95 Euro

 

We charge special prices for Spain, Portugal and Finnland.

We charge

0-15kg = 19 Euro, 16-30kg = 31 Euro, 31-50 kg = 46 Euro

 

We charge for Romania

0-5kg = 19,50 Euro, 6-10kg = 22 Euro, 11-15kg = 25,60 Euro , 16-30kg = 30,40 Euro, 31-50kg = 45,80 Euro

 

We charge special prices for Austria, Denmark, Netherlands, Belgium and Luxemburg:

0-15kg = 8,90 Euro and 16-30kg = 15,90 Euro

 

We charge special prices for Greece :

0-15kg = 57,10 Euro, 16-30kg = 92,80 Euro, 31-50 kg = 150,90 Euro

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου καλα βλεπω ή στραβωθηκα

ετουτοι δα απο Γερμανια χρεωνουν σε ολους κατι και σε εμας το κατιΤΙ;

τι τους καναμε δεν τους αρεσει η :D μας

μου αρεσει κι ολας που λενε special prices!!!

 

http://www.babymilk.de/catalog/index.php?language=en&ad=go-eu

Shipping costs:

We deliver the ordered products to Germany and in different European Countries (EU).

Most products are in stock and can be delivered after we received the payment within 10 workdays. In case a product may not be immediately available, you will receive a backlog note. The missing position will be delivered as soon as possible.

In some cases delivery times may be longer than planned. In such cases we ask for your patience and understanding.

The costs for the transport from Germany to another European country are all over Europe the same. Here is an example for the transport costs:

Germany to these EU countries (European Union) like France, Hungary, Italy, Sweden, Great Britain, Ireland, Poland and other (check system).

We charge

1-10kg = 9,90 Euro, 11-25kg = 18,95 Euro, 26-40 kg = 24,95 Euro, 41-50 kg = 29,95 Euro

 

We charge special prices for Spain, Portugal and Finnland.

We charge

0-15kg = 19 Euro, 16-30kg = 31 Euro, 31-50 kg = 46 Euro

 

We charge for Romania

0-5kg = 19,50 Euro, 6-10kg = 22 Euro, 11-15kg = 25,60 Euro , 16-30kg = 30,40 Euro, 31-50kg = 45,80 Euro

 

We charge special prices for Austria, Denmark, Netherlands, Belgium and Luxemburg:

0-15kg = 8,90 Euro and 16-30kg = 15,90 Euro

 

We charge special prices for Greece :

0-15kg = 57,10 Euro, 16-30kg = 92,80 Euro, 31-50 kg = 150,90 Euro

[/quote

 

Γεια σου χαμομηλάκι . Καλά έχω φρικάρει λεεεέμε!:evil: Να το στείλουμε σε κανένα πρωινάδικο να γελάσει κι ο κάθε πικραμένος. Για τι μας περνάνε για εντελώς μ$%$%#ς?ή μήπως μας μπερδεψαν με το Ντουμπαι?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στελνω προχθες στο pramworld.co.uk να τους ρωτησω για το dazzle k μου απαντανε το εξης:

Hi

 

 

Thank you for your email. The Silver Cross Dazzle is £140.00. Shipping would be £39.00 to Greece. To order please supply us with the following details and a member of the sales team will contact you to take the payment information:

 

Full Name

Full Address

Contact Number

Items you would like to order

 

 

Kind regards

Winstanleys Pramworld

 

 

Oλα οκ μεχρι εδω!!!Τους ξαναστελνω για να τους ρωτησω για το accessory pack κ μου απαντανε:

 

Hi,

 

The Accessory Pack is £75.00. Unfortunately we have sold out of all the Dazzle Pushchairs and we are unable to obtain any more,

 

Kind regards

Winstanleys Pramworld

 

 

Καλα θα με τρελανουνε?Στο πρωτο λενε το εχουν κ στο δευτερο οτι δεν υπαρχει πια??

 

 

Αφηστε που κοντευω να σκασω που το βρηκα με 75λιρες αγγλια κ δεν μπορω να το αγορασω!!!!Υπαρχει περιπτωση καποιου αλλου ενδιαμεσου εκτος σαλοπετας?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου χαμομηλάκι . Καλά έχω φρικάρει λεεεέμε!:evil: Να το στείλουμε σε κανένα πρωινάδικο να γελάσει κι ο κάθε πικραμένος. Για τι μας περνάνε για εντελώς μ$%$%#ς?ή μήπως μας μπερδεψαν με το Ντουμπαι?

 

απλά μας πήρανε χαμπάρι ότι εδώ τα πληρώνουμε όσο όσο όλα.... άρα γιατί να μη βγάλουν κι αυτοί κι από τη μύγα ξύγκι;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτισια καλημέρα!

