Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κι εγώ κάτι τέτοιο μέγεθος θα ήθελα... να χωράει αυτά που λες μέσα;;;;

ικεα ε;;;

σε ποιο τμήμα τη πήρες;;;; στο παιδικό ικεα ή σε κάτι άλλο;;;;

πριν κανα μήνα που είχα πάει δεν είχα δι κάτι σχετικο....

 

την πηρα στο παιδικο τμημα του ικεα.Ειναι γκρι ανοιχτο με ασπρες πιτσιλες και ανοιγει και γινεται αλλαξιερα η ιδια...ολα αυτα που σου ειπα χωρανε σε θηκες μεσα κι εξω.Με εχει καταβολεψει,την κρεμαω και στο καροτσι μας με κατι hooks που πηρα εξτρα και ειμαστε κομπλε!!!

πολυ οικονομικη γι αυτο που προσφερει..γενικα οταν ειχα ψαξει δεν ευρισκα κατι φτηνο ακομη και στα σαιτ!

και μαλιστα την ειδα μπροστα μου τυχαια και την αρπαξα...μου βγηκε παρα πολυ καλη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

marsolan έχει στο ΙΚΕΑ τσάντα αλλαξιέρα???????

Μου άνοιξες τους ορίζοντές μου!

 

κικη,εχει πολλα χρησιμα,ωραα και οικονομικα πραγματα στο ικεα!!!πηγαινε μια βολτα απο εκει και θα δεις!Εγω πηρα ακομη και την κουνια απο εκει γιατι ηθελα κατι λιτο αλλα και ομορφο,μικροκαμωμενο και οικονομικο,πηρα παντα,μεγαλα σελτεδακια για το κρεβατι,πανες πολυχρωμες,αυτοκολλητα παιδικα για τον τοιχο και εννοειται αυτην την τσαντα-αλλαξιερα που μου ελυσε τα χερια..αν ειχα καλη εγκυμοσυνη και μπορουσα να ξανακατεβω Αθηνα θα εβρισκα και μια αλλαξιερα τοιχου που την ειδα σε μια κοπελα και τελλαθηκα απο την χρηστικοτητα της!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαμομηλάκι μου καλό μήπως εννοείς prepaid κάρτα ?? από αυτές έχουν σχεδόν όλες οι τράπεζες αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω για το ποιά είναι ποιο εύχρηστη και με λιγότερα fee ανά γέμισμα (αν κάποιος έχει κάνει έρευνα αγορά θα με ενδιέφερε και εμένα το θέμα και άλλους υποθέτω όποτε καλό είναι να το γράψει)

 

Όσον αφορά το paypal είναι τρόπος πληρωμής ποιο ασφαλής από το να βάλεις τα στοιχεία σου σε κάποιο σιτε άλλα ακόμα περισσότερο για αγορές μέσω ebay εκεί που οι πωλητές συνήθως είναι ιδιώτες έτσι ώστε να μην χρειάζεται να δίνεις τα στοιχεία σου.

Προϋποθέτει δηλαδή να έχεις κάποια κάρτα ή κανονική ή prepaid για πως γίνεται εγγραφή στο paypal έχω ανοίξει κάποιο θέμα στην ενότητα οι πρώτες αγορές

 

δικιο εχεις αυτη την καρτα ελεγα. νομιζα οτι ειναι το ιδιο, αλλα τελικα εχεις δικιο ημουν μπερδεμενο. δε θελω να δωσω αλλες καρτες για αρχη φαινεται αλλωστε οτι δε γνωριζω πολλα μη πεσω σε καμια λακουβιτσα. για αρχη η προπληρωμενη μοιαζει τελεια περιπτωση.

οκ θα παω να μελετησω το θεμα σου με επιμελεια. ευχαριστω AGE!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια,εχω σχεδόν το ίδιο πρόβλημα με την bounitsa αλλά με το kickers.co.uk.Δεν παίρνουν prepaid?Μάλιστα δοκίμασα και με την κάρτα του άντρα μου.Σε μειλ που τους έστειλα μου είπαν πως δεν έχει ξανασυμβεί και αν είναι να κάνω τηλεφωνική παραγγελία.

Δεν είμαι και εξπερ στα αγγλικά οπότε το σκέφτομαι μήπως και δεν συνεννοηθώ με τους Αγγλους.Καμιά πληροφορία από κοπέλα που έχει ψωνίσει από εκεί;....

 

Eγώ πάντως έκανα παραγγελία πριν λίγο καιρό στο kickers.co.uk και πλήρωσα με προπληρωμένη κάρτα Eurobank. Η παραγγελία πέρασε κανονικά και και πλέον τα έχω παραλάβει. Δεν σου προχωρά η παραγγελία όταν περνάς τον αριθμό της κάρτας? Έχεις κοιτάξει το υπόλοιπό της εάν καλύπτει το ποσό της παραγγελίας?

Link to comment
Share on other sites

κικη,εχει πολλα χρησιμα,ωραα και οικονομικα πραγματα στο ικεα!!!πηγαινε μια βολτα απο εκει και θα δεις!Εγω πηρα ακομη και την κουνια απο εκει γιατι ηθελα κατι λιτο αλλα και ομορφο,μικροκαμωμενο και οικονομικο,πηρα παντα,μεγαλα σελτεδακια για το κρεβατι,πανες πολυχρωμες,αυτοκολλητα παιδικα για τον τοιχο και εννοειται αυτην την τσαντα-αλλαξιερα που μου ελυσε τα χερια..αν ειχα καλη εγκυμοσυνη και μπορουσα να ξανακατεβω Αθηνα θα εβρισκα και μια αλλαξιερα τοιχου που την ειδα σε μια κοπελα και τελλαθηκα απο την χρηστικοτητα της!!!

 

Κι εμάς το παιδικό μας ΙΚΕΑ είναι!Ψωνίζω από εκεί και είμαι πολύ ευχαριστημένη, αλλά για την τσάντα-αλλαξιέρα δεν το ήξερα!!!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμάς το παιδικό μας ΙΚΕΑ είναι!QUOTE]

 

 

εχετε δει την καινουρια παιδικη σειρα.......μου αρεσαν παρα πολυ!!!!

 

http://www.ikea.com/se/sv/catalog/categories/departments/childrens_ikea/tools/childrens_ikea_rooms_ideas

πρωτη κι ογδοη εικονα,stuva λεγεται η σειρα.....

http://www.ikea.com/se/sv/search/?query=stuva

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς το παιδικό μας ΙΚΕΑ είναι!QUOTE]

 

 

εχετε δει την καινουρια παιδικη σειρα.......μου αρεσαν παρα πολυ!!!!

 

http://www.ikea.com/se/sv/catalog/categories/departments/childrens_ikea/tools/childrens_ikea_rooms_ideas

πρωτη κι ογδοη εικονα,stuva λεγεται η σειρα.....

http://www.ikea.com/se/sv/search/?query=stuva

 

 

συγνώμη αλλά αυτά που βλέπω εδώ σε τι νόμισμα είναι;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

για τσαντα αλλαξιερα εμεις εχουμε αυτή http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&la=1&itmid=19694&ct=1110233&colID=197 Ειναι πολυ καλή και χωραει πολλα πραγματα μεσα, μέχρι και τον θερμαντηρα, μπιμπερο, ρουχαλάκια και έχει και μια αλλαξιερα. Απο τιμη δεν ξερω πως σου φαίνεται αλλα απο ποιοτητα ειναι καλη και δεν ειμαι fun του λητω να φανταστεις.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμάς το παιδικό μας ΙΚΕΑ είναι!QUOTE]

 

 

εχετε δει την καινουρια παιδικη σειρα.......μου αρεσαν παρα πολυ!!!!

 

http://www.ikea.com/se/sv/catalog/categories/departments/childrens_ikea/tools/childrens_ikea_rooms_ideas

πρωτη κι ογδοη εικονα,stuva λεγεται η σειρα.....

http://www.ikea.com/se/sv/search/?query=stuva

 

Καλή φαίνεται!Εμείς έχουμε τα mammut.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορεις σε παρακαλω να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το βιολογικο γαλα που λες???