Προσθέστε στη λίστα και το http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/.

Παρήγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα τη lunch bag του μικρού, θα μου την έφερναν από 31-2 και ήρθε σήμερα!Μεταφορικά 3 λίρες Αγγλίας.

Τα προϊόντα τους είναι τσαντούλες, παγουρίνια, ποδιές κτλ bpa free και γενικώς οικολογικά.Οπότε πιστεύω ότι θα έπρεπε να μπουν στη λίστα με τα οικολογικά.

Η τσάντα ΜΕ τα μεταφορικά μου στοίχισε 18 ?!Και είναι και φτιαγμένη έτσι ώστε να κρατάει τη θερμοκρασία του φαγητού του νερού κτλ!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

για τσάντες δες και στο http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/ .

Εγώ από εκεί παρήγγειλα την lunch bag του γιου μου. Φτηνά μεταφορικά(3 λίρες) και έχουνε παραγγείλει μαμάδες από άλλο φόρουμ και ήταν οκ.

 

Καλημέρα!!

Πρώτη μέρα μετά από διακοπές και αμέσως σκέφτομαι αγορές...

Να σε ρωτήσω λίγο για αυτές τις τσάντες..μου αρέσουν και εμένα αλλά δεν είμαι σίγουρη για το μέγεθος..θέλω να χωράει 1-2 πάνες, ένα σελταδάκι για να την αλλάζω, το νεράκι της και κανά μικροπράγμα για να μην κουβαλάω πια όλη την τσάντα μιας και μεγαλώσαμε και δε χρειαζόμαστε τόσα πολλά πράγματα... και του χρόνου θα την χρησιμοποιήσουμε για τον παιδικό φαντάζομαι.

Ποιο μέγεθος μου συστήνεις να πάρω από τα 2;Καλύτερα το μεγάλο ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Πρώτη μέρα μετά από διακοπές και αμέσως σκέφτομαι αγορές...

Να σε ρωτήσω λίγο για αυτές τις τσάντες..μου αρέσουν και εμένα αλλά δεν είμαι σίγουρη για το μέγεθος..θέλω να χωράει 1-2 πάνες, ένα σελταδάκι για να την αλλάζω, το νεράκι της και κανά μικροπράγμα για να μην κουβαλάω πια όλη την τσάντα μιας και μεγαλώσαμε και δε χρειαζόμαστε τόσα πολλά πράγματα... και του χρόνου θα την χρησιμοποιήσουμε για τον παιδικό φαντάζομαι.

Ποιο μέγεθος μου συστήνεις να πάρω από τα 2;Καλύτερα το μεγάλο ε;

 

Ναι, καλύτερα τη μεγάλη.Εγώ μόλις παρέλαβα τη μικρή και είναι μόνο για το φαγητό του.Δε χωράει τίποτα άλλο.Αυτή νομίζω ότι είναι για σένα:http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/skip_hop/zoo_backpack.php

Από τον παιδκό μας ζήτησαν τα υπόλοιπα, πάνες κτλ να τα δώσουμε σε ένα χάρτινο κουτί, και μόνο το φαγητό του να πηγαινοφέρνουμε, οπότε αυτή νομίζω ότι μας είναι οκ. Να πω την αλήθεια βέβαιαθα την ήθελα και λίγο πιο μεγάλη.

Στο λινκ που σου έδωσα αναφέρει και τις διαστάσεις.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα και πάλι τα φώτα σας σχετικά με τις προσφορές που έρχονται απο το groupon και συναφή sites. Πριν μερικές μέρες μου διαβεβαιώσατε κάποιες απο εσας πως πράγματι ισχύουν αυτές οι προσφορές και δεν είναι "απάτη".

Έχει μια προσφορά το groupon για λεύκανση δοντιών 150 ευρώ απο 500. Πρώτον πρέπει να τα προπληρώσεις αυτά απ' ότι κατάλαβα! Έτσι δεν είναι; Και δεύτερον που ξέρω πως δεν θα πάω και θα μου βγάλουν άλλες κρυφές χρεώσεις για υλικά ή ότι μπορείς να φανταστείς (στο Ελλάντα ζούμε...). Το site σου παρέχει κάποια ασφάλεια για τα χρήματα που δίνεις; Ή θα αγοράσω την προσφορά και θα μπλέξω;;;;; Είμαι πολύ καχύποπτη σε ότι χρειάζεται να προπληρωθεί! Καμιά κάποια γνώμη;;;

 

Καμιά άποψη για το θέμα παιδιά;;;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά άποψη για το θέμα παιδιά;;;

 

το groupon και ολα τα συναφη δεν ειναι απατη ουτε τιθετε θεμα καν ...