ο μικρος μου ειναι 2 μηνων κ ο μεγαλος 2 χρονων κ με ενδιαφερει να πινουν ενα καλο γαλα. Ειδικοτερα ο μικρος μια που θα αρχισει κ τις κρεμουλες σιγα σιγα.

 

Εγώ κατέληξα σε αυτά γιατί αν δεις στα συστατικά από τα άλλα γάλατα σκόνες θα φρικάρεις....δυστυχώς...

Τα περισσότερα έχουν ταυρίνη, φρουκτόζη και φυτικά έλαια τα οποία δεν πρέπει ούτε οι μεγάλοι να τα καταναλώνουμε πόσο μάλλον τα μωράκια μας!

Της Holle είναι καθαρό γαλατάκι και μετά τον 6ο μήνα θα της ξεκινήσω και το κατσικίσιο. Φυσικά όλα τα παίρνω από Γερμανία γιατί είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές στις τιμές!

Αυτή η εταιρία έχει και κρέμες και το ρυζάλευρο που ξεκινήσαμε είναι χωρίς καθόλου ζάχαρη και συντηριτικά. Στην αρχή δεν της πολυάρεσε αλλά το συνήθισε και το τρώει μια χαρά τώρα!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέληξα σε αυτά γιατί αν δεις στα συστατικά από τα άλλα γάλατα σκόνες θα φρικάρεις....δυστυχώς...

Τα περισσότερα έχουν ταυρίνη, φρουκτόζη και φυτικά έλαια τα οποία δεν πρέπει ούτε οι μεγάλοι να τα καταναλώνουμε πόσο μάλλον τα μωράκια μας!

Της Holle είναι καθαρό γαλατάκι και μετά τον 6ο μήνα θα της ξεκινήσω και το κατσικίσιο. Φυσικά όλα τα παίρνω από Γερμανία γιατί είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές στις τιμές!

Αυτή η εταιρία έχει και κρέμες και το ρυζάλευρο που ξεκινήσαμε είναι χωρίς καθόλου ζάχαρη και συντηριτικά. Στην αρχή δεν της πολυάρεσε αλλά το συνήθισε και το τρώει μια χαρά τώρα!

τα holle τα επαιρνα κι εγω,τωρα σταματησαμε να τρωμε κρεμες και γαλα πινουμε φρεσκο,ειναι πολυ καλα...ειναι βεβαια λιγο αγευστα σε σχεση μετα αλλα που περιεχουν ο,τι φανταστεις αλλα εμεις το ανακατευαμε με λιγο φρουτακι η γαλα και το τρωγαμε,προτιμουσαμε το μουσλι..

Στην Ελλαδα απ οτι ειδα υπαρχουν σε κατστημα βιολογικης διατροφης και κοστιζουν,οι κρεμες,γυρω στα 4 με 4,5 εβρω.

Εγω τα επαιρνα απο τη σελιδα που σου προτεινε η Marilyn,συμφερει πιο πολυ...

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως έκανα παραγγελία πριν λίγο καιρό στο kickers.co.uk και πλήρωσα με προπληρωμένη κάρτα Eurobank. Η παραγγελία πέρασε κανονικά και και πλέον τα έχω παραλάβει. Δεν σου προχωρά η παραγγελία όταν περνάς τον αριθμό της κάρτας? Έχεις κοιτάξει το υπόλοιπό της εάν καλύπτει το ποσό της παραγγελίας?

 

Μόλις βάζω τα στοιχεία της καρτας μου λεει να επιστρέψω στο check out και να διαλέξω άλλον τρόπο πληρωμής.Η κάρτα έχει μέσα και παραπάνω χρήματα από αυτά που χρειάζονται.Η κάρτα είναι της Πειραιώς και μπορώ να πω πως εχω συναντήσει αρκετές φορες πρόβλημα σε ιντερνετικές συναλλαγές με κάποια καταστήματα....Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα holle τα επαιρνα κι εγω,τωρα σταματησαμε να τρωμε κρεμες και γαλα πινουμε φρεσκο,ειναι πολυ καλα...ειναι βεβαια λιγο αγευστα σε σχεση μετα αλλα που περιεχουν ο,τι φανταστεις αλλα εμεις το ανακατευαμε με λιγο φρουτακι η γαλα και το τρωγαμε,προτιμουσαμε το μουσλι..

Στην Ελλαδα απ οτι ειδα υπαρχουν σε κατστημα βιολογικης διατροφης και κοστιζουν,οι κρεμες,γυρω στα 4 με 4,5 εβρω.

Εγω τα επαιρνα απο τη σελιδα που σου προτεινε η Marilyn,συμφερει πιο πολυ...

 

Μήπως έδωσες και κατσικίσιο;Σκέφτομαι να το δώσω από τον 6ο όπως γράφει το κουτί αλλά προβληματίζομαι λίγο μήπως δεν της αρέσει ή να το έδινα λίγο αργότερα...

Πάντως στα βιολογικά μαγαζιά το κατσικίσιο το έχουν 18,50? ενώ στο site που είπα 12,79?. Είναι τεράστια η διαφορά!

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έδωσες και κατσικίσιο;Σκέφτομαι να το δώσω από τον 6ο όπως γράφει το κουτί αλλά προβληματίζομαι λίγο μήπως δεν της αρέσει ή να το έδινα λίγο αργότερα...

Πάντως στα βιολογικά μαγαζιά το κατσικίσιο το έχουν 18,50? ενώ στο site που είπα 12,79?. Είναι τεράστια η διαφορά!

Οχι δεν εδωσα κατσικισιο,εχω ακουσει πολυ καλα λογια,γιατι πολυ απλα δεν προτιμαμε το γαλα γενικως,πινει ελαχιστο.....γιατι δεν ρωτας και τον παιδιατρο να σου πει....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εδωσα κατσικισιο,εχω ακουσει πολυ καλα λογια,γιατι πολυ απλα δεν προτιμαμε το γαλα γενικως,πινει ελαχιστο.....γιατι δεν ρωτας και τον παιδιατρο να σου πει....

κοριτσια μου εγω ειχα ρωτησει τον παιδιατρο γιατι ειχαμε προβληματα με το αγελαδινο και μου ειπε οτι με το κατσικισιο παθαινουν αναιμια!

τι να σας πω δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα και πάλι τα φώτα σας σχετικά με τις προσφορές που έρχονται απο το groupon και συναφή sites. Πριν μερικές μέρες μου διαβεβαιώσατε κάποιες απο εσας πως πράγματι ισχύουν αυτές οι προσφορές και δεν είναι "απάτη".

Έχει μια προσφορά το groupon για λεύκανση δοντιών 150 ευρώ απο 500. Πρώτον πρέπει να τα προπληρώσεις αυτά απ' ότι κατάλαβα! Έτσι δεν είναι; Και δεύτερον που ξέρω πως δεν θα πάω και θα μου βγάλουν άλλες κρυφές χρεώσεις για υλικά ή ότι μπορείς να φανταστείς (στο Ελλάντα ζούμε...). Το site σου παρέχει κάποια ασφάλεια για τα χρήματα που δίνεις; Ή θα αγοράσω την προσφορά και θα μπλέξω;;;;; Είμαι πολύ καχύποπτη σε ότι χρειάζεται να προπληρωθεί! Καμιά κάποια γνώμη;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

:-P

Θέλω τη βοήθειά σας.Έχετε ιδέα σε ποια site μπορώ να βρώ τα οχήματα της pegperego?Τα τζιπ κτλ?

 

για δες εδω:

 

http://www.pegperego.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=35:gaucho-superpower&catid=6:oxhmata-24-volts&Itemid=37

 

κατι τετοιο εννοεις; δεν ξερω πως αγοραζεις ομως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέληξα σε αυτά γιατί αν δεις στα συστατικά από τα άλλα γάλατα σκόνες θα φρικάρεις....δυστυχώς...

Τα περισσότερα έχουν ταυρίνη, φρουκτόζη και φυτικά έλαια τα οποία δεν πρέπει ούτε οι μεγάλοι να τα καταναλώνουμε πόσο μάλλον τα μωράκια μας!