 

το θεμα ειναι οι παρεχομενες υπηρεσιες απο τις συνεργαζουμενες με αυτα τα site , οι οποιες συνηθως ειναι χαμηλης ποιοτητας ...

 

τωρα για αυτο το θεμα που αφορα την λευκανση δεν ξερω τι να πω ...

12/7/10 my princess was born !!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα ετυχε,γιατι εγω πριν λιγες μερες ανεβασα ..230 φωτό και όλα καλα.τις παρελαβα κιολας σε μια εβδομαδα, πλήρωσα μόνο 23 ευρώ(εκμεταλευτηκα και την προσφορα που ειχε και στα δυο μεγεθη(15 δωρεαν στο μεγεθος 10χ15 και 15 ακομα στο μεγεθος 11χ15).

στο bonusprint εχει πολύ καλες τιμες στο ιρλανδικο τους site(ειδικα τα εξοδα αποστολής συμφερουν πολύ),αλλα δεν εχει paypal!ούτε την απλη χρεωστικη δεχόταν ,μονο πιστωτικες..

Παιδευόμουν ποση ώρα να τις διαλεξω και να ανεβασω,και στο τελος δεν μπορεσα να ολοκληρωσω την συναλλαγή.Τους εστειλα e mail για να ζητησω με paypal την πληρωμή,και μου ειπαν με τραπεζικο εμβασμα,οπότε και δεν το εκανα,γιατι θα ειχα κι αλλή εξτρα χρεωση.

Kira, σ' ευχαριστώ πολύ. Ίσως εκείνη την ώρα ο server τους τα ΄χε παίξει, τι να πω, αφού εσύ έκανες τη δουλειά σου θα ξαναπροσπαθήσω κι εγώ..

βετα:lol:

Link to comment
Share on other sites

το groupon και ολα τα συναφη δεν ειναι απατη ουτε τιθετε θεμα καν ...

 

το θεμα ειναι οι παρεχομενες υπηρεσιες απο τις συνεργαζουμενες με αυτα τα site , οι οποιες συνηθως ειναι χαμηλης ποιοτητας ...

 

τωρα για αυτο το θεμα που αφορα την λευκανση δεν ξερω τι να πω ...

 

Ευχαριστώ Blacktan! Εχεις προσωπική εμπειρία και το λες πως είναι χαμηλής ποιότητας οι υπηρεσίες;

Link to comment
Share on other sites

το groupon και ολα τα συναφη δεν ειναι απατη ουτε τιθετε θεμα καν ...

 

το θεμα ειναι οι παρεχομενες υπηρεσιες απο τις συνεργαζουμενες με αυτα τα site , οι οποιες συνηθως ειναι χαμηλης ποιοτητας ...

 

τωρα για αυτο το θεμα που αφορα την λευκανση δεν ξερω τι να πω ...

 

Προσωπικά έχω πάρει και έχω χρησιμοποιήσει ήδη ορισμένες προσφορές από τα εν λόγω sites. Θα διαφωνήσω ως προς το ότι είναι χαμηλής ποιότητας, άλλωστε οι εταιρείες το κάνουν για καθαρά διαφημιστικούς λόγους (άρα δεν τους συμφέρει κάτι τέτοιο) και ισχύουν αυτά που αναφέρονται στους όρους κάθε προσφοράς - τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο. Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένη και κυριολεκτικά τις κυνηγάω, μόνο κερδισμένη μπορώ να βγω. Όλα αυτά προσπαθούν να σου δημιουργήσουν ανάγκες που δεν έχεις, εμείς απλώς πρέπει να είμαστε συνετοί.

Link to comment
Share on other sites

alicia Γεια σου χαμομηλάκι . Καλά έχω φρικάρει λεεεέμε!:evil: Να το στείλουμε σε κανένα πρωινάδικο να γελάσει κι ο κάθε πικραμένος. Για τι μας περνάνε για εντελώς μ$%$%#ς?ή μήπως μας μπερδεψαν με το Ντουμπαι?

 

καλα δεν ξερω παιδι μου , εμεινα ειπα για λιγο τι special price εχουν, εβγαλα και το μεταφραστη μηπως κανει καμια στραβη αλλα τελικα το ιδιο. η τελευταια τρυπα της φλογερας ειμαστε...

Link to comment
Share on other sites

απλά μας πήρανε χαμπάρι ότι εδώ τα πληρώνουμε όσο όσο όλα.... άρα γιατί να μη βγάλουν κι αυτοί κι από τη μύγα ξύγκι;;;;;;;;;

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

xa xa xa αν ηταν για ξυγκι εχω εγω να τους δωσω, μα με ποια λογικη τωρα δεν καταλαβαινω τετοια χρεωση;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...