Της Holle είναι καθαρό γαλατάκι και μετά τον 6ο μήνα θα της ξεκινήσω και το κατσικίσιο. Φυσικά όλα τα παίρνω από Γερμανία γιατί είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές στις τιμές!

Αυτή η εταιρία έχει και κρέμες και το ρυζάλευρο που ξεκινήσαμε είναι χωρίς καθόλου ζάχαρη και συντηριτικά. Στην αρχή δεν της πολυάρεσε αλλά το συνήθισε και το τρώει μια χαρά τώρα!

 

 

τοτε καλυτερα να του δοκιμασω ενα κουτι που θα παρω απο καποιο καταστημα με βιολογικα πριν κανω παραγγελια απ το site γιατι για ενα κουτακι δε συμφερει.

 

Για τον μεγαλο φανταζομαι οτι ειναι καλυτερο το φρεσκο κ οχι η σκονη.να μην πισωγυρισουμε ε???

Link to comment
Share on other sites

εχω φαει το κοσμο απο εχθες να βρω σαιτ με βρεφικα γαλατα εκτος απο τα βιολογικα και τιποτα.Ολα οσα βρισκω εχουν μονο το aptamil

 

http://www.farnatur.com/almiron-m-75.html?sort=2d&page=1&amp%3Bsort=2a&filter_id=91&language=en

απ οτι νομιζω δε σε συμφερει κοιτα λιγο και μας λες και σε εμας. εγω μεταφορικα κ τετοια δεν ξερω

 

και αυτα για να τα δεις απλα

http://www.laparafarmaciavip.com/epages/eb5346.sf/en_US/?ObjectPath=/Shops/eb5346/Categories/%22Infant%20Feeding%22

http://www.pakistangrocery.com/gift-item-display.php?productid=3386

ειναι αμερικη αστο καλυτερα δε λεει!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ κατι άσχετο το καλαμαράκι που είναι; Διακοπές ακόμη!!! φορουμ δίχως καλαμάρι, αυγουστος χωρίς φεγγάρι!! Εγραψα! μεσημεριάτικα!!!

 

χαχαχαχαχα

έχει πανσέληνο απόψε και είναι ωραία ..............:lol::lol:

κάνει μακροβούτια μάλλον με το καλαμαροκοριτσο !!!!

 

Εδωωωωω ειμααααααααααααααι !!!

Τι κανουτε κοριτσια? Ακομα διακοπες ειμαστε οικογενειακως!

Πηρε ο καλαμαροντάντι περισσότερη αδεια γιατι περυσι δεν ειχε παρει και εχω γινει κατραμι λεμε....χαμογελαω το βραδυ για να φαινομαι χαχαχαχαχα

 

πανακριβες !!! βρε με εχει πιασει το καρπαθιωτικο μου και δεν αγοραζω τιποτα ακριβο .

 

αι μαρι που σε επιασε το καρπαθιωτικο σου

χαχαχαχχα

σμουτς πολλα πολλα πολλα

 

Χαμομηλάκι μου καλό μήπως εννοείς prepaid κάρτα ?? από αυτές έχουν σχεδόν όλες οι τράπεζες αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω για το ποιά είναι ποιο εύχρηστη και με λιγότερα fee ανά γέμισμα (αν κάποιος έχει κάνει έρευνα αγορά θα με ενδιέφερε και εμένα το θέμα και άλλους υποθέτω όποτε καλό είναι να το γράψει)

 

Όσον αφορά το paypal είναι τρόπος πληρωμής ποιο ασφαλής από το να βάλεις τα στοιχεία σου σε κάποιο σιτε άλλα ακόμα περισσότερο για αγορές μέσω ebay εκεί που οι πωλητές συνήθως είναι ιδιώτες έτσι ώστε να μην χρειάζεται να δίνεις τα στοιχεία σου.

Προϋποθέτει δηλαδή να έχεις κάποια κάρτα ή κανονική ή prepaid για πως γίνεται εγγραφή στο paypal έχω ανοίξει κάποιο θέμα στην ενότητα οι πρώτες αγορές

 

Τσ τσ τσ......

Καλα ε....εισια αντάξια αντιπροέδρος λεμε χαχαχαχαχαχα

Age μου σμουτς πολλαααααααααααα

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